Обява

Свий

Правила на форум "Продавам"



Уважаеми колеги,


Любезно Ви приканваме, при публикуване на обяви в този форум, да спазвате следните правила:

1. Писането на български език на кирилица е задължително. Всички теми и мнения в тях, написани на латиница ще бъдат изтривани без предупреждение, а авторите им ще бъдат санкционирани за нарушаване на правилата за правопис.

2. Осъществяването на търговска дейност се извършва по следните правила:
Правила на Форум "Търговски Партньори"
Правила на Форум "Търговски отстъпки за членовете на форума"
Във всички други случаи е забранено публикуването на обяви с цел осъществяване на търговска дейност. При опит за такава, темите ще бъдат изтривани, а авторът им ще получи временна или постоянна забрана за посещение в портала.

3.
Заглавията на темите следва да носят максимална информация за обявения предмет, което не означава да изпишете цялата обява в заглавието на темата, но заглавия от рода на "гуми", "ATV" и "продавам" не са информативни.

4.
За случаите на обяви за замени (бартери), обявите следва да се публикуват във форум "Продавам", а авторът трябва да посочи в заглавието "Заменям…" или "Бартер…".

5. Задължителни елементи на всяка обява за продажба:
- телефонен номер за връзка, а по възможност и други средства за контакт (e-mail, skype, icq и др.);
- цена (ако е твърда и не подлежи на договаряне, трябва да се упомене в обявата);
- актуални реални снимки на конкретно предлагания предмет, независимо дали е нов или употребяван (във формат не по-голям от 800х600 пиксела, без рекламни логота)

- населеното място, в което се намира предметът.

6. Темите следва да съдържат обява за продажба само на един предмет или брой артикули, които съставляват един комлект. Когато се касае за автомобили, АТВ или мотоциклети не повече от един брой в съответната тема, цял или на части. Ако се продава екипировка до един комплект (каска, панталон, ръкавици...) Обявите за продажби на гуми и джанти да се свеждат до един комплект за съответния вид превозно средство. При наличие на повече предмети, те следва да бъдат разделени в отделни теми. Разрешава се в темите да се продават повече предмети само в раздел "Гаражни разпродажби". Същият може да се използва за разпродажба на дребни неща, които не е уместно да се разделят на много теми.

7. Участниците, които публикуват обяви за продажби от името на друг човек, трябва изрично да го посочат, както и да напишат дали гарантират за продаваните предмети или само публикуват обявата, без личен ангажимент, с уговорката, че покупката на такъв предмет е с неясен изход за купувача. Непосочването, че се продават чужди предмети, се счита за нарушение, при установяване на което, обявата ще бъде изтрита, а авторът официално предупреден.

8. "Повдигане" или "Ъп" на теми се позволява не по-често от един път на седем дни.

9. При приключване на сделки, пишете "продаден/а/о", за да бъде заключена темата и преместена в подфорум "Архив". Теми, по които не е регистрирана активност в продължение на повече от три месеца, ще бъдат заключвани служебно и премествани в подфорум "Архив".

10. Без налични разрешителни документи е забранено предлагането за продажба на вещи, за които се изисква определен вид разрешение от компетентни органи - например огнестрелни оръжия, боеприпаси, акцизни стоки и др. Не се разрешава публикуването на обяви за предлагане и закупуване на "регистрации" за МПС (свидетелство за регистрация и табели с регистрационен номер).

11. Бутонът "Уведоми за публикация" от форумните инструменти, не е предвиден като средство за връзка с участника, публикувал дадено мнение или тема. Той не може да прочете уведомленията Ви. Това е начин да уведомите администрацията на форума за забелязани от Вас нередности или неточности в публикуваните обяви.

12. Забранява се публикуване на обяви за продажба на МПС или други вещи с наложен запор или други обстоятелства, които пречат на продавача законно да се разпорежда с тях. Такива включват, но не се изчерпват с документи на чуждо име и всякакви "проблеми, не позволяващи прехвърляне" по нормативно установения ред. Съществуващи други тежести върху предлаганата стока (залог, неплатени данъци за минали периоди и подобни) следва да бъдат изрично посочени в обявата.


ВАЖНО !

