Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Анкета, за или против затъмняването на задните странични стъкла

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Анкета, за или против затъмняването на задните странични стъкла

    Като гледам някой пак иска да каже че гроздето е кисело щот е на високо . След като има фабрично затъмнени задни и тонирани предни стъкла не виждам какъв е проблема . Разбирам че на някой не му се харесват циганските изпълнения и прекалено затъмнените стъкла и искам смело и дебело да подчертая и че аз съм против тези груби селски изцепки . Големият въпрос е обаче как да се регулира и как да се контролира всичко това в БГ . Знам че обаче всичко в държавата се случва или не се случва по нормалният начин заради самото население . Избрал съм да живея някъде на друго място точно по тази причина . Количеството на нарушители е по-малко , по простата причина че мнозинството тук е нетолерантно към нарушителите . Количеството коли пушещи , създаващите предпоставки за катастрофи и техническите неизправни е в пъти по-малко от БГ . Всичко това е въпрос не на закони , а резултат от добрата координация на властите на всякакви нива и най-вече на нетолерантноста на болшинството от масите . И в БГ има закони и докато е народен спорт заобикалянето им , ще е такова нивото . Ако има ясни и точни критерий по които МПСта минават прегледи и подчертавам , всички пунктове за технически прегледи ги спазват и всички полицейски служители са еднакво нетолератни към нарушителите , има надежда за промяна . Иначе само безпредметна експлоатация на клавиатурите и много загубено време .
    По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

    Коментар


    • #92
      От: Анкета, за или против затъмняването на задните странични стъкла

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      ...
      Обратното - излъчената от предметите в колата енергия е в доста по-дълговълнов диапазон и евентуално може да се поглъща или отразява с други мерки по стъклата, каквито на автомобилите обикновено не се прилагат.
      Впрочем прилагат се. Такива стъкла разказват играта на GPS приемниците.

      Коментар


      • #93
        От: Анкета, за или против затъмняването на задните странични стъкла

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        Не, не се шегувам, просто знам наизуст малко повече физика от тебе.
        Този въпрос не съм го повдигал, но поздравления за знанията ти, и аз съм с такова впечатление, браво!

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        ...но от слънчевия спектър така както го виждаме тук 95% минава през традиционно автомобилно и прозоречно стъкло. И носи по-голямата част от енергията която става на светлина.
        На това ми трябва пояснение... 95 % от спектъра минава през стъкло, добре, но нещо със следващото изречение се оплитам... какво значи, че "носи по-голямата част от енергията, която става не светлина" И по съществения въпрос е колко от този спектър е близко (късовълново) ИЧ, което да кажем се пропуска изцяло от стъклото, а с някакво покритие би могло да бъде отразено?



        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        Обратното - излъчената от предметите в колата енергия е в доста по-дълговълнов диапазон и евентуално може да се поглъща или отразява с други мерки по стъклата, каквито на автомобилите обикновено не се прилагат.
        И баш то (далечно, дълговълново ИЧ) се поглъща и отразява в голяма степен баш от прозоречния или авто джам. И резултата - по голяма пропускливост към влизащото лъчение спрямо по-малка към излъчваното топлинно си е баш парниковия ефект, който има не малка заслуга когато навън е 30 градуса в колата да стане 70.
        Technical Rescue Direct - life lies in courage
        http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

        Коментар


        • #94
          От: Анкета, за или против затъмняването на задните странични стъкла

          Оф, ама съм и писал... Превръща се в топлина, а не в светлина.

          Слънцето грее с около 1 киловат на квадратен метър, със спектър който минава безгрижно през нормалното стъкло.

          Ако не ползваш никакъв друг механизъм за охлаждане (конвекция, топлопроводност) този киловат на квадратен метър ще се изравни с топлинното излъчване някъде малко над 100 градуса по Целзий. Това е температурата до която се загряват примерно вакуумно-тръбните соларни колектори като им спреш охлаждането.

          Вътрешността на леката кола е в приблизително същото положение. Няма особени шансове да се охлажда с топлопроводност, а като затвориш прозорците отпада и много от конвекцията. Остава конвекция вътре и толплопроводност през стъклата и обшивката. Резултатът са въпроснитса 70 градуса.

          Стъклото можеш да го направиш непропускливо за близкия ИЧ, с който основно те нагрява Слънцето, при това да е почти напълно прозрачно за видимата светлина.

          Можеш да го направиш и непропускливо за дълговълновото излъчване на предмети с температура 20-40 градуса и пак да не се забелязва видимо.

          Може и двете.

          Въпросът е, че при около 25 градуса топлинното излъчване е нещо като 300 вата на квадратен метър - около 1/3 от полученото. Каквото и да правиш, трябва да се погрижиш за другите 2/3, за да се живее вътре. Изолирането на тази 1/3 определено добавя комфорт в студения сезон, но не е решаващо за жегата в топлия.

