Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Обединяване на карти, инсталация на SD или вътрешна памет

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: 2-3 КАРТИ НА ЕДНО SD?

    Първоначално публикуван от Rumen Marinov Преглед на мнение
    Направих превод на wgmaptool040b, така че вече я има изцяло на български, включително и хелпа.
    http://www.mediafire.com/download.php?1yet40tz3yz
    Колега ще те затрудни ли да качиш wgmaptool040b някаде с свободен достъп, че този линк които си дал иска парола

    Коментар


    • #77
      До: 2-3 КАРТИ НА ЕДНО SD?

      Ето линк към страницата с последната версия - http://www.anpo.republika.pl/download.html
      Животът се мери не с броя вдишвания, а с моментите които спират дъха
      GARMIN nuviCam LMT, GARMIN nuvi 200

      Коментар


      • #78
        До: 2-3 КАРТИ НА ЕДНО SD?

        Цяла вечер се боря със следното нещо:
        Как да обединя две карти така, че да се виждат и двете едновременно, т.е. едната да е прозрачна и другата да се вижда под нея?
        Опитах какво ли не, но не се получава
        Преди, като качвах карти през MapSource, ставаше без проблем, а сега - картата с траковете, която си правих сам, закрива основната

        Коментар


        • #79
          До: 2-3 КАРТИ НА ЕДНО SD?

          Първоначално публикуван от ACCELERATOR Преглед на мнение
          Цяла вечер се боря със следното нещо:
          Как да обединя две карти така, че да се виждат и двете едновременно, т.е. едната да е прозрачна и другата да се вижда под нея?
          Опитах какво ли не, но не се получава
          Преди, като качвах карти през MapSource, ставаше без проблем, а сега - картата с траковете, която си правих сам, закрива основната
          Да не би проблема да идва от тук:

          Коментар


          • #80
            До: 2-3 КАРТИ НА ЕДНО SD?

            Вчера след като писах продължих с експериментите. Накрая успях по някакъв начин да направя основната карта видима, а моята - прозрачна. Проблема обаче е, че на по-големи увеличения моята пък не се вижда, освен ако не се зададе detail -> less в Garmin.
            Странното е, че след като постигнах този резултат, после каквото и да правех, все същото си оставаше. Сега ще си поиграя още малко, ако не стане - ще си карам така...

            Коментар


            • #81
              До: 2-3 КАРТИ НА ЕДНО SD?

              Първоначално публикуван от ACCELERATOR Преглед на мнение
              Вчера след като писах продължих с експериментите. Накрая успях по някакъв начин да направя основната карта видима, а моята - прозрачна. Проблема обаче е, че на по-големи увеличения моята пък не се вижда, освен ако не се зададе detail -> less в Garmin.
              Странното е, че след като постигнах този резултат, после каквото и да правех, все същото си оставаше. Сега ще си поиграя още малко, ако не стане - ще си карам така...
              Може би Zoom или Levels...В крайна сметка може да прикачиш файла да го разгледаме

              Коментар


              • #82
                До: 2-3 КАРТИ НА ЕДНО SD?

                Вчера докато се разхождах с колата, бях си направил Route, и забелязах, че и самата му лилава линия (на 60 цсх се показва като дебела лилава линия), се скрива на места под основната ми карта - OFRM 4.80.
                Като се прибрах реших да си поиграя отново с priority и opacity, но за съжаление не си запазих вече готовият файл. Пробвах какво ли не - сменях priority, opacity, правих едната или другата карти прозрачни, или и двете едновременно, но не успях дори да постигна предишният си „успех“.. Или едната карта излиза върху другата и я закрива, или обратното (в зависимост от priority, което сложа в програмата).
                Ако пък в mapedit-a, където си правя моята карта цъкна отметката за transperacy, като я сложа тя изобщо не се вижда?!
                Ето ги файловете за моята карта, които използвам:
                https://htftp.offroad-bulgaria.com/A...OR/tracks1.img
                https://htftp.offroad-bulgaria.com/A...TOR/tracks1.mp

                Ако някой може да помогне, ще съм му благодарен, защото на мен вече взе да ми писва (след около 100-на проби, качвания на GPS-a на карти, триене и т.н.)

                Коментар


                • #83
                  До: 2-3 КАРТИ НА ЕДНО SD?