1. При нарушение на една от горните точки, обявите могат да бъдат изтрити без предупреждение, а авторите на темите да бъдат санкционирани според нарушението!
2. Потребители, за които се установи, че присъстват във Форума само с цел осъществяване на продажби или са проявили крайно некоректно отношение в някоя обява, ще им бъде ограничаван достъпа до раздели Купувам и Продавам дори да спазват абсолютно всички правила на съответните раздели.
3. Прилагането на тези правила започва от датата на тяхното публикуване във форума.
4. Мненията, публикувани във форум "Продавам", няма да се отчитат от брояча на броя публикации.

Спазвайки горните правила, темите и информацията в тях ще са по-лесни за работа и ползване.


Надяваме се, че тези правила няма да Ви затруднят.

Въпроси, свързани с изтрити обяви, може да се задават тук: Защо ми е изтрита темата?

За контакти с модераторите на форум "Продавам", ползвайте лични съобщения
до: Plamen Alexandrov, silverfox, STROILи Malkiya Rumba.

Пожелаваме Ви успешни сделки!

Вижте повече
Вижте по-малко

Лебедки PowerWinch, лебедки SuperWinch, синтетика PowerLine, светлини PowerLights

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Лебедки PowerWinch, лебедки SuperWinch, синтетика PowerLine, светлини PowerLights

    Бахти лудницата

    https://www.bing.com/videos/search?q...B6&FORM=VRDGAR

    Нещо се омотах с видеото, че не съм на моя си компютър, но гледайте втория клип.

    Не, че и другите не стават де, ама аз за този говорех.
    Последно редактирано от Кольо; 08-01-18, 14:56.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • От: Лебедки PowerWinch, лебедки SuperWinch, синтетика PowerLine, светлини PowerLights

      RedWinch са наистина нещо много добро и далеч от масова лебедка за нашия пазар уви, дано имаме възможност поне да ги виждаме в действие по мероприятия и състезания

      Имам питане и предложение, може ли да се направи запитване и таблица дори на масовите двигатели на лебедките които предлагате, става въпрос за някои характеристики на моторите, като мощност, обороти, волтаж на който работят, и ток който консумират на празен ход и под товар, присъединителни захвати и размери, цени.
      Предлагате ли ги като резервна част/ може ли да се закупят отделно.
      Като пример: Имам една лебедка която работи добре/ или издимя мотора/ но искам да и сменя двигателя /например и с по мощен/, но не ми се купува цяла нова.

      Поздрави!
      Случайни хора УАЗ не карат

      Коментар


      • От: Лебедки PowerWinch, лебедки SuperWinch, синтетика PowerLine, светлини PowerLights

        Здравейте, на www.lebedka.bg може да се запознаете с всички технически данни на лебедките които предлагаме. Имаме налични мотори като резервна част, но цената на един мотор е в поръдъка 300-350 лв. (600-650 лв е нова лебедка), ако след година ще Ви се наложи да смените друга част по лебедката силно ще се доближите до цената на нова такава. Заповядайте да видим дали мотора който иамаме е съвместим с Вашата лебедка.

        Поздрави!
        PowerWinchBulgaria
        TOYOTA 4RUNNER
        0899727443

        Коментар


        • От: Лебедки PowerWinch, лебедки SuperWinch, синтетика PowerLine, светлини PowerLights

          В Събота, 14.7.2018 ми отказа лебедката високо в гората (12000lb, Power Winch). Монтирана е на TLC90, захранвана от двата акумулатора на автомобила, по 100A/h всеки. Няма да се спирам на детайлите, но причината се оказа изненадваща за мен. След като проверих клемите, връзките и заряда, обвиних контактора. Да, но не би... Закарах я на електричар, че имах клиенти и човека ми се обади след 4 часа, че е готова. На въпроса ми какво е станало, той просто ми подаде парче алуминиев кабел, 35мм2, станало на прах вътре в изолацията. Скъсил го и го вързал отново. Разследването показа, че при монтажа, оставили доставените от мен кабели, за да не ги режат, и монтирали някакво парче "куче марка". С алуминиев помеднен многожилен проводник. Калаената заливка на обувките станала и тя на прах. Днес при друг майстор сменям AL проводника с Cu, 35mm2. Проверявайте лично какво ползват майсторите, колкото и да им вярвате. Дениславе, благодаря за съдействието. Оценявам го високо.
          LZ1AIV

