Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Качване на нивото на антифриза и надути маркучи на Outback H6 3.0 2001

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Качване на нивото на антифриза и надути маркучи на Outback H6 3.0 2001

    Тези постове са на хора не случили с марката.
    При подходящ експириънс същото може да се напише за всяка друга марка.
    Вземай, каквото ти е на сърце, просто гледайте преди да купувате. Та после да не пишете глупости по форумите.

    Коментар


    • #32
      От: Качване на нивото на антифриза и надути маркучи на Outback H6 3.0 2001

      Добър си е Форестер 2004 -2005 . Баща ми караше такъв 10 години. Продаде го и си взе новия Форестер за сега е на 2 години.
      Предишния Форестер не е изгнил все още. Скоро случайно срещнах Купувача. Т.е колата е на 12 години, засега няма ядове.
      Аз карам Легаси от 2010 година вече 7 години. Ми не знам кой беше написал по горе че няма возия,не знам с какво го сравняват по возия.
      Аз направих сравнение с кола от същия клас Ауди А4, не бях впечатлен от возия, пък и на задните места е много по тясно.
      Та така пак Легаси.
      Жалко,че ги спряха за Европа. Искам да я сменя пак с Легаси.
      only 4 x 4,sim AWD

      Коментар


      • #33
        От: Качване на нивото на антифриза и надути маркучи на Outback H6 3.0 2001

        Аз явно съм от неслучилите. Колата я купих 7 годишна от първи собственик на 130/140 хил км, обслужвана изцяло в субару стокхолм. От мен облсужвана само с течности закупени от официялния представител на субару. Единствено ауспуха и не е оргинален. Такива проблеми даже с руските возила които съм притежавал на времето не съм имал.
        За сложността на конструкцията пък въобще няма да споменавам.
        Както и да е, всеки има право на лично мнение, моето не е много позитивно за марката.

        Има и по -тежки случаи. Миналата седмица на колегата шкода суперб 1.8 турбо бензин 7 годишна на 110 хил км мотора и скъса ангренажна верига! Е те това пък вече е прекалено. Навярно ангренажните вериги ги правят от ламарината на рециклирани опели. Не знам на къде върви автомобилостроенето, но определено в посока която не ми допада.

        Коментар


        • #34
          От: Качване на нивото на антифриза и надути маркучи на Outback H6 3.0 2001

          Не се стърпях за малко спам...
          Някога имаше истински машини, които не надуваха маркучи и не качваха нивото на антифриза- спомени от Прага V3S, Запорожец,Татра,Владимировец и т.н. ...Нямаха проблеми със светещи лампи и пищялки...........Може да се трие........

          Коментар


          • #35
            От: Качване на нивото на антифриза и надути маркучи на Outback H6 3.0 2001

            Винаги субару ще е трън в очите на някои хора, явно има защо.

            Ако е възможно се придържайте към основната тема на разговор.
            ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
            08седем9010З60
            MAKE RALLY NOT WAR
            Confidence in Motion

            Коментар


            • #36
              От: Качване на нивото на антифриза и надути маркучи на Outback H6 3.0 2001

              Първоначално публикуван от Preslav Peychev Преглед на мнение
              Винаги субару ще е трън в очите на някои хора, явно има защо.

              Ако е възможно се придържайте към основната тема на разговор.
              Че, то тема беше приключила още с поставянето И в първия пост. Това ,че колеги се включиха на добра воля и споделиха опит, не променяше с нищо "ситуацията".Лошото е ,че броя на кухите теми расте лавинообразно.
              -Що се отнася до "фенщината",то там ограничения и почивен ден няма.
              Субару има фенове и качества, като всяка друга марка.Сред плюсовете е баланса на силите в двигателя,ниския център на тежестта и перфектната осева симетрия. Фирмата е с традиции и успехи в екстремните състезания на WRC и три последователни години при конструкторите.
              Но твърдението,че може марка автомобили да е "трън в очите на някои хора" ми се вижда "утопично".

