Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Аптеката на Господ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Аптеката на Господ

    Тетрата е идеална за промивки след раждане, между другото...
    Петър Събев

    Коментар


    • #17
      От: Аптеката на Господ

      Много хубава и полезна тема. Аз и мъжът ми на два пъти сме си оправяли неприятни здравни проблеми чрез билколечение. За съжаление, за да може човек сам да започне да използва "аптеката на Господ", е необходимо много повече от четене. Трябва си обучен човек, който да ти покаже билките, местата, начина на откъсване, по кое време на деня и на годината се берат, как се съхраняват, как се комбинират с други билки и/или лекарства, как се вари и пие и т.н. Това си е цяла наука и се учи цял живот. Добрите билкари са си нещо като лекари, но се срещат много рядко.

      Коментар


      • #18
        От: Аптеката на Господ


        В момента цъфти с пълна сила жълтия кантарион. Наберете цвят с колкото може повече неразцъфнали пъпки и напълнете с тях две шишета - големина - по избор. Едното налейте със спирт или силна ракия, а другото със зехтин. 40 дни на прозореца - на слънце и ще си имате 2 от най-силните средства за промиване и лекуване на рания ребматични болки и подагра. Спиртната настойка е изпитан лек при язва на стомаха и дванайсетопръстника - сутрин на гладно се изпива 1 ч.л. от нея, разтворена в 2 ч.л. вода и след 10-15 минути -1 ч.л. от маслото, вечерта се повтаря - половин час преди хранене, но се пие 1 месец и се почива след това. Изгорени участъци по тялото се мажат с маслото, също може а се включи в маска за лице с жълтък и мед. Чаят от кантарион е много ефикасен при напрегнати нерви, поради съдържащият се в него хиперицин, които пряко въздействат върху мозъчната обмяна и може да доведе до дългосрочно подобряване на настроението и обшата душевна кондиция, тоест това е един чист природен антидепресант, без странични ефекти. Чаят е 2 с.л. билка, заляти с 500 мл. кипяща вода, кисне 30 мин., пие се на 3 пъти през деня, желателно на гладно.
        Прикачени файлове
        Последно редактирано от cveti; 25-08-10, 14:25. Причина: допълнение

        Коментар


        • #19
          От: Аптеката на Господ

          Котешка стъпка (Clinopodium Vulgare)
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:clinopodium_vulgare_8248.jpg
Прегледи:1
Размер:39.5 КБ
ID:5204869 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:clinopodiumvulg.jpg
Прегледи:1
Размер:30.8 КБ
ID:5204870

          "Котешката стъпка", наречена така, заради подобният на котешка лапичка цвят, бе широко ползвана от хората в края, където живях доста време. Расте по горски поляни, между нивите и около горските пътища. Пиеха я на чай, но много прецизно, а не ей така - когато им падне. Казваха, че "пречиства кръвта", че е една от най-силните билки у нас и ако човек тръгне да мре, да пие от това билче - можело и да се спре! И така...години наред слушам и пия и аз чат-пат... докато една нощ - повярвайте! - сънувах как баба ми ми казва - "ей това на ръката ти го махни, че ти пречи. Отивай еди къде си и там цъфти котешката стъпка сега, сдъвчи един цвят и го слагай отгоре". И ...вярвам- не вярвам - на сутринта на колата и на мястото! Направих каквото чух на сън и целият ден и цялата нощ билката седя върху нещо като бенка, която се беше засилила да ми се разраства и да обхване целият пръст и си беше тумор от всякъде. На сутринта махнах лепенката и с нея се отлепи всичко...От тогава няма нещо, което да ме накара да не вярвам в силата на природата! Билката може да се пие като чай, но не от хора с проблеми по сърцето. Може да се налага и най-силна е в прясно състояние. Може да се приготви тинктура за мазане по описания в предния пост начин. Може да се правят вани с отвара, при проблеми по кожата, а тази година съм решила да я опитам на мехлем. Като го направя и пробвам - ще кажа.

          Коментар


          • #20
            От: Аптеката на Господ




            Алое вера е най – впечатляващата билка създадена някога от природата, твърдят американски учени. "От всички билки, които до сега сме изучавали, алое вера е най – удивителната от тях. Чесънът се нарежда на второ място. На тази планета няма нещо, което да съдържа в състава си толкова полезни блага, колкото алое вера предлага."



