Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Градска винетка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Градска винетка

    Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
    А за пътуването ти до работа, преди някъде съжаляваше, че нямаш удобно метро... Няма начин и с метро да биеш постижение от 10-15 минути, особено ако ги броиш само като пътуване, без време за паркиране, чистене на стъкла от лед/сняг и пр.
    10-15 минути са от паленето на колата при тръгване, до гасенето след пристигане. 20-25 минути е от затварянето на входната врата вкъщи до отварянето на вратата в офиса.

    Чистенето на стъкла от сняг/лед поне за последните 4-5 зими е инцидентно (за цяла зима 10-ина пъти), дори да нямах гараж. Като имам гараж, рина сняг - същото е.

    Работата е в това не дали изобщо има транспорт, а в качеството и удобството му спрямо пътуването с личен автомобил.

    Автобус 11, който предполагам имаш предвид пътува при идеални условия 30 минути и е през 8 минути. Да речем че ходя до спирката 5 минути и чакам още 4-5. Станаха 40. 2-3 минути от другата спирка до офиса - ето ти ги 45. При идеални условия. В пиков час не са такива.

    С метрото такъв проблем няма, само че с него имам 15-20 минути ходене до едната метростанця, 10 минути пътуване с метрото и още 10 минути от метрото до офиса. Сложи и 4-5 минути чакане. Пак станаха 45.

    При ходене пеша Google maps ми дава пак 45 минути.

    С колело се стига пак за към 35-40, и хич не е приятно изживяване на няколко места, независимо от маршрута.

    Ей-затова ходя с личен автомобил.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: Градска винетка

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      Автобус 11, който предполагам имаш предвид пътува при идеални условия 30 минути и е през 8 минути. Да речем че ходя до спирката 5 минути и чакам още 4-5. Станаха 40. 2-3 минути от другата спирка до офиса - ето ти ги 45. При идеални условия. В пиков час не са такива.

      Ей-затова ходя с личен автомобил.
      При идеални условия автобус номер 11 пътува от пазара на Красна поляна, до Опълченска(доколкото помня до там ти трябва), за 12(дванадесет) минути.
      Линия 60, също ти върши работа, пътува 15 минути(пак от пазара).
      Трамвай 22, също от пазара, пътува 11 минути(до Опълченска и Пиротска).
      Всичките тези може да се хванат и от Добротич, ако ти е по-близко, но от там имат по още около минута-две.
      Пет минути до пазара пеша, чакане 2-3 минути(щото автобус 11 е на 8 минути, трамвай 22 е на 6, а автобус 60, на около 15-20...все някой ще дойде), максимум 11-15 минути до Опълченска(в нормални условия), и 2-5 минути пеша до офиса, станаха пак 20-25 от врата до врата.
      Със задръстване, още около 5 минути, светофарите са автоматични, автобус 11 кара по линията на трамвая(вече официално), единствено по кръстовищата ако се забави някъде, но не е съществено. Което се компенсира донякъде, ако "случайно" знаеш разписанието и намалиш времето за чакане.
      Трябва ти едно превозно средство за буквално 5 до 7 спирки(в зависимост кое ще предпочетеш и от къде ще го хванеш), а имаш цели три варианта, които можеш да хванеш на една и съща спирка на отиване, е, ти ако нямаш удобен транспорт, здраве му кажи...

      А за метрото, от метростанция Вардар, до метростанция Опълченска, са две спирки, и пътува под пет минути. Махни и времето за чакане, метрото хептен не закъснява. С ходенето пеша, с него си общо 30 минути.

      Както и да го смяташ, разликите във времето от врата до врата, е от никаква, до десетина минути в най-лошия случай(Примерно с метро си винаги към 30 минути, а с кола като няма движение общо 20).

