Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ХРИСТОВ И ЦЕНКОВ НА "DAKAR 2011"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: ХРИСТОВ И ЦЕНКОВ НА "DAKAR 2011"

    Пепи приключи със SS-a !!! 9-ти

    В бТВ обявиха че е 13-ти от 16 участника, а не споменаха че още 15 въобще не стигнаха дотук
    offroad фен
    1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
    TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

    Коментар


    • От: ХРИСТОВ И ЦЕНКОВ НА "DAKAR 2011"

      Петър засега е в десетката в Overall-a

      9 261 CENKOV (BGR) CAN-AM 072:50:39 25:01:46 00:00:00

      P.S. Изглежда има още отпаднали. От 16 стартирали, засега май се движат 15. Още на WP1 единият се губи???
      Ако дължиш 100 лв. на една банка, проблемът си е твой. Но ако дължиш 100 милиона, проблемът е на банката.
      B (Rh +)

      Коментар


      • От: ХРИСТОВ И ЦЕНКОВ НА "DAKAR 2011"

        Първоначално публикуван от b_petkov Преглед на мнение
        Петър засега е в десетката в Overall-a

        9 261 CENKOV (BGR) CAN-AM 072:50:39 25:01:46 00:00:00

        P.S. Изглежда има още отпаднали. От 16 стартирали, засега май се движат 15. Още на WP1 единият се губи???
        Мисля, че са стартирали 15, май не е стартирал 12-я преди етапа в генералното, който е пред Петър който е бил на 13 място на старта и ако е така вече е на 12 място в общото. На 11 място в оверала на 8 часа пред Петър е Липароти, на 4т. тя вече изостава на близо 1,30 часа от него. Разликите са много големи.
        Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
        Телефон - в профила!

        Коментар


        • От: ХРИСТОВ И ЦЕНКОВ НА "DAKAR 2011"

          Първоначално публикуван от tony553 Преглед на мнение
          Безкрайно интересно и РЕСПЕКТ за всичко !

          ......... но моля някой модератор да премести разказа от първа ръка в една тема "Дакар от "първа ръка" - примерно, защото е тъпо да ровим за най-вълнуващите моменти сред мнения от типа " защо Патронели не пика на предишната контрола?"
          Има си тема само за четене - заповядай

          Коментар


          • От: ХРИСТОВ И ЦЕНКОВ НА "DAKAR 2011"

            Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
            Мисля, че са стартирали 15, май не е стартирал 12-я преди етапа в генералното, който е пред Петър който е бил на 13 място на старта и ако е така вече е на 12 място в общото. На 11 място в оверала на 8 часа пред Петър е Липароти, на 4т. тя вече изостава на близо 1,30 часа от него. Разликите са много големи.
            Все пак Пепи е с доста "бонус" часове, трябва да изчакаме да завършат и останалите... Иначе днес е на по-малко от половин час след лидера (26 минути) което си е извънземно постижение за дебютант, ПОКЛОН!
            А сега обратно в Аржентина почват и по-леки отсечки с черни пътища, гори и "човешка" навигация - давай Ценков!!!

            Коментар


            • От: ХРИСТОВ И ЦЕНКОВ НА "DAKAR 2011"

              Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
              Мисля, че са стартирали 15, май не е стартирал 12-я преди етапа в генералното, който е пред Петър който е бил на 13 място на старта и ако е така вече е на 12 място в общото. На 11 място в оверала на 8 часа пред Петър е Липароти, на 4т. тя вече изостава на близо 1,30 часа от него. Разликите са много големи.
              Номер 281 Jose Antonio Blangino(Аржентина) не е стигнал до старта на специалния етап.Стискаме палци на Пепи Ценков за останалите етапи.
              P.S. BTV май са си взели някаква поука следили как е завършил Пепи.А по горния въпрос-сайтовете на Дакар така се бъгват,че дават грешно инфо,до преди 3 минути 15-я беше между 3 и 4 контрола и сега изведнъж на 11 позиция на 4 контрола- 286 Gagliardi
              Последно редактирано от Валентин Исаев; 12-01-11, 21:33.
              Чувствам се силен-защото съм БЪЛГАРИН... Дан Колов
              Ноевия ковчег е направен от любители.Професионалистите,са построили "Титаник".
              0885 660 613

              Коментар


              • От: ХРИСТОВ И ЦЕНКОВ НА "DAKAR 2011"

                Благодаря ти Тодоре за изчерпателното разказче около твоята злополука. Бая си си препатил: болки , студ...само ти си знаеш как ти е минало времето през онази нощ.
                РЕСПЕКТ!!!
                Имам едно въпросче , как при такава перфектна организация на Дакар, успяха да ти налеят "ЛОШО ГОРИВО" в самото начало?

