Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Особености при карането на автоматик

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Особености при карането на автоматик

    Мерси,Иванов.Това е достатъчно-на баир /а то често ще се случва с лодката към Доспат за пъстърва/бутона натиснат и на таблото трябва да е O/D-OFF.Проблем е да пробвам друга такава Киа поради факта,че e сравнително рядък модела с тоя мотор.В крайна сметка не е болка за умиране,колата си върви добре де.Иначе за главата в мануала трябва и глава на раменете с познания по английски,но за жалост по комунистическо,кога съм ходил на училище, се учеше само руски,почти.Навярно в процеса на търкаляне на гумите ще има и още въпроси,но нали затова е форума.Приятен ви ден,момчета.

    Коментар


    • От: Особености при карането на автоматик

      Първоначално публикуван от Русефф Преглед на мнение
      Мерси,Иванов.Това е достатъчно-на баир /а то често ще се случва с лодката към Доспат за пъстърва/бутона натиснат и на таблото трябва да е O/D-OFF.Проблем е да пробвам друга такава Киа поради факта,че e сравнително рядък модела с тоя мотор.В крайна сметка не е болка за умиране,колата си върви добре де.Иначе за главата в мануала трябва и глава на раменете с познания по английски,но за жалост по комунистическо,кога съм ходил на училище, се учеше само руски,почти.Навярно в процеса на търкаляне на гумите ще има и още въпроси,но нали затова е форума.Приятен ви ден,момчета.
      то и моя английски е такъв, та си намирам ръководства на руски, има за всички коли, просто потъри
      ________________________________________________
      Subaru OUTBACK 2,5
      Hyundai TUCSON 2.0

      Коментар


      • От: Особености при карането на автоматик

        Първоначално публикуван от Русефф Преглед на мнение
        Здравейте,колеги.а връща скорост една или две,мотора има много мощност и вдига оборотите до 5-6000,но не се усеща тягата,която....Ми тва са ми въпросите,навярно тъпи,ма тъпотията не идва от гората...
        .
        При "вещиците"(V6) и при по-големите двигатели максималния въртящ момент е в по-ниските обороти - т.е на 5-6000 е нормално да "нямаш тяга" .....звънкай с въпросите за автомата, че за 1000 сто и найсти път не ми се пише
        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

        Коментар


        • От: Особености при карането на автоматик

          [QUOTE=дядо владо;3410394]При "вещиците"(V6) и при по-големите двигатели максималния въртящ момент е в по-ниските обороти - т.е на 5-6000 е нормално да "нямаш тяга" .....звънкай с въпросите за автомата, че за 1000 сто и найсти път не ми се пише[/QUO

          Мерси,колега,надявам се въпросите да не са свързани с неприятни изненади.В случая с оборотите -имам чувството,че нещо приплъзва,като буксуващ съединител.Мотора ги вдига тия обороти все едно е на свободна...Де да знам,може и да са така тия.Ше видя някой колега във форума със същия мотор и кутия.

          Коментар


          • От: Особености при карането на автоматик

            Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
            При "вещиците"(V6) и при по-големите двигатели максималния въртящ момент е в по-ниските обороти - т.е на 5-6000 е нормално да "нямаш тяга" .....звънкай с въпросите за автомата, че за 1000 сто и найсти път не ми се пише
            ъъъъ не се ли очаква при юнашко настъпване автоматът да вкарва двигателя в режим на максимална мощност, а не на максимален въртящ момент?

            Щото нали, максимален въртящ момент на изхода на трансмисията се постига при максимална мощност на входа.

            Коментар


            • От: Особености при карането на автоматик

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              ъъъъ не се ли очаква при юнашко настъпване автоматът да вкарва двигателя в режим на максимална мощност, а не на максимален въртящ момент?

              Щото нали, максимален въртящ момент на изхода на трансмисията се постига при максимална мощност на входа.
              Е тва де исках да питам,ама не можах да го обясня научному.Добре де,при вашите автомати как е,ако при 100 км/ч. и смачкаш газта-залепя ли на седалката или както при мене мотора фучи на 6000 оборота,ма се не усеща тяга? Ейй,ше я сменя таз кутия,баси,вкарва ме във романтичен филм.

