Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на бинокъл

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Ремонт на бинокъл

    Първоначално публикуван от ЛЕНИН Преглед на мнение
    Според мен логически,морските бинокли би трябвало да са с най-голямо увеличение,дали обаче съм прав незнам.
    7Х50 е прието за база на морските,има и 8Х50 както и морски/военни 10Х50.Най-добри за целта обаче си остават 7Х50


    Зависи и на какво ще я ползваш,10Х50 в малка клатеща лодка ще ти вземе погледа.Зависи и от коя фирма взимаш,написаното там е вярно,но струва пари,ако фирмата е фирма...........много пари.

    http://www.binoculars.com/binoculars...inderscale.cfm

    Този горе е 5-7 пьти по-евтин от фирмен сьс сьщите показатели примерно



    Опс,да си допьлня.

    Астрономически има и по 20/100 или 18/80 или 25/100........... но искат статив или там както и викат на тая стойка.Тия показатели няма да ги намериш в нещо което се движи било то в морето или на сушата.


    Морските ги карай по логика - там километьр е нищо,половин километьр и му е плитко вече,но сьщевременно няма как да ползва 20/100 щото и най-малкот клатене,а такова винаги има и те прави звездоброец.10/50 - 15/50 стабиляга,но са цифра.
    Последно редактирано от BENZBOSS; 15-08-10, 02:25.
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #32
      От: Ремонт на бинокъл

      А аз си мислех,че при вас са по-силните .На мен ми се иска да си взема нещо към 20х50 (ако изобщо съществува де ),най-силния който съм виждал аз е 15х50 ако не се лъжа.Един дядо го носеше,доста големичък бинокъл беше и по неговите приказки бил немски.Много мерси за инфото иначе,човек трабва да научава по нещо ново всеки ден.А сега видях допълнението,значи съществува това което ми се иска,само да го намеря и паре ако има ще стане екстра.
      П.П. А за това че ще ми се вземе погледа в клатеща се лодка-дай боже да не го доживявам това,такъв страх имам от дълбокото,че само да цамбурна отатък борда и сърцето ми се е пукнало гаранция,ако и да мога уж да плувам .Най-далечното ми плаване е до острова срещу Созопол-е втори път тая грешка няма да я сторя .Със здраве!

      Коментар


      • #33
        От: Ремонт на бинокъл

        Мани ги морските. Там може 7, може 8, може 10, може и 32. На 50, 70, 200.
        Опитай да носиш такъв далекомер в джоба. Освен патроните, консервите и бинтовете.
        А после опитай да виждаш нещо при голямо увеличение, когато сърцето ти се опитва да пръсне собственото ти гърло. Преди да са са започнали да стрелят))

        Коментар


        • #34
          От: Ремонт на бинокъл

          Аааа за в таз ситуация,както и за маането на крачоли при преходите из планините си нося един малък,най-вероятно китайски 12х25 (реално обаче да е най-много 7-8х25)-малък,лек,пък и върши работа.Но ми се иска да си взема един истински 20х50 за близкия Балкан или пък ако доживея някога и да отида някъде без да помъкна багаж все едно ще се заселвам там .

          Коментар


          • #35
            От: Ремонт на бинокъл

            Ставало е дума, за тебе не ми е жал да повторя.
            Х х ХХ
            Първата цифра е увеличението. Максимално използваемото от свободна ръка е 8. 6 е малко, 10 - безсмислено много. Без статив не виждаш нищо, даже да не си тичал преди това.
            Втората цифра е диаметъра на обектива. Колкото повече - толкова по-добре. Хубаво, ама ако е повече от 30 - вече не става да го набуташ в джоба. А в морето "50" съшо е смешно - това не може да е нощен прибор.
            Трябва ти 8х30, мини да ти покажа.

            Коментар


            • #36
              От: Ремонт на бинокъл

              Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
              А в морето "50" съшо е смешно - това не може да е нощен прибор.
              Що да е смешно,на много от дебелите модели / не 30,тия се ползват на малки открити лодки,не е ли една педя не го поглеждаме и диаметьр като на бирена бутилка /има писано и за нощно зяпане.Е не е перфектно,но и не ги носим по джобовете.


              http://www.westmarine.com/webapp/wcs...ayLevel1&N=377 710 2010738&Ns=Most Popular|0&catalogId=10001&viewTaskName=SiteSearchView


              Ето и какво има в магазинчето на ьгьла,преди месец се рових и всичко живо е 7/50 ако няма стабилизатор,тук таме по някой изостанал 30,но като цяло само дебели има.За тестове в морето няма какво да споря,там малки не ползваме много да не кажа ич.
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #37
                От: Ремонт на бинокъл

                Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                Ставало е дума, за тебе не ми е жал да повторя.
                Х х ХХ
                Първата цифра е увеличението.....
                Трябва ти 8х30, мини да ти покажа.
                Еххх имах такъв-8х40,английски от времето на войната,даваше перфектен образ.Купих го от антикварния пазар на Ал.Невски.Даже и след няколко десетки изпускания и безброй мокрения си работеше перфектно.Засега обаче не мога да си го намеря-или съм го изгубил при един излет в планината или съм го дал на някой да го носи,после съм забравил да си го взема,а тоя се спотаява и не ми го връща .Има и оптимистичен вариант де-просто да не мога да го намеря из натурията в нас ,дано да излезне някога.
                Последно редактирано от BulAf; 15-08-10, 08:26.