              Коментар


              • #37
                От: Качване на нивото на антифриза и надути маркучи на Outback H6 3.0 2001

                Колега не се успокоявй с капачки и тн. Щом надува е гарнитура на глава изкарват около двеста хил. км не карай така, ще хвърлиш радиатора или радиаторчето на парното. Казвам от личен опит ...... субаро са добри автомобили с по специфично обслужване.

                Коментар


                • #38
                  От: Качване на нивото на антифриза и надути маркучи на Outback H6 3.0 2001

                  Сагата продължава. Поддържа нормална температура - стрелката и не мърда стои една идея под средата. С новия термостат ми се струва, че е една идея по-ниска температурата която поддържа.
                  Маркучи не надва. Течове няма.
                  Радиаторът и е пълен с антифриз, но нивото в разширителното казанче пада прогресивно. За една седмица каране беше слязла под минимума. Възможно е да е имала въздух в системата и да се самообезвъздушава.
                  Иска ми се да е така , ама ми мирише на гарнитури....
                  Просто невероятно, стрелката за температура никога не е преминавала средата на скалата, което е около 100 градуса. Толкова кекави ли са тия мотори?

                  Коментар


                  • #39
                    Re: Качване на нивото на антифриза и надути маркучи на Outback H6 3.0 2001

                    Хич не са толкова кекави, така си случил.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Качване на нивото на антифриза и надути маркучи на Outback H6 3.0 2001

                      С такива симптоми ,"надуване ,вдигане на ниво и изхвърляне на антифриз ",имах случай на Пасата 1.8 моно,но почнах с елементарните неща,очаквайки да излезне и сваляне на глава.Оказа се обаче запушена гърловина на казанчето на малкият маркуч за обезвъздушаване горе.Студена и топла въртеше течност там ,но на моменти при наблюдения се оказа че не върти.Пробих с едно телче и изпадна незнайна треска???!След това всичко се кротна.
                      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                      Коментар


                      • #41
                        От: Качване на нивото на антифриза и надути маркучи на Outback H6 3.0 2001

                        Всички маркучи по охлаждането са нови.
                        Като загрее вървят рой мехурчета и бълбукат в разширителния съд. Какво ли ще да е?
                        Като я настъпя на кикдаун и се размирисва на пачи яйца. Какво ли ще да е?
                        А иначе се държи сякаш нищо и няма нито прегрява, има парно, температурата и не мъдра и 1 мм от нормалната зона.
                        Май ще да е сложна гарнитура.....даже две.
                        Бих разбрал ако не беше поддържана редовно товарена и тормозена с ремаркета и с газ до дупка при всяка възможност, ама не е.
                        Напълно съм разочарован от марката и не бих повторил!

                        Коментар


                        • #42
                          От: Качване на нивото на антифриза и надути маркучи на Outback H6 3.0 2001

                          Първоначално публикуван от kikimora Преглед на мнение
                          Поддържа нормална температура - стрелката и не мърда стои една идея под средата.
                          Маркучи не надва. Течове няма.

                          Иска ми се да е така , ама ми мирише на гарнитури..
                          Проверете на какво налягане отваря паровъздушният клапан. В повечето случаи на "връзка" между охладителната система и надбуталното пространство маркучите се "надуват" . Газов обем се отделя при отворена система и пределно "загрят" двигател в "зоните на завиране". Проверете дали има отделяне на газове при 40-70 градуса. Ако е "да" почва да мирише на ремонт,но пак през отворите на запалителните свещи с 10-15 атмосфери да се провери и локализира.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Качване на нивото на антифриза и надути маркучи на Outback H6 3.0 2001

                            Първоначално публикуван от kikimora Преглед на мнение
                            ...вървят рой мехурчета и бълбукат в разширителния съд...
                            ....се размирисва на пачи яйца...
                            ... нито прегрява, има парно, температурата и не мъдра и 1 мм от нормалната зона...
                            Напълно съм разочарован от марката и не бих повторил!
                            Е продължавай да я караш така и скоро ремонта може да стане по-скъп от колата.


