Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нафта.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Нафта.

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    То и за 20% никой не прави въпрос.

    Човек обаче на краденето все в един момент губи мярата.
    Е, ти говориш за случаи от сорта "ела Вълчо, изяж ме"... Елементарна нормичка решава въпроса. Малко по-сложно е, когато возилото се кара от различни хора, и те се опитват да се цакат един друг, но пак фирмата няма да е вътре.

    Там където стана въпрос за тубите... Официално, не е проста работа доказването на кражба. Като за начало е необходимо да се докаже, че в тубите има именно нафта, прави се лабораторна проба. После, те са веществено доказателство при евентуално дело... Като не се направят правилно нещата, може и дело да не могат да заведат.
    Отделно, понякога обвиняемите са достатъчно хитри да си имат документ от бензиностанция за въпросното гориво, а понякога с добри адвокати и такъв не е необходим, притежанието не доказва нищо... И най-много да се сведат нещата точно до неправилно пренасяне на опасни вещества.
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

    Коментар


    • От: Нафта.

      Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
      .... Елементарна нормичка решава въпроса...
      Работещ елемент. Когато се използва адекватно има сериозен ефект както в процеса на работните взаимоотношения така и при евентуални спорове. Има няколко правила при създаване на нормичките, които ако се спазят, ги правят доста силен коз в ръцете на изрядната страна.

      Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
      Малко по-сложно е, когато возилото се кара от различни хора, и те се опитват да се цакат един друг, но пак фирмата няма да е вътре.
      Интересен феномен. Според познати, управляващи автомобилни паркове с водачи от други националности, това си е наш патент. Срамно е дори и да си го помисли човек..... но е факт.

      Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
      Там където стана въпрос за тубите... Официално, не е проста работа доказването на кражба. Като за начало е необходимо да се докаже, че в тубите има именно нафта, прави се лабораторна проба. После, те са веществено доказателство при евентуално дело... Като не се направят правилно нещата, може и дело да не могат да заведат.
      Отделно, понякога обвиняемите са достатъчно хитри да си имат документ от бензиностанция за въпросното гориво, а понякога с добри адвокати и такъв не е необходим, притежанието не доказва нищо... И най-много да се сведат нещата точно до неправилно пренасяне на опасни вещества.
      Транспортен меринджей, който допусне да го вкарат в такава въртележка с доказване на съдържание на туби и лабораторни проби е обречен. Изключвам тези в общински дружества от типа Градски транспорт. Те они си знаели що ги тепат.
      GPS системи https://www.easytracking.bg/
      Пътна помощ навсякъде и по всяко време https://закъсах.бг

      Коментар


      • От: Нафта.

        Първоначално публикуван от D.Dimitrov Преглед на мнение
        Интересен феномен. Според познати, управляващи автомобилни паркове с водачи от други националности, това си е наш патент. Срамно е дори и да си го помисли човек..... но е факт.
        Кое ? Цакането или точенетои на горива ? За цакането може ама и в точенето всички комшии са пред нас Сърбите и ромънците водят класацията
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • От: Нафта.

          Първоначално публикуван от D.Dimitrov Преглед на мнение
          Транспортен меринджей, който допусне да го вкарат в такава въртележка с доказване на съдържание на туби и лабораторни проби е обречен. Изключвам тези в общински дружества от типа Градски транспорт. Те они си знаели що ги тепат.
          Частника може и с бой да наказва, и с уволнение, но не и според закона.
          Туби в колата може да ти сложи всеки, това не те прави крадец.
          Макар че у нас ако си много неудобен на определени хора с власт, може и по подхвърлени доказателства да те осъдят(разбира се едва ли за кокошкарската работа с нафтата).
          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

          Коментар


          • От: Нафта.

            Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
            Частника може и с бой да наказва, и с уволнение, но не и според закона.
            Тази заблуда вкара в сериозна проблематика доста шофери. Че си краднем щото газдата не е сватнат за закона. Да.... ама не.
            Съвременните меринджеи са много наясно как и защо според закона. За справка, винаги когато се зачудиш, прегледай съдебната практика. Полезни са и счетоводните принципи на приемане, разходване и изписване на разходваните горива. Практиката каквато я познава всеки от нас в частния си случай е доста променлива и се осъвременява след всеки откраднат литър гориво. Вервай ми, не би искал да си в ролята на прегрешил шофер в грамотна компания на днешно време.
            Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
            Туби в колата може да ти сложи всеки, това не те прави крадец.
            Макар че у нас ако си много неудобен на определени хора с власт, може и по подхвърлени доказателства да те осъдят(разбира се едва ли за кокошкарската работа с нафтата).
            Влизаш в леко противоречие. И да, личи ти че това с тубите не ти е специалност. Специалистите по темата си трайкат. И слушкат. Че бухалка да не гушкат. /Както каза по-горе в началото за методите на частника./
            GPS системи https://www.easytracking.bg/
            Пътна помощ навсякъде и по всяко време https://закъсах.бг

            Коментар


            • От: Нафта.

