Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съдържание на аптечката

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Съдържание на аптечката

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    Всичко това идва от смесването на двете предназначения на автомобилната аптечка:
    1. Първа помощ при катастрофа.
    2. Тривиалната, ежедневна и осъзната употреба на медикаменти....
    Така е.

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    Цяла отделна тема е, дали е добре да се държат на едно място "спешните" и "тривиалните" средства.
    Ако става дума за професионална/военна/индустриална и т.н. употреба, отговоря е очевидно "не".
    Ако става дума за лична аптечка - използването и като "обичайно" средство за самопомощ е най-добрия начин тя да се поддържа в годен за употреба вид. Иначе 0.1% от хората изобщо си дават зор да погледнат какво има в кутийката с кръстче, от тях 1 % ще вземат мерки (еднократно) като видят съдържанието и от тези 1/100 000 10 % ще се грижат да поддържат годността и.... ако нямат навика да се възползват от съдържанието и без настъпването на катаклизми...
    Technical Rescue Direct - life lies in courage
    http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

    Коментар


    • #47
      От: Съдържание на аптечката

      Няколко нещица , които не видях в темата- не казвам че са евтини и всеобщо достъпни, но за мен са ценни и ги нося дори в комплекта за излизане извън София.:

      Турникет CAT:
      http://www.combattourniquet.com/

      Да предполагам повечето от Вас не смятат да получават огнестрелни рани, но това е един от малкото турникети които човек може да си сложи бързо и сам. Както и един от малкото при които засилването / охлабването е лесно и просто.

      Така нареченото "Израелско ЛПП" - доста е удобно и компактно и има пластмасова "щипка" ако се налага пристягане/ притискане на раната.
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:instruction_bandages.jpg
Прегледи:1
Размер:106.9 КБ
ID:5346380

      Ножиците- има на пазара така наречените "парамедик" ножици- правени са за бързо рязане на дрехи и то така че да не можете на нараните човек с върха им:

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:120214.jpg
Прегледи:1
Размер:5.7 КБ
ID:5346381


      По отношение на антисептичните кремове има един изключително много функционален- британският Savlon- помага като се почне от вторична обработка на рани, леки изгаряния, ухапвания от насекоми и т.н.

      И още нещичко- замислете се за кръвоспиращи гелове/ прахове/ пасти- може да е Гиласпон , а ако човек реши да похарчи някой лев и т. нар. Combat Gauze или нещо от Celox.
      http://www.celoxmedical.com/

      Друго полезно нещо са.... дамски превръзки и тампони....
      Ако трябва ще обясня защо:


      Ще ми е приятно ако съм бил полезен: Ето снимка на моя комплект:
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PA150262.jpg
Прегледи:1
Размер:175.7 КБ
ID:5346382
      Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
      No man left's behind !!!!

      Коментар


      • #48
        От: Съдържание на аптечката

        Намерих списъка от аптечките, които имахме по джиповете в предната ми работа. Това си беше отделна аптечка от автоаптечката. Сега като гледам не виждам шините за счупване и спринцовките и иглите за Урбазона. Разбира се това си вървеше и с курс по оказване на първа помощ и оказване на първа помощ специално при ухапване от змии и насекоми. Т.е. най-вече как да разпознаеш каква е змията и как да поставиш инжекция.

