Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Х. "Вада" - Зелени рид - Урдина долина - х. "Вада"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Х. "Вада" - Зелени рид - Урдина долина - х. "Вада"

    Стига бе хора, какво ви става.
    Къде изчезна чувството за хумор в този портал, за закачки, за майтапи....????
    Никога няма да пропусна да се избъзикам с колега който сподели за среща с мечка, никога..
    Та това е класика в жанра, срещна ме мечка и аз не заеквам...и не съм я замерял с .......

    Къде отиде хумора, сатирата и забавлението не знам, виж ако е някой политически бълвоч, там сме много и все компетентни.
    Злати, сори че е на твой гръб, ма и друг да беше нямаше да го пропусна...

    Чавдаре, извинявай за спама, ще го махнем след час два.

    Коментар


    • #32
      От: Х. "Вада" - Зелени рид - Урдина долина - х. "Вада"

      Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение
      Никога няма да пропусна да се избъзикам с колега който сподели за среща с мечка, никога..
      Та това е класика в жанра, срещна ме мечка и аз не заеквам...и не съм я замерял с ........
      Класиката не беше ли - "пет години след това още ми носи мед" ))))
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #33
        От: Х. "Вада" - Зелени рид - Урдина долина - х. "Вада"

        Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение
        Стига бе хора, какво ви става.
        Къде изчезна чувството за хумор в този портал, за закачки, за майтапи....????
        Никога няма да пропусна да се избъзикам с колега който сподели за среща с мечка, никога..
        Та това е класика в жанра, срещна ме мечка и аз не заеквам...и не съм я замерял с .......
        ...
        Чавдаре, извинявай за спама, ще го махнем след час два.
        Ами аз спам не виждам. Говори се по темата.

        То за срещане на мечка, и ние сме срещали, ама за заекване - може тя да е заеквала, щото ние бяхме в джипа, пък тя бягаше да се спасява ...

        А ако щеш вярвай, ама доста често, като лазя по някой баир нагоре, се сещам за вашите разходки. Аз мене си едвам нося, а вие и мотори влачите ...
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #34
          От: Х. "Вада" - Зелени рид - Урдина долина - х. "Вада"

          То за виждане и аз съм виждал, но малко мече...майка му и баба му ги нямаше.
          Точно след поминалогодишното състезание в Габрово се прибирах към Паничище и около 8часа вечерта нещо пухкаво и малко мяташе гъзинка пред пикапа ми за около петнайсетина метра.
          В първия момент даже не можех да включа какво е, а когато вече асимилирах картината, то сви извън пътя и чао.

          След седмица чух, че "добри ловци" са убили майката, а от някаква еко организация дебнаха после две седмици докато не хванаха две мечета, не едно и ги закараха на някъде.
          Не знам какъв "ловец" трябва да си за да убиеш такова животно....не знам.


          А за моторите не се бой, скоро ще те разпитвам на ЛС...

          Коментар


          • #35
            От: Х. "Вада" - Зелени рид - Урдина долина - х. "Вада"

            Както се чудехме къде да избягаме от жегата в събота, така и извъртяхме още един път 20-километровия маршрут.

            Вчера видяхме нещо, което бяхме пропуснали миналия път.
            Сред камънака на този баир ...




            намерихме ей това ...




            Изворче с хубава леденостудена рилска вода. Грижливо оформено с дървено чучурче и облицовано със събрани от околността парчета мрамор.


            Лагеруващите наблизо дъновисти бяха дали своя принос за нагледната агитация ...





            Малко допълнение към информацията за Злати относно състоянието на заслона на Зелени рид.

            Вратата е строшена ...






            а вътре си е мизерия и мръсотия ...




            допълнена от словесни излияния по стените.




            Обстановката, общо взето, не предразполага човек да влезе вътре, освен ако въпросът не е на живот и смърт ...
            Последно редактирано от Чавдар (V93); 31-07-17, 07:23.
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #36
              От: Х. "Вада" - Зелени рид - Урдина долина - х. "Вада"

              Както си се катерехме по баира след заслона, насреща ни се зададе мотор ...




              Рекох си, че може да се засечем с някой от колегите ендуристи. Ама навъсеният младеж, яхнал мотора, по-скоро си беше високопланински бракониер. От раницата над лявото му рамо му стърчеше сгънат телескопичен прът с булдо.




              Второ ходене в района, втора среща с мераклии да ловят ей това (рибета, колкото 1 пръст) ...

