Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Обслужване на диференциални, раздатка и ск. кутия на Cherokee KJ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Обслужване на диференциални, раздатка и ск. кутия на Cherokee KJ

    Здравейте,
    от няколко дни съм собственик на Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD (163 к. с.) със автоматична ск. кутия(2005 г.) . Какви трябва да са маслата за диференциалите, раздатката и ск. кутия? Благодаря предварително!

  • #2
    От: Обслужване на диференциални, раздатка и ск. кутия на Cherokee KJ

    Здравей,

    Да ти е честита новата придобивка!


    https://bg.commaoil.com/products#make/1

    Ето тук си въвеждаш марката и модела и ти излиза къде, какво и колко.
    Марката на маслата според твоите предпочитания.
    Последно редактирано от cnc82; 08-11-18, 09:17.
    Който търси , намира !
    Човекът е човек, когато е на път !

    Коментар


    • #3
      От: Обслужване на диференциални, раздатка и ск. кутия на Cherokee KJ

      Благодаря, има всичко освен за диференциалите.

      Коментар


      • #4
        От: Обслужване на диференциални, раздатка и ск. кутия на Cherokee KJ

        Първоначално публикуван от disldi Преглед на мнение
        Здравейте,
        от няколко дни съм собственик на Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD (163 к. с.) със автоматична ск. кутия(2005 г.) . Какви трябва да са маслата за диференциалите, раздатката и ск. кутия? Благодаря предварително!
        - 75W140 в диференциали + LSD добавка(или вградена в маслото) ако дифовете са такива.
        - Mopar ATF+4 в раздатката ако лоста е 5 позиционен най-вероятно.
        - Mopar ATF+4 в скоростите
        WG 2.7 CRD

        Коментар


        • #5
          От: Обслужване на диференциални, раздатка и ск. кутия на Cherokee KJ

          Благодаря. Лоста на раздатката е 5 позиционен. За диференциалите в спецификацията пише че е заключва, предполагам LSD.

          Коментар


          • #6
            От: Обслужване на диференциални, раздатка и ск. кутия на Cherokee KJ

            Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
            https://bg.commaoil.com/products#make/1

            Ето тук си въвеждаш марката и модела и ти излиза къде, какво и колко.
            Марката на маслата според твоите предпочитания.
            Защо даваш грешни съвети за автомобил, който си виждал на картинка в "Гугъл" ?!
            imarh е обяснил.
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • #7
              От: Обслужване на диференциални, раздатка и ск. кутия на Cherokee KJ

              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
              Защо даваш грешни съвети за автомобил, който си виждал на картинка в "Гугъл" ?!
              imarh е обяснил.
              Sorry ако има някаква грешка ! Поне за автомобилите които до сега съм проверявал винаги е била коректна информацията .
              Който търси , намира !
              Човекът е човек, когато е на път !

              Коментар


              • #8
                От: Обслужване на диференциални, раздатка и ск. кутия на Cherokee KJ

                Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
                Sorry ако има някаква грешка ! Поне за автомобилите които до сега съм проверявал винаги е била коректна информацията .
                Целият форум (е, раздел "Jeep" поне) е пълен с клетви, заклинания и гадания може ли да се сложи нещо различно от ATF+4 в скоростна кутия на Jeep. Има линкове към сайтове за съвместимост на производители, одобрени от "Крайслер". Има споделен както плачевен, така и успешен опит за използване на липсващи в списъка за съвместимост течности... Общото мнение е, че всеки сипва нещо различно от ATF+4 на свой риск. Утре ако се счупи от нещо друго кутията, все ще се намери някой да го упрекне, че е заради течността.
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • #9
                  От: Обслужване на диференциални, раздатка и ск. кутия на Cherokee KJ

                  В сервизното ръководство за KJ, валидно до 2004-та моделна година пише това:

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Clipboard01.jpg
Прегледи:1
Размер:37.3 КБ
ID:5802081

