Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ще ми изплатят ли от автокаското при ужулване в мантинела

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ще ми изплатят ли от автокаското при ужулване в мантинела

    Ужулих колата си в мантинела при опит да избегна удар в куче има драскотина по цялата дясна страна на колата.
    Имам автокаско в Армеец.

  • #2
    От: Ще ми изплатят ли от автокаското при ужулване в мантинела

    Ако имаш пълно каско и си спазил процедурите - няма причина да не платят. Примерно, документ от КАТ имаш ли?
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #3
      От: Ще ми изплатят ли от автокаското при ужулване в мантинела

      Не би трябвало да има проблем, но си прочети условията относно срок за уведомяване на застрахователя.
      В миналото ще остане, каквито сме били...

      Коментар


      • #4
        От: Ще ми изплатят ли от автокаското при ужулване в мантинела

        Би трябвало да ти изплатят щетата, но очаквай и порастване на премията щом си толкова палав.
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • #5
          От: Ще ми изплатят ли от автокаското при ужулване в мантинела

          Първоначално публикуван от Шок Преглед на мнение
          Ужулих колата си в мантинела при опит да избегна удар в куче има драскотина по цялата дясна страна на колата.
          Имам автокаско в Армеец.
          Наскоро имах сблъсъци със застрахователите та от моя скромен опит:
          1. Повечето застрахователи имат клауза в договора че 3-та щета без документ не се признава. Т.е. ако за 1 година имаш повече от 2 щети без документ го изяждаш големия
          а/ прочети си внимателно договора и провери за тази клауза;
          б/ ако имаш подобна клауза и ти е трета поред щета без документ имаш следните варианти при случване на такова събитие:
          - извънграда обаждаш се на 112 обясняваш ситуацията и настояваш да дойде КАТ, