Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разлики в предни дискови спирачки Витара 88-98г

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Разлики в предни дискови спирачки Витара 88-98г

    Днес най-сетне намерих време да сменя предните дискове и накладки, тъй като имам останали нови от предната витара, пък и тези нещо претракваха. след акто се захванах за работа се оказа че и тук има доста разлики и ненапразно си запазих супортите.
    1. Та японските са по-големи с големина на буталото 48мм, и накладки с прорез, като едната е с ограничетална ламарина, имат и ламаринки против тракане, както и болтовете са с различна глава, малките към челюстите са 12мм, големите са 17мм, като този за маркуча е 14мм и пробка за обезвъздушаване с 10мм, отделно повече ми харесва че при развиване на малките болтова на челюстите, има контрагайка, която е един вид автоматична, тоест няма нужда да държиш контра.
    2. Испанските са с големина на буталото 44мм, двете накладки са еднакви и с телчица в горният край, като челюстите нямата ламаринки, против тракане и са завити с 13мм, големите болтове на супорта са 19мм, този за маркуча 14мм, а за обезвъздушаването 7мм или 8мм.

    Та така смених супорти с накладки и дискове
    Прикачени файлове

  • #2
    От: Разлики в предни дискови спирачки Витара 88-98г

    Трифка,ограничителната ламаринка се явява акустичен датчик за свършили накладки-пищи като опре в диска.
    Още едно уточнение-Моята испанка е с японски апарати "Токико",от завода.Тия спирачки на Витарите не може да ги разбереш...Стигнах до извода,че накладки се купуват с мостра-старата в ръка.
    П.П. Утре и аз искам да сменям накладки-препоръчайте марка
    Jeep Cherokee XJ 4000 Limited, 2001 year. Ducati Multistrada 1200, 2014 year

    Коментар


    • #3
      От: Разлики в предни дискови спирачки Витара 88-98г

      Два пъти ги сменям на мойта и така със старата в магазина .М-у другото имам един нисан примера и там е същият филм,"донеси старата че ми излизат два модела"
      не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

      Коментар


      • #4
        От: Разлики в предни дискови спирачки Витара 88-98г

        Днес отидох в магазина,за да си взема накладките,след като ги поръчах вчера-пристигнаха от Варна.Момчето поръчало 2 вида,за по-сигурно.Както писах по-горе,така и стана ,моите се оказаха трети вид.Добре,че предвидливо,свалих единия комплект и с него в магазина.Изцъкли се младежа.Сега пак чакам
        Прикачени файлове
        Jeep Cherokee XJ 4000 Limited, 2001 year. Ducati Multistrada 1200, 2014 year

        Коментар


        • #5
          От: Разлики в предни дискови спирачки Витара 88-98г

          Егати съвпадението, явно това е времето за смяна на накладки на Витара.
          Вчера ми дойдоха грешните накладки ТRW GDB3182. Днес чакам правилните
          ТRW GDB3183 или ТRW GDB885 с дължина 103.5.
          Взех ТRW GDB885 за 59 лв
          Прикачени файлове
          Последно редактирано от Niki 76; 19-08-10, 11:51.
          Каквато и машина да използвам за движение сред природата, най-приятно си остава ходенето пеш...

          Коментар


          • #6
            От: Разлики в предни дискови спирачки Витара 88-98г

            Какви са тези цени хора, за 30лв взех пълен комплект за двата диска, марка Акебоно

            Коментар


            • #7
              От: Разлики в предни дискови спирачки Витара 88-98г

              Първоначално публикуван от trent Преглед на мнение
              Какви са тези цени хора, за 30лв взех пълен комплект за двата диска, марка Акебоно
              Аз си купих за 21 лв.комплекта 4 бр.от големите за вентилирани дискове,не помня марката
              [url]www.4x4varna.com[/url]

              Коментар


              • #8
                От: Разлики в предни дискови спирачки Витара 88-98г

                Я да питам, че така и така съм се нервирал на моята кошница - някой проверявал ли е дали има разлика в закрепването на съпортите за вентилирани и невентилирани дискове? преди малко зяпах едно 16V дълга база, и накладките изглеждат с по-прилични размери и дисковетре са си нормални (вентилирани), а не като на моя дребак велосипедните спирачки.
                О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                Коментар


                • #9
                  От: Разлики в предни дискови спирачки Витара 88-98г

                  Айде и аз съм в кюпа с различните накладки!
                  Учудих се аз,че новата ми джипка,която е с вентилирани дискове -спира по-малко от старата.....първото,което ме дразнеше,че тропаха(според мен апаратите) и взех да търся проблема!Заглеждам първо през джантата и -само половина диск е използваем,а другата част ръждясала!Веднага ми стана ясно от къде идва проблем с дразнещото тропане!Оказа,че накладните са много подобни,но не са за тази Витара(98г,старото купе J20A двигател)!Сега идва следващата драма...никъде немога да намеря правилните накладки,понеже нямам оригиналните или поне правилни,по-които да извадя номер,а навсякъде излизат тези!Прилагам Ви и снимки и вид на спирачния апарат и ще се радвам да помогнете и да ги намеря!
                  Прикачени файлове
                  Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Разлики в предни дискови спирачки Витара 88-98г

                    Моите ги сменях преди година, взех ги от ауто+ за около 70лв предните. Провери ли там?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Разлики в предни дискови спирачки Витара 88-98г

                      Първоначално публикуван от Лъчезар Преглед на мнение
                      Моите ги сменях преди година, взех ги от ауто+ за около 70лв предните. Провери ли там?
                      Проверих!Навсякъде излизат тези,които са на колата,а сами виждате,че това определено не са правилните накладки!
                      Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Разлики в предни дискови спирачки Витара 88-98г

                        И аз ще влизам в този филм.Витарката е внос от Англия,сглобявана в Япония.Само на половината диск са хващали спирачките.Сега търся каталог за да намеря оригиналните.Но дори и да ги намеря,те едва ли ще обхващат целия диск,защото вече се усеща ръбче.Май и дисковете ще трябва да сменям.
                        Нека силата да бъде с нас!
                        Suzuki Grand Vitara
                        +34 642 91 4154

                        Коментар


                        • #13
                          От: Разлики в предни дискови спирачки Витара 88-98г

                          Дисковете по спомен са около 60лв, накладките около 30лв, така че смело и ако има някакви доработки опиши ги, за да се знае

                          Коментар


                          • #14
                            От: Разлики в предни дискови спирачки Витара 88-98г

                            Здравейте, реших да пиша тук дано е правилно да не отварям нова тема. Какъв е точния размер на предните накладки и дискове на Suzuki Vitara 2.0 V6 1995г. H20A ?

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X