              Последно редактирано от Чавдар (V93); 31-07-17, 07:24.
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #37
                От: Х. "Вада" - Зелени рид - Урдина долина - х. "Вада"

                И още нещо, което още от миналата година ми направи впечатление. Някой беше нашарил абсолютно всички указателни табели в продължение на 7-8 км с ей този надпис:





                Какъв човек трябва да си, за да изливаш политическата си неприязън (да не кажа злоба) по този начин, вместо да се любуваш на природата?!?
                Последно редактирано от Чавдар (V93); 31-07-17, 07:24.
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #38
                  От: Х. "Вада" - Зелени рид - Урдина долина - х. "Вада"

                  И едно въпросче към Злати. В Урдиния циркус намерихме този камък






                  Цветът му прелива между черно и белезникаво, в зависимост от ъгъла, под който се гледа. От него с лекота падат люспички като слюда.
                  Що е то?!?
                  Последно редактирано от Чавдар (V93); 31-07-17, 07:25.
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #39
                    От: Х. "Вада" - Зелени рид - Урдина долина - х. "Вада"

                    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                    И едно въпросче към Злати. В Урдиния циркус намерихме този камък






                    Цветът му прелива между черно и белезникаво, в зависимост от ъгъла, под който се гледа. От него с лекота падат люспички като слюда.
                    Що е то?!?
                    Флогопитов шист е скалата. Изградена е от минерала флогопит, вид тъмна и доста рядка слюда. В тая скала е вместено изумруденото находище. Ако сте намерили парчето, слизайки от първото Урдино езеро към долинката с многото речни меандри, сте минали на метри от това находище, но не се ядосвайте, изумрудите отдавна са изкопани.
                    LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                    www.ADV-Bulgaria.com

                    Коментар


                    • #40
                      От: Х. "Вада" - Зелени рид - Урдина долина - х. "Вада"

                      Много красива е България.
                      И така някак е много приятно докато си пиеш сутрешното кафе да разгледаш някое красиво кътче от Родината. Знам че думите и фотоапарата не пресъздават усещането, но все пак е много вълнуващо.

                      Благодаря за споделеното.
                      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                      Коментар


                      • #41
                        От: Х. "Вада" - Зелени рид - Урдина долина - х. "Вада"

                        Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                        ...Ако сте намерили парчето, слизайки от първото Урдино езеро към долинката с многото речни меандри, сте минали на метри от това находище, но не се ядосвайте, изумрудите отдавна са изкопани.
                        В същност, не е ясно откъде точно произхожда парчето, защото го намерихме в тревата покрай пътеката на спускане от най-долното езеро към долината на Урдина. Вероятно някой си го е понесъл, пък после му е дотежало и го е захвърлил.
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • #42
                          От: Х. "Вада" - Зелени рид - Урдина долина - х. "Вада"

                          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                          В същност, не е ясно откъде точно произхожда парчето, защото го намерихме в тревата покрай пътеката на спускане от най-долното езеро към долината на Урдина. Вероятно някой си го е понесъл, пък после му е дотежало и го е захвърлил.
                          Кое имаш впредвид като най-долно? Това непосредствено под връх Дамга ли, с почти кръгла форма? Как и да е, произхода на скалата е ясен на 100%, вида и също. Рядък камък е, пък и ще ти е хубав спомен.
                          LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                          www.ADV-Bulgaria.com

                          Коментар


                          • #43
                            От: Х. "Вада" - Зелени рид - Урдина долина - х. "Вада"

                            Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                            Кое имаш впредвид като най-долно? ...
                            Това, върху което на картинката с трака е надписът Urdini ezera.
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • #44
                              От: Х. "Вада" - Зелени рид - Урдина долина - х. "Вада"

                              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                              Това, върху което на картинката с трака е надписът Urdini ezera.
                              Явно верно някой го е хвърлил, мястото на което се разкрива коренно тази скала е на 200 метра под езерото, на вашия трак кръстено Рибното. Сега имаш повод пак да идеш, тая рекичка, дето изтича от Рибното и отива надолу, е страшно живописна, има дори малка долинка с минимеандри. Та ще трябва да я видите със Стаси
                              LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                              www.ADV-Bulgaria.com

                              Коментар


                              • #45
                                От: Х. "Вада" - Зелени рид - Урдина долина - х. "Вада"

                                Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                                ... Та ще трябва да я видите със Стаси
                                Колко му е. То взе да ни става навик да въртим по 20 км преход.
                                Ние не сме неутрални!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X