Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Х. "Вада" - Зелени рид - Урдина долина - х. "Вада"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Х. "Вада" - Зелени рид - Урдина долина - х. "Вада"

    Мерси, Чаво, върна ме 20 години назад, страшен кеф. На първото от Урдините езере, на което сте слезли, си опъвахме палатката, на склона точно под него, преди долината със завоите на реката съм прекарал стотици часове с геоложки чук в ръка. Слизането ви до Урдините езера също минава по геоложки интересен терен, на някои от снимките Ви личат дори конкретни находища, из които съм ровил.
    Тия, дето са ви задминали долу, са били от бюро Радецки с водач манияка на тема скорост, направо си мъчи клиентите( знам го от приятел)
    LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
    www.ADV-Bulgaria.com

    Коментар


    • #17
      От: Х. "Вада" - Зелени рид - Урдина долина - х. "Вада"

      Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
      ... Тия, дето са ви задминали долу, са били от бюро Радецки с водач манияка на тема скорост, направо си мъчи клиентите( знам го от приятел)
      Горките жени!
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #18
        От: Х. "Вада" - Зелени рид - Урдина долина - х. "Вада"

        Бая добре сте си повървели.Само защо не си оставил дамата да си хапне на воля.
        Аз същия ден катерих Мусала и в тази връзка да попитам: направиха ми впечатление пирамидките струпани от камъни покрай пътеката.Нещо ново е за мене и се чудя откъде е традицията.

        Коментар


        • #19
          От: Х. "Вада" - Зелени рид - Урдина долина - х. "Вада"

          Първоначално публикуван от FLY_FREE Преглед на мнение
          Бая добре сте си повървели.Само защо не си оставил дамата да си хапне на воля.
          Аз същия ден катерих Мусала и в тази връзка да попитам: направиха ми впечатление пирамидките струпани от камъни покрай пътеката.Нещо ново е за мене и се чудя откъде е традицията.
          Това беше ден за ходене, а не за ядене.

          А за пирамидките и аз се канех да попитам, защото често срещаме такива, а не знам каква е идеята.
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #20
            От: Х. "Вада" - Зелени рид - Урдина долина - х. "Вада"

            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
            Това беше ден за ходене, а не за ядене.

            А за пирамидките и аз се канех да попитам, защото често срещаме такива, а не знам каква е идеята.
            Допълнителни пътеводители, маркират пътеката. Но е важно да знате по коя пътека вървите, че пирамидките могат да Ви изведат на друго място, на тях не пише къде отиват и нямат цветна маркировка. А понякога незабелязано се отделят и водят встрани към друго място и в тая посока са често единствена маркировка. При вас в Урдиния циркус е точно така, отделят се от билото и коловете надолу към езерата( по вашия път). И в мъгла, вместо на Раздела и пътя към хижите( ако отивате например в Иван Вазов или 7-те езера) може да се озовете в Урдина долина.
            LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
            www.ADV-Bulgaria.com

            Коментар


            • #21
              От: Х. "Вада" - Зелени рид - Урдина долина - х. "Вада"

              Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
              Допълнителни пътеводители, маркират пътеката. ...
              Не е това. Където са по протежение на пътеките е ясно. Аз обаче имам предвид ей такива

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1090149.JPG
Прегледи:1
Размер:274.3 КБ
ID:5201077







































              Това е над "Сълзата". На това място няма пътека, която да се маркира.

              И на други места съм виждал повечко такива пирамидки.
              Последно редактирано от Чавдар (V93); 31-07-17, 07:21.
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #22
                От: Х. "Вада" - Зелени рид - Урдина долина - х. "Вада"

                На заслона на Мусала коментираха да оставят камък за да се върнат.Ние в казармата оставяхме камък да не се върнем.

                Коментар


                • #23
                  От: Х. "Вада" - Зелени рид - Урдина долина - х. "Вада"

                  Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                  Не е това. Където са по протежение на пътеките е ясно. Аз обаче имам предвид ей такива



                  Това е над "Сълзата". На това място няма пътека, която да се маркира.

                  И на други места съм виждал повечко такива пирамидки.
                  Това е друго, да. Маркират си върха, просто безмислено, но с мерак. Една е достатъчна, да сочи най-високата точка, останалите са просто ей така.
                  Последно редактирано от Чавдар (V93); 31-07-17, 07:22.
                  LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                  www.ADV-Bulgaria.com

                  Коментар


                  • #24
                    От: Х. "Вада" - Зелени рид - Урдина долина - х. "Вада"

                    Тва с пирамидките не е ли като идеята на филма The Englishman Who Went Up a Hill But Came Down a Mountain
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #25
                      От: Х. "Вада" - Зелени рид - Урдина долина - х. "Вада"

                      Не, просто за кеф маркират върхове, проходи и прочие. На почти всеки каменсти връх в Рила и Пирин има такива, на всеки превал също
                      LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                      www.ADV-Bulgaria.com

                      Коментар


                      • #26
                        От: Х. "Вада" - Зелени рид - Урдина долина - х. "Вада"

                        Злати, ти май си имал повече от една близка среща с мечка. Разкажи повече, че ми е любопитно как си се отървал. При толкова много мецанки напоследък, наистина ще е полезно да се знае как е на практика.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Х. "Вада" - Зелени рид - Урдина долина - х. "Вада"

                          Първоначално публикуван от Stacy Преглед на мнение
                          Злати, ти май си имал повече от една близка среща с мечка. Разкажи повече, че ми е любопитно как си се отървал. При толкова много мецанки напоследък, наистина ще е полезно да се знае как е на практика.
                          Стаси, веднъж съм виждал, точно там, на края на гората под билото на Зелени рид. На живо и на свобода е направо спиращо дъха, огромно животно. Бях минал покрай нея, тя стояла зад дървото и чакала. След 5 метра чувам шумкане, обръшам се и я виждам в гръб как се отдалечава вече на 10-ина метра от мене. Дъха ми спря и се смръзнах - ами ако се обърне. Ама не се обърна, отиде си. Да знаеш, хем е страшно хем вълшебно и величествено. Изглеждаше голяма като слон, ама на страха очите са големи, особено като си на 15 години още и ти е за втори път във високата планина.
                          А за пазенето - ходиш близо до Чаво и той си носи желязото( онова в кобура на кръста). С него може да я уплаши и прогони. Ама да не ви се налага дано. поне в Пирин и Рила е пълно с туристи и животните са свикнали, но тая пътека, дето сте минали, не е много ползвана на фона на тия в съседните долини( към Мальовица и 7-те езера).
                          LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                          www.ADV-Bulgaria.com

                          Коментар


                          • #28
                            От: Х. "Вада" - Зелени рид - Урдина долина - х. "Вада"

                            Лелеее, как ми се доходи в Рила! Доно сколасам до края на септември поне един уикенд да й посветя.
                            Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Х. "Вада" - Зелени рид - Урдина долина - х. "Вада"

                              Злати, нали не сме се събрали да се лъжем в този форум.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Х. "Вада" - Зелени рид - Урдина долина - х. "Вада"

                                Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение
                                Злати, нали не сме се събрали да се лъжем в този форум.
                                Какво имаш впредвид точно? Историята дето разправям, е истинска, случи се юли 1989 година и още 2 души я видяха мечката, но по отдалече.
                                LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                                www.ADV-Bulgaria.com

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X