                  Първоначално публикуван от ACCELERATOR Преглед на мнение
                  Вчера докато се разхождах с колата, бях си направил Route, и забелязах, че и самата му лилава линия (на 60 цсх се показва като дебела лилава линия), се скрива на места под основната ми карта - OFRM 4.80.
                  Като се прибрах реших да си поиграя отново с priority и opacity, но за съжаление не си запазих вече готовият файл. Пробвах какво ли не - сменях priority, opacity, правих едната или другата карти прозрачни, или и двете едновременно, но не успях дори да постигна предишният си „успех“.. Или едната карта излиза върху другата и я закрива, или обратното (в зависимост от priority, което сложа в програмата).
                  Ако пък в mapedit-a, където си правя моята карта цъкна отметката за transperacy, като я сложа тя изобщо не се вижда?!
                  Ето ги файловете за моята карта, които използвам:
                  https://htftp.offroad-bulgaria.com/A...OR/tracks1.img
                  https://htftp.offroad-bulgaria.com/A...TOR/tracks1.mp

                  Ако някой може да помогне, ще съм му благодарен, защото на мен вече взе да ми писва (след около 100-на проби, качвания на GPS-a на карти, триене и т.н.)
                  Здравей,

                  Направих няколко промени, виж дали така няма да се получи - img/mp. Не съм я правил рутираща, защото не ми се занимава. Все пак и на мен ми е много интересен отговора! Професионалистите трябва да кажат, аз съм просто любител Лично аз мисля, че грешката идва главно от това, че всичкo беше на Level 0...

                  Поздрави,
                  Последно редактирано от asterix85; 22-04-09, 22:28.

                  Коментар


                  • #84
                    До: 2-3 КАРТИ НА ЕДНО SD?

                    Благодаря. Не е от Левелс, защото и с един работеше. Сега като качих твоят файл, поне стигнах до позицията отпреди няколко дни:
                    Вчера след като писах продължих с експериментите. Накрая успях по някакъв начин да направя основната карта видима, а моята - прозрачна. Проблема обаче е, че на по-големи увеличения моята пък не се вижда, освен ако не се зададе detail -> less в Garmin.
                    Което пак е нещо, тъй като при определени мащаби се вижда както трябва . Иначе не знам в крайна сметка какво се прецака, последният път пробвах всички възможни опции, и не се получи.. Може би GmapTool ми е нещо бъгав...

                    Коментар


                    • #85
                      До: Обединяване на карти, инсталация на SD или вътрешна памет

                      А каква, според вас, може да е причината, Нуви 350 да не си вижда картите (gmapprom, последния пакет на milstan) във вътрешната памет, а в SD картата (gmapsupp, CN2010+Ofrm) да ги вижда?
                      LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

                      Коментар


                      • #86
                        До: Обединяване на карти, инсталация на SD или вътрешна памет

                        Първоначално публикуван от pacific Преглед на мнение
                        А каква, според вас, може да е причината, Нуви 350 да не си вижда картите (gmapprom, последния пакет на milstan) във вътрешната памет, а в SD картата (gmapsupp, CN2010+Ofrm) да ги вижда?
                        А пише ли ти че не може да ги отключи когато файла е във фътрешната памет?

                        П.П.: Хубаво име си измислил на темата!

                        Коментар


                        • #87
                          До: Обединяване на карти, инсталация на SD или вътрешна памет

                          Рабати КАО пушка, никви съобщения, никви чудеса.
                          Стават странни неща. Сега виждам, че устройството показва ОФРМ-то два пъти!?!?!?!?! Почвам с експериментите и ще кажа.
                          LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

                          Коментар


                          • #88
                            До: Обединяване на карти, инсталация на SD или вътрешна памет

                            Онзи ден си сграх с едно 350 и имаше абсолютно същия проблем,затова го направи като файл дето се вижда а не може да се маха отметката(забравих как се кръщаваше).Някъде бях чел,че с 350 има такива проблеми,а относно ОФРМ и при мен излезе на два файла.ЛЕК ДЕН НА ВСИЧКИ!

                            Коментар


                            • #89
                              До: Обединяване на карти, инсталация на SD или вътрешна памет

                              Първоначално публикуван от pacific Преглед на мнение
                              Рабати КАО пушка, никви съобщения, никви чудеса.
                              Стават странни неща. Сега виждам, че устройството показва ОФРМ-то два пъти!?!?!?!?! Почвам с експериментите и ще кажа.
                              Направи му един ъпдейт на фърмуера и пробвай отново

                              Коментар


                              • #90
                                До: Обединяване на карти, инсталация на SD или вътрешна памет

                                Nuvi350 е апарат със собствено мислене. При мен не виждаше име GMAPPROM1. Пробвай с всички варианти:
                                GMAPPROM
                                GMAPSUPP
                                GMAPPROM1
                                GMAPOEM

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X