            Само в едно растение алое вера се съдържа огромна сила и полезни съставки, които:
            • Прекъсват растежа на туморни образования
            • Намаляват нивото на холестерола
            • Предпазват от утайки в кръвта
            • Повишават наситеността с кислород в кръвта
            • Успокояват възпалението и намалява болката при артрит
            • Предпазват тялото от стрес
            • Предотвратяват камъни в бъбреците
            • Алкализират тялото, като му помага да балансира прекомерното количество киселини
            • Лекуват язва и други храносмилателни проблеми
            • Предотвратяват високото кръвно налягане, като лекуват причината за него, а не просто отстраняват симптомите
            • Изпълват тялото с витамини, минерали и ензими
            • Успокояват телесни изгаряния и радиационни изгаряния
            • Осигуряват много от продуктите на първа помощ, от алое вера се правят бинтовете и различни антибактериални спрейове
            • Предотвратяват рак на дебелото черво и благоприятства храносмилателния тракт
            • Помагат при запек
            • Стабилизират кръвната захар и е подходяща при диабетици
            • Предпазват и лекува гъбични инфекции (кандида)
            • Предпазват бъбреците от възпаления
            Осмели се да помогнеш, преди да те помолят!
            Отстъпки за система за активно GPS проследяване и продуктите на ЪнриълСофт

            Коментар


            • #21
              От: Аптеката на Господ

              Първоначално публикуван от Жулиета Преглед на мнение
              Алое
              Пие ли се, на салата лиии, коя чашка е подходяща..?Все едни ейтакива въпросчета ме терзаят.
              Око за око и светът ще ослепее

              Коментар


              • #22
                От: Аптеката на Господ

                Първоначално публикуван от Ico_Ns Преглед на мнение
                Пие ли се, на салата лиии, коя чашка е подходяща..?Все едни ейтакива въпросчета ме терзаят.
                Продават нектари с алое вера, друг е въпросът какво използват за производството им.
                За салата не съм чувала!
                Осмели се да помогнеш, преди да те помолят!
                Отстъпки за система за активно GPS проследяване и продуктите на ЪнриълСофт

                Коментар


                • #23
                  От: Аптеката на Господ

                  Темата е доста интересна. Браво!
                  Бих добавил към "букета" и още една много силна билка - черния бъз. Няма да се разпростирам (в нета има много материали) но не съм виждал и чувал за по-широкопрофилна билка по нашите земи. И за по-силна. Някои споделят, че дори помага срещу някои форми на рак. След като взехме решение с жена ми да не подкрепяме бизнеса на фармацефтичните компании и се обърнахме към аптеката на Господ (много хубаво и точно казано) и открихме почти всички отговори. Та за бъз-а. Тази година за пръв път брахме и си приготвихме сироп от бъз за през зимата. Още след ден-два усетихме ефекта. Силно имунно-стимулиращо средство. Има и функцията да поизчиства организма от токсини и всякакви боклуци, но се иска търпение. Не става с магическа пръчка.
                  Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                  Коментар


                  • #24
                    От: Аптеката на Господ

                    Първоначално публикуван от Жулиета Преглед на мнение



                    Алое вера е най – впечатляващата билка създадена някога от природата, твърдят американски учени. "От всички билки, които до сега сме изучавали, алое вера е най – удивителната от тях. Чесънът се нарежда на второ място. На тази планета няма нещо, което да съдържа в състава си толкова полезни блага, колкото алое вера предлага."
                    Ей, голяма работа е рекламата. Особено когато има кой да се хваща.
                    Алое-вера било най-най-най...?
                    Кое по точно? Диворастящото или култивираното?
                    Щото според мен в "Аптеката на Господ" би трябвало да присъстват предимно диворастящи билки.

                    Цялата истЕрия с алое-вера е един мноооооого печеливш бизнес.
                    То в какво ли няма вече алое, няма да се учудя ако вече са пуснати и зимни гуми с алое вера,
                    тъй де, за запазване на еластичността при ниски температури.

