Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Всички притежатели на Балкан 50,75,250

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Всички притежатели на Балкан 50,75,250

    Първоначално публикуван от Асен Симеонов Преглед на мнение
    Имал сам балканчета доста...Второто балканче беше със сигменти и карбуратор от симсон много варвеше.Имах и балкан 250 което беше в окаяно състояние като му свалих главата вътре имаше гнездо на оси правете си му сметка колко е стояло.
    И в моя карбуратор също имаше осило е пак добре че нямаше кошер

    Коментар


    • #17
      От: Всички притежатели на Балкан 50,75,250

      И аз още си пазя "Балканчето"..от"младините"..и мога да кажа,че го поддържам в перфектно "здраве"..хее...
      http://www.vbox7.com/play:ae421c05

      Коментар


      • #18
        От: Всички притежатели на Балкан 50,75,250

        Аз също съм минал през 6-7 Балканчета.Последното го бях направил с централен амортисьор и пружина от Жигули.Като цяло кусурите са му много,но пък е идеална школа за монтьори. Така му бях свикнал ,че за 27 мин го цепех и събирах на пътя/в раницата части и инструмент- задължително/.75 и то е много чупливо.250 го бива,а 500 не съм карал,защото са много редки/един приятел имаше само двигател ,но така и не го качи на рамка да го пробваме/
        Когато няма друг изход- използвай централния вход!

        Коментар


        • #19
          От: Всички притежатели на Балкан 50,75,250

          Ето малко снимки и на моето балканче възстановено през 2011г. имам още десет на части които също ще възстановя.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_8942.jpg
Прегледи:2
Размер:123.2 КБ
ID:5346560Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_9433.jpg
Прегледи:2
Размер:182.1 КБ
ID:5346561Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_9434.jpg
Прегледи:2
Размер:99.3 КБ
ID:5346562Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_9435.jpg
Прегледи:2
Размер:172.7 КБ
ID:5346563Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_9437.jpg
Прегледи:2
Размер:178.1 КБ
ID:5346564Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_9438.jpg
Прегледи:2
Размер:184.3 КБ
ID:5346565Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_9439.jpg
Прегледи:2
Размер:160.3 КБ
ID:5346566Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_9440.jpg
Прегледи:2
Размер:157.8 КБ
ID:5346567Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_9441.jpg
Прегледи:2
Размер:175.4 КБ
ID:5346568Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_9442.jpg
Прегледи:2
Размер:170.6 КБ
ID:5346569Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_9443.jpg
Прегледи:2
Размер:148.6 КБ
ID:5346570Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_9445.jpg
Прегледи:2
Размер:105.4 КБ
ID:5346571Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_9446.jpg
Прегледи:2
Размер:96.6 КБ
ID:5346572

          Коментар


          • #20
            От: Всички притежатели на Балкан 50,75,250

            От къде ги купи тези ръкофатки и на какав мотор са

            Коментар


            • #21
              От: Всички притежатели на Балкан 50,75,250

              От мото магазин в града от симсон са, почти навсякъде ги продават.

              Коментар


              • #22
                От: Всички притежатели на Балкан 50,75,250

                Здравейте колеги , аз от 14 годишен карам Балкан 250 и мнението ми за него е (железен) .Големия проблем при тях е че вече никъде не се намират части за тях , търсил съм из цяла България но просто на всякаде казват : няма ..... Миналата седмица го препалих за малко и му навартях 4-5 километра , но вече ме е страх д аго карам за да не му счупя нещо .... Реставрирал съм го до колкото мога и смятам да го пазя още далги години Ако на някой му се намират нови Бутала,Сегменти,Цилиндър,Колянов вал да казва никога няма да са в излишак резервни части http://go71n1q.snimka.bg/motorcycles/balkan-250.665639

                Коментар


                • #23
                  От: Всички притежатели на Балкан 50,75,250

                  Търся подобна схема на балкан 50 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:opt1291482841b.jpg
Прегледи:3
Размер:75.9 КБ
ID:5364047 Ако някой има да качи ще съм му много благодарен
                  луд умора няма!!!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Всички притежатели на Балкан 50,75,250

                    Здравейте,купих си контактен ключ(с ключ,като на автомобил) и мисълта ми беше,като го оставя някъде,да не ми го вземат,като дръпна ключа,но ключа,като е изваден,не дава никъде на контакт,съответно Балканчето,тогава има искра,трябва да дам двете жици от чукчето и масата на късо за да няма искра!А ключа дава контакт когато е врътнат!И като го оставя някъде,като извадя ключа,пак ще могат да ми го вземат!Кажете,как да го свържа,за да работи както трябва!(схемата на ключа е:изваден,не дава никъде контакт,врътнат,дава контакт) Благодаря Ви колеги предварително!
                    Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

