Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Made in Bulgaria

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Made in Bulgaria

    Първоначално публикуван от belata Преглед на мнение
    В село Енина има завод за заваръчна техника,миналата седмица харесахме едно инверторче телоподаващо 160 ампера на авера,много добро впечатление ми направи докато го тествах,имаха много видове и комбинирани с електтроженчета Миг-Маг,ММА и за профи експлоатация техника доста с сериозно охлаждане,.....дават прилична гаранция и подръжка на много ниски цени,самата техника също е много достъпна,взехме го за 600лв,инак имаше страхотна промоция с соларна маска и бутилка,но малко по скъпо.Ако им намеря визитката ще дам линк .Аз си заплюх едно комбо 180 ампера за 1000лв,оня ден като минах през Багира,и видях изложение на тяхната техника ама с 60% по високи цени....
    Мда, ще ми е интересно да погледна.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #17
      От: Made in Bulgaria

      Завода в с.Енина е точно фирма ВИКИ Б за която спомена ribar4eto в пост#2 но ....Миг-Маг,ММА,ТИГ- такива комбинирани машини ВИКИ Б не произвеждат ,комбинираните им са само 2в1- ММА - MIG/MAG с такава не съм работил и нямам впечатления но инверторните електрожени с опция ВИГ са много добри във фирмата вече повече от година такова електроженче се експлоатира постоянно и няма никакви забележки по него ...
      И понеже рибарчето спомена че се е насочил към българското то може би за момента ВИКИ Б е най добрия избор ...

      Кемппи Minarc mig са супер машинки марковото си е марково макар че подаващия механизъм е пластмасов работи безупречно но при марковите машини нещата са малко по различни също както и при скъпите коли цената е по висока съответно и поддръжката по скъпа така че всеки решава какво ще „кара” !!

      С Китайски заваръчен апарат не съм работил и затова не мога да кажа нищо по въпроса но това че има различни отзиви говори че явно всичко зависи от качеството на изработката ...!
      Според написаното от old111 да разбирам ли че чешките KITin са китайски щото пък за тях има доста добри отзиви ….френските GIS , италианските DECA най вероятно са произведени в Китай но това не означава че не са добри ....!?

      П.П. mraveca, Каква е цената на Астрата и кой модел!?Освен това Астрата няма аналог с Кемпи аз поне не съм виждал комбинирано Кемпи 3в1 но даже и да има нито по цена нито по качество може да се сравнява с китайското .....!!!!
      Последно редактирано от welderargon; 16-08-10, 18:16.
      https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
      https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

      Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

      Коментар


      • #18
        От: Made in Bulgaria

        Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
        Кемппи Minarc mig са супер машинки марковото си е марково макар че подаващия механизъм е пластмасов работи безупречно но при марковите машини нещата са малко по различни също както и при скъпите коли цената е по висока съответно и поддръжката по скъпа така че всеки решава какво ще „кара” !!
        Може ли да подава надеждно и безгрижно алуминий, неръждавейка, и обикновена черна тел, с диаметър от 0.6 до 1.0, без да му сменяш нищо?

        Не казвам че машинката е лоша. Просто казвам че е със скромни параметри, за които цената и е висока.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #19
          От: Made in Bulgaria

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          Може ли да подава надеждно и безгрижно алуминий, неръждавейка, и обикновена черна тел, с диаметър от 0.6 до 1.0, без да му сменяш нищо?

          Не казвам че машинката е лоша. Просто казвам че е със скромни параметри, за които цената и е висока.
          От около два месеца работи нон стоп по цял ден с обикновена черна тел 0,6-0,8 с друга не е пробвано защото във фабриката не се заварява друго освен черно но затова за което е купено си върши перфектно работата ...но пък и не мисля че машина от този клас независимо дали е Кемппи или друга е най подходяща за неръждавейка и алуминий! Скъпа е защото е от рода synergic което още повече качва цената
          Пък и техниката на Кемппи е скъпа ...например Minarc 150 е три пъти по скъп от СТАНДАРТ 170 на ВИКИ Б!!!
          Последно редактирано от welderargon; 16-08-10, 19:39.
          https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
          https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

          Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

          Коментар


          • #20
            От: Made in Bulgaria

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            Сега за комбинираните - имал съм китайски резак+електрожен+аргон. Сега го има Ясен. На това животно му се изреди сума народ да го ползва както трябва и както не трябва. Изгориха се сума електродчета за рязане и прочие, и до колкото знам още държи безгрижно.
            Хихи, потвърждавам. От около половин година плазмата е една от атракциите при дядо владо - освен всички, които реално вършиха работа и всички които се опитваха, с това нещо рязаха заради единия купон децата на Димо, моето и още няколко, жените на почти всички постоянни посетители и кой ли още не. 6-7 коли отидоха на скрап през това апаратче. Електродчетата почти свършиха, а бяха мнооооооого - от около 100 са останали около 5-6 - да речем 1/3 са изгорени от незнание, но другите - само от рязане.