                  От 2005-та моделна година указанията са следните:

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Clipboard02.jpg
Прегледи:1
Размер:71.6 КБ
ID:5802082

                  Не ми е ясно защо е сменена спецификацията на маслото в предния диференциал.
                  "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

                  2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

                  Коментар


                  • #10
                    От: Обслужване на диференциални, раздатка и ск. кутия на Cherokee KJ

                    Първоначално публикуван от Павлин Андреев Преглед на мнение
                    В сервизното ръководство за KJ, валидно до 2004-та моделна година пише това:

                    [ATTACH=CONFIG]973994[/ATTACH]

                    От 2005-та моделна година указанията са следните:

                    [ATTACH=CONFIG]973995[/ATTACH]

                    Не ми е ясно защо е сменена спецификацията на маслото в предния диференциал.
                    'Щото са разписали друг договор с Мопар за други доставки и други количества, понеже са си направили нова сметка как ще вървят продажбите....и им се е вързала по-добра цена с 80W90 примерно, знам ли.....
                    С Либъртитата не съм много добре запознат, ама има ли такава вероятност след 2005 вече да не се предлага с преден диф и лсд?

                    Иначе слагай смело 75W140. Него го дават да се сипва вместо 80W90 ако ще насилваш(буксуваш, теглиш, катериш и т.н) мостовете повече.
                    WG 2.7 CRD

                    Коментар


                    • #11
                      От: Обслужване на диференциални, раздатка и ск. кутия на Cherokee KJ

                      Мисля, че всички произведени след 2005-та са без LSD. Неговите функции се поемат от ESP системата. Тези модели са и с четириканален ABS (до 2005-та са с триканален - един датчик на диференциала). Ама за маслото е тъпо...
                      "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

                      2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

                      Коментар


                      • #12
                        От: Обслужване на диференциални, раздатка и ск. кутия на Cherokee KJ

                        Първоначално публикуван от Павлин Андреев Преглед на мнение
                        Мисля, че всички произведени след 2005-та са без LSD. Неговите функции се поемат от ESP системата. Тези модели са и с четириканален ABS (до 2005-та са с триканален - един датчик на диференциала). Ама за маслото е тъпо...
                        E е баш заради това е явно - 'Щото са си знаели, че айде нема нужда вече.....
                        WG 2.7 CRD

                        Коментар


                        • #13
                          От: Обслужване на диференциални, раздатка и ск. кутия на Cherokee KJ

                          Здравейте,
                          След прочитането на толкова теми за смяна на маслото на АСК ме заболял главата и в крайна сметка нищо конкретно. От гр. Добрич съм и сервизите с машини за смяната на маслото са 2. Питането е, на тях ли да се доверя? Нещо по особено за 5 степени автомат, освен 2-та филтъра?

                          Коментар


                          • #14
                            От: Обслужване на диференциални, раздатка и ск. кутия на Cherokee KJ

                            Първоначално публикуван от disldi Преглед на мнение
                            ... сервизите с машини за смяната на маслото са 2. Питането е, на тях ли да се доверя?
                            По-добре не им се доверявай, освен ако не ти сменят и двата филтъра. Самите "Крайслер" препоръчват "бабешкия начин" за опресняване на течността в кутията - махане на картера на кутията и филтъра в него и източване, махане на другия филтър за охлаждане и също каквото изтече.
                            За всеки случай, ако не си го направил, изкарай си една "заводска комплектация" оттук, за да си сигурен каква е кутията да няма изненади при отварянето ѝ. Почти 100 % е сигурно, че е 545RFE, но все пак...
                            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                            Коментар


                            • #15
                              От: Обслужване на диференциални, раздатка и ск. кутия на Cherokee KJ

                              Благодаря за препоръката и инфо-то. АСК е 545RFE, друго полезно което видях е, че е с Trac-Lok ( LSD) за задния диференциал.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X