Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Некоректна практика на Енерго Про, Изипей и Български Пощи.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Некоректна практика на Енерго Про, Изипей и Български Пощи.

    Извинявам се предварително ако темата не е точно за тук - моля да бъде преместена подходящо.
    На мое ЕГН имам 2 партиди за ток - едната за мое жилище другата за жилището на родителите ми.
    Често плащам и двете когато имам възможност.
    Вчера 19-ти платих и двете партиди в офис на Изипей.
    Обадих се на майка ми да и кажа и тя: ама ние си платихме на 16-ти в Пощата?!?!?
    Връщайки се в Изипей и провеждайки телефонен разговор се оказа че това са две различни системи нямащи връзка.
    Енерго Про шяло да ми приспадне сумата следващия месец!!!!!
    Лично за мен е голяма недомислица и порочна практика.


    Land Rover Discovery II, V8 4.0
    VW Golf VI variant
    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

  • #2
    От: Некоректна практика на Енерго Про, Изипей и Български Пощи.

    "Който плаща лошо, плаща два пъти!"
    ________________________________________________
    Subaru OUTBACK 2,5
    Hyundai TUCSON 2.0

    Коментар


    • #3
      От: Некоректна практика на Енерго Про, Изипей и Български Пощи.

      Опитах в изипей да платя данък на автомобил. В системата им излиза че имам неплатени данъци на автомобили, които съм бракувал и продал в началото на годината. В данъчното няма никакви проблеми, явно няма никаква връзка между тях.
      На сърбела майката му е чесането.
      Борислав Борисов Русе О885 О37815

      Коментар


      • #4
        От: Некоректна практика на Енерго Про, Изипей и Български Пощи.

        Пощите с нищо не са свързани. Нормално за тях. С данъците и осигуровките е още по-зле.
        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

        Коментар


        • #5
          От: Некоректна практика на Енерго Про, Изипей и Български Пощи.

          Към Изипей трябва да се подхожда внимателно...
          Сега тъкмо се боря с едно плащане, което е извършил колегата по шофьорски фиш към НАП (станало е преди година и никой няма спомен защо така, но от друга страна колегата е педант и явно така е пишело в някой документ)...
          Причината за проблема - НАП не може да върже платец със задължение и му го водят неплатено. И поне засега няма как да установят дали наистина са получили парите и да ги отнесат по партидата на колегата.
          След разговор с НАП установих, че (учудващо за мен) проблемът не е при тях, а вероятно в Изипей... Квитанцията/Платежното на Изипей, от което имаме разпечатка, и което е отишло в НАП няма указано ЕГН на 'нарушителя'...
          Съответно напълно логично НАП не знае кой точно е извършил плащането. А поради смяна на банката и закриване на сметката, търсенето става още по-тегаво...
          Ще видим дали въобще е решим проблема, но е факт, че 'инициатора' е бил Изипей... Гледам сега задължително изискват ЕГН при попълване на онлайн-бланката им, ама дали е било така преди година (и дали и сега се подава тази информация към органите) - не знам..
          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

          Коментар


          • #6
            От: Некоректна практика на Енерго Про, Изипей и Български Пощи.

            Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
            "Който плаща лошо, плаща два пъти!"
            Е как точно съм платил лошо?


            Land Rover Discovery II, V8 4.0
            VW Golf VI variant
            Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

            Коментар


            • #7
              От: Некоректна практика на Енерго Про, Изипей и Български Пощи.

              Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
              Е как точно съм платил лошо?
              ами избрал си неправлен канал, без обратна връзка и ето резутата.
              2018г. сме, всички банки предлагат услугата плащане на битови сметки срещу смешни комисиони и не се занимаваш с нищо, освен да покриеш парите - аз го ползвам от едно 15г. и никога не мисля коя дата е и дали съм платил тока/тел/и т.н.
              ________________________________________________
              Subaru OUTBACK 2,5
              Hyundai TUCSON 2.0

              Коментар


              • #8
                От: Некоректна практика на Енерго Про, Изипей и Български Пощи.

                Аз имах едно подобно преживяване със данъка на ситроена.. Отидох до тези баракички на пазара, дето уж община Варна пише на тях..

                Платих си данъка, дадоха ми бележка минах си преглед всичко, и на другата година в сметната палата, и ми казват вие нямате за две години, за тази и за предишната..

                Показах и бележката която ми я дадоха, общо взето не толкова директно, ама ми каза че мога да си избърша задника с тази бележка, което в началото ме ядоса, ама после като се позамислих, че то с кой държавен или общински документ не можеш да го направиш...