              Първоначално публикуван от D.Dimitrov Преглед на мнение
              Тази заблуда вкара в сериозна проблематика доста шофери. Че си краднем щото газдата не е сватнат за закона. Да.... ама не.
              Съвременните меринджеи са много наясно как и защо според закона. За справка, винаги когато се зачудиш, прегледай съдебната практика. Полезни са и счетоводните принципи на приемане, разходване и изписване на разходваните горива. Практиката каквато я познава всеки от нас в частния си случай е доста променлива и се осъвременява след всеки откраднат литър гориво. Вервай ми, не би искал да си в ролята на прегрешил шофер в грамотна компания на днешно време.
              Влизаш в леко противоречие. И да, личи ти че това с тубите не ти е специалност. Специалистите по темата си трайкат. И слушкат. Че бухалка да не гушкат. /Както каза по-горе в началото за методите на частника./
              Да, тубите не са ми специалност, писах и защо.
              Но за другите неща не съм много далече, дори и доста от принципите на приемане и разходване са ми познати, майка ми се занимава с това от години.
              Съдебна практика не съм чел, но пък май не съм чувал за осъдени със сериозни наказания...А за оправдани знам доста.
              Противоречието, което отбелязваш, е просто намек за нередностите и в правосъдието, които са факт в България, но това е друга тема.

              А в частта за грамотните фирми... се сетих за оня виц за общото между умните блондинки и Дядо Коледа... Е, зависи, ако под "грамотна" имаш предвид фирми ползващи физическа саморазправа като наказание за служителите, може и да има такива. Ама едва ли са много, както и хората, които могат да бъдат принудени да работят в такива.

              Мен лично, ме викаха в една българска транспортна фирма, баш за да им уча шофЕрите да карат правилно и икономично(имам доказан опит в това, плюс подходящо образование), и да помогна за намаляване на кражбите и подобряване на организацията на транспорта. Предложиха ми за начало, нещо като двойно на средната заплата за България, каквато е сега, т.е. сносни пари. Обаче поговорихме по-подробно, разпитах ги едно друго, как са нещата в момента, и какво очакват като резултати, подхвърлих им как аз виждам нещата, и...разбрах, че нищо няма да стане(поне в частта с горивото). Отказах, не мога да постигна нереални очаквания. А нереалните очаквания са едно от най-типичните неща за българските фирми(според мен). Т.е. за мен определението "грамотни" фирми, е свързано най-вече с това колко реални(нормални) са очакванията/изискванията им към служителите в тях. И въпреки казаното по-горе, надявам се все пак, и такива читави фирми да има.
              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

              Коментар


              • От: Нафта.

                Имаше една фирма Тръба-транс. Не знам как и е истинското име, но така е известна сред тираджиите. Металната тръба била основно средство за контрол-не само последващ, но и превантивен.
                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                Коментар


                • От: Нафта.

                  Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                  Имаше една фирма Тръба-транс. Не знам как и е истинското име, но така е известна сред тираджиите. Металната тръба била основно средство за контрол-не само последващ, но и превантивен.
                  И аз съм чувал, макар и не конкретно за тираджийски, но беше преди години.

                  Сега с тая липса на хора за тая работа, не знам как биха станали тия неща... Те даже се оплакват чорбаджиите, че не могат дори да глобяват шофьорите за съвсем обективни нарушения, щото директно бягат в друга фирма...
                  Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                  Коментар


                  • От: Нафта.

                    Физическата саморазправа не е модерна от има-няма 15-ина години у нас. По много причини (бързото и ефективно правораздаване не е от тях).

                    Впрочем и краденето не е каквото беше. Пак така.

                    Както по-горе писах - трябва контрол, трябва и доверие, трябва и толерантност. Ееее и от време на време някоя дисциплинарна мярка.

