Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Terracan

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Terracan

    Бих желал колеги с този автомобил да споделят мнения по подръжката, впечатления от способностите му на пътя и извън него. Пиша тук, защото напоследък започнах често да виждам хора,които притежават същия автомобил. Също така ще се радвам,ако заформим нещо като малко клубче и обменяме мнения относно малки експедиции, предприемани в България или всичко свързано с този SUV. Благодаря предварително
    Попитали радио Ереван може ли да се "оправи" жена на площада. Отговорът бил: Да,може, но не е препоръчително, защото всеки ще дава акъл.

  • #2
    До: Terracan

    Здравей колега, напърво място да спомена че модела няма нищо общо със SUV-овете.Джипа е на шаси и е със система part-time 4x4 или както следва да превключваш от 2Н-4H-4L,която неважи за автоматиците.Аз карам от близо година и освен да сменям масло и филтри и едни тампони на стаб.щанга друго не съм ремонтирал, а пробега който съм изминал е 45хил.километра.За разход на гориво неми е качвал повече от 11л.на 100км.карам го предимно като паркетник но често ходя на пикници на трудно достъпни места дори го катерих до вр.Ботев че ходихме за чубрица пък не ми се ходеше пешадати кажа като за паркетник и без да наливаш пари за разни тунинг части и аксесоари се справя много добре. Общо взето аз съм много довелен и изобщо несъжалявам, че съм взел точно този модел.А това за клубчето не е лоша идея, но немисля, че има толкова много хора с Теракани или пък такива кадето ще са заинтересувани от клубна среща.


    Малко инфо:
    Конструкцията на някои автомобили се оказва толкова сполучлива, че оцелява в продължение на десетилетия. Добър пример за такова дълголетие е Mitsubishi Pajero. Японците го разработиха още в края на 70-те години на миналия век. След като преодоля най-свирепите състезателни изпитания на пресечен терен и се доказа като един от най-способните всъдеходи в света, през 90-те ветеранът продължи да се произвежда без никакви изменения под марката HDPIC (Hyundai Precision & Ind. Co.) Galloper. През 1998 г. корейците модернизираха външността му и започнаха да го продават в чужбина. Моделът се задържа на ковейерите до 2003-та, но дори и 21 години след появата на първообраза някогашното Pajero не бе пенсионирано окончателно. Генетичният му фонд бе наследен от Terracan, неоправдано наричан първия самостоятелно разработен корейски всъдеход. Всъщност в основата си "Владетелят на земята" представлява същото високопроходимо страшилище с рамна конструкция, богато оборудване за преодоляването на всякакви препятствия извън пътя и ръбата каросерия, чиито продажби започнаха през 1982 г. Разбира се, за дългия си живот този автомобил претърпя множество подобрения, стана по-цивилизован и даже протегна ръка към лукса.

    Terracan бе показан за първи път на салона в Сеул през 1999 г. под името Highlander. До началото на серийното производство през 2001-ва прототипът бе преобразен чувствително и на купувачите бе предложен всъдеход с доволно консервативен дизайн, който подсказва недвусмислено за способностите му за придвижване във всякакви пътни или безпътни условия. В угода на модата каросерията е опасана с обилно количество пластмасови молдинги. Ефектни са и вършат работа, защото предпазват долната част и вратите от наранявания, но не са никак евтини за смяна. Доколкото изобщо има значение за всъдеход с отделно шаси, купето притежава дори по-надеждна защита от Galloper, а за сравнение с първото Pajero и дума не може да става.

    За разлика от предшественика си Terracan съществува само във версия с дълга база. Наследството на джипа на Mitsubishi си личи по характерната ниска линия на прозорците. Наред с това усърдната работа на корейските конструктори прави впечатление с дребни, но важни детайли като елегантните дръжки на вратите, които работят безупречно. Вратите се затварят с приято глухо хлопване, което създава усещане за качество. В зависимост от модификацията салонът, Terracan може да предложи пет или седем места. Луксът в по-скъпите версии не е бил жален. Те разполагат с кожена тапицерия и декоративни вложки от нелоши имитации на дърво. Съвсем в традициите на азиатския прагматизъм вътрешната архитектура е опростена до максимум, като акцентът определено пада върху функционалността и ергономията. Перфекционистите надали биха останали във възторг от качеството на материалите, но упреци към прецизността на сглобката трудно могат да се отправят. Комфортът също е на ниво, като на задната седалка в пълно удобство се побират трима пътници. Видимостта се гарантира от високата позиция на водача, удобните кресла, огромните странични огледала и прегледно организираните показателни уреди.

    Както може да се очаква от корейски автомобил в тази ценова категория, оборудването ще остави малцина недоволни. Хубавото е, че многобройните екстри работят безпроблемно. Единственото изключение са спорадичните откази на централното заключване, отбелязани при някои екземпляри.