            Коментар


            • #21
              От: Made in Bulgaria

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              Хихи, потвърждавам. От около половин година плазмата е една от атракциите при дядо владо - освен всички, които реално вършиха работа и всички които се опитваха, с това нещо рязаха заради единия купон децата на Димо, моето и още няколко, жените на почти всички постоянни посетители и кой ли още не. 6-7 коли отидоха на скрап през това апаратче. Електродчетата почти свършиха, а бяха мнооооооого - от около 100 са останали около 5-6 - да речем 1/3 са изгорени от незнание, но другите - само от рязане.
              Кога свършиха толкова бързо като беше при мен имаше два плика един с електродчета един с дюзички. Само нямаше електроди за ВИГ ръкохватката та не можах да го видя как работи като такъв имам неръждавейка за един казан за ракия .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • #22
                От: Made in Bulgaria

                Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
                ....... аз поне не съм виждал комбинирано Кемпи 3в1 но даже и да има нито по цена нито по качество може да се сравнява с китайското .....!!!!
                Всички МИГ-МАГ инвертори на Кемппи могат да заваряват и на трите метода(МИГ-МАГ;ВИГ и ММА),с исключение че на ВИГ няма висиокочестотно запалване на дъгата.Имаха една система преди години която имаше и цялостен модул за ВИГ с всичките му там бъзикни но се отказаха от нейното производство.

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                Може ли да подава надеждно и безгрижно алуминий, неръждавейка, и обикновена черна тел, с диаметър от 0.6 до 1.0, без да му сменяш нищо?

                Не казвам че машинката е лоша. Просто казвам че е със скромни параметри, за които цената и е висока.
                Заварявал съм със всичките машини които Кемпи предлагат на пазара и смея да твърдя че работят с всички изброени телове без никакъв проблем.Трябва само да имаш тефлоново жило и всичко е О'к. Съответно трябва да се завърти ролката на телоподаващото на съответния канал,което трябва според мен и на китайското да се направи.
                Единственото сигурно нещо е, че нищо не е сигурно.

                Коментар


                • #23
                  От: Made in Bulgaria

                  Първоначално публикуван от joe007 Преглед на мнение
                  Всички МИГ-МАГ инвертори на Кемппи могат да заваряват и на трите метода(МИГ-МАГ;ВИГ и ММА),с исключение че на ВИГ няма висиокочестотно запалване на дъгата.Имаха една система преди години която имаше и цялостен модул за ВИГ с всичките му там бъзикни но се отказаха от нейното производство..
                  ВСИЧКИ ЛИ?
                  Може би имаш в предвид машини от серия Pro които пък вече са съвсем друга бира!?
                  Порових се в сайта на Кемпи но не можах да открия тяхна машина аналог на ASTRA MIG на Редко за която споменахме в тази тема!!!
                  Пък и по горе споменатия Кемппи Минарк Миг Адаптив е също инвертор които заварява само на МИГ/МАГ и на нищо друго!
                  Последно редактирано от welderargon; 17-08-10, 01:14.
                  https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                  https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                  Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Made in Bulgaria

                    Първоначално публикуван от joe007 Преглед на мнение
                    Заварявал съм със всичките машини които Кемпи предлагат на пазара и смея да твърдя че работят с всички изброени телове без никакъв проблем.
                    Това, което аз съм опитвал имаше зор с мекия алуминий (този само със силиций). Трябваше да се набави нова пружина и прочие подробности. Мойто няма зор с това. Пак е едноролково, но води всичко безгрижно. 0.6 и 0.8 в едното положение на ролката, а единица - с обърната ролка на по-широкия канал. Това 0.6 и 0.8 обикновена, 0.8 неръждавейка, и 1-ца твърд и мек алуминий.

                    ...не че това е проблем, разбира се. Така или иначе качествена заварка на алуминий и с двете не може да се направи. Бих купил кемпито единствено ако целта ми е предимно компактност. Само дето на мен ми е все едно дали ще нося 10 или 20 кила. А и всъщност най-тежащото в мойто са металната кутия, металния телоподаващ механизъм и един траф за напрежението на редуцир вентил с подгряване.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Made in Bulgaria

                      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                      Кога свършиха толкова бързо като беше при мен имаше два плика един с електродчета един с дюзички. Само нямаше електроди за ВИГ ръкохватката та не можах да го видя как работи като такъв имам неръждавейка за един казан за ракия .
                      Всъщност, ИМАШЕ един волфрамов електрод към нея. Не знам къде се загуби по пътя (а тя попътува, машинката). Нейсе, ще пазаруваме друг и ще пробваме.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Made in Bulgaria

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        Всъщност, ИМАШЕ един волфрамов електрод към нея. Не знам къде се загуби по пътя (а тя попътува, машинката). Нейсе, ще пазаруваме друг и ще пробваме.
                        Не си казал че ти трябва. Ще ти дам един. Аз за мен електроди поръчвах заедно с машината като за половин живот - червени, сиви, златни, по 3 дебелини от всеки, направо по една кутийка. Гадовете китайци и електродите продават на половин че и повече по-ниска цена.

