Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на Full time или ТОД за предотвратяване от изхвърляне от завой?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор на Full time или ТОД за предотвратяване от изхвърляне от завой?

    Здравейте на всички и за Много Години!

    Причината за поредната тема за избор на джип е ситуацията , която ме сполети вчера.
    С кола с предно предаване с 4 зимни гуми на ляв завой със сняг ( може да е имало и лед не съм сигурен, все пак беше -8 градуса) колата поднесе и се натресах в канавката. Въпреки, че знаех за завоя и бях намалил колата, явно че скоростта е била повече и се набутах в канавката.
    Докато чаках помощ за да ме изкарат от там си мислех,че ако бях с джип/СУВ не би трябвало да се случи това, НО има едно НО!!!

    1. Ако джипа е с TOD или аз както го разбирам - постоянно зацепен един мост ( било то преден или заден) и след превъртане на същият се включва другият - си мисля че пак бих се хвърлил в канавката ( визирам Хонда ХРВ, ЦРВ , Киа Спортич ) тъи като времето за сработване и реакция от моя страна е много малко - пак казвам,че не съм имал и не съм карал джип. Прав ли съм?

    2. Ако джипа е Full Time ( и двата моста има задвижване) БИ трябвало да не се хвърля в канавката?Визирам Лада Нива, Jeep Grand Cherokee, ML,X5?

    3. Има ли трети вариант?

    Вече близо година следя форума за избор на джип, но вчерашната ситуация беше много съдбоносна.
    Мисълта ми е , да не взема някакъв модел ,който ще се метна пак по въбите - тогава много ще ме е яд ( не е казано, че пак няма да излитна от пътя ,но все пак би ми помогнал от тази ситуация)?

    П.С. Имам и друга кола, която е със задно предаване с ABS ,ESP и съм сигурен, че ако бях с нея, нямаше да залитна в канавката?

  • #2
    От: Избор на Full time или ТОД за предотвратяване от изхвърляне от завой?

    Излетя заради:
    1. недозавиване,
    2. заради свръхзавиване
    3. или излетя прекрасно с цяла страница....

    С две думи изтърва ти предницата, задницата или комплект 4те гуми.

    Коментар


    • #3
      От: Избор на Full time или ТОД за предотвратяване от изхвърляне от завой?

      Има много Но.. та, но при сходни условия ,където минавам с лека кола с предно, в пъти по-уверено минавам с Гранда .Говорим за възходящ завой, където газта действа. В обратният случай/със спирачки/не е така.

      Коментар


      • #4
        От: Избор на Full time или ТОД за предотвратяване от изхвърляне от завой?

        Ако караше кола с два задвижващи моста, много вероятно да беше катастрофирал по-лошо.
        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

        Коментар


        • #5
          От: Избор на Full time или ТОД за предотвратяване от изхвърляне от завой?

          Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
          Ако караше кола с два задвижващи моста, много вероятно да беше катастрофирал по-лошо.
          +1. Пък недай си боже да имаше и някакви автоматични блокажи. Самозалъгването е много страшно занимание в дадени ситуации, а шофирането е една от тях. Трудно до невъзможно е да излъжеш физиката без голяма доза специални умения, на които аз викам "ралиджийски".

          П.П., Аа, щях да пропусна другия вариант - ако имаш едни 30-тина хиляди и вземеш нещо почти ново с всички налични електронни помощници, които да ти дърпат юздите, когато се разиграеш много.
          Последно редактирано от коко келеша; 10-01-19, 14:57.
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • #6
            От: Избор на Full time или ТОД за предотвратяване от изхвърляне от завой?

            Газ повечко и става


            иначе нямаш време за ръчки и копчета,тук си прав
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • #7
              От: Избор на Full time или ТОД за предотвратяване от изхвърляне от завой?

              Първоначално публикуван от manta2005 Преглед на мнение
              Излетя заради:
              1. недозавиване,
              2. заради свръхзавиване
              3. или излетя прекрасно с цяла страница....

              С две думи изтърва ти предницата, задницата или комплект 4те гуми.
              Просто изправих завоя и колата направо без да се плъзга с вратите на страни , се натресе в канавката.
              Да предницата не ми зави в завоя, макар че волана беше завъртян да вземе завоя - мисля си, че нямах сцепление с предните колела?
              Иначе съм с 4 зимни гуми - вярно , че не са чисто нови а на 4-5 сезона.....
              Според мен отървах завоя ,т.к. бях с по-голяма скорост от необходимата ( макар, че съм го минавал много пъти този маршрут и пътя не е непознат за мен).

