Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пиринейски п-в и по пътя. Best bike roads.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Пиринейски п-в и по пътя. Best bike roads.

    Първоначално публикуван от huko Преглед на мнение
    Голяма драма беше намирането на хотел, тъй като в Любляна беше някакъв ад от туристи с автобуси
    До Любляна, някъде горе съм била в едно хотелче, много приятно. Наоколо са само полянки, горички, зеленина. А каква закуска имат! Ако на връщане ще минавате пак от там, кажи да потърся визитката да се обадите, ако искате.
    Все, что делаешь, надо делать хорошо, даже если совершаешь безумство.
    A2 (+)

    Коментар


    • #17
      От: Пиринейски п-в и по пътя. Best bike roads.

      Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение



      И така вече точките ще ви се зареждат в ърт-а.
      На мен лично ми е по интересно там, заради снимките, панорамите и т.н.

      Нещо при мен не се зарежда. Излиза ми като име в Places, но дотам. Какво съм пропуснал да направя ?

      Коментар


      • #18
        От: Пиринейски п-в и по пътя. Best bike roads.

        Това не е официална поддържана възможност, и си има някакви проблеми.
        И при мен сега не се зареждаше, но с няколко вкл-изкл на отметката и се заредиха.

        Коментар


        • #19
          От: Пиринейски п-в и по пътя. Best bike roads.

          аз също не можах да го подкарам...
          Колкото повече толкова повече sigpic

          Коментар


          • #20
            От: Пиринейски п-в и по пътя. Best bike roads.

            Бъглива работа, ще чакаме официална поддръжка явно

            Коментар


            • #21
              От: Пиринейски п-в и по пътя. Best bike roads.

              Успешно, усмихнато и безаварийно пътешествие! Да правите много снимки. С нетърпение очаквам пътеписите от всички пътешественици.
              Женя Вълчанова 0888272565

              Коментар


              • #22
                От: Пиринейски п-в и по пътя. Best bike roads.

                Здравейте и поздравление за дестинацията.
                Ще следя с интерес темата, тъй като и аз планирам пътуване по Пиренейския полуостров. За северната част прeпоръчвам посещение на San Sebastian ( невероятно красив морски град източно от Билбао), а така също щом си падате по модерна архитектура Guggenheim Museum в Биобао.
                След това по пътя виждам, че имате една отбивка на юг. Надявам се е посещението на Las Medulas ( историческа местност 25 км. югозападно от Ponferrada).
                http://en.wikipedia.org/wiki/Las_Medulas
                За южна Испания няколко невероятно красиви градчета:
                Ronda - http://en.wikipedia.org/wiki/Ronda;
                Zahara - http://en.wikipedia.org/wiki/Zahara_de_la_Sierra
                Casares - http://en.wikipedia.org/wiki/Casares,_M%C3%A1laga

                Поздрави и успех

                Коментар


                • #23
                  От: Пиринейски п-в и по пътя. Best bike roads.

                  Айде пишете някоя дума или пуснете някоя снимка де....в Европа сте все пак ))

                  Коментар


                  • #24
                    От: Пиринейски п-в и по пътя. Best bike roads.

                    @Цвети - на връщане ще хванем ферибота Барселона - Геноа за да избегнем магистралите по Ривиерата и най- вероятно няма да спим в Любляна, а примерно в Загреб. Ако се променят плановете - ще ти пиша
                    @Luk - благодаря за инфото и линковете - Сан Себастиян беше в първоначалния ни план, но най- вероятно ще го пропуснем

                    Такаа...

                    Завчера беше теше тежък ден, по магистралата покрай Ривиерата беше неописуем трафик. Сигурно половината време сме карали между трета и средна лента или нараво през аварийното. Огромна част от шофьорите си гледат в огледалата и правят път на моторите без излишен драматизъм.
                    Вечерта спахме в едно хотелче до Перпиньон (или както там се чете), стаята напомняше много на каюта откъм размери, но беше добре.
                    Вчера тръгнахме и минахме през Андора. Странно място, под билото на планината с мноооооого молове и всякакви магазини. Цените на всичко са брутално ниски. Примери - лятно яке на Алпинстар - 140 евро, стек лъки страйк - 21 евро, бензин А98 - 1,1 евро.
                    Мислехме да пазаруваме някои неща, но беше такава колосална гъчкана, че се изнесохме по най- бързия начин. Гледките по пътя, обаче, са размазващи.
                    Последваха доста планински пътчета, както вероятно се вижда на спота, каране през един невероятен каньон, който заслужава да му се отдели поне ден.

                    @Венци малкия - можеш да потърсиш в Google Earth Puente de la Sierra близо е до град Barbastro

                    Посетихме на мръкване и две винарни


                    По тъмно се добрахме до хотел и си отспахме.