                            Иначе как може да с разочарован от кола, която с духнала гарнитура продължава да се държи нормално. Това направо си е за хвалене!
                            Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                            Drag Grand Canyon Daily
                            Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                            LZ1JYM

                            Коментар


                            • #44
                              От: Качване на нивото на антифриза и надути маркучи на Outback H6 3.0 2001

                              Моята загуби антифриз поради външна причина (протрит маркуч) и загря до малко под червения сектор на уреда за няколко минути докато отбия и я охладя, но си отиде на гарнитури само от това. Ако ти е загрявала и веднъж даже, има много голяма вероятност да е кривнала леко глава и нататък вече се виждат последствията. Диагностицирай я и предприемай ремонт, да не стане по-зле! Говоря само за 2.5 и 3.0 мотори, защото над такива имам пряко наблюдение, за 2.0 не знам нищо и не мога да кажа как е. За протокола аз също няма да повторя под никакъв предлог с тази марка.

                              Първоначално публикуван от radikyokushin Преглед на мнение
                              Тези постове са на хора не случили с марката.
                              При подходящ експириънс същото може да се напише за всяка друга марка.
                              Аз точно това и съм написал, че е средностатистическа тоалетна като много други и суперлативите са леко преувеличени.

                              Първоначално публикуван от radikyokushin Преглед на мнение
                              ............... просто гледайте преди да купувате. Та после да не пишете глупости по форумите.
                              Тази мантра направо ме просълзява. Защо всички които я пишат си мислят, че само те знаят и могат да гледат като купуват коли? Моята е от първи собственик с доказана сервизна история, на колегата от Швеция също, и още 2 над които имам преки наблюдения така. Ама ще приемем че не сме гледали, а не че си имат слабости тези коли.

                              Първоначално публикуван от Preslav Peychev Преглед на мнение
                              Винаги субару ще е трън в очите на някои хора, явно има защо.
                              Това е такава нелепица, че даже няма и да го коментирам!
                              Subaru Legacy 2.5
                              Suzuki GS500 E

                              Коментар


                              • #45
                                От: Качване на нивото на антифриза и надути маркучи на Outback H6 3.0 2001

                                Първоначално публикуван от MartiX5 Преглед на мнение
                                Моята загуби антифриз поради външна причина (протрит маркуч) и загря до малко под червения сектор на уреда за няколко минути докато отбия и я охладя, но си отиде на гарнитури само от това. Ако ти е загрявала и веднъж даже, има много голяма вероятност да е кривнала леко глава и нататък вече се виждат последствията. Диагностицирай я и предприемай ремонт, да не стане по-зле! Говоря само за 2.5 и 3.0 мотори, защото над такива имам пряко наблюдение, за 2.0 не знам нищо и не мога да кажа как е. За протокола аз също няма да повторя под никакъв предлог с тази марка.



                                Аз точно това и съм написал, че е средностатистическа тоалетна като много други и суперлативите са леко преувеличени.



                                Тази мантра направо ме просълзява. Защо всички които я пишат си мислят, че само те знаят и могат да гледат като купуват коли? Моята е от първи собственик с доказана сервизна история, на колегата от Швеция също, и още 2 над които имам преки наблюдения така. Ама ще приемем че не сме гледали, а не че си имат слабости тези коли.



                                Това е такава нелепица, че даже няма и да го коментирам!
                                Ми, аз в момента карам четвърто Субару.
                                Предните две бяха Аутбеци като този от темата, само че 2003 година (имам и една дърта Импреса, която съм зачислил на жената, да си ходи до Кауфланд с нея ). Сега имам Б13 2007-ма. Пак H6.

