Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Всички притежатели на Балкан 50,75,250

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Всички притежатели на Балкан 50,75,250

    Ако въпроса ти е към мен колега пиши на лични една цена и ще се разберем някак. Талон няма има само рег. номер и малко части. От южното черноморие съм малко под Царево обл. Бургас.
    Поздрави!
    Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

    Коментар


    • #62
      От: Всички притежатели на Балкан 50,75,250

      ЗдравеЙте, колеги. Вчера се заприказвах с нашия стругар и тоЙ ми спомена, че трябвало да търси бутало, цилиндЪр и глава за Балкан 50. И аз му споменах за форума. Та молбата ми е, ако някоЙ може да каже дали все още се намират части по магазините за тях и къде. ПРеди 20 год като карах Симсонката и правихме балканЧета, знаех къде имаше магазин в Добрич и Варна, но сега нали вече съм по-голЯм и тежичЪк от преди, карам Японче. Благодаря предварително
      Последно редактирано от viki terzieva; 28-03-13, 18:18.

      Коментар


      • #63
        От: Всички притежатели на Балкан 50,75,250

        Здравейте,
        От днес имам БАЛКАНЧЕЕЕЕ, 50 и съм много хепи. Получи се като тази история с влакчето до което детето не може да се добере защото бащата не спира да си играе с пустото влакче. Та и аз си сбъднах една детска мечта и започвам да си играя с нея. Пали с бутане от раз защото няма щифт за манивелата. Като гледам снимките моя няма място за инструменти и акумулатор. Регистриран е 1970г. с оригинална боя на 13 000 км. Още утре започвам почистване както е по инструкцията в книжката за експлоатация.
        Имам няколко въпроса:
        От къде мога да си взема маншони за предните амортисьори
        Кое съвременно масло отговаря на вискозитета за скоростите.
        Може ли да се слага масло което не пуши от това за бензиновите резачки: Рапично
        Кой модел се води този мотор.

        Утре снимки

        Коментар


        • #64
          От: Всички притежатели на Балкан 50,75,250

          Първоначално публикуван от vlado_tam Преглед на мнение
          Здравейте,
          От днес имам БАЛКАНЧЕЕЕЕ, 50 и съм много хепи. Получи се като тази история с влакчето до което детето не може да се добере защото бащата не спира да си играе с пустото влакче. Та и аз си сбъднах една детска мечта и започвам да си играя с нея. Пали с бутане от раз защото няма щифт за манивелата. Като гледам снимките моя няма място за инструменти и акумулатор. Регистриран е 1970г. с оригинална боя на 13 000 км. Още утре започвам почистване както е по инструкцията в книжката за експлоатация.
          Имам няколко въпроса:
          От къде мога да си взема маншони за предните амортисьори
          Кое съвременно масло отговаря на вискозитета за скоростите.
          Може ли да се слага масло което не пуши от това за бензиновите резачки: Рапично
          Кой модел се води този мотор.

          Утре снимки
          Честито за придобивката и нека се слушате ,за маслата моето движи със двутактово за хусварна и не виждам защо да не може ,а за скоростите не знам какво е по каталог но аз съм със масло за трансмисия българско ,не виждам проблеми а за маншоните би трябвало да намериш по магазините за части поне там съм виждал аз моите ги купих случайно от пазар успех .Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:3
Размер:41.8 КБ
ID:5461257
          Последно редактирано от dijn; 14-03-13, 15:48.

          Коментар


          • #65
            От: Всички притежатели на Балкан 50,75,250

            Масло за смесване става от Хускварна , Щил не ами дори е по добреч ...чак дзверо ще се чуди кво е това , че кога преди е видяло такова.
            А за скоростите става Б-г Улита R-90.
            А моя дзвер някой иска ли го да го реставрира.......може и за две АТ гуми около 195 , 205/70 , 75/15 за Китарата ми , има и разни чаркове?.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P23-11-12_11.41.jpg
Прегледи:2
Размер:136.2 КБ
ID:5463982Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P23-11-12_11.42.jpg
Прегледи:2
Размер:128.4 КБ
ID:5463983
            Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

            Коментар


            • #66
              От: Всички притежатели на Балкан 50,75,250

              Ех,твоя звер бих го направил като нов,само да ми кажеш цена някаква (приемам двуцифрени).
              Иначе за темата-радвам се че виждам и тук такива страхотни машини и то не поциганени защото за мен е кощунство да се окепазва нещо което не се произвежда от почти 40 години,пък си е и родно нашенско.Евала колеги,само така!
              Иначе аз мога да се похваля с 4 броя Балкан 50,един 75,който ми е първата машина с двигател,купих го когато бях на 9 за 40 лв,и един 250,който е разглобен от прадядо ми 5 дни преди да се спомине за някакъв ремонт през 1975 и така си седи и до днес.

              Ето снимки на 75
              http://bajo.snimka.bg/motorcycles/balkan-75.731561
              В момента на снимането е разглобен за ремонт на скоростите.