    В повечето европейски страни Terracan се продава единствено със самостоятелно разработения от Hyundai 2.9-литров турбодизелов двигател CRDi с мощност 150 к.с. (163 след модернизацията от 2004-та), снабден с горивна система Common rail. В подобно решение има сериозна доза логика, тъй като останалите мотори, монитрани на модела, имат прекалено специфична клиентела. Далеч не всеки може да се справи с разхода на 3.5-литровия V-образен шестак с мощност около 200 к.с., а старият нафтов агрегат на Mitsubishi 4D56 с ходов обем 2.5 литра и 99 коня осигурява прекалено вяла динамика и макар да се слави с огромен ресурс, може да посрещне само нуждите на сърцати почитатели на офроуда заради приличния си въртящ момент от 240 Нм.

    Като всеки друг съвременен дизелов двигател, най-популярният CRDi показва някои капризи. Особено важно е да не се експериментира с качеството на горивото. Калпавата нафта и наличието на вода в нея бързо повреждат скъпата помпа и чувствителните дюзи на инжекциона. Използването на добавки подобрява донякъде положението, но единственото правилно решение си остава зареждането на бензиностанции с проверено качество на дизела. Смяната на ангренажен ремък на всички мотори непременно трябва да включва и монтаж на нови обтягащи ролки, най-малкото за да се избегне повторно заплащане на процедурата. Най-малкият дизелов агрегат се нуждае и от обновяване на ремъка на балансиращия вал, тъй като ако се скъса, парчета могат да увредят и ангренажния с твърде неприятни последствия.

    Онези купувачи, които са хвърлили око на Terracan, трябва да свикнат с мисълта, че поддръжката на сериозен всъдеход излиза по-скъпо от тази на лека кола. Това важи на първо място за трансмисията и силовото предаване. Моделът се екипира както с механична, така и с автоматична скоростна кутия. Видът задвижване също има няколко варианта. По-консервативният от тях носи името EST (Electric Shift Transfer) и представлява система, при която предният мост се включва без наличието на междуосев диференциал по осмотрение на водача. Terracan може да се екипира и с ATT (Active Torque Transfer). При нея двойното предаване е включено постоянно, а за разпределението на въртящия момент между двете оси се грижи електромагнитна муфа с електронен контрол. В нормални условия задвижващи са само задните колела, а при загуба на сцепление мощността се пренасочва към предния. И двата типа трансмисия разполагат с понижени предавки. В много редки случаи може да се попадне на модификации само със задно предаване, предназначени за американския пазар, които са всъдеходи само на външен вид.

    Ако се изключат проблемите с диференциалите с повишено триене, монтирани срещу допълнително заплащане на някои екзепляри, всички системи работят безотказно и заслужават много висока оценка за надеждността и ефективността си. Естествено, спазването на правилата за експлоатация трябва да се спазват по подразбиране. Предният мост на модификациите с EST трябва да се включва само на достатъчно хлъзгави покрития, а маслото в диференциалите и раздатъчната кутия да се сменя на всеки 60 000 км.

    Като пълноправен наследник на Mitsubishi Pajero Hyundai Terracan очаквано демонстрира образцова надеждност. Мераклиите обаче не бива да забравят, че експлоатационните разходи по подобен автомобил съответстват на капацитета му и ако нямат нужда от сериозен всъдеход, по-добре да се ориентират към Santa Fe и модели от неговата категория.

    Инфото съм го копирал от друг форум.
    Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

    Коментар


    • #3
      До: Terracan

      Благодаря,колега. Имах предвид да се съберем под тази статия собственици на тези машини и да обменяме мнения. Лично аз съм наясно с качествата на Теракан-а, понеже го карам, докъдето ме отведе като тип експедиционен автомобил. И пак да повторя, всеки,който има желание, нека да пише тук с идеята да си сформираме клубче на почитателите на това камионче.
      Попитали радио Ереван може ли да се "оправи" жена на площада. Отговорът бил: Да,може, но не е препоръчително, защото всеки ще дава акъл.

      Коментар


      • #4
        До: Terracan

        Аз лично съм съгласен с идеята стига да има и други мераклии.Братушките имат такъв клуб някъде в нета го разглеждах.
        Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

        Коментар


        • #5
          До: Terracan

          Здравейте,
          и аз търкалям един такъв звяр реколта 2004. Когато го взех се наможи да сменя вала на раздатката проблема беше много неприятен при спускане на скорост независимо на х2 или х4, откачаше колелата от мотора и колата се понасяше надолу. Възможна причина за този проблем бе превключването на х4 или бавни по време на движение.
          От тогава само масло накладки и един шарнир на кормилнта щанга съм сменял.
          Доста голям и просторен авомобил, повечето вещи които се е налагало да бъдат пренесени са влизали при свалени седалки.
          Вмомент е на 210 000 и мисълта която ме измъчва е дали не е за смяна на съединител?

          Коментар


          • #6
            До: Terracan

            Да, имат такъв форум Силно се надявам да се съберем повечко хорица да му спретнем на първо време някаква среща, пък после ще го доизмислим. Моят е още на 130 000км,засега е добре,отначало имах резерви, но вече се изпариха. А като си помисля основната причина да го купя бе да не бъде ландкруизер като на тъста и братовчеда
            http://www.youtube.com/watch?v=W7Q9LdiFNhw
            Предполагам,че сте го гледали,но все пак...
            Попитали радио Ереван може ли да се "оправи" жена на площада. Отговорът бил: Да,може, но не е препоръчително, защото всеки ще дава акъл.

