Обява

Свий
Няма добавени обяви.

LED и стандартно осветление, lumen сила на осветяване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: LED и стандартно осветление, lumen сила на осветяване

    Първоначално публикуван от Stas Преглед на мнение
    Да речем, че дори и 5 пъти. Слабите са около 60 лумена на ват, а CREE би трябвало вече да са пуснали 300 лумен на ват.
    Говорим за LED крушки, не за диоди въобще. Току що гледах в сайта им. Не намерих нищо над 120-130lm/w. Масовите на пазара тук са между 50 и 100-110.


    Понеже от няколко дни гледам и из сайта им - хвалбата за 300-те лумена е отпреди 2 години. Ама не намирам нищо с над 200-220.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: LED и стандартно осветление, lumen сила на осветяване

      Виж и LET технология....
      Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
      Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

      Коментар


      • От: LED и стандартно осветление, lumen сила на осветяване

        Това са диоди, които вървят по канала за ОЕМ производители на тела. В България има една фирма (в ЗИТ), която е представител на CREE и там се разработват модели за тях. Много интересни неща може да научи човек в офиса им.
        ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
        СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

        Коментар


        • От: LED и стандартно осветление, lumen сила на осветяване

          Първоначално публикуван от Stas Преглед на мнение
          Това са диоди, които вървят по канала за ОЕМ производители на тела. В България има една фирма (в ЗИТ), която е представител на CREE и там се разработват модели за тях. Много интересни неща може да научи човек в офиса им.
          Пак - думата беше да крушки (Е27 и с по-малкия цокъл, забравих му номера), които можеш да си купиш от магазина (български или чуждоземски). Това че някъде някой може да направи осветително тяло с по-добра ефективност е просто друга тема. Аз и по-горе споменах простата истина че по отношение на LED, крушката е измежду най-калпавите решения и се прави единствено защото е лесно от потребителска гледна точка просто да навиеш новата крушка и да си "фйешън". Да не говорим че огромното количество осветителни тела с крушки в себе си са откровено гламаво направени и в тях се губи много, даже и когато се ползват обикновените крушки, за които са правени.

          ...и не на последно място, като слезем под 4000К и искаме CRI 90+, лумените за ват отиват в друго измерение, без изключения. Хвалбите там към момента са такива:
          http://www.ledsmagazine.com/articles...t-quality.html
          Последно редактирано от sparkybg; 24-09-16, 01:50.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: LED и стандартно осветление, lumen сила на осветяване

            E14 или Е10 е цокъла.
            За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
            0878 79 20 61 Борис

            Коментар


            • Малко отчет.
              - Пурата в банята е с 80% светещи диоди все още.
              - Лампата над огледалото - има 2 несветещи сегмента от 8, тоест около 75% работеща - бянатя свети по цяла нощ, всяка нощ.
              - Лентите в стаята - едната с 5 несветещи сегмента, другата с 3, от общо 24 сегмента - свето по 8-10 за денонощие.

              Всичките изгаснали диоди до тук се случиха в последната година-година и половина. И всичките работат на номинална мощност.

              Обаче:
              - дневна - 4 тела с по 9 вата мощност, с по 2 9W CRI95 COB диода, пуснати на половин мощност - 4 сменени драйвера (мързи ме да ги оправям, предполагам пак електролитите сдават до късо и на чипа му хвръква покрива по едно време) и никакви поражения по диодите.
              - коридори - направени от парчета от същата лента, които в стаята и банята, но пуснати на 1/2 мощност, с махнати резистори и евтини драйвери, които Руси ми прати за тест преди 6 години - всичко свети. Но работят на нещо като 40 градуса. Едното тяло 6W, другото 9W.

              Драйверите в коридорите - след първата година единия отказа - взе да премигва през 1-2 секунди. Свалих и двата и им смених електролитните кондензатори с Panasonic висок клас, който имах в чекмеджето. От тогава (5 години) - светят почти 24/7/365 и няма признаци новите кондензатори да сдават - няма трептене, което ясно се вижда с камера на телефон, което се получава като започнат значимо да се разсъхват кондензаторите.

              Крушките - и филаментни и други, изкарват около 2 години активно ползване вкъши. Няколко марки, и скъпи и евтини (но не от най-евтините). Евтини на "примоция" на село за около година от 6 крушки 2 са фира. Хибавото е поне че драстично поевтиняха, даже значително повече от най-евтините CCFL някога. Да намериш диодна крушка за левче на примоция вече не е никаква находка.

              Та, Руси, да знаеш - ония евтини драйвери се оказаха железни, ако само им се сменят кондензаторите. И не горят даже като им се скапят кондензаторите, просто започват вместо да светят, да премигват. Кондензаторите реално са били сдали много преди това. Аз като ги свалих показваха практически нула - под 1% от капацитета си.

              Ако на китайците им забранят да произвеждат електролитни кондензатори, светът ще стане на порядък по-добър.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • stefsab
                stefsab коментира
                Редактиране на коментар
                На няколко марки тези часове са със звездичка и дребен текст - при използване Х часа на ден

              • rosen_offroad
                rosen_offroad коментира
                Редактиране на коментар
                А защо в коридорите няма по един ПИР сензор да не бачкат постоянно?
                Има ефект и върху общата консумация.

              • sparkybg
                sparkybg коментира
                Редактиране на коментар
                @rosen_offroad: Щото не искам, по разни си причини, предимно независещи от мен. Знам че ми струват по 13-15 киловата месечно, ама това е положението. 3-5 лева (не ми се смята) месечно няма да ме гърнат.

            • Имам китайска лед лампа на 220 волта. Разглобяема е, състои се от много отделни диоди бели прозрачен светодиод с лупа, силносветещ с диаметър 5мм, работно напрежение 3.2V. Купувана е от Ибей за около 5-8 долара броя. Бяха 2, но едната някъде я изгубих. Другата свети всяка нощ вече десетина години.

              П.П Това е реклама на нещо китайско.
              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X