        # Наименование на материалите Приложение (показания) Доза Mин. Запас Mакс. Запас Противопоказания
        Лекарствени средства
        1 Аспирин (табл.) "Болки от различен произход;
        висока температура;
        грип;
        ишиас;
        лумбаго;
        след прекомерна употреба на алкохол и никотин;" в малки дози за профилактика на инфаркт и др. 1-2 табл. при нужда 10т. 20т. "Язви, астма
        Чувствителност
        Бременност и др."
        2 Аналгин (табл.) "болки от различен произход, включително менструални болки;
        при ухапвания от змии, куче, насекомо;
        по-леки бъбречни, жлъчни болки, цистити, грип и др. " "1 табл.
        3-4 пъти дневно" 10т. 20т. "Алергии;
        Кръвни заболявания;
        Бременност;
        Остра коремна болка."
        3 Валидол (табл.) "болки в сърдечната област в резултат на емоционална и нервна възбуда;
        невротични и свързани със стрес разстройства;
        болест на пътуването и др." "По 1табл.
        2-3 пъти дневно под езика" 10т. 20т. "Свръхчувствителност към ментол;
        Влошава способността за шофиране."
        4 Церуал- (табл.) или Аерон При гадене и повръщане по 1 табл. преди хранене 10т. 20т. не
        5 Но-шпа "спазми на гладката мускулатура;
        жлъчно-каменни и бъбречно-каменни колики;
        холелитиаза;
        холецистит;
        нефролитиаза;
        цистит;
        дисменорея " 1-2 таблетки 3 пъти дневно 10т. 20т. не
        6 Амоняк (разтвор) "при ухапване от насекомо – (върху раната след изваждане на жилото)
        загуба на съзнание и др. (за вдишване)" "1 каф. лъж. амоняк в 5 каф. лъж. вода
        памук напоен с амоняк се поднася към носа на пострадлия" 20ml 100ml открити рани не се обработват
        7 Алергозан унгвент При алергични реакции Намазва се върху обрива 1 бр. 1 бр. Открити и възпалени участъци на кожата не се намазват
        8 Оцетна киселина 1% р-р Като антидот при изгаряне с основи Раната се залива; при постъпване на основа през устата се приема вътрешно 50ml 100ml не
        9 Кислородна вода за дезинфекция на кожата и лигавиците при рани и ухапвания и антисептична обработка на рани и изгаряния, за промивка на рана 100ml 100ml
        10 Йоден комплекс (Йодасепт) "за дезинфекция на кожата и лигавиците при рани и ухапвания и антисептична обработка на рани и изгаряния
        За промивка на рана" 100ml 100ml Свръхчувствителност към йодни препарати, Бременност
        11 Риванол - разтвор антисептично средство при рани, отворени абсцеси, инфекции на кожата и видимите лигавици с антимикробно действие За промивка на рана. 100ml 100ml
        12 Натриев бикарбонат "изгаряне с киселини
        отравяния с метилов алкохол " "2-5% разтвор
        вътрешно
        0,5-2g няколко пъти дневно" 20ml 100ml не
        13 Небацетин пудра "инфектирани рани и изгаряния;
        инфектирани екземи; " Нанася се равномерно върху засегнатия участък 1,5g 5g "Свръхчувствителност към неомицин или цинк бацитрацин;
        Не се прилага върху кървящи кожни участъци"
        14 Разтвор на водна основа, подходящ за дезинфекция на ръце и раневи повърхности За почистване на ръцете, преди да се манипулират раните и за обработка на открити рани 200ml 200ml
        15 Дефламол, унгвент При изгаряне – слънчево, лъчево, термично и химическо "Нанася се след дезинфекция
        Нанася се на тънък слой в/у марля, която без гънки се поставя в/у изгорената кожа" 3g 6g Не се поставя в очите и върху откритите лигавици
        Антидотни средства
        1 Медицински въглен "универсална противоотрова, А) отравяния (с алкалоиди, соли на тежки метали, алкохолно отравяне)
        Б) хранителни отравяния " 3 суп. лъж. се разтварят в 1 л. вода и изпиват, след което се предизвиква повръщане 10g 20g
        2 Урбазон
        Превързочни средства
        1 Бинтове марлени 5cm/5m превръзка - 2бр. 2бр. -
        2 Бинтове марлени 8cm/5m счупвания, луксации, изгаряния, топлоизолиращи превръзки и др. - 2бр. 2бр. -
        3 Бинтове марлени 10cm/5m счупвания, луксации, изгаряния, топлоизолиращи превръзки и др. - 2бр. 2бр. -
        4 Памук за топлоизолираща превръзка, за обработка на ухапвания от насекоми, изгаряния и др. - 50g 100g Не се поставя върху открита рана
        5 Стерилни марлен компрес:
        6 Стерилни марлен компрес:10cm/10cm; 40cm/60cm - в зависимост от големината на раната 1 2 -
        7 Цитопласт нарязан (голям-3cm/6cm) за превръзка на недълбоки и неголеми открити рани 6 бр. 24 бр. -
        8 Лейкопласт 5cm/5m, за укрепване на превръзка 1/2 бр. 1 бр. -
        9 Триъгълни кърпи като подложка за кръвоспираща превръзка, за обездвижване на крайници и др. 2 бр. 2 бр. -
        10 Турникет (гумена лента) 5cm/1m за пристягане на крайници при кръвотечение 1 бр. 1 бр. Поставя се бележка с часа и минутата на поставяне
        11 Игли безопасни за укрепване на превръзка 6бр. 12бр. -
        Други материали
        1 Термометър (спиртен) за установяване на телесната температура - 1 бр. 2 бр. -
        2 Ножица – права за подготовка и обработка на превързочни материали; освобождаване на дрехи, обувки и др. - 1 бр. 1 бр. -
        3 Пинсета анатомична 13 сm. за изваждане на жило на насекоми; за манипулиране със стерилни превързочни материали и др. - 1 бр. 1 бр. -
        4 Маска за обдишване при прилагане на метода “уста в уста” - 1 бр. 1 бр. -
        5 Ръкавици латексови, стерилни, бр.чифт за обработка на открити рани и при отделяне на телесни течности от пострадалия - 1 бр. 2 бр. -
        По-добре в Хайлукса, отколкото в хайлайфа...