          Коментар


          • От: Лебедки PowerWinch, лебедки SuperWinch, синтетика PowerLine, светлини PowerLights

            Истината е 50мм2 бакър, най-големите кабелни обувки, кербовка и термошлаух с лепило. Само така можеш да запалиш мотора от работа. Четките се овъгляват и изчезват, а кабелите са студени. Цената е почти същата, само работата с дебелите кабели и обувки е по-трудна. Предлагат се обувки с ъгъл между ухото и вложката за кабела. Освен прави - 180 градусови има и 90 и 135. Това помага много.
            Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
            Най-добрите ми спомени са предстоящите!

            Коментар


            • От: Лебедки PowerWinch, лебедки SuperWinch, синтетика PowerLine, светлини PowerLights

              Къде такива с ъгъл, че като връзвам за контактора все е мъка?
              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

              Коментар


              • От: Лебедки PowerWinch, лебедки SuperWinch, синтетика PowerLine, светлини PowerLights

                Приключих. Смених всичко с 35мм2, Cu, запоени обувки. Убеден съм, че 50мм2 са ненужно много. Практиката е показала 10A/mm2 за многожилен. За кратко натоварване, търпи повече. Не се състезавам.
                LZ1AIV

                Коментар


                • От: Лебедки PowerWinch, лебедки SuperWinch, синтетика PowerLine, светлини PowerLights

                  Амперите на квадратен милиметър имат своето място. При лебедката също е важно колко е дълга жицата. Ако е дълга, трябва и да е дебела. 50мм2 са за акумулатор в багажника.

                  Коментар


                  • От: Лебедки PowerWinch, лебедки SuperWinch, синтетика PowerLine, светлини PowerLights

                    Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                    Къде такива с ъгъл, че като връзвам за контактора все е мъка?
                    При нас има. Ако такова... няма проблеми.
                    Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                    Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                    Коментар


                    • От: Лебедки PowerWinch, лебедки SuperWinch, синтетика PowerLine, светлини PowerLights

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Амперите на квадратен милиметър имат своето място. При лебедката също е важно колко е дълга жицата. Ако е дълга, трябва и да е дебела. 50мм2 са за акумулатор в багажника.
                      На стандартен автомобил с лебедката отпред кабелите са 2х 1,5м ако акумулатора е в предната част на коша или 2х 2м ако е в задната част. Ако офроудъра реши да махне кутията с релетата от лебедката и да я монтира в коша до акумулатора, то кабелите стават 4. Ако реши да има силов ключ на таблото или на централната конзола метрите стават много и става все едно дали акумулатора е отпред или отзад. Разтоянието до ключа и обратно от него до лебедката става 10 метра. Друга "хипотеза" е примерно бензиново Паджеро с всички екстри, климатик, темпомат и каквото там има още. Тогава в коша има две места, на които можеш да сложиш релетата и ключа, но за да стане обикаляш два пъти коша с кабели. Така, че не ми ги разправяйте тези. Ако работата е изпипана метрите са много и сечението е 50мм2. Ако пускаме един (+) от акумулатора до лебедката и маса си взима самичка през шасито... объркали сте темата.
                      Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                      Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                      Коментар


                      • От: Лебедки PowerWinch, лебедки SuperWinch, синтетика PowerLine, светлини PowerLights

                        Ще използвам мястото за да разкажа нещо за наличието, или по-скоро за липсата на силов ключ (така наречения "ключ-маса"):
                        Звъни ми Денислав за да погледна негова, гаранционна лебедка, която е отказала. Идват хората с една пътна помощ. Сами си я монтирали и всичко си работило добре, докъто не спряло. Не сметнали са нужно да слагат силов ключ и всичко си стои постоянно под напрежение и чака натискане на бутон. Скапва се на Фиата динамото и почва да гъчи 18 волта. Пробива приемника на безжичното дистанционно и включва на навиване. Понеже въжето е на четвърти ред няма сила да го скъса, нито да изкърти плочата, но мотора стои на място под напрежение без да се върти. Вдига няколко стотин ампера, но не изгаря. Изгаря контактора, който на табела е 600А. Нямаше да се усетя от къде е проблема ако собственика не беше споменал, че на последък редовно му изгарят крушки.
                        Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                        Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                        Коментар