          Коментар


          • #95
            От: Анкета, за или против затъмняването на задните странични стъкла

            Аз пък си решавам въпроса с жегите в черния 'жип като слагам едно от онези евтини фолиа на предния джам и дърпам щората на стъкления таван (да ограничи нагряването и само до нея, но не и да напича седалките)...
            Таблото не е напечено, на седалката се седи спокойно (кожена), отварям джамовете за 30 секунди да издуха нагрятия въздух, и след 30 секунди климатика е почнал да духа студено...
            Така съм го правил и на предходните автомобили... А вие -физика, дължини на вълната, спътници, GPS и т.н.
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • #96
              От: Анкета, за или против затъмняването на задните странични стъкла

              Все ми е тая,дали ще си слагат или не фолио по стъклата,но при маневри и намалена осветеност си е лек проблем със затъмнените стъкла-проверено..........

              Коментар


              • #97
                От: Анкета, за или против затъмняването на задните странични стъкла

                Сега като се загледах в мнението си - навярно не съм го написал добре Под 'евтино фолио' имах предвид онези 'алуминиевите' непрозрачни дето се разгъват като хармоника и се мятат на таблото
                При мен става много удобно - само го мятам на стъклото и спускам сенниците - те го защипват към предното стъкло...
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар


                • #98
                  От: Анкета, за или против затъмняването на задните странични стъкла

                  Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                  ...При мен става много удобно - само го мятам на стъклото и спускам сенниците - те го защипват към предното стъкло...
                  То, май само на УАЗ не е така.

                  Коментар


                  • #99
                    От: Анкета, за или против затъмняването на задните странични стъкла

                    То на УАЗ-ката поради специфичната аеродинамика можеш да подпреш фолиото с лопатата
                    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                    Коментар


                    • От: Анкета, за или против затъмняването на задните странични стъкла

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Оф, ама съм и писал... Превръща се в топлина, а не в светлина.
                      Technical Rescue Direct - life lies in courage
                      http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                      Коментар


                      • От: Анкета, за или против затъмняването на задните странични стъкла

                        Всъщност въпросът е, за мойте задни странични стъкла, или за стъклата на другите? Дали аз искам да си затъмня стъклата или дали аз искам другите да си затъмняват стъклата? Сега ми светна че в зависимост от същноста на въпроса, отговорът може да е много различен.
                        Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                        Коментар


                        • От: Анкета, за или против затъмняването на задните странични стъкла

                          Точно вчера оставих да колата да и сменят фолиото ,преди беше със кафяво и със сертификат.Сега е три пъти по скъпо и без сертификат.

                          Разликите,от вън и в двата случая не се вижда нищо вътре ако вън пече слънце.
                          Нощно време на кафявите не се вижда абсолютно нищо.

                          На новото фолио,през ноща се вижда съвсем леко вътре.

                          Погледнато от вътре,на фалиото със сертификат се вижда навън но трудно , особенно на заден ход

                          Новото фолио,от вътре на вън се вижда почти идеално.

                          Аз съм доволен.
                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар


                          • От: Анкета, за или против затъмняването на задните странични стъкла

                            Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение

                            Погледнато от вътре,на фалиото със сертификат се вижда навън но трудно , особенно на заден ход

                            Новото фолио,от вътре на вън се вижда почти идеално.

                            Аз съм доволен.
                            Точно , видимостта при маневри на заден ход в по тъмната част на деня е проблема от тази "екстра".

                            Коментар


                            • От: Анкета, за или против затъмняването на задните странични стъкла

                              Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                              Точно вчера оставих да колата да и сменят фолиото ,преди беше със кафяво и със сертификат.Сега е три пъти по скъпо и без сертификат.

                              Разликите,от вън и в двата случая не се вижда нищо вътре ако вън пече слънце.
                              Нощно време на кафявите не се вижда абсолютно нищо.

                              На новото фолио,през ноща се вижда съвсем леко вътре.

                              Погледнато от вътре,на фалиото със сертификат се вижда навън но трудно , особенно на заден ход

                              Новото фолио,от вътре на вън се вижда почти идеално.

                              Аз съм доволен.
                              Сега и ако споделиш с колко процента УВ непропускливост са старото и новото чте имаме база за сравнение
                              Щото аз на задното стъкло повече от 30% непропускане не слагам и грижи нямам.
                              Задните странични са 70% а предните пак по 30% та така.
                              Land Rover Discovery II, V8 4.0
                              VW Golf VI variant
                              Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                              Коментар


                              • От: Анкета, за или против затъмняването на задните странични стъкла

                                Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                                Точно , видимостта при маневри на заден ход в по тъмната част на деня е проблема от тази "екстра".
                                Ще обесниш ли ако може ти как гледаш при маневра на заден ход?
                                Аз като си завъртя главата на зад да гледам виждам на половина на това което виждам в огледалата!Отделно от това ми се налага да шофирам автомобили без задни прозорци.
                                Но пак се изказваш като експерт в областа.
                                Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X