                П.П Ама пък чаровна сестра ти се е паднала в болницата.

                Коментар


                • От: ХРИСТОВ И ЦЕНКОВ НА "DAKAR 2011"

                  Досега се сдържах и не комернтирах, но вече мога да си го кажа: Гордея се с това, че познавам най-големия карък на дакар 2011. Едва ли ще се намери някой от останалите състезатели с толкова много лош късмет. Да ме поправи Тодор, ако е имал ден без някакви проблеми.
                  “When you see the tree you’re about to hit it’s called understeer. When you can only hear and feel it it’s oversteer.”
                  Walter Rohrl
                  GSM: нула, три осмици, две двойки, девет, пет, девет, две.

                  Коментар


                  • От: ХРИСТОВ И ЦЕНКОВ НА "DAKAR 2011"

                    Тодор Христов буквално ме разплака!
                    Ето това е истинският ендуро дух от него и от организаторите!

                    Направете моля ви няколко ДВД-та със снимки и филмчета.Сигурно ще има много желаещи да си ги купят!

                    Коментар


                    • От: ХРИСТОВ И ЦЕНКОВ НА "DAKAR 2011"

                      Тодоре,с голям кеф чета разказите ти.Моля те не спирай.!!
                      [url="http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=8870"][IMG]http://ftp.domainbg.com/krasi-atv/Razni/50.jpg[/IMG][/url]
                      blood group 0+

                      Коментар


                      • От: ХРИСТОВ И ЦЕНКОВ НА "DAKAR 2011"

                        Еееее, е...и и късмета, къде го намери този ол-инклузив и то само за някакви си 3 ребра! До сега ми убягваше малкото ти име, а и не си давам зор да го помня и да го видя някъде едвали ще ми направи впечатление. А причината е, че ще те позная само по Hristov (bul). А причината да не завършеш е в обстановка ( всички сме ходили в казарма), всичко е някак непознато като през стъклена стена и ново като емоция. Е за догодина нещата ще са много по-различни и с наказания и с гориво и т.н.(тинтири-минтири). Адмирации са всичко и най-вече за спокойствието и оптимизма които лъхат от теб, знам че не е леко. Благодаря няма да ти кажа, но ти пожелавам успех и айде да идва сезон 2012 бе, мама му ...
                        Последно редактирано от didogen; 13-01-11, 00:09.
                        Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

                        Коментар


                        • От: ХРИСТОВ И ЦЕНКОВ НА "DAKAR 2011"

                          Току що се чух с нашите, днес е бил изключително тежък ден за всички !
                          Петър се е справил много добре с навигацията и няма пропуснати точки !
                          Репортерите са имали много грижи в трасето с колата, спукали са три гуми, на Румен двете камери са отказали от праха, сателитния телефон е отказал и сега минават на другия (моя, който им оставих) !
                          В момента са в бивака и се опитват да отстранят щетите за утре и търсят варианти за гуми...
                          Има страшно много отпаднали състезатели. като от нашия отбор е останал само Петър и две бъгита...

                          Коментар


                          • От: ХРИСТОВ И ЦЕНКОВ НА "DAKAR 2011"

                            Лелелле!
                            ДАВАЙ, ПЕПИ!....... Мачкай, всичко наред!
                            Успех и на репортерите, дано се оправят с гумите.

                            Коментар


                            • От: ХРИСТОВ И ЦЕНКОВ НА "DAKAR 2011"

                              Първоначално публикуван от javoresku Преглед на мнение
                              Досега се сдържах и не комернтирах, но вече мога да си го кажа: Гордея се с това, че познавам най-големия карък на дакар 2011. Едва ли ще се намери някой от останалите състезатели с толкова много лош късмет. Да ме поправи Тодор, ако е имал ден без някакви проблеми.
                              Не знам защо, но всичко вървеше наобратно още от 1 януари...
                              Прибирайки се с такси от Новогодишното тържество 20 минути след Нова Година си загубих портфейла с около 800 долара и едната карта...добре, че документите бяха в хотела с другата карта.
                              На следващия ден като стартирах се оказа, че и на двамата са ни блокирали задните спирачни апарати и два дена карахме без задни спирачки.
                              На моето АТВ три дена не можаха да му поправят усилвателя на кормилото и 1000 км. се борих с втвърденото кормило.