      ПП: Имаш и варианти да спестиш с малко ходенето пеша в Красна поляна, и до пазара(Вардар), и до метростанция Вардар, с ползване на още един автобус, примерно 72, 77, 56. Имаш вариант и с трамвай 10 до Опълченска и Стамболийски(пътува 13 минути), после пеша или с каквото дойде(тролеи 1 и 5, и автобус 74) към Сливница.
      Последно редактирано от cecoa1; 04-01-19, 14:30.
      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

      Коментар


      • От: Градска винетка

        От Добротич до Опълченска и Кирил и Методи е маршрута на транспорта. Не че има съществено значение.

        Център за градска мобилност дава 19 минути пътуване с автобус 11 от Добротич до Сливница. + 2x5 минути ходене и малко чакане - кажи ги 35. Ще взема да пробвам, ей-така за спорта (пробвано е преди време но отдавна), ама ми се чини доста оптимистичен сценарий, еле пък сутрин.

        Аз не казвам че разликата е велика. То и пеша може за 10 минути над това.

        За метрото - от вкъщи до качването на метрото на Вардар са ми 20 минути, оптимистично. Не съм близо до пазара, не съм и между пазара и Вардар. После още 10 от слизането до офиса. Това е премерено - около 40 минути се връзва. Ако времето е приятно - нищо против, впрочем. Но ако не е, зимата и при дъжд от вкъщи до метрото е много "интересно", с доволен риск да стигнеш "боядисан". ю

        ПП: И не на последно място - спирките на Добротич са така наредени, че е малко оптимистично в час пик да разчиташ че измежду автобус и трамвай ще хванеш пъвото дошло. На връщане пък ще трябва да избираш кое, защото спират на различни спирки.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: Градска винетка

          Колкото повече хора се пренасочат от личния автомобил към градския транспорт, то толкова по бърз и редовен ще стане той, защото ще има по-малко задръствания , където да виси ! Сега, че има какво още да се желае е ясно , но общината трябва и да бъде притискана в тази посока !

          Коментар


          • От: Градска винетка

            Първоначално публикуван от stankos Преглед на мнение
            Колкото повече хора се пренасочат от личния автомобил към градския транспорт, то толкова по бърз и редовен ще стане той, ...
            Ще искаш ли да те настаня в хотел 1 звезда по цена на 5-звезден с твоя аргумент? Колкото повече ми снасяш, толкова по-скоро ще си докарам хотела до високия стандарт. Вервай ми ...
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • От: Градска винетка

              Първоначално публикуван от stankos Преглед на мнение
              Колкото повече хора се пренасочат от личния автомобил към градския транспорт, то толкова по бърз и редовен ще стане той, защото ще има по-малко задръствания , където да виси ! Сега, че има какво още да се желае е ясно , но общината трябва и да бъде притискана в тази посока !
              Виден столичен ихтиолог

              Коментар


              • От: Градска винетка

                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                Ще искаш ли да те настаня в хотел 1 звезда по цена на 5-звезден с твоя аргумент? Колкото повече ми снасяш, толкова по-скоро ще си докарам хотела до високия стандарт. Вервай ми ...
                Би ли бил така любезен да ми обясниш ценообразуването ти ! Как цена от 1 лев за транспорт на ден се равнява на 5 звезден хотел ?

                Коментар


                • От: Градска винетка

                  Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
                  Не ми се мисли какви са им задръстванията и разходите за автомобил та се тъпчат така в метрото ! Наш Ганя си е баровец , ако се качи на Адски транспорт целата маала ще го имат за смотаняк ! ПАри за ракия нема, а тя леб купила !

                  Коментар


                  • От: Градска винетка

                    Първоначално публикуван от stankos Преглед на мнение
                    Не ми се мисли какви са им задръстванията и разходите за автомобил та се тъпчат така в метрото ! Наш Ганя си е баровец , ако се качи на Адски транспорт целата маала ще го имат за смотаняк ! ПАри за ракия нема, а тя леб купила !
                    Шегичка де Ама има има и нещо вярно.Така се получава,като натъпчеш на едно място два-три-пет пъти повече народ,отколкото може да поеме.
                    Виден столичен ихтиолог

