Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Раница ABS

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Раница ABS

    Знае ли някой къде в България може да се купи раница ABS (против лавини)?И дали знае някой как действа,какви шансове има при лавина?Благодаря предварително
    SKI-DOO SUMMIT

  • #2
    От: Раница ABS

    Първоначално публикуван от KRASSI Преглед на мнение
    Знае ли някой къде в България може да се купи раница ABS (против лавини)?И дали знае някой как действа,какви шансове има при лавина?Благодаря предварително
    Нищо не знам, колега, но ми стана много любопитно и потърсих.

    Първото е общо за лавините, но там има снимка на такава раница:

    http://en.wikipedia.org/wiki/Avalanc...alanche_rescue

    А това съдържа нещо като описание-реклама. Доколкото прочетох набързо, става нещо като балон (или като парашут), който пречи на чудовището да те зарине. Такива раници били спасили досега 120 души, а може би и повече.

    http://www.abssystem.com/

    Между другото - предлагат ги в няколко варианта, ако не греша: повече или по-малко спасяващи (познай кое ще си купи човек). Но може би вършат работа. А щом ги има в нета, има начин да си купиш, даже ако ги няма в България.

    Поздрави и успех. И - нали знаеш поговорката - "Ти бай, бабо, да ме не среща!".
    Искам България чиста!

    Коментар


    • #3
      От: Раница ABS

      То,че ще се купува,ще се купува раница.Дано не се налага да я използвам
      SKI-DOO SUMMIT

      Коментар


      • #4
        От: Раница ABS

        Ето това им е вносителя за България:
        http://www.xcosports.com/index.php?section=store&prg=23

        В раницата има бутилка с газ и дръжка с пиро патрон, която при дръпването и пробива бутилката и напълва два независими балона с доста голям обем. Ефекта е, че те държи на повърхността и запазва пространство около тебе = живееш. Бутилката и пиро патрона след активиране се подменят с нови такива, което струваше около 20лв. Това е най-известната и популярна система в света, като има и други не чак толкова успешни на сходни цени.
        Гарантирано работи - поне аз лично съм разчитал на нея, а и доста хора покрай мен. Има доста клипове из Интернет и статистика от използването.

        Ако имаш други въпроси питай.

        Коментар


        • #5
          От: Раница ABS

          Благодаря много колега,непременно ще посетим магазина.Само сняг да има...
          SKI-DOO SUMMIT

          Коментар


          • #6
            От:Важна информация за лавинни раници ABS

            Относно темата за раниците ABS

            С лавинните раници ABS, вие избрахте най-ефективното средство за лична лавинна безопасност.
            В продължение на 25 години ABS е символ на максимална безопасност и високо качество. ABS е
            регистрирала най-високият процент (97%) на оцеляване в случаи на лавина. Нововъведенията
            като ABS TwinBag (двойната въздушна възглавница) позволяват много по-ефективно да се избегне
            затрупване, в сравнение с другите системи на пазара. Раниците за лавинна безопасност ABS са
            единствените, които стотици пъти са доказвали своята ефективност и надеждност. Това е само
            още една добра причина да изберете ABS TwinBag.
            ABS постоянно въвежда и поддържа мерки за контрол на качеството, за да се увери, че всички
            критични характеристики отговарят на съвременните изисквания.
            В периода от 1 Септември 2008 до 15 Април 2010 обаче, не е изключено, че нашият лицензиран
            доставчик е вмъкнал 2 пробивни мембрани в много малък брой стоманени бутилки по време на
            процеса на пълнене. В следствие на това стоманените бутилки не се задействат правилно, което
            може да е причина за неактивирането на системата ABS TwinBag. ABS карбоновите бутилки не са
            засегнати!!
            Тъй като не можем да направим компромис с безопасността на нашите клиенти, ABS изтегля от
            пазара всички стоманени бутилки пълнени в периода 1 Септември 2008 до 15 Април 2010.
            Датата на пълнене заедно с теглото може да се открие на белия стикер върху бутилката.
            Следователно ABS изисква да замените засегнатите стоманени бутилки:
            от 15 Октомври до 31 Януари 2012



            Подробности ТУК
            SKI-DOO SUMMIT

            Коментар


            • #7
              От: Раница ABS

              Аз предлагам, ако пътувате в група да се оборудвате с ПИПС-ове. Много помага при инцидент. Ама дано не се налага де.
              Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

              Коментар


              • #8
                От: Раница ABS

                Първоначално публикуван от didogen Преглед на мнение
                Аз предлагам, ако пътувате в група да се оборудвате с ПИПС-ове. Много помага при инцидент. Ама дано не се налага де.
                Разбирасе,че сме оборудвани и с пипсове,сонди,лопатки и раници.Дано само,както казваш не се налага да ги ползваме.
                SKI-DOO SUMMIT

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X