              Коментар


              • От: Особености при карането на автоматик

                То и мотор трябва май,иначе си фучи само
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • От: Особености при карането на автоматик

                  Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                  То и мотор трябва май,иначе си фучи само
                  Хахаха 3.5 е ама ти си изкривен под 5.0 не признаваш

                  Коментар


                  • От: Особености при карането на автоматик

                    Първоначално публикуван от Русефф Преглед на мнение
                    Е тва де исках да питам,ама не можах да го обясня научному.Добре де,при вашите автомати как е,ако при 100 км/ч. и смачкаш газта-залепя ли на седалката или както при мене мотора фучи на 6000 оборота,ма се не усеща тяга? Ейй,ше я сменя таз кутия,баси,вкарва ме във романтичен филм.
                    И аз бях така преди ремапа- давам газ и съм на 100 , автомата сваля на 3-а и почва едно зверско бучене и нищо. Зацепва 4-а и тръгва да се случва нещо. СЛед ремапа даже не сваля предавка като съм на 100 и подам умерена до средна газ.
                    Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                    Ford Fiesta 1.4 Tdci

                    Коментар


                    • От: Особености при карането на автоматик

                      А не е ли удачен варианта първо да си махнеш крака от педала за газ и след това да скочиш с двата крака отгоре? Черокито реагира "по-игриво" при такова ритане, особено на баир.
                      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                      Из "Златния телец"

                      Коментар


                      • От: Особености при карането на автоматик

                        Гранда (WJ 4.7 V при изпреварване кикдауна сваля до две предавки, започва едно фучене и докато не качи една не се случва много - та се опитвам по-плавно да натискам газта в такива случаи и колата набира Много по-бодро (все пак има двигател).
                        Та с всеки автомат човек освен да натиска газта до ламарината - трябва и да му свикне и да му научи "номерата"

                        Коментар


                        • От: Особености при карането на автоматик

                          На дизелака WK2 при резки изпреварвания обикновено включвам SPORT (става с леко чукване на ръчката), защото в дебнене на удобен момент държи оборотите малко по-високо (често кутията е смъкнала една предавка в сравнение с предавката при 'номиналния режим')...
                          И при двата варианта 'скока на газта' смъква 3-4 предавки, само дето от 'спорт' всичко се случва много по-бързо защото вдига оборотите от например 1800 много по-бързо, отколкото от 1100об/мин - двигателя вече е бил в максимален въртящ момент, и само оборотите скокват до зоната на максимална мощност. А не чака да се развърти турбина и т.н. докато вдига оборотите от 1200 до около 1600.......
                          А при много тегава ситуация и малко възможности за изпреварване - перата на волана са затова - да я 'заключиш' на правилната предавка и само да чакаш кога да подадеш газ
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • От: Особености при карането на автоматик

                            Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                            ...
                            А при много тегава ситуация и малко възможности за изпреварване - перата на волана са затова - да я 'заключиш' на правилната предавка и само да чакаш кога да подадеш газ
                            А най-добре да не изпреварваш, когато е "много тегаво"... Веднъж стомничка за вода, втори път... па накрая ... няма стомничка
                            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                            Коментар


                            • От: Особености при карането на автоматик

                              Първоначално публикуван от bocho64 Преглед на мнение
                              Хахаха 3.5 е ама ти си изкривен под 5.0 не признаваш
                              Нищо ми няма на мен,е вън съм с един Лансер под наем,за вентилатор става,бучи за 2 ма никакъв мускул - автомата трябва да го набия на L или най-задна позиция,вдига на 6000 оборота и на ниски скорости тръгва с бучене,държа ли го на Д е нищо,ни тръгва,ни набира,а само бучи.Мотора не го знам какъв е ма хич го няма,по бученето си е 4ка на слух,половин мотор само са му сложили.

                              5 литра е добре,300 коня,5 метра и поне 2 тона - другото е за млади хора,а аз остарях с тия вече
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар


                              • От: Особености при карането на автоматик

                                Русев , ти не споменаваш ли за проблем с газовата в една друга тема ?
                                Аз имах подобен проблем , не имах доста забавена реакция на кикдауна, след настройка на газовата и смяна на малко мъркучета , няма проблеми
                                Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                                За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                                A1+

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X