                    Коментар


                    • #25
                      От: Всички притежатели на Балкан 50,75,250

                      Първоначално публикуван от Driftacha Преглед на мнение
                      Здравейте,купих си контактен ключ(с ключ,като на автомобил) и мисълта ми беше,като го оставя някъде,да не ми го вземат,като дръпна ключа,но ключа,като е изваден,не дава никъде на контакт,съответно Балканчето,тогава има искра,трябва да дам двете жици от чукчето и масата на късо за да няма искра!А ключа дава контакт когато е врътнат!И като го оставя някъде,като извадя ключа,пак ще могат да ми го вземат!Кажете,как да го свържа,за да работи както трябва!(схемата на ключа е:изваден,не дава никъде контакт,врътнат,дава контакт) Благодаря Ви колеги предварително!
                      То има само една жица от запалването за плюса на бобината, сложи и някъде един прекъсвач или вържи за нея контактния ключ и си готов.
                      Some call it a hobby, we call it a way of life!
                      Това че срещу теб са най-добрите, не означава, че трябва да се отказваш!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Всички притежатели на Балкан 50,75,250

                        Първоначално публикуван от vatko Преглед на мнение
                        То има само една жица от запалването за плюса на бобината, сложи и някъде един прекъсвач или вържи за нея контактния ключ и си готов.
                        Ок,благодаря колега!
                        Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

                        Коментар


                        • #27
                          От: Всички притежатели на Балкан 50,75,250

                          И аз имам,та да покажа прогреса му като на кино лента ,заповядайте : http://smu4ko.snimka.bg/motorcycles/...-mk50-3.398170

                          Коментар


                          • #28
                            От: Всички притежатели на Балкан 50,75,250

                            Колега такава схема не съм срещал никъде мога да ти предложа само тази ако ти върши работа

                            Коментар


                            • #29
                              От: Всички притежатели на Балкан 50,75,250

                              Първоначално публикуван от fanatika_kz Преглед на мнение
                              Търся подобна схема на балкан 50 [ATTACH=CONFIG]439736[/ATTACH] Ако някой има да качи ще съм му много благодарен
                              Ето една,но не е точно такава,която търсиш :Натиснете снимката за да я уголемите

Име:311955_128109150624911_123504434418716_100962_918149406_n.jpg
Прегледи:1
Размер:64.2 КБ
ID:5365754
                              Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

                              Коментар


                              • #30
                                От: Всички притежатели на Балкан 50,75,250

                                Първоначално публикуван от HD Преглед на мнение
                                75 км това на ден ли?
                                Майтап колега, да не се засегнеш нещо.

                                Аз също имам Балканче 50 кубика, както и Балкан 250 куб., само че преправен на триколка (е, отпред си е мотор, само задницата е различна).
                                И двете към момента не се ползват, защото така са нещата.
                                50 кубиковото Балканче баща ми ми го сглоби като бях малък, от части по тавана каквото беше останало (е, имаше за цяло Балканче, че и малко отгоре ).
                                Палеше, вървеше доста (двигателя има достатъчно мощ като за тези кубици), плочката на скоростите отгоре направо я бяхме занитили, за да не прави проблеми съчмата. Скоростите в началото ги включвах без съединител, иначе не можех да ги целя (нали изолирахме механизъма на плочката ), но после се понаучих.
                                Общо взето наистина почти нямам ден без ремонти, все по нещо става, може дребно да е, ама инструментите ти НИКОГА не могат да ръждясат
                                Въпреки това мотопедчето ми доставяше кеф, нали това е най-важното
                                В един хубав слънчев ден обаче нещо спря да пали, сменях свещи, центровки, всичко, обаче неще и неще. Тогава обаче се качих на по-голям мотор (Балканчето ми беше омаляло вече) и така го зарязах. Сега стои в нас в мазата и само заема място, ма пък и не ми се продава ...
                                Баща ми навремето така си го е сглобил част по част и го е карал мноооого време, но каза, че винаги в джоба си е носел някой и друг сегмент, буталче, свещ нещо, е такива работи

                                Балкан-а 250 си върви, само сипваш бензин и толкова. Караме го като триколка от много време, нищо не се е чупело, само отвреме навреме трябва да му се чисти кранчето за бензина, че се запушва
                                Бих казал здрав двигател, много здрави скорости, бе въобще една не лоша машинка.

                                Не знам лоши ли са, добри ли са, но за времето си са били много добри моторетки, въпреки всички неволи и ремонти.

                                Ако заводите Балкан работеха и днес може би щяхме да произвеждаме едни доста качествени мотопеди и мотоциклети, с електронно запалване, с течно охлаждане и т.н., обаче ....
                                Не може да изпревари Симсон, но върви на равно с него, аз вярвам на колегата.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X