                Коментар


                • #38
                  От: Ремонт на бинокъл

                  Вземи си една лейка и си свиркай.Продавам колата,взимам един и тькмо за кальф пари ще ми останат.
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • #39
                    От: Ремонт на бинокъл

                    Искам да благодаря на kuzdov за чудесния бинокъл и коректността.
                    Дъщеря ми се върна изключително доволна, твърди, че е разполагала с най-доброто.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Ремонт на бинокъл

                      Е, честитито!
                      Дълго време да ви служи.
                      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                      Коментар


                      • #41
                        От: Ремонт на бинокъл

                        Колеги,искам да помоля за помощ-става въпрос за следното:преди няколко дни се сдобих с монокъл съветско производство с означение МП12х40/20х60-тези,които имат понятие знаят за какво става въпрос.Проблема е,че в окуляра има две счупени лещи-не знам по каква причина.Размера на лещите е :диаметър-16мм,дебелина-4мм,едностранно изпъкнали.Ако някой може да помогне и има желание,да пише или на тел.0886402394.Ще бъда много благодарен.

                        Коментар


                        • #42
                          Сдобих се с бинокъл, но има 2 проблема:
                          1) разноглед е.
                          2) ъгломерната скала е под ъгъл

                          От онези популярни военни бинокли е /май ги правят и до днес/ 6х30. Доста вехт.

                          Какви са възможните варианти, кое да мръдна . Корпусът е здрав и стегнат, така че проблема навярно е в призмата? На коя леща се намира ъгломерната скала - онази по средата?

                          пп ... викам първо да попитам, че вероятно ще си спестя доста мами и главоболия заради някой ценен съвет .

                          Разглобих целият бинокъл. Две от призмите са наранени. Едната леко, другата е доста нащърбена в двата и края.
                          Останалите две призми са добре. Почистих корпуса отвътре, премахнах стружките и прашинките, почистих лещите и призмите с ракия /нямам спирт, ама в полеви условия е така /. Смазах всички винтове и резби.
                          Не се почистиха идеално, защото някой стари нечистотии са залепнали качествено.
                          Бинокълът е използваем, през него се вижда добре.
                          Ъгломерната скала е на малката леща /която е до окото/, съответно се регулира при завиването.
                          Проблема с кривогледството остава, има така да се каже сходимост, кръстосват се зрителните полета на лявото и дясното око /надявам се ме разбрахте/.
                          За мен най-лесният начин да се оправи тази повреда е като се раздалечат механично двете 'тръби' в предната част. Има ли възможност за такава настройка, защото аз поне не виждам.
                          Възможно ли е чрез размяна положението или мястото на призмите да се коригира проблема, или всяка има строго определено място?
                          Бинокълът е ето такъв:



                          Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 13-03-11, 13:43.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Ремонт на бинокъл

                            Бинокълът ти е страшен, честито. Този проблем и аз го имам, даже и в тази тема съм се оплакал. Решение засега няма и не се очертава. Това не е занимание за лаици (поне аз не бих се наел), сервиз не намирам. На разни "специалисти" по всички въпроси не може да се разчита, защото именно един такъв причини проблема с моя!
                            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                            Коментар


                            • #44
                              От: Ремонт на бинокъл

                              Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                              Бинокълът ти е страшен, честито. Този проблем и аз го имам, даже и в тази тема съм се оплакал. Решение засега няма и не се очертава. Това не е занимание за лаици (поне аз не бих се наел), сервиз не намирам. На разни "специалисти" по всички въпроси не може да се разчита, защото именно един такъв причини проблема с моя!
                              Благодаря .
                              Това са снимки от интернет, моят е същия, но на друга немска фирма и е доста използван. Състоянието му е такова, но не се оплаквам, защото знаех какво взимам, а и беше на символична цена. Знам че руснаците произвеждат и до днес абсолютно същият, но 8х30. Чел съм че са изнесли доста машини към СССР, в бивша Югославия е правен също. Явно е добре конструиран.
                              Кое може да причини кривогледството? В смисъл призмите да не лежат стабилно в леглата си, или пък да са разместени една спрямо друга?

                              Коментар


                              • #45
                                От: Ремонт на бинокъл

                                Изобщо не се наемам да разсъждавам, по тези въпроси съм много бос.
                                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X