              Коментар


              • #8
                От: Избор на Full time или ТОД за предотвратяване от изхвърляне от завой?

                Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                Газ повечко и става


                иначе нямаш време за ръчки и копчета,тук си прав
                За целият път ще излезе една рискована ситуация и джипа трябва да се справи с нея?
                Ако не е така трябва преди потегляне да се включат всички "системи" , ако изнинкне някаква ситуация да излезеш невредим?

                Коментар


                • #9
                  От: Избор на Full time или ТОД за предотвратяване от изхвърляне от завой?

                  Purkinie, това с канафката снощи, да не е над Банкя по пътя за манастира, чисто любопитство“ Минах видях кола в канавката, след това колега с едно Паджеро мисля те извади?
                  Иначе по темата, нито една система за сигурност не може да предотврати подобни неща, ако шофьора не съобразява пътната ситуация, възможностите на колата и своите възможности и опит.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Избор на Full time или ТОД за предотвратяване от изхвърляне от завой?

                    Фул-тайм истински-тоест с три дифа, и динамичен тракшън контрол, е най-добрият вариант за сняг и лед. Доброто старо Куатро, даже без електроника има превъзходно поведение при такива пътни условия.
                    Животът е харизан кон според мен...

                    Теди

                    Коментар


                    • #11
                      От: Избор на Full time или ТОД за предотвратяване от изхвърляне от завой?

                      Първоначално публикуван от purkinie Преглед на мнение
                      Просто изправих завоя и колата направо без да се плъзга с вратите на страни , се натресе в канавката.
                      Да предницата не ми зави в завоя, макар че волана беше завъртян да вземе завоя - мисля си, че нямах сцепление с предните колела?
                      Иначе съм с 4 зимни гуми - вярно , че не са чисто нови а на 4-5 сезона.....
                      Според мен отървах завоя ,т.к. бях с по-голяма скорост от необходимата ( макар, че съм го минавал много пъти този маршрут и пътя не е непознат за мен).
                      Първоначално публикуван от manta2005 Преглед на мнение
                      Излетя заради:
                      1. недозавиване,
                      ...
                      Първоначално публикуван от purkinie Преглед на мнение
                      П.С. Имам и друга кола, която е със задно предаване с ABS ,ESP и съм сигурен, че ако бях с нея, нямаше да залитна в канавката?
                      Прилича ми на блокирали предни колела поради липса на ABS ?
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • #12
                        От: Избор на Full time или ТОД за предотвратяване от изхвърляне от завой?

                        Колите с предно са склонни към недозавиване. Т.е, колкото повече газ подадеш, толкова по-лесно ще изправиш завоя. Ако завоя е в изкачване, по-добре да се отнеме малко газта, за да се постигне контрол на завиването. Със задно пък, презавива. Особено с повечко газ.
                        Имам две джипки с парт тайм 4х4, но предпочитам леката кола по заснежен път. В пъти по-лесно се кара и е по-предвидима.
                        За 4х4, бих избрал фултайм.
                        Your conscience is all you can take to your grave.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Избор на Full time или ТОД за предотвратяване от изхвърляне от завой?

                          Според мен ключа е в "гуми на 4-5 сезона".
                          За много марки и модели (+ неправилно съхранение) това си е вече стара гума !
                          Вземете си нови гуми, + по-предпазливо и внимателно шофиране и всичко ще е наред.
                          Kawasaki 125KX 1991 -> KTM 520 EXC 2001 -> КТМ 525 SX + SM 2005 -> KTM 200 EXC 2007

                          Коментар


                          • #14
                            От: Избор на Full time или ТОД за предотвратяване от изхвърляне от завой?

                            +1 за гумите. Зимни гуми- максимум три зими.
                            Your conscience is all you can take to your grave.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Избор на Full time или ТОД за предотвратяване от изхвърляне от завой?

                              Първоначално публикуван от avzdrav Преглед на мнение
                              Фул-тайм истински-тоест с три дифа, и динамичен тракшън контрол, е най-добрият вариант за сняг и лед. Доброто старо Куатро, даже без електроника има превъзходно поведение при такива пътни условия.
                              Най-доброто...само да не е куатро с халдекс на задния диф, а с централен торсен!
                              мисля, да зема а се замисля...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X