Обява

Свий
Няма добавени обяви.

LED и стандартно осветление, lumen сила на осветяване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: LED и стандартно осветление, lumen сила на осветяване

    Като сложиш мощен диод трябва да сложиш и радиатор за тоя мощен диод, после и захранване.

    Единственото просто решение е да купиш готова крушка за тоя цокъл, ако има такива. Аз съм с такива:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:led-spotlight-2-5w-12v-g4-smd5050-one-side-pin-warm-white-blister-pack-2-pcs.png
Прегледи:1
Размер:519.6 КБ
ID:5699426

    ...и проблема ми е именно че светят по-настрани спрямо оригиналните - точно това, което искаш ти. Рефлекторите съм ги изскубал - работа не вършат, така или иначе. Може да се наложи да им подстрижеш малко крачетата, на друго няма.

    При мен стъклата на луничките са матови и отделните диоди не бият на очи. При гладко стъкло не знам как ще е хавата.

    ...ама, мъжкия ми папагал гушна букета, а заместникът му е толкова щур че изгриза изолацията на кабелите, та в момента съм окастрил всичко и седят само за красота. Но преди това за експлоатация май година и половина (а май и повече), проблеми нямаше никакви.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: LED и стандартно осветление, lumen сила на осветяване

      G 4,независимо дали халогенна или диодна е предвидена да осветява напред,а не странично...Не мога да си представя какви са тези вградени спотове

      Коментар


      • От: LED и стандартно осветление, lumen сила на осветяване

        Първоначално публикуван от krassitch Преглед на мнение
        G 4,независимо дали халогенна или диодна е предвидена да осветява напред,а не странично...
        Не е задължително. Зависи от разположението на крушката (дълбочината и в тялото) и вида на рефлектора, ако е халогенна. Въпросните диодни седят почти до стъклото, съответно имат почти 180 градуса разсейване.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: LED и стандартно осветление, lumen сила на осветяване

          Като ще се прави грубо реклама имам и аз предложение и то 3W. Плочките са на 12V и се монтират директно на мястото на ампулките.

          http://2r-bg.com/bg/led-lampi-g4-g9/70-cap-g4.html
          Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

          Коментар


          • От: LED и стандартно осветление, lumen сила на осветяване

            Това е супер,на лодката на която съм в момента сме с плочки като на Спарки и само такива ползваме,стават до много стават,НО никога не съм виждал такива като от рекламата ти.

            я кажи колко пари е това и колко нагряват и колко живот имат тия 3 ватовите крушкоподобни???Това много хитро.И още един въпрос - ако ги сложа на мястото на халогена която се димва ще работи ли тая и екстра,ще намалява ли светлината?
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • От: LED и стандартно осветление, lumen сила на осветяване

              Ватове та ватове... Разкажете нещо за светодобив спрямо изразходвана енергия. Например, нещо което да е 100 lm/w, 200 lm/w...
              Ватове... И нагревателите ги мерят във ватове, но не светят или почти...
              Не чета коментари и не отговарям на такива.

              И коментаторите...

              Коментар


              • От: LED и стандартно осветление, lumen сила на осветяване

                Ватовете лесно се измерват.

                Коментар


                • От: LED и стандартно осветление, lumen сила на осветяване

                  5630 диодите (като на 2R) са нещо като 90 минимум, на номиналната си мощност и топло бяло. Като ги пуснеш на 1/2 - 1/4 мощност става много блага работа - хем светят, хем не греят. 9W, разпределени по тенекиена основа на плафон на групички по 3 и пуснати на 1/3 мощност превишават със съвсем малко телесна температура, съответно ще живеят форевър.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: LED и стандартно осветление, lumen сила на осветяване

                    Пробвах и си купих само 2 такива от 2Р. "Силиконови ампули". Вече 4-5 месеца светят, та се късат. Притеснява ме само цената им, че имам един таван с 60 броя.
                    Купувал съм си и такива с платка, пак от 2Р. Още не са умрели, много съм доволен.
                    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                    Коментар


                    • От: LED и стандартно осветление, lumen сила на осветяване

                      sparkybg, rusev - Благодаря за информацията. Точно такива ми трябват на платки!