                    Помага ако шефчето от време на време слезе от Поршето и се качи на някой джуган.

                    Коментар


                    • От: Нафта.

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Помага ако шефчето от време на време слезе от Поршето и се качи на някой джуган.
                      Помага още повече, когато шефчето е слязло от джугана преди още да си купи Порше, но не винаги. Те и баш тези шефчета рядко наблягат баш на Порше, но вероятно има и такива.
                      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                      Коментар


                      • От: Нафта.

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение

                        Помага ако шефчето от време на време слезе от Поршето и се качи на някой джуган.
                        Прибира ми се един убавец от София. Там съм го заредил до горе. Аз пътувам с колата за някъде си. Но малка промяна в плановете и се прибирам неочаквано за него в гаража във Варна. Посрещнах го на колонката на ведомствената бензиностанция. Разхода..... ама никак не идва отникъде. Качвам се зад волана. Шофера в дясно. Избери си на къде да карам му викам. Ама то що сега. Ми щото сигурно нещо не е наред с тоя камион и нека да видим колко гори. Ти си профи, при мен ще е повече защото карам инцидентно. Ама дали 75 или 73 на сто е все тая. Важното е, да докажем, че не ти си краднал, и да одим да тепаме ония в сервиза дето им платихме иляди лева за дюзи и ремонт на помпата. Шофера леко като че ли се напрегна. Ама аз си карам. Качвам се вече на магистралата. Гледам шофера..... проблем с термостата. Тръгна да хвърля води от челото. Ма аз си карам. Шефе, мънка нещо профи. Аз такова,......... да питам,........ ти какво за тия от сервиза? Как какво, че ги тепаме дето камиона гори толкова. Ма шефе,...... аз такова...... да ти кажа. Наложи се да дам малко нафта на жената. Ма ще и кажа да я донесе.....
                        Ма ти що така бре шофер? Ми шефе..... то дето ми даде ония пари назаем за къщата....... нали трябва да ти ги връщам.

                        Това беше последното което изтърпях. След три месеца вече се бях разделил с транспортния бизнес. Шоферите ми накъсаха нервите. Ама и аз си им го върнах. Няколко хиляди ги уредих с GPS устройства и нивомери в резервоарите. Сега ги заобикалят като силно радиоактивни.
                        Последно редактирано от D.Dimitrov; 26-01-19, 06:46. Причина: допълнение
                        GPS системи https://www.easytracking.bg/
                        Пътна помощ навсякъде и по всяко време https://закъсах.бг

                        Коментар


                        • От: Нафта.

                          Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                          ...Колкото до нафтата в туби, не знам дали е забранено. По някакви вътрешни правила може и да е.
                          За тубите - казват, настанал проблем:https://www.flashnews.bg/shofori-ala...-v-avtomobila/ Колко е вярно, не знам.
                          На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                          "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                          Коментар


                          • От: Нафта.

                            Първоначално публикуван от ag ro Преглед на мнение
                            За тубите - казват, настанал проблем:https://www.flashnews.bg/shofori-ala...-v-avtomobila/ Колко е вярно, не знам.
                            Поредната безсмислена и неработеща мярка . Ако трябва да спазвам закона как да си заредя мотокара ? Поредната ГЕРБаджийска простотия . Навремето Цветанов предложи да не се продава бензин в туби за да спрели палежите на коли .
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • От: Нафта.

                              Първоначално публикуван от ag ro Преглед на мнение
                              За тубите - казват, настанал проблем:https://www.flashnews.bg/shofori-ala...-v-avtomobila/ Колко е вярно, не знам.
                              Ами, пише го в закона (ЗДвП) и влиза в сила от понеделник ...

                              Чл. 106а. (Нов – ДВ, бр. 62 от 2018 г., в сила от 28.01.2019 г.) Водачите са длъжни дазареждат с гориво управляваните от тях пътни превозни средства и/или самоходни машинисамо на бензиностанции, които разполагат с резервоари, които са трайно прикрепени къмнедвижим имот.
                              Като едното нищо милицията може да ти изтълкува наливането на гориво от туба като нарушение на този текст.
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар


                              • От: Нафта.

                                Тая врата в полето освен дето е врата в поле, се отлага с 6 месеца.
                                Текстът идва в ЗДВП от ПЗР на закона за горивата. Понеже той ще се отложи, тая глупост също се отлага.
                                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X