Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Филтри за колони?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Филтри за колони?

    Мисля, че назря време да попитам за оферта - на някой занимава ли му се да реставрира старите филтри или да направи нови "пет за шест", с които да "вържа положението" "отгоре-отгоре"? Услугата се заплаща и желая пазарни оферти, а не благотворителност нищо, че съм от "бюджетните работници". Ако пък ме уплашите или няма желание кротко ще замълча и ще почакам по-студени дни и свободно време за самообучение и лечение (от сакатлъците, до които самообучението води)

    Коментар


    • #32
      От: Филтри за колони?

      Тия колони не са за захващане по простата причина че вече не са с оригиналните си говорители, а и 2 от говорителите не са еднакви.
      Също така без камери за отделните говорители нищо хубаво няма да излезе.
      Този високочестотен не дава повече от 12КХц и то сигурно с голям спад.
      Просто не си струва да наливаш пари в тях.
      Кило бобинажен проводник е м-у 25 и 30лв. Но не се знае колко ще ти вземат за нанвиване. Другото е готови бобини, но и те са пари.

      Казах ти от къде да започнеш. Тествай само 15ките да чуеш дават ли ти достатъчно ниво и добре ли звучат.
      После ще видим. Имаш ли дърводелски умения?
      Измислил съм ти интересен вариант на свързване, при който може да се икономиса нещо

      Коментар


      • #33
        От: Филтри за колони?

        Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
        Измислил съм ти интересен вариант на свързване, при който може да се икономиса нещо
        Не си първият. И не се икономисва

        Коментар


        • #34
          От: Филтри за колони?

          Дали мислим за едно и също )))))

          Коментар


          • #35
            От: Филтри за колони?

            Да.

            Коментар


            • #36
              От: Филтри за колони?

              Сподели, и аз ще кажа, ама да не го превръщаме в чат. махни ги тези излишни постове.

              Коментар


              • #37
                От: Филтри за колони?

                Идеята ми е за 15ките да се ползва изхода от ресивера за суб баса.
                По този начин се спестява най-голямата бобина и евнтуално най-големия капацитет кондензатори за 12ките.
                Имаме в 2пъти повече кабел за разводката още 2 конектораза колоните, което е пренебрежимо малко в сравнение с другите неща.

                Коментар


                • #38
                  От: Филтри за колони?

                  Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
                  Идеята ми е за 15ките да се ползва изхода от ресивера за суб баса.
                  По този начин се спестява най-голямата бобина и евнтуално най-големия капацитет кондензатори за 12ките.
                  Имаме в 2пъти повече кабел за разводката още 2 конектораза колоните, което е пренебрежимо малко в сравнение с другите неща.
                  Това става и се ползва. Аз си мислех за алтернативна топология на филтрите, за което всеки се сеща. Но върши все същата работа.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Филтри за колони?

                    За тази тактика за отделно връзване на басовите говорители към суббуфера отдавна съм се сетил сам, но не съм я осъществил поради страх да не изгоря говорители. Дали съм бил прав или не - не знам. Човек като не знае - не действа. А и по време на окабеляването бях все още със стария усилвател, който нямаше възможност за 2.1, та дори не се е налагало да разпитвам.

                    Сега дори да я направя тази система смятам, че няма да има финансов успех, защото при мен разстоянията от колоните до ресийвъра са големи (главно заради дясната колона, която е в другия край на стаята). Не случайно съм купил толкова дебел кабел - дадох 40 кинта. Освен това колоните стават по-трудно преносими (не, че съм тръгнал да нося тези кютуци някъде де, но това е друга тема). С други думи - инвестирането във филтри ми харесва повече като идея. 100 кинта ще ме оправят ли?

                    Коментар


                    • #40
                      От: Филтри за колони?

                      Помисли си пак за варианта да се отделят 15ките за суб. Пусни ги само тях през изхода за суба и чуй ще ти хареса ли баса. После вържи останалите говорители към стерео каналите и виж пак как е звука. След това ако ти хареса звука, си взимаш едни готови 3 лентови филтри и ги свързваш към 3те говорителя. Това ще ти излезе най-евтино.
                      4лентови филтри няма кой да ти направи току така, а и се съмнявам крайния резултат ще оправдае ли инвестицята.
                      А, и трябва да си направиш камерите за които ти споменах.
                      Ако има неясни детайли питай, това е от мен.

                      Ясене, за каква по различна топология за филтрите имаш предвид?

                      Коментар


                      • #41
                        От: Филтри за колони?

                        Всякакви последователно-паралелни дивотии са възможни. Но работят еднакво, не ги мисли.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Филтри за колони?

                          Първоначално публикуван от philipp Преглед на мнение
                          Мисля, че назря време да попитам за оферта
                          Някъде спомена за подаряващ се усилвател. Интересувам се, като за компенсация ще ти погледна колоните, но трябва да уточниш, какво точно искаш да стане.
                          За съжаление, това може да стане след месец - отпускарски сезон!
                          Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                          Коментар


                          • #43
                            От: Филтри за колони?

                            Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
                            Някъде спомена за подаряващ се усилвател. Интересувам се, като за компенсация ще ти погледна колоните, но трябва да уточниш, какво точно искаш да стане.
                            За съжаление, това може да стане след месец - отпускарски сезон!
                            Ето го: http://1.bp.blogspot.com/_5sbln1cM3f...s1600-h/11.jpg

                            Класически модел е. Работи, но както казах прекъсва често. Плесниците го оправят. Явно има нещо, което дава на късо. Утре ще проверя дали е на тавана и ще потвърдя наличността му. Доскоро кашона ми се моташе между краката, но покрай пранетата на килими е "хванал крака"

                            От колоните искам нещо уж простичко: малко повече бас. Ама колкото повече съвети - толкова по-тъжно става. Ако съм сигурен, че няма да се изтърбушат малките говорители и ако съм сигурен, че не се товари усилвателя (нещо, което се намекна в предишни постове) - това е един добър бонус... Засега две години работа на моментния хал не съм имал проблеми де...

                            Коментар


                            • #44
                              От: Филтри за колони?

                              Наличността е потвърдена!

                              Хигиенното състояние на усилвателя впрочем е доста добро

                              Коментар


                              • #45
                                От: Филтри за колони?

                                Не мога да повярвам че ти липсва бас при подобни огромни говорители. Бих послушал хората по-горе в темата - тествай си говорителите дали работят както трябва. Запуши дупката отгоре и им сложи филтри. И най-простите филтри пак по-добре от колкото без. Не съм запознат с тези колони, но бих свързал двата малки говорителя последователно. По назаде в темата бяха ти казали и с какви кондензатори да направиш филтрите.

                                Сега един въпрос и от мене - има ли смисъл да си отделя басовия говорител на колони 'Студио 40' в отделен обем. Липсват ми високите. Или по-добре да подменя високочестотния говорител със съвременен? В момента от зор съм си сложил още две колонки за пищялки.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X