Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на бинокъл

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Ремонт на бинокъл

    Никакъв ремонт не си струва, цялото струва 3-10лв (зависи от пазарлъка) на кой да е битак.

    Коментар


    • #17
      От: Ремонт на бинокъл

      Да, клиничен китай, подкрепям колегите.
      А колко тежи? Може би си струва да се опита да се отреже до монокъл, а оптиката от счупеното да се използва за друго, ако е стъклена.

      Коментар


      • #18
        От: Ремонт на бинокъл

        Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
        Да не вземе да се засегне уважаемата Виолета, но според мен това е откровено менте...
        Всъщност, как е попаднал в теб?
        Няма за какво да се засягам, ако ми беше ясна ситуацията - нямаше да пиша тук.
        Преди години съпругът ми го беше разменил срещу неработещ радиокасетофон за автомобил.

        Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
        Да, клиничен китай, подкрепям колегите.
        А колко тежи? Може би си струва да се опита да се отреже до монокъл, а оптиката от счупеното да се използва за друго, ако е стъклена.
        Тежък е наистина, вероятно оптиката е стъклена.
        Благодаря ви за информацията. Сега ако кажете къде мога да намеря нещо подобно... нямам възможност да отделя голяма сума за свестен бинокъл.

        Коментар


        • #19
          От: Ремонт на бинокъл

          Първоначално публикуван от Виолета Преглед на мнение
          ... Сега ако кажете къде мога да намеря нещо подобно... нямам възможност да отделя голяма сума за свестен бинокъл.
          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          ... цялото струва 3-10лв (зависи от пазарлъка) на кой да е битак.

          ...
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • #20
            От: Ремонт на бинокъл

            Колко можеш да предложиш за този:Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG0064A.jpg
Прегледи:1
Размер:93.2 КБ
ID:5200732Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG0066A.jpg
Прегледи:1
Размер:91.0 КБ
ID:5200733Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG0065A.jpg
Прегледи:1
Размер:88.8 КБ
ID:5200734Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG0067A.jpg
Прегледи:1
Размер:89.7 КБ
ID:5200735
            Може и на лични, да не пълним темата със офф, или на телефоните в подписа ми.
            Последно редактирано от kuzdov; 14-08-10, 18:50.
            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
            Неизвестен мъдрец

            Коментар


            • #21
              От: Ремонт на бинокъл

              E това вече е истинско.
              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

              Коментар


              • #22
                От: Ремонт на бинокъл

                Има ли далекомерната шкала?

                Коментар


                • #23
                  От: Ремонт на бинокъл

                  Е, аз се надявах да науча нещо покрай проблема на Виолета, но той бе приключен скоропостижно. Тя поне се уреди с оферта от kuzdov - много адекватна впрочем.
                  След като този въпрос приключи, нека споделя и моя проблем: Солигор (нещо в обръча на Минолта) 12Х70, със zoom до 60 т. е 12-60Х70. Аз съм за е...не, защото бях го позарязал и в него бяха порасли гъбки Както и да е, почистен беше, но ми го върна (този, който го чисти) "разонглед"...
                  Последно редактирано от davc; 14-08-10, 22:57.
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Ремонт на бинокъл

                    Твоя проблем е прескочилия ангренаж, и няма да ти го казвам за 24-ти път.
                    Не, такива изделия нямат далекомер. Кръстчетата в десния окуляр са сложна песен.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Ремонт на бинокъл

                      Ма знаеш ли колко ме грее, че проблемът ми бил "долен ляв педал" - той този проблем редовно изскача отнякъде. По-интерсното е как да го реша.

                      П. П. А-аа, пардон, то не било амбриаж, ми ангренаж!!! Много развито асоциативно мислене имам - явно...
                      Последно редактирано от davc; 14-08-10, 23:22. Причина: акъл, ма отпослешният
                      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Ремонт на бинокъл

                        Интересува ме дали може да се намери стар военен 8Х30 бинокъл с хилядна шкала в добро състояние, и на какви пари?

                        Коментар


                        • #27
                          От: Ремонт на бинокъл

                          Може, но вече минава за антика, със съответната надценка и според мен не си заслужава. Става въпрос за стойност в диапазона на 500-те лева.
                          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Ремонт на бинокъл

                            Мдааа, множко ми идва.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Ремонт на бинокъл

                              В армията ни се използват такива с увеличение 8х30 и скала,в шуменския магазин за военно оборудване имат такъв (поне на външен вид така изглежда).Не съм си пазарувал нищо от тях,но поне на картинки имат и правилни неша освен ментетата.Ето линк за страницата им: http://armyshop.dir.bg/_wm/basic/?df=35244 .
                              И да използвам темата да ви попитам понеже не съм чак толкова навътре.Колко е технически възможното най-голямо увеличение за бинокъл? Питам защото по съвременните ментаци (който не се продават вече само от мургавите по пазарите,ами и в уж елитни оръжейни магазини) пишат каквото им дойде и ако е поне на половина от написаното пак добре.Според мен логически,морските бинокли би трябвало да са с най-голямо увеличение,дали обаче съм прав незнам.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Ремонт на бинокъл

                                Не, никога не ги е имало.
                                Всички които не знаят за какво става дума, могат да пишат не само в тая тема.
                                Аз имам такъв прибор, но той ми е подарък от друг офицер, и по друг повод.

                                Пехотните и танковите са 8х30. Нищо друго не става, по много причини. Кръстчетата в окуляра стават, но пак не са лъжица за всяка уста.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X