                                Карам всеки ден. Къде ли не - градско, извън градско, магистрала, по черно. Качвал съм се на Ком с B13-ката. Излизал съм на такива места, за които са ми казвали, че само УАЗ може да мине (разбира се от хора, които хал хабер си нямат - да не скочат сега УАЗ-каджиите )
                                Въртя средно между 3 и 4к км. на месец. И почти винаги се кара "на уволнение", че работата ми е малко идиотска и все си бързам. На всичките съм сменял САМО масло и накладки (на това на жената и това даже не съм сменял ).
                                Сега аз какво да кажа? Че няма по-добра кола от тази ли?

                                Нелепиците ги пишеш ти, Мартинчо, не друг. Щото си мислиш, че можеш да раздаваш квалификации от последна инстанция, заради "богатия" си опит с марката.
                                Как точно реши, че заради един "протрит маркуч" са ти издухали гарнитурите и защо си мислиш, че това е всичко лошо, което ѝ се е случило на тази кола през "житейския" ѝ път? Заради "доказаната" ѝ сервизна история ли? Аре молА ти се...! Сега пък ти ще ме просълзиш.

                                Един пример. Един от предишните ми Аутбеци при 40 градуса външна температура на стръмен участък с много дупки започва да прегрява. Стрелката отива почти в червеното. Аз естествено отново бързам и продължавам да карам. За щастие стръмния участък свършва и след малко стрелката си отива на мястото.
                                Минавам 45 километра с яка газ и се прибирам.
                                На другия ден решавам да видя какво е положението. В разширителя няма нищо. Отварям капачката на радиатора - нищо. Усещам бавно, но сигурно обземащата ме паника. Започвам да пълня с една туба и водата изчезва като в пясък в пустинята. На втората туба радиатора се пълни, а аз виждам как отдолу започва да се образува локва.
                                Равносметката - спукан в долната си част радиатор от охлаждащата перка, която пък е счупена от един болт, който някой пишман майстор е изпуснал и след като не го е ударил по крака от долу, за да се наведе и да го вземе е решил, че болта просто е анихилирал и е счел въпросът за решен. Тъй като обаче, болтовете няма склонност към изпарение при нормални условия, същия си се е загнездил някъде между радиатора и дифузьора на перката и прекарал там незнайно дълго за мен време. Докато от някоя дупка на пътя, по който съм се движел, отскача и се среща с въртящата се перка.

                                Сега сигурно ще кажеш - "ами ето аз казах ли ти, че си имат слабости тези коли"... да ама, ако си мислиш, че след тази случка съм минал през смяна на гарнитури се лъжеш.
                                Нищо. Е, радиатор взех, де.

                                Пиша всичко това, за да разбереш, че МНОООГО трудно ще ме убедиш, че нещата се случват така - "...за няколко минути докато отбия и я охладя, но си отиде на гарнитури само от това".

                                И за протокола накрая (за да изпреваря следващата ти реплика, напираща в главата ти, докато четеш всичко това) - и двата ми предишни Аутбека и до днес са ми пред очите - единия го кара баща ми вече две години, а другия брат ми от близо четири. Ми нямат никакви проблеми и двата.
                                С този на баща ми е случката, която разказах.
                                Брат ми пък има друга с неговия от преди две години - прибра се от морето до София без капачка на радиатора. Лятото, в жега. Проверил си нивото на антифриза преди да тръгне и забравил да сложи капачката на радиатора.
                                И понеже за разлика от мен си пада малко разсипник (добре че не чете тук ) и разни такива неща, като правилна експлоатация на автомобилите, които кара не го вълнуват, ама ич - набутал един парцал в гърлото на радиатора, спирал няколко пъти по пътя да сипва вода и така до София.
                                На него "ремонтът" му се изчерпи с купуването на нова капачка.

                                И така. Анадъмо?

                                Кажи сега, какви коли да си купимЕ, та да се куртулишеме от тия боклуци!
                                Последно редактирано от radikyokushin; 18-09-17, 22:21.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X