                        • От: Лебедки PowerWinch, лебедки SuperWinch, синтетика PowerLine, светлини PowerLights

                          Първоначално публикуван от sobax Преглед на мнение
                          Ще използвам мястото за да разкажа нещо за наличието, или по-скоро за липсата на силов ключ (така наречения "ключ-маса"):
                          Звъни ми Денислав за да погледна негова, гаранционна лебедка, която е отказала. Идват хората с една пътна помощ. Сами си я монтирали и всичко си работило добре, докъто не спряло. Не сметнали са нужно да слагат силов ключ и всичко си стои постоянно под напрежение и чака натискане на бутон. Скапва се на Фиата динамото и почва да гъчи 18 волта. Пробива приемника на безжичното дистанционно и включва на навиване. Понеже въжето е на четвърти ред няма сила да го скъса, нито да изкърти плочата, но мотора стои на място под напрежение без да се върти. Вдига няколко стотин ампера, но не изгаря. Изгаря контактора, който на табела е 600А. Нямаше да се усетя от къде е проблема ако собственика не беше споменал, че на последък редовно му изгарят крушки.
                          Як късмет имат тия момци.

                          Коментар


                          • От: Лебедки PowerWinch, лебедки SuperWinch, синтетика PowerLine, светлини PowerLights

                            Здравейте, опита ми показава че 35кв. меден многожичен кабел е напълно достатъчен за тежка експлоатация на лебедка. Оригиналните кабели в този клас лебедки са алуминиеви с медно покритие. Проблеми се получават тогава когато се "удължават" кабелите по едни или други причини и възките между отделните парчета не са добре направени. При продажба и разговор с клиентите винаги съветвам да се избягва "удължаване", просто да се закупят нови кабели с подходяща дължина. Имам 3 случая за 3 години когато оригинален кабел (мисля че и в трите случая беше минусовия) губи връзка точно както в случая на Асен.

                            Поздрави!
                            PowerWinchBulgaria
                            TOYOTA 4RUNNER
                            0899727443

                            Коментар


                            • От: Лебедки PowerWinch, лебедки SuperWinch, синтетика PowerLine, светлини PowerLights

                              Първоначално публикуван от denny_mir Преглед на мнение
                              ... Имам 3 случая за 3 години когато оригинален кабел (мисля че и в трите случая беше минусовия) губи връзка точно както в случая на Асен.

                              Поздрави!
                              Именно.
                              LZ1AIV

                              Коментар


                              • От: Лебедки PowerWinch, лебедки SuperWinch, синтетика PowerLine, светлини PowerLights

                                Първоначално публикуван от sobax Преглед на мнение
                                На стандартен автомобил с лебедката отпред кабелите са 2х 1,5м ако акумулатора е в предната част на коша или 2х 2м ако е в задната част. Ако офроудъра реши да махне кутията с релетата от лебедката и да я монтира в коша до акумулатора, то кабелите стават 4. Ако реши да има силов ключ на таблото или на централната конзола метрите стават много и става все едно дали акумулатора е отпред или отзад. Разтоянието до ключа и обратно от него до лебедката става 10 метра. Друга "хипотеза" е примерно бензиново Паджеро с всички екстри, климатик, темпомат и каквото там има още. Тогава в коша има две места, на които можеш да сложиш релетата и ключа, но за да стане обикаляш два пъти коша с кабели. Така, че не ми ги разправяйте тези. Ако работата е изпипана метрите са много и сечението е 50мм2. Ако пускаме един (+) от акумулатора до лебедката и маса си взима самичка през шасито... объркали сте темата.
                                Без да съм отявлен "дърпач", постът на Росен обяснява всичко! Това, че ми е монтирал Power Winch 12000 HD не ме кара да му правя реклама, а само потвърждава написаното, след като 3 години я ползвам без проблеми на ТЛК 70 с един акумулатор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X