                    Дотук моторите ни занимават дотолкова, че трябва да им сипваме бензин. Вчера Гладиуса направи 300 километра с 11 литра - а са някой да каже, че си иска карбураторите
                    Доста сме уморени от якото каране и мислим днес и утре да го даваме по- лежерно.
                    Зима иде

                    Коментар


                    • #25
                      От: Пиринейски п-в и по пътя. Best bike roads.

                      Браво на групата. Само.... ако намериш малко време за повечко снимчици, ще ни зарадвааш много.
                      Поздрави на Гери

                      п.п. Кажи, защо се спуснахте чак до Лерида, какво интересно има там, че се отклонихте толкова надолу
                      LZ1PER

                      Коментар


                      • #26
                        От: Пиринейски п-в и по пътя. Best bike roads.

                        @Peppy - в Барбастро бяхме по тъмно, GPS-a намираше само някакви странни хотели наоколо, а най-близкия nH беше в Lleida... след отвратителния ни опит от ривиерата и уужасния френски хотел - решихме, че най-добрия и безотказен начин да се чувстваме бели хора вечер е да спим в позната верига хотели в по-големите градове, които не са туристически центрове а Сарагоса беше на над 130 км., които в 9ч. снощи ни се сториха непосилни. поздрави, Г
                        Зима иде

                        Коментар


                        • #27
                          От: Пиринейски п-в и по пътя. Best bike roads.

                          Вчера тръгнахме от Ллеида, минахме Гергана да наснима експото в Сарагоса и финиширахме във Виктория.
                          Виктория е много приятно градче със страхотна атмосфера съчетаваща история и модерно битие. Много приятно градче. Води се столица на Баските, в нея е разположен и парламента на областта.
                          Днес посетихме няколко архитектурни забележителности по път. Едната беше сграда, в която правят булиди за някакъв отбор от F1, ама не съм фен и не знам кой точно. По снимките после ще се разбере, предполагам.
                          Посетихме и някакъв център за разработки в автомобилната индустрия. Принципно беше забранено да се снима, но понеже всички освен рецепционистката бяха в отпуска - тя разреши на Гергана да поснима малко.
                          В момента сме в Билбао (или Билбо, както е на баски). Невероятно място с невероятна атмосфера. Откъм природа има всичко, ама всичко - море, планина, та и голяма плавателна река в средата. Откъм град - страхотно място за живеене
                          Снимките са проблем, че от разглеждане не ни остава много време за нет, но пък после пътеписа ще е хубав.

                          Малко общи впечатления.
                          Не съм очаквал Испания да ми хареса толкова. Може филмите ни натрапват някакъв мексиканско- шизофреничен образ за хората, но поне в северната част не е така. Даже напротив - на моменти се чудиш дали не си в Австрия или Германия. Дори индустриалните зони радват окото. Навсякъде е чисто и подредено, пътищата и табелите - безупречни. Абе европейска работа и то в добрия смисъл на думата. Това важи както за градовете, така и за селата, така и за всички пътища помежду им. Кухнята е страхотна. Хората се държат много добре (въпреки, че масово не отбират бъкел Английски) за разлика от франсетата.
                          Ще видим дали и при по- южните душици е така...

                          Реално изминахме 1/3 от пътя. По километраж сме на 3400 км. Моторите продължават да не искат нищо освен бензин. Тубата с масло за доливане дори не съм я поглеждал къде е.

                          В момента навън пука грандиозна заря...

                          Поздрави,
                          Зима иде

                          Коментар


                          • #28
                            От: Пиринейски п-в и по пътя. Best bike roads.

                            Може и huko да следите тук http://www.irlandetza.com/?page_id=21, след Танчев, Стив и Дъг
                            http://www.irlandetza.com
                            Forever is our today
                            http://www.lre-bulgaria.org
                            мотора на аватара е на Gorgio

                            Коментар


                            • #29
                              От: Пиринейски п-в и по пътя. Best bike roads.

                              Гледам последната точка от Коруна. Яко а ??? СПОТА е голяма работа. Тъкмо се чудя какво става с тези хора и хоп ето ги. Чак ми се стори, че ги видях и двамата усмихнати.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Пиринейски п-в и по пътя. Best bike roads.

                                Здравейте от Португалия!

                                Всичко при нас е наред. Днес имахме надбягване с едни облаци, но мисля, че ние спечелихме.
                                Минахме "границата" с ферибот, но освен, че на другия бряг на реката говорят странно - друго не се промени. Може би само цената на бензина...
                                Испания А95 - 1,15 евро.
                                Португалия А95 - 1,40 евро.

                                Утре сме в Порто.

                                Поздрави
                                Зима иде

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X