                      Коментар


                      • От: LED и стандартно осветление, lumen сила на осветяване

                        Здравейте може ли малко помощ,цялата тема прочетох и се заформя една идея да си направя работна лампа на 12 волта(имам една стара и мисля за Led-лената залепена
                        на алум.ламарина )Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение0461.jpg
Прегледи:1
Размер:59.2 КБ
ID:5702386
                        Не знам кой модел лед-лената е най-подходящ за целта?
                        Стара платка има р-ри: 35мм/200мм
                        В сайта на колегата rusev има доста IP 54,IP 20,RGB
                        Дали е добра идеята 2-ве ленти (по 20см.)на 12 волта с мощност 14,4 вата свързани последователно за да имаме 24 волта и после ги вкличим към акумулатор -12 в.
                        Така няма да работят на пълна мощност,но колко лумена ще получа на ват.
                        Или нищо не съм разбрал от цялата история за лед осветление,и съм написал глупости.
                        Мартин Димитров
                        УАЗ

                        Коментар


                        • От: LED и стандартно осветление, lumen сила на осветяване

                          Диодите не са крушки, тъй че забрави за последователно свързване - няма да светят изобщо- започват да светят над дадено напрежение, в случая около 9 волта на лента.

                          ...при това за работя лампа няма изобщо какво да ги жалиш - ще се пенсионираш преди да изгорят. Друг е въпроса че по принцип повече от 10 вата не ти трабват за такава лампа.

                          ...но ако ипиташ мен, ако съдя по въпросите ти, купи си готова лампа. Хем ще спестиш време, хем пари. Или просто си вземи метър лента, сложи я в метър профил и я ползвай така. Ще ти излезе крупната сума от 20лв, че и по-малко.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: LED и стандартно осветление, lumen сила на осветяване

                            Тия са никакви пари вече,купувай нова,аз ползвам мальк ЛЕД бар - кеф ти на вода,кеф ти да го фраснеш някьде,свети си чудото.
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • От: LED и стандартно осветление, lumen сила на осветяване

                              Диодите няма да ги използвам .
                              Лед лента ще се използва ама искам грамотно да си направя лампичката,зарибих се с това лед осветление .
                              -първо с тази лампа,ще се заиграя/дори и да не стане сменям с готова направена/
                              -четене си трябва пак и в къщи всичко може да се поднови с лед.
                              Мартин Димитров
                              УАЗ

                              Коментар


                              • От: LED и стандартно осветление, lumen сила на осветяване

                                Първоначално публикуван от xarsi Преглед на мнение
                                Диодите няма да ги използвам .
                                Лед лента ще се използва ама искам грамотно да си направя лампичката,зарибих се с това лед осветление .
                                -първо с тази лампа,ще се заиграя/дори и да не стане сменям с готова направена/
                                -четене си трябва пак и в къщи всичко може да се поднови с лед.

                                Аз вече започнах. Работното ми помещение е с лед-ленти с 5630, общо около 25 вата, ако ги пусна всички. Има и по-добри, но за там ми е удобно, че не ми виси нищо отникъде, което в конкретния случай е важно.
                                от няколко седмици съм ковнал две 7 ватови лед-лампи в хола, вътре е бял ден. Преди беше с 3х9 вата енергоспестяващи Филипси и светеха по-малко. Още по-преди беше с 6х40 вата с нажежаема жичка ... светеха горе-долу колкото сега 2х7 светодиодните, а разхода на енергия... сещаш се Приятел ми се оплака обаче, че по-евтините лампи (V-Tac примерно) над 7 вата горят бързичко. Вярно, че ги сменят без въпроси, но все пак. Според мен елементарно не им стига охлаждане.

                                П.П. За работната лампа - ако си решил да си я правиш сам, имаш 2 варианта. Режеш си подходящо парче твърда лед-лента с 5630 и си ти, даже и радиатор не ти трябва допълнително, ако захранващото напрежение не надхвърля 12 волта. Цена на метър лента е около или малко под 10 кинта.
                                Втори вариант - взимаш си един COB 10 ватов, изрязваш му една плоча от алуминий за радиатор, колкото да се събира в лампата, смяташ си малко резистори (ако ще го храниш на 12 волта) или си взимаш захранване с регулиране по ток (ако ще го храниш от мрежата) и си готов.
                                О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X