Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Богомолката- най-големия враг на пчелите.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Богомолката- най-големия враг на пчелите.

    Вижте тая гад как яде пчелите, направо ме изуми..

    http://vbox7.com/play:0fa18d9044
    ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
    0878 23 58 34- Радо

  • #2
    От: Богомолката- най-големия враг на пчелите.

    Брех гадината му с гадина ....
    Не знаех, че ги яде, значи трябва да се оглеждам за "набожни" същества около кошерите ...
    Hristo Draganov
    http://htftp.domainbg.com/HD/

    И аз искам България чиста ! ! !

    Коментар


    • #3
      От: Богомолката- най-големия враг на пчелите.

      Богомолката е един страшен хищник. Яде не само пчели, а и гущери, змии и дори птици.

      Коментар


      • #4
        От: Богомолката- най-големия враг на пчелите.

        Женската богомолка след размножителния акт изяжда мъжкия, като женската е по - едра от мъжкия.

        Коментар


        • #5
          От: Богомолката- най-големия враг на пчелите.

          Чак пък около кошерите - пчелите не ги ли "разтребват", както правят с оси и други такива?

          Да хване някоя заблудена пчела далеч от другите - ясно, ама ако нещо можеше да се храни с пчели ДО кошера, май нямаше да имаме пчели.

          Коментар


          • #6
            От: Богомолката- най-големия враг на пчелите.

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Чак пък около кошерите - пчелите не ги ли "разтребват", както правят с оси и други такива?

            Да хване някоя заблудена пчела далеч от другите - ясно, ама ако нещо можеше да се храни с пчели ДО кошера, май нямаше да имаме пчели.
            Пчелите не могат да се справят с богомолката, но гигантския японски стършел си я хапва с кеф:

            Коментар


            • #7
              От: Богомолката- най-големия враг на пчелите.

              Ясене, пчелите не могат да се справят и със стършела дори, който ми се струва по-малък от богомолката. Редовно съм си на кошерите и виждам как стършела си каца, взима си пчела, каца на някое дърво и там си я хапва с кеф. Затова слагам най-различни капани против стършели, но ако се навъдят и богомолките, не знам какво ще става.

              Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
              Богомолката е един страшен хищник. Яде не само пчели, а и гущери, змии и дори птици.



              повратен момент- от хищник, ставаш плячка, удивително нещо е природата !
              ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
              0878 23 58 34- Радо

              Коментар


              • #8
                От: Богомолката- най-големия враг на пчелите.

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Да хване някоя заблудена пчела далеч от другите - ясно, ама ако нещо можеше да се храни с пчели ДО кошера, май нямаше да имаме пчели.
                Така си е, не съм чул някой досега в БГ специално да се оплаква, че богомолки му нападнали кошерите и му изпапали пчелите
                Горе го казах на майтап.
                На клипчето просто някой е сложил богомолката на кошера, надали сама е отишла дотам, не че не е невъзможно де.
                Hristo Draganov
                http://htftp.domainbg.com/HD/

                И аз искам България чиста ! ! !

                Коментар


                • #9
                  От: Богомолката- най-големия враг на пчелите.

                  Първоначално публикуван от HD Преглед на мнение
                  Така си е, не съм чул някой досега в БГ специално да се оплаква, че богомолки му нападнали кошерите и му изпапали пчелите
                  Горе го казах на майтап.
                  На клипчето просто някой е сложил богомолката на кошера, надали сама е отишла дотам, не че не е невъзможно де.
                  Аз също не съм имал проблеми с богомолките. В България, освен стършела, другият най-голям враг на пчелите е Пчелояда. Той вече си е отвратителна напаст, която се убива само с пушка. За щастие и с такова съм нямал големи проблеми, да чукам на дърво.
                  Прикачени файлове
                  ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                  0878 23 58 34- Радо

                  Коментар


                  • #10
                    От: Богомолката- най-големия враг на пчелите.

                    Бях гледал документален филм за огромни оси които се хранят с пчели. Пращат разузнавачи и ако сбарат кошер се връщат и мъкнат цялото стадо. Унищожават кошера адски бързо.
                    Тия пчели някакси разпознават осите шпиони. Събират се стотици и понеже жилата им са безполезни срещу осата я накацват цялата. С някакви ултразвукови вибрации я изпичат.
                    О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Богомолката- най-големия враг на пчелите.

                      @ droba: Имат си техника явно - природата си знае работата Интересно - не го знаех.
                      Кръвна група 0+

                      Ivan_J: " Всеки си има глава на раменете, лично негово задължение е да си я пази, ако му трябва за нещо. "

                      Коментар


                      • #12
                        От: Богомолката- най-големия враг на пчелите.

                        Първоначално публикуван от droba Преглед на мнение
                        Бях гледал документален филм за огромни оси които се хранят с пчели. Пращат разузнавачи и ако сбарат кошер се връщат и мъкнат цялото стадо. Унищожават кошера адски бързо.
                        Тия пчели някакси разпознават осите шпиони. Събират се стотици и понеже жилата им са безполезни срещу осата я накацват цялата. С някакви ултразвукови вибрации я изпичат.
                        Това се случва само с европейските пчели. Японските например, като усетят натрапника го наобикалят, притискат се в него и почват да жужат, и махат с крилца. Така повишават температурата си с няколко градуса повече отколкото стършелът може да понесе. Резултатът - мъртъв стършел. Най-интересното обаче е това, че го правят с разузнавача - стършелите изпращат разузнавачи, които като открият кошер на пчели го маркират със специални феромони, които посочват на останалите пътя към него. Убивайки го, пчелите не му позволяват да маркира кошера и така се спасяват до следващия разузнавач.
                        Чудна работа е това природата.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Богомолката- най-големия враг на пчелите.

                          Първоначално публикуван от droba Преглед на мнение
                          Бях гледал документален филм за огромни оси които се хранят с пчели.
                          Може би https://en.wikipedia.org/wiki/European_beewolf ?
                          Макар че не точно се хранят, а женските снасят яйцата си в тях и ги ползват за храна на ларвите.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Богомолката- най-големия враг на пчелите.

                            Първоначално публикуван от turin Преглед на мнение
                            Може би https://en.wikipedia.org/wiki/European_beewolf ?
                            Макар че не точно се хранят, а женските снасят яйцата си в тях и ги ползват за храна на ларвите.
                            Не е това. Мисля, че не са оси, а стършели. И не си снасят яйцата в пчелите, а ги ядат и носят в тяхната си бърлога за храна на царицата и пилото.

                            Eто това е:

                            Коментар


                            • #15
                              От: Богомолката- най-големия враг на пчелите.

                              Аз пък знам, че ей този хубавец е от най-големите врагове на пчелите, наред с осите, пчелния вълк и стършелите:



                              п.п. той RadoR вече бил писал, ама кой да види
                              Последно редактирано от Вива ViRuS4eto; 27-07-12, 14:13. Причина: п.п.
                              The Flat Earth Society has members all around the globe.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X