                    Темата е хубава и полезна, нека я предпазим от рекламни послания и линкове към ЕЖК /една жена казала/ или сайтове на производители с многомилионен бизнес.
                    Всички можем да гуглим.

                    Собствения опит и старите знания са златни!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Аптеката на Господ

                      В рамките на добрия тон, моля те зачети се в нета откога се използва алоето в Българската народна медицина и се замисли тогава преди да отправяш нападки за дистрибуторство и т.н.
                      Да не говорим, че в продуктите, в които на съдържанието пише, че съдържат гел или сок от алое се съмнявам, че е така, поне на повечето!
                      Осмели се да помогнеш, преди да те помолят!
                      Отстъпки за система за активно GPS проследяване и продуктите на ЪнриълСофт

                      Коментар


                      • #26
                        От: Аптеката на Господ

                        Кое по точно? Диворастящото или култивираното?
                        Щото според мен в "Аптеката на Господ" би трябвало да присъстват предимно диворастящи билки.
                        Всичко култивирано е било диворастящо и култивираното не си променя качествата.

                        Друг е въпроса как се правят мехлемите и илачите.
                        Ако е фабрично с цел търговия-има менте истории там.
                        Обаче,
                        ако сам, по стари рецепти се направиш търсения илач от дадена билка
                        е съвсем друго нещо.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Аптеката на Господ

                          Сега е сезона на кестените, около нас е пълно. Знам, че и те са някаква билка понеже навремето ни караха да берем и предаваме, но си нямам понятие за какво могат да се ползват. Тези дето растат по тротоарите, диви ли са и изобщо има ли "диви" и "питомни"? Съвсем скоро ще наникнат и сергии, на които продават печени кестени, това същите тези кестени ли са, или някакви "по-така"? Ако стават за консумация, има ли някакви тънкости?
                          На този етап, някой е казал на жената, че гонят молци и тя напълни вече гардеробите - има ли нещо вярно в това?
                          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Аптеката на Господ

                            Първоначално публикуван от Майкъл Преглед на мнение
                            Всичко култивирано е било диворастящо и култивираното не си променя качествата...
                            Смея да твърдя, че не винаги е така. Мога да го кажа за жълтия кантарион. Преди години изкупувах с цел износ, а една година и отглеждахме култивиран и пак изкупувахме. Имаше доста разлика първо в поведението на култивирания, второ в количеството хиперицин (активната съставка, заради която се събира), трето в качеството на хиперицина. При култивирания количеството беше в пъти повече. И растенията бяха доста по-големи (имаше участъци с над 80см височина). Хиперицина се намираше и в стеблата и в цвета, докато при диворастящия беше само в цвета, но пък доста по-концентриран. (Всичко това ми го докладваха от лабораторията преди износа. Аз самия съм относително химико-неграмотен.)
                            Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                            Коментар


                            • #29
                              От: Аптеката на Господ

                              Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
                              Смея да твърдя, че не винаги е така. Мога да го кажа за жълтия кантарион. Преди години изкупувах с цел износ, а една година и отглеждахме култивиран и пак изкупувахме. Имаше доста разлика първо в поведението на култивирания, второ в количеството хиперицин (активната съставка, заради която се събира), трето в качеството на хиперицина. При култивирания количеството беше в пъти повече. И растенията бяха доста по-големи (имаше участъци с над 80см височина). Хиперицина се намираше и в стеблата и в цвета, докато при диворастящия беше само в цвета, но пък доста по-концентриран. (Всичко това ми го докладваха от лабораторията преди износа. Аз самия съм относително химико-неграмотен.)
                              Абсолютно съм съгласен с това, че култивираните растения са по-добри от дивите.
                              Обаче е дълга тема и ще отнеме време да я разкажем.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Аптеката на Господ

                                По принцип всичко що хвърчи и върви се яде. Дивите кестени нагарчат и не стават за ядене нямат вкуса на тези които продават по сергиите.
                                За гонене на молци по ефективно -слагаш лавандула в една торбичка от плат и я закачаш вътре между закачалките.
                                Не си пълни гардероба с кестени, утре някой ще каже против комари мушмули и айде къщата заприличала на плодзеленчук
                                Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
                                Dacia Duster 4WD

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X