                    Коментар


                    • От: Градска винетка

                      Повечето не сме мазохисти - ако може по-лесно и евтино, няма да го правим по трудния и скъп начин. Ма ако си мисли някой, че решението е да се оскъпи евтиния и удобен сега начин на предвижване за да се нашием и да плащаме за по-неудобния и скъп, леко се е объркал.
                      Поне шест-осем месеца в годината съм готов да не ползвам личен автомобил за работа, а да ходя пеш или с велосипед (през останалите ми е малко студено и тъмно ). Обаче от квартала ми по пътя и тротоари няма, асфалта е проблем през последните години и за прост автомобил, пък какво остава за велосипед. Автобусите са някакви ръждиви азиатци за вътрешнозаводски транспорт, в които по-едър човек не може да стои прав, в пиковите часове са претъпкани, а и са вече в процес на разпад. Ползвам ги инцидентно с погнуса. И какво сега, алтернативата е да ми оскъпят транспорта с личен автомобил и да се яхна доволен на градския? Не мисля.

                      Коментар


                      • От: Градска винетка

                        Ташак, ташак, ама на гол гъз... знаеш как ! При дострояването на МД1 в източна посока за икономия на средства скъсиха дължината на станциите ! Та не е много далеч времето за достигане на капацитета му ! Добре, че няма много желаещи да изоставят автомобилите си !

                        Коментар


                        • От: Градска винетка

                          Първоначално публикуван от stankos Преглед на мнение
                          Би ли бил така любезен да ми обясниш ценообразуването ти ! Как цена от 1 лев за транспорт на ден се равнява на 5 звезден хотел ?
                          Не се хващай за конкретната сметка. Важното в случая е логиката ти: Плащай сега (с цена на билети, време, неудобства) за скапана услуга, срещу мъгляво обещание въпросната да се подобри в бъдеще неопределено време, ако има достатъчно голям брой балъци-мазохисти.

                          Не вървиш!
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • От: Градска винетка

                            Защо обещание ? Проста логика ! По малко автомобили по улиците , по малко задръствания , наличните автобуси се движат по-бързо, стават по-редовни по спирките ! Съвсем наясно съм, че звучи утопично , но рано или късно ще има някакво ограничение ! Дали доброволно или доброзорно ще видим !

                            Карам от 93-а година и тогава мислех, че движението в София е кошмарно ....

                            Коментар


                            • От: Градска винетка

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              От Добротич до Опълченска и Кирил и Методи е маршрута на транспорта. Не че има съществено значение.

                              Център за градска мобилност дава 19 минути пътуване с автобус.
                              Това ти го дава явно с ходенето пеша, в зависимост какво си въвел.
                              Иначе и трамвая и автобуса, пътуват 14 минути, а на автобус 60, му трябват 17 минути, но пък спира най-близо до Кирил и Методий.

                              А огранение за автомобилите и стимул за ползване на транспорта, и сега е паркирането в центъра.
                              Кофти е, че коли които нямат работа в центъра, минават през него щото по-близко и правят излишни тапи.
                              Идеята да се взимат пари за преминаване през центъра, не е толкова лоша, но хем трябва да се измисли умно, хем трябва да се осигурят добри обходни маршрути, с достатъчен капацитет.
                              Примерно, цената за влизане в центъра може да е обвързана и с паркирането... Като имаш работа два пъти в месеца, да идеш на лекар например, или нещо подобно, да не е непосилно за плащане, но за всеки ден да си е лукс.
                              Доставчици, куриери и таксита, без такса, по друг параграф и те така... Ама първо читавите алтернативи(то тогава и без друго може би ще се предпочитат).

                              ПП: СетИх се за Мюнхен, ползват тунели доста.
                              Последно редактирано от cecoa1; 04-01-19, 22:00.
                              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                              Коментар


                              • От: Градска винетка

                                Първоначално публикуван от stankos Преглед на мнение
                                За
                                Карам от 93-а година и тогава мислех, че движението в София е кошмарно ....
                                Аз също така си мислех 1973г.

                                От като карам, де...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X