Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем в раздатката на Витара

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем в раздатката на Витара

    Привет Колеги ! Извинявам се,че пускам нова тема,но не успях да открия писано по подобен проблем..,а именно: напоследък покрай големите снегове ,често се случваше да" побуксувам" на 4х4 в дълбокия сняг.И точно при това буксуване на втора бърза(наи-често),на няколко пъти ми изключи 4х4 !?! Това го прави само на 4Н ,явно при по-голямо натоварване.На бавни не изключва. От обща култура (придобита естествено от форума) си мисля дали не е вилка,или нещо по лостовата система(да не включва добре,та при натоварване да изключва),,с една дума-"незнам".Моля,ако някой е имал същия проблем да помага....
    Последно редактирано от vadoiv; 12-03-10, 17:02.
    SUZUKI "GRAND VITARA" 2.0 (16V)-J20A + MITSUBISHI "OUTLANDER"-2.4- AUTOMATIC

  • #2
    До: Проблем в раздатката на Витара

    up
    SUZUKI "GRAND VITARA" 2.0 (16V)-J20A + MITSUBISHI "OUTLANDER"-2.4- AUTOMATIC

    Коментар


    • #3
      До: Проблем в раздатката на Витара

      Явно и в тази тема ще си пиша само аз!! Ако,някой се притеснява от модела и годината(9 на Витарата,искам да "подскажа",че раздатката е същата,като на "вашите" бегачки...!
      SUZUKI "GRAND VITARA" 2.0 (16V)-J20A + MITSUBISHI "OUTLANDER"-2.4- AUTOMATIC

      Коментар


      • #4
        До: Проблем в раздатката на Витара

        За този проблем е писано, преди да си вземеш витарата се проверява, така че потърси по-хубаво и ще си отговориш, но няма да ти се размине без ремонт на кутията, успех

        Коментар


        • #5
          До: Проблем в раздатката на Витара

          Първоначално публикуван от trent Преглед на мнение
          За този проблем е писано, преди да си вземеш витарата се проверява, така че потърси по-хубаво и ще си отговориш, но няма да ти се размине без ремонт на кутията, успех
          Благодаря,все пак,но би ли ми посочил "линк" към темата където е разискван проблема,че аз намерих подобна информация само в темата на Кольо,но там се установи ,че лоста на раздатката е бил изкривен в долния край ...(и се надявах да е нещо подобно). И ако е нещо друго,може ли да се отремонтира на канал,или трябва да се сваля цялата ск.кутия заедно с раздатката...
          SUZUKI "GRAND VITARA" 2.0 (16V)-J20A + MITSUBISHI "OUTLANDER"-2.4- AUTOMATIC

          Коментар


          • #6
            До: Проблем в раздатката на Витара

            http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...EE%F0%EE%F1%F2
            това е за друг модел джип, но причините са еднакви, знам че няко й беше писал по този шроблем в нашият форум, но не мога я намеряи това от мен:
            Механичната скоростна кутия никак "не обича" превключването на предавките през една (например от пета директно на трета). Vitara не бива да се бърка и със спортен автомобил - трансмисията трудно понася резкия стил на каране с бързо редуване на ускорение и спиране. Неграмотната експлоатация обикновено води до "изскачането" на първа и трета или до появата на шум при отпускането на амбриажа.
            Добре е двойното предаване да се включва поне веднъж месечно с профилактична цел. Ако се експлоатира грамотно, животът на трансмисията е много дълъг и ще се налагат само смени на каретата на карданните валове.