                        Колкото до другото - Андро ковача (BlackSmith) на тая машинка ми показа поне основните неща с аргона. И първите му приказки, след като я пробва бяха "Хм! Това между другото е добро. Колко струва?" Ама вече беше запазено за тебе.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Made in Bulgaria

                          Добре де доуточнение Всички машини от професионалната серия (Кемппи Минарк Миг Адаптив е от полупрофесионалната).Тоест всички МИГ-МАГмашини които имат опцията да се превключват на ММА(стръмнопадаща характеристика).
                          А за аналог на гореосочената машина ако се гледа ампеража няма.Кемпи 160 Амп.Има по мощни (FastMig;Kempomig;WeldForce)
                          П.С. А вземах че намерих и за комбинираната им машина за която писах по-горе http://www.kimex-bg.com/BG/Kemppi/kemppipro.shtm
                          Единственото сигурно нещо е, че нищо не е сигурно.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Made in Bulgaria

                            Ей аз кво съм си харесал. Пулсов MIG с електрожен, монофазен, компактен, 200А. Ама пусто доста кинти му искат, гадовете, а нещо не ми се дават:
                            http://cgi.ebay.de/TECHNOMIG-225-PUL...ektrowerkzeuge

                            ПП: Макар че за машина с тия параметри + пулсов режим цената си е направо ниска. Просто това за мен ще е инвестиция, дето никога няма да си върне парите.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Made in Bulgaria

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              Това, което аз съм опитвал имаше зор с мекия алуминий (този само със силиций). Трябваше да се набави нова пружина и прочие подробности. Мойто няма зор с това. Пак е едноролково, но води всичко безгрижно. 0.6 и 0.8 в едното положение на ролката, а единица - с обърната ролка на по-широкия канал. Това 0.6 и 0.8 обикновена, 0.8 неръждавейка, и 1-ца твърд и мек алуминий.

                              ...не че това е проблем, разбира се. Така или иначе качествена заварка на алуминий и с двете не може да се направи. Бих купил кемпито единствено ако целта ми е предимно компактност. Само дето на мен ми е все едно дали ще нося 10 или 20 кила. А и всъщност най-тежащото в мойто са металната кутия, металния телоподаващ механизъм и един траф за напрежението на редуцир вентил с подгряване.
                              Не знам защо не ви се е получило??Аз нямах този проблем.А и да попитам какво имаш в предвид "нова пружина"че не се сещам?
                              По принцип която и да машина едва ли ще има проблем да работи с тел 0.8 на канал 0.6,но има възможност за наранаване на тела.При по-твърдите такива е по безпроблемно ,но аз просто си карам по правилата.Има доста особености които човек трябва да знае и за самите ролки.Дали са с "V" образен или с правоъгълен или със сферичен канал.Какво е правилото за натягане на усилието в/у тела.Или пък една друга особеност за дюзите.Например малко хора знаят че има разлика в отвора в дюза за Ал. Нерж.и черно.(примерно по надпис на дюза за Ал.1.0мм вътрешния отвор е 1.2мм.)...............................
                              П.С.Пък ако знаете колко искам да си поговорим някой ден че с това писане хич не ме бива. Освен някой път като идвам в София да си отчитаме месеца да се видим.......
                              Единственото сигурно нещо е, че нищо не е сигурно.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Made in Bulgaria

                                Първоначално публикуван от joe007 Преглед на мнение
                                Не знам защо не ви се е получило??Аз нямах този проблем.А и да попитам какво имаш в предвид "нова пружина"че не се сещам?
                                По принцип която и да машина едва ли ще има проблем да работи с тел 0.8 на канал 0.6,но има възможност за наранаване на тела.При по-твърдите такива е по безпроблемно ,но аз просто си карам по правилата.Има доста особености които човек трябва да знае и за самите ролки.Дали са с "V" образен или с правоъгълен или със сферичен канал.Какво е правилото за натягане на усилието в/у тела.Или пък една друга особеност за дюзите.Например малко хора знаят че има разлика в отвора в дюза за Ал. Нерж.и черно.(примерно по надпис на дюза за Ал.1.0мм вътрешния отвор е 1.2мм.)...............................
                                П.С.Пък ако знаете колко искам да си поговорим някой ден че с това писане хич не ме бива. Освен някой път като идвам в София да си отчитаме месеца да се видим.......
                                Трябваше друга пружина за притискане. Не помня по-мека или по-здрава. Може и в нас да е била причината. Факт е обаче че на мойта машина не е имало такива проблеми, а не съм сменял нито дюза, нито съм слагал тефлон (всъщност, тефлон май си има откак си я взех). Просто си стана от първия път. Само обърнах ролката. ВОлтажа на минимум, индуктивността на минимум, и на около 120А правеше алуминиеви заварки с тел 1-ца. Само дето едно че не бяха твърде лицеприятни, едно дето ламарината 2-ка, дето имах, на тоя ампераж се пробиваше лесно, та не съм и задълбавал прекалено. За тия дебелини с променливотоковия аргон си стават перфектни.

                                За другото - с удоволствие, ама аз не съм твърде силен заварчик, да не кажа хич. Бих те завел на село направо да ти я покажа мойта, и сам да я пробваш. Само трябва да се организираме предварително. Селото ми е на 15 километра от София, в посока Перник.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X