                              Първоначално публикуван от К.Наков Преглед на мнение
                              РЕСПЕКТ!!!
                              Имам едно въпросче , как при такава перфектна организация на Дакар, успяха да ти налеят "ЛОШО ГОРИВО" в самото начало?
                              Организатора няма ангажимент прии зареждане в свързващите етапи, той само ти посочва бензиностанциите в пътната книга, основно бяха Shell и една голяма верига YPF, с която явно имаха договор.
                              При зареждането на бензиностанцията (около 1000 човека ни чакаха там) беше голяма суматоха и лудница.
                              Всички се катерят по тебе, по машината, искат автографи, снимки и т.н.
                              Бензинджията ме пита , NAFTA ? което в Аржентина означава бензин или по-точно "гориво", имайки предвид бензина...
                              Аз първосигнално отговорих No..., benzin ама в суматохата той започна да налива...поглеждам и виждам, че пише V Power Disel
                              Разкрещях се и докато спре наля 5-6 литра в допълнителния резервоар...
                              Нямаше маркуч да ми даде да го източа и започна едно ходене от една до друга бензиностанция (основния резервоар е за 120 км. само) и чак към края намерих една в която се разбрахме и намериха маркуч да източим и изчистим резервоара...
                              Всичко това ми отне време и закъснях за старта на SS-a с 37 минути и получих наказание 6 часа и стартирах след 27-мия автомобил (по преценка на съдията е старта когато закъснееш).
                              На следващия ден стартирах нормално и до средата на етапа се движех с 9-10 време и много ми спореше и навигацията и карането.
                              В зоната за зареждане се засякох с Петър и тръгнахме с една минута разлика.
                              Прахоляка обаче беше огромен и мотористи и АТВ-исти труднно даваха да бъдат изпреварени.
                              Докато си търсех вариант за изпреварване на един мотор, той се разпльока на един завой и аз июскочих от трасето, за да не го прегазя...
                              Резултата беше плачевен, две криви щанги и две предни гуми "изядени до края"...



                              В следващия етап отново добър старт, добра навигация, добри времена и след средата на етапа голям камък в средата на нищото покрит с прах на пудра...
                              Резултата...пак същия...крива джанта, спукана гума и "влачене" до финала...



                              Кормилото ми така и не успаха да го настроят и ел. усилвателя постоянно се "бореше" да си го нагласи по неговите си настройки (нямахме компютър в лагера) и всяко чукване и леко изкривяване впоследствие ставаше страшно криво и трудно управлението на АТВ-то...
                              Може би причината беше, че не атакувах правилно камънаците и лисата на опит ми пречеше да си избягвам изненадите, но...не беше само при мен...
                              всички ревяха от гуми и те са голям консуматив на това състезание...
                              Искам да кажа, че имаше и още по-големи каръци от мен (но това не ме успокояваше много...)
                              Колегата от Аржентина с Поларис 4х4 изгоря в буквалния и преносния смисъл в трасето.
                              Аз бях след него и натиснахме моето копче на, че неговите уреди бяха изгорели...Коментара му беше, че е за първи и последен път на Дакар...



                              Ето и едно видео от мястото...



                              Имаше и много мотористи и АТВ-исти, които не предвиждаха големия разход в пясъка и загубванията и оставаха без гориво е трасето, на един от тях му помогнах даже...





                              Иначе има страшна атмосфера на взаимопощ между аматьорите и частните пилоти, винаги спират и помагат. както го правех и аз, защото не се знае след колко километра ще ми се наложи и на мен...
                              При мотористите проблема беше умората и вдигането на мотора...сигурно съм вдигнал поне 5 мотора и се изгорих няколко пъти на ауспусите, че все ги хващам дето не трябва
                              Фирмените пилоти обикновенно "прелитат" и не се занимават с простосмъртните, като най-арогантни и агресивни са от тима на VW...



                              Ето го и един от моите фаворити и много земен пилот...нали беше частник дълги години на Дакар...Холовчиц !



                              Това е засега, утре още...
                              Последно редактирано от ТОДОР ХРИСТОВ; 13-01-11, 02:08.

                              Коментар


                              • От: ХРИСТОВ И ЦЕНКОВ НА "DAKAR 2011"

                                Мазохисти.............шапка ви свалям.

                                Давай още снимки.Интересно ми е на какво прилича машината ти след всеки един от тежките етапи?
                                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                                W140 S420 '99

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X