        Коментар


        • #49
          От: Съдържание на аптечката

          Здравейте,

          Бихте ли споделили опит и/или знания как се процедира със съдържанието на аптечката в чужбина, особени при проверка от митническа полиция?

          В някой държави е забранено притежание на опиати, в други е проблем притежаване на лекаства без рецепта на името на притежателя...

          Мислех си за рецепта/рецепти от личен лекар.

          Някой други идеи, предложения, съвети?
          Бъдете живи и здрави!

          Коментар


          • #50
            От: Съдържание на аптечката

            Ако използваш специфични лекарства е хубаво да имаше рецепта на твое име. Предполагам, че за нормалните лекарства няма нужда от каквото и да е било. При последното ми посещение в Англия .. си носех както винаги аптечката пълна до горе.. и не са ми правили проблеми .. но в нея няма опиати ... за тях не знам ...
            Lyubomir T. Marchev / LZ1DUV
            A POS
            0885600200
            За момента пасажер

            Коментар


            • #51
              От: Съдържание на аптечката

              Какво наричате "опиати"?
              Животът е харизан кон според мен...

              Теди

              Коментар


              • #52
                От: Съдържание на аптечката

                Първоначално публикуван от avzdrav Преглед на мнение
                Какво наричате "опиати"?
                Диазепам, Лидокаин, Реланиум, Л..... и други например сънотворни...
                Бъдете живи и здрави!

                Коментар


                • #53
                  От: Съдържание на аптечката

                  Нищо от споменатите по-горе не е опиат. Реланиум и диазепам са различни имена на един и същ бензодиазепин-дневен транквилизатор и антиконвулсант. Лидокаинът е местен анестетик, евентуално той под формата на спрей или маз би бил полезен в колата. Сънотворните са друга бира и не виждам основание за присъствието им в автоаптечка. Опиати е събирателното название на наркотичните аналгетици, които са яката работа и се съхраняват при специални условия. Даже повечето лекари нямат достъп до тях.
                  Животът е харизан кон според мен...

                  Теди

                  Коментар


                  • #54
                    От: Съдържание на аптечката

                    Моята аптечка е с доста голямо съдържание, но досега при многото митници, които съм минавал (руски, украински, молдовски, арменски, грузински, турски и т.н.), не са проявявали никакъв интерес към нея. Имам списък на български с лекарствата. Чувал съм, че има разни забранени лекарства в различните държави, но съм на принципа - като направят проблем, тогава ще мислим. Повечето лекарства са нормални за настинки, травми, възпаления, инфекции и подобни състояния, и можеш да оправдаеш притежаването им в аптечка на пътуващ човек... Но пък за част от тях си трябва рецепта и ако ме карат да разхвърлям аптечката сигурно ще си имам проблем. Единствената рецепта, която имам, и даже не знам дали нося, е за лекарството ми за високо кръвно. Не нося транквиланти и прочее психиатрични неща, но и те не би трябвало да са проблем, още повече, че би трябвало да имаш рецепта за тях. Евентуален проблем би било ако носиш морфини и др. истински наркотици, но не виждам никаква причина да се носят такива неща в аптечката.