            Коментар


            • #7
              До: Terracan

              Май ми се е запушил катализатора,има странна миризма, дори и когато спра на място. Първо си мислих да не е от спирачните механизми, понеже това е типично за автомобили източно от Сибир. Някой имал ли е подобен проблем? Споделям, за да не взема да се подпаля
              Попитали радио Ереван може ли да се "оправи" жена на площада. Отговорът бил: Да,може, но не е препоръчително, защото всеки ще дава акъл.

              Коментар


              • #8
                До: Terracan

                Здравейте!Аз също съм метнал око на реколта 2004, както казва колегата и което ми хареса, тъй като в момента цените на тези машини втора употреба са добри.Очаквам само да уредя въпроса с финансирането, защото в банката направо кило кръв трябва да даваш, ама това е друга тема.Спрял съм се на новия двг и първи фейслифт, защото разликата в цената е съществена и аз държа повече на това което е под капака.Не знам колко са читави, което малко ме притеснява, тъй като дизел не съм яхал до момента, но четейки из нета по чуждите форуми, предимно от английски, виждам, че това е много кола за малко пари.Харесва ми това, че има що-годе добра сервизна мрежа, която обаче не смятам да използвам, поради цените за труд, които калкулират, но опре ли ножа до кокала, поне няма да си бия много главата.За съжаление това не е мое мнение, а и на собственици на такива автомобили извън БГ, а и на мои приятели, които имат от по-паркетните модели на тази марка.Напълно подкрепям идеята за един БГ клуб, по подобие не само на руския, но и на испанския, на австралийския и т.н.Като се ощастливя в скоро време надявам се, отново ще пиша и повече дори, защото съм вземал въпроса присърце.От прочетеното из мрежата за тези автомобили смятам, че те не са дооценени у нас, освен от някои банки, които си ги направиха за инкасо, а защо ли?

                Коментар


                • #9
                  До: Terracan

                  Здравейте на всички, аз също имам "Хлебарка" от 1,5 г и да Ви кажа не съм бил по-доволен от друг джип колкото от този. Пламене взимай джипа и въобще не се притенявай за цените на резервнит части, те са в границите на разумното.
                  По въпроса за клуба, защо не направим една среща, и там да обсъдим нещата както се казва на четири очи.
                  Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                  0882 52 00 52 - Жоро

                  Коментар


                  • #10
                    До: Terracan

                    Декстър, по какви признаци съдиш че съединителя е за смяна.
                    Първоначално публикуван от dexter_lab Преглед на мнение
                    Здравейте,
                    и аз търкалям един такъв звяр реколта 2004. Когато го взех се наможи да сменя вала на раздатката проблема беше много неприятен при спускане на скорост независимо на х2 или х4, откачаше колелата от мотора и колата се понасяше надолу. Възможна причина за този проблем бе превключването на х4 или бавни по време на движение.
                    От тогава само масло накладки и един шарнир на кормилнта щанга съм сменял.
                    Доста голям и просторен авомобил, повечето вещи които се е налагало да бъдат пренесени са влизали при свалени седалки.
                    Вмомент е на 210 000 и мисълта която ме измъчва е дали не е за смяна на съединител?
                    Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                    0882 52 00 52 - Жоро

                    Коментар


                    • #11
                      До: Terracan

                      http://www.indiacar.com/roadtest/ter.../techspecs.htm
                      Попитали радио Ереван може ли да се "оправи" жена на площада. Отговорът бил: Да,може, но не е препоръчително, защото всеки ще дава акъл.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Terracan

                        И аз имам Таркан 2005, много съм доволен до сега не съм правил нищо по него. Единственото което ме дразни е лекият шум в задния диф над 60км/ч ако някой има същият проблем нека да каже как го е решил.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Terracan

                          Не мисля че това е проблем -ако наистина шума е съвсем лек.Колега всепак автомобила ти клони към камион неможеш даго сравняваш с лек автомобил...железа се въртят в кръга на шегата.
                          Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                          Коментар


                          • #14
                            До: Terracan

                            Първоначално публикуван от bastuna Преглед на мнение
                            Здравей колега, напърво място да спомена че модела няма нищо общо със SUV-овете.Джипа е на шаси и е със система part-time 4x4 или както следва да превключваш от 2Н-4H-4L,която неважи за автоматиците..
                            Точно автоматиците са само "Парт-тайм"...

                            С ръчни скорости се намират и "Фул-тайм" екземпляри (познават се по това, че на лостчето им само 2 позиции - "Ауто" и "Лок")

                            Аз исках да си взема Автоматик с Фултайм, но се оказа че няма такива...

                            Колегата с Теракана на 210 000км, може спокойно да си смени съединителя - дори да не е напълно износен със сигурност няма да е като нов...
                            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                            Коментар


                            • #15
                              До: Terracan

                              Tака е с шума но мен ме дразни. Четох в австралийския форум че слагали Redline добавка за LSD и имало голям ефект. В БГ я няма ако някой е чувал да продават някаде redline нека да пише.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X