            Коментар


            • #7
              До: Проблем в раздатката на Витара

              Така.а.а, диагнозата е почти ясна ! Сега и ако някой запознат с устройството на раздатката, ме успокои ,че тази вилка може да се смени на канал(подемник),без да се сваля цялата ск.кутия с раздатката...!!! За веригата ,някъде съм чел,че май става,но тази вилка...?
              SUZUKI "GRAND VITARA" 2.0 (16V)-J20A + MITSUBISHI "OUTLANDER"-2.4- AUTOMATIC

              Коментар


              • #8
                До: Проблем в раздатката на Витара

                Когато отвориш една раздатка правиш пълна профилактика иначе поне за мен не си заслужава да я отвориш да смениш нещо си тругия месец пак да я отвориш да смениш второ и т.н
                Лудак

                Коментар


                • #9
                  До: Проблем в раздатката на Витара

                  Тази раздатка е малко по-различна от старите . Километража ти е електронен ,шлиците за карданите са различни , има много по-яка верига и не на последно място по-различна външност . Проблема идва от втре за което си трябва сваляне и разглобяване . Преди да я свалиш провери в Миркат дали имат налична муфа и вилка за твоя модел . Цената и беше около 300 лв. Ако ти прави проблем само на втора не ти препоръчвам да се вкарваш в приключения .
                  0886/706147 Тунинг на Vitara & Grand Vitara

                  Коментар


                  • #10
                    До: Проблем в раздатката на Витара

                    Благодаря на Иван Попов, за изчерпателния и пояснителен за мен отговор.Наистина,аз си мислех,че щом лостовете са като на старите Витари,значи и ск. и раздатката са еднакви. Дано информацията бъде полезна и за други колеги от форума.А , за изключването...наистина ми се е случвало само на 2-ра бърза,но рядко(при по-продължително буксуване),при нормално каране не изключва.Та...с една дума , щом е толкова " сложно ",ще послушам съвета и ще си карам така...
                    SUZUKI "GRAND VITARA" 2.0 (16V)-J20A + MITSUBISHI "OUTLANDER"-2.4- AUTOMATIC

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем в раздатката на Витара

                      Здравейте наскоро си взех витара но съм разтеглил Верига на раздатачната кутия. И сега си търся, нова ми обявиха 250лв затова търся 2ра рака можете ли да ми помогнете.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем в раздатката на Витара

                        имам подобен проблем със грандвитара 2003година раздатката исключва на бавните когато се натовари ако държа лоста не исключва ако някои се е сблъсквал с подобен проблем моля да сподели каква може да е причината

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем в раздатката на Витара

                          Първоначално публикуван от bingo69 Преглед на мнение
                          имам подобен проблем със грандвитара 2003година раздатката исключва на бавните когато се натовари ако държа лоста не исключва ако някои се е сблъсквал с подобен проблем моля да сподели каква може да е причината
                          Или ти е омекнал тампона на скоростите и при "лашкане" бута лоста и изключва или ти се е износила ябълката на лоста.
                          0886/706147 Тунинг на Vitara & Grand Vitara

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем в раздатката на Витара

                            При мен примерно не изключва раздатката на бавни, изключва при много напрежение на бързи двойни предавки. Но когато карам на бавни предавки, понякога се чува силен шум някъде от долу, с думи го описвам като (дънк), като не изключва от скорост, колата си върви. Така и не можах да намеря тема от какво точно го прави това и дали може да е притеснително. Ако изключва от скорост, ясно или ябълката на лоста или мек тампон. При мен не изключва, просто се чува силен шум, колата продължава да си върви, след малко пак. Прави го когато се изкачвам или се движа по равно, когато спускам не ми е направило впечатление да го прави.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем в раздатката на Витара

                              Първоначално публикуван от animall Преглед на мнение
                              При мен примерно не изключва раздатката на бавни, изключва при много напрежение на бързи двойни предавки. Но когато карам на бавни предавки, понякога се чува силен шум някъде от долу, с думи го описвам като (дънк), като не изключва от скорост, колата си върви. Така и не можах да намеря тема от какво точно го прави това и дали може да е притеснително. Ако изключва от скорост, ясно или ябълката на лоста или мек тампон. При мен не изключва, просто се чува силен шум, колата продължава да си върви, след малко пак. Прави го когато се изкачвам или се движа по равно, когато спускам не ми е направило впечатление да го прави.

                              Как реши проблема колега, че моя е същия

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X