                    Също проблем можеш да имаш ако ти разхвърлят аптечката, което така или иначе не е много вероятно, особено на сухопътна граница. И да питат какви са тия лекарства, казваш - "Ами нося си аптечка, пътувам, трябва ми. Знам ли какво ще стане." Ако това стане, най-вероятно ще е на някоя граница, на която се чудят за какво да ти вземат пари (руски, украински, молдовски и т.н.), а там имаш опции да се оправиш с пазарлъци. Виж на аерогара с една стабилна аптечка и няколко блистера диазепами, лексотани и т.н. можеш и да предизвикаш интерес, но ако имаш рецепта няма причина за притеснения. При всички случаи - не се тревожи излишно. Ако имаш някакви специфични лекарства, като сънотворни - носи рецепта и това е.
                    LZ2NKM

                    Коментар


                    • #55
                      От: Съдържание на аптечката

                      Моята аптечка - адреналин и метилпреднизолон със прилежащите спринцовки и игли. Аптечката на колата - бинт, марля, яка, йод, маска за обдишване и кислородна вода. Аптечка за децата - калпол, нурофен. Аптечка за пътуване - зависи кога и на къде тръгваме.
                      Моя опит показва, че многото неща в аптечката нерядко вредят. Приготвя се всеки път това, което може да ти потрябва докато се добереш до истинска аптека или болница. Всичко което е повече, е излишна тежест, която може да се замести с природни ресурси на място. От как съм с по-голяма машина имам 4 аптечки с марля, бинт, обдишвач и дезинфектанти, но продължавам да не си нося аптеката навсякъде с мен.
                      Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                      0888 315 794
                      LZ1UPI
                      A1 (Rh+)

                      Коментар


                      • #56
                        От: Съдържание на аптечката

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image.jpg
Прегледи:1
Размер:130.2 КБ
ID:5412700Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image.jpg
Прегледи:1
Размер:152.5 КБ
ID:5412701Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image.jpg
Прегледи:1
Размер:139.9 КБ
ID:5412702Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image.jpg
Прегледи:1
Размер:106.2 КБ
ID:5412703

                        Снимки на моята аптечка, липсват няколко нещица, но здраве да е и дано не ми се налага да я отварям...
                        Прикачени файлове
                        Бъдете живи и здрави!

                        Коментар


                        • #57
                          НАЙ-ДОБРАТА АПТЕЧКА НА СВЕТА !!!

                          Това е линк към НАЙ-ДОБРЕ ЗАРЕДЕНАТА аптечка / А&Е КИТ, която съм виждал някога - http://zombiehunters.org/forum/viewt...p?f=43&t=33826

                          Прикачен е файл с 1ва страница, много снимки, наименование и описания.

                          Моята скромна аптечка по-горе остава дълбоко комплексирана и започва да събира подобаваща на тази в линка ми

                          Paragon's STOMP II Medical Pack - BEST EVER - IMHO.PDF
                          Бъдете живи и здрави!

                          Коментар


                          • #58
                            От: Съдържание на аптечката

                            Аптечката е уникална .. но е за взводния медик ако питаш мен. За 80% от нещата в нея ти трябва медицинско образование и е незаконно да ги ползваш върху други хора ако го нямаш.
                            Всъщност ако си направиш такава аптечка повярвай ми много хора ще предпочитат да те викат теб вместо линейките и докторите в София. Зомбихънтърс е хубаво форумче и има много интересни неща (не знаех, че и други хора от нашите ширини го четат ) Ако все пак наистина решиш да събираш тоя самар драсни едно лично да ти помогна, имам си на идея кое от къде да се вземе но се приготви с една хубава сума
                            Lyubomir T. Marchev / LZ1DUV
                            A POS
                            0885600200
                            За момента пасажер

                            Коментар


                            • #59
                              От: Съдържание на аптечката

                              Държа да изкажа благодарност на колегата започнал тази тема, благодарение на нея и на личния опит, успях да сътворя нещо подобно на селската си къща, не дай Боже да се наложи да се употребява, ама знае ли се. Само дето някой илачи трудно се намират, особено тези за бързо заздравяване на открити рани.
                              подаръци за мъже от FACOM
                              промоция на читави инструменти

                              и на хоби такива

                              тел. О879 Ч8Ч 2З5

                              Коментар


                              • #60
                                От: Съдържание на аптечката

                                Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                                Държа да изкажа благодарност на колегата започнал тази тема, благодарение на нея и на личния опит, успях да сътворя нещо подобно на селската си къща, не дай Боже да се наложи да се употребява, ама знае ли се. Само дето някой илачи трудно се намират, особено тези за бързо заздравяване на открити рани.
                                Майсторе, за прахчетата ли говориш или за новите гелове ?
                                Lyubomir T. Marchev / LZ1DUV
                                A POS
                                0885600200
                                За момента пасажер

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X