              Коментар


              • #67
                От: Всички притежатели на Балкан 50,75,250

                ЗдравеЙте! Преди 3 дена си купих още едно балканче 50 к, но нямаше ток - сложих бобина от мосКвич 12 волта и почистих чукчето и запали. След 1 ден пак Угасна и няма палене, а ток има. От какво може да е има и още един проблем. Само 1 ва има. ВЪпросЪт ми е дали плочката може да е обЪрната и заради това да няма 2 ра и 3 та, мерси!
                Последно редактирано от viki terzieva; 28-03-13, 18:21. Причина: Правопис

                Коментар


                • #68
                  От: Всички притежатели на Балкан 50,75,250

                  Ако чукчето отделя и има разстояние 0,4 при горна мъртва точка КОНДЕНЗАТОР.
                  Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Всички притежатели на Балкан 50,75,250

                    А плочката с оригиналния механизъм или заварена е ,няма как да се обърне, ако е оригинал най вероятно е от пружинката отдолу под плочката или някакви големи луфтове възможно и от друго

                    Коментар


                    • #70
                      От: Всички притежатели на Балкан 50,75,250

                      Никъде не виждам да е заварявана...мерси много
                      Последно редактирано от viki terzieva; 28-03-13, 18:22. Причина: Моля, ползвайте главни букви!

                      Коментар


                      • #71
                        От: Всички притежатели на Балкан 50,75,250

                        ето ми първото балканче и сам много доволен от негоНатиснете снимката за да я уголемите

Име:100_5901.jpg
Прегледи:1
Размер:192.4 КБ
ID:5465331Натиснете снимката за да я уголемите

Име:100_5902.jpg
Прегледи:1
Размер:255.1 КБ
ID:5465332Натиснете снимката за да я уголемите

Име:100_5903.jpg
Прегледи:1
Размер:213.5 КБ
ID:5465333 а ето и вапросното балканче което го взимах на скоро и сега го реставрирам но много ме ядосва Натиснете снимката за да я уголемите

Име:21032013048.jpg
Прегледи:1
Размер:194.3 КБ
ID:5465337Натиснете снимката за да я уголемите

Име:21032013049.jpg
Прегледи:1
Размер:147.4 КБ
ID:5465338Натиснете снимката за да я уголемите

Име:21032013050.jpg
Прегледи:1
Размер:152.9 КБ
ID:5465339Натиснете снимката за да я уголемите

Име:21032013051.jpg
Прегледи:1
Размер:166.2 КБ
ID:5465340Натиснете снимката за да я уголемите

Име:21032013052.jpg
Прегледи:1
Размер:153.1 КБ
ID:5465341
                        Прикачени файлове

                        Коментар


                        • #72
                          От: Всички притежатели на Балкан 50,75,250

                          Ако искате, може да качвам още снимки.
                          Последно редактирано от viki terzieva; 28-03-13, 18:23. Причина: Искаме, ама ако може да използвате главни букви и да внимавате при писането :)

                          Коментар


                          • #73
                            От: Всички притежатели на Балкан 50,75,250

                            Твоя дзвер е от по-стария модел с ръчни скорости, доколкото си спомням юношеството ми от преди 80 те, браво.
                            Последно редактирано от viki terzieva; 28-03-13, 18:24.
                            Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Всички притежатели на Балкан 50,75,250

                              единия е с ручни а другичт е с крачни

                              Коментар


                              • #75
                                От: Всички притежатели на Балкан 50,75,250

                                Лелее днес си направих упражнение понеже ми бе скучно , а едно слънчице напече. Та реших да поровя в моя дзвер , който лежа в мазето на покойния ми вуйчо над 30 години.Свалих магнита,изчистих пъпките на чукчето и наковаялнята , клемите , които са хванати с болтчето държащо пружината на чукчето също бяха клеясали и нямаше връзка. Капнах масълце на мажещия филц на гърбицата , стегнах магнита , докарах 0,4мм. разстояние между чукчето и наковалнята, проверих аванса идва около 2,6мм. /щифтчето е здраво/ , а кондензатора под резервоара смених с нов понеже беше пробил и ООО чудо взе че изрева. Преди няколко дни изчистих резервоара,кранчето,карбуратора всичко бе ла-на. Няколко пъти след известна работа гаснеше и чистих свещ след , което отново изреваше е това бе от консервиращото масло ,което имаше в цилилиндъра и коляновия вал.
                                Знаех си ,че ще има хъс двигателя щото компресията се чувстваше ок. Учуди ме също и ,че няма някакъв характерен шум особенно в лагерите на коляновия вал. Ми ,че то да се чуди човек сега пък дали да го продава ,както си мислех или да му турна едни гуми , едно жило за газ,масур и ръкохватка за съединител и да си си развявам перчема с него по морето , лодката и джендема спомняйки си онова време и младините.От друга страна пък имам и друг по голям соц. дзвер ЧЗ-350 та сега е една дилема..............
                                Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X