                Че, платих си най накрая два данъка а онези пари дето ми ги взеха, при положение че в тази насрана държава няма институция която да се грижи за хората, единственото нещо което мога да направя е, е да им пожелая с тях пари да си купят цветя
                Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

                Коментар


                • #9
                  От: Некоректна практика на Енерго Про, Изипей и Български Пощи.

                  Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                  ами избрал си неправлен канал, без обратна връзка и ето резутата.
                  2018г. сме, всички банки предлагат услугата плащане на битови сметки срещу смешни комисиони и не се занимаваш с нищо, освен да покриеш парите - аз го ползвам от едно 15г. и никога не мисля коя дата е и дали съм платил тока/тел/и т.н.
                  Съглсен донякъде.
                  И аз имам месечни периодични плащания за издръжки но те са непроменяеми за дълъг период.
                  Битови сметки предпочитам да плащам аз и да си водя счетоводтство и упражнявам контрол.


                  Land Rover Discovery II, V8 4.0
                  VW Golf VI variant
                  Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                  Коментар


                  • #10
                    От: Некоректна практика на Енерго Про, Изипей и Български Пощи.

                    Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                    ами избрал си неправлен канал, без обратна връзка и ето резутата.
                    2018г. сме, всички банки предлагат услугата плащане на битови сметки срещу смешни комисиони и не се занимаваш с нищо, освен да покриеш парите - аз го ползвам от едно 15г. и никога не мисля коя дата е и дали съм платил тока/тел/и т.н.
                    To хубаво, ама има АМА...
                    Сигурно от над 15г плащам през Ипей.. Напоследък - и данъци и т.н...
                    Но всичко е само с моето разрешение. Получавам информация за дължима сума, преглеждам и одобрявам...
                    'Автоматичните' плащания могат да изиграят лоша шега... Бях споменавал опита си с Мтел - изведнъж поискаха да им платя над 2000лв, които разбира се не одобрих. Да, навярно щяха да ми ги върнат дори и да ги бях платил, но тогава аз щях да 'гоня', а не те да мислят как да излизат от ситуацията..
                    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Некоректна практика на Енерго Про, Изипей и Български Пощи.

                      Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                      To хубаво, ама има АМА...
                      Сигурно от над 15г плащам през Ипей.. Напоследък - и данъци и т.н...
                      Но всичко е само с моето разрешение. Получавам информация за дължима сума, преглеждам и одобрявам...
                      'Автоматичните' плащания могат да изиграят лоша шега... Бях споменавал опита си с Мтел - изведнъж поискаха да им платя над 2000лв, които разбира се не одобрих. Да, навярно щяха да ми ги върнат дори и да ги бях платил, но тогава аз щях да 'гоня', а не те да мислят как да излизат от ситуацията..
                      помня го твоя случай, но това и чрез банката е възможно - на мен ми бяха начислили 300лв. за вода, та не ги платих и се установи че е грешка.
                      отделно банката плаща през специална, отделна сметка и само до размера на салдото или на овърдрафта, моя е 400лв. няма как да плати 2000
                      ________________________________________________
                      Subaru OUTBACK 2,5
                      Hyundai TUCSON 2.0

                      Коментар


                      • #12
                        От: Некоректна практика на Енерго Про, Изипей и Български Пощи.

                        Така си е. Ама и 50 лв да ти вземат отгоре - иди ги гони...
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Некоректна практика на Енерго Про, Изипей и Български Пощи.

                          И пак поне от 15г във всяка банка можеш да туриш таван за всяко плащане и да получиш даже безплатен смс само при неуспешно. Вдигаш безплатно лимита онлайн и си ти, след това го прави 0 ако искаш
                          А тези простотии се правят от името на всички ни.
                          Даника
                          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                          Коментар


                          • #14
                            От: Некоректна практика на Енерго Про, Изипей и Български Пощи.

                            От 2004г. плащам всичките си сметки през E-pay. Не съм имал никакви дертове досега. Преди 2-3 години влизах в страницата на Изипей от любопитство. Но, нещо не ми вдъхна доверие и повече не съм пробвал.
                            HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

                            Коментар


                            • #15
                              От: Некоректна практика на Енерго Про, Изипей и Български Пощи.

                              На пратика са една и съща система.
                              Първоначално публикуван от dimkaraganchev Преглед на мнение
                              От 2004г. плащам всичките си сметки през E-pay. Не съм имал никакви дертове досега. Преди 2-3 години влизах в страницата на Изипей от любопитство. Но, нещо не ми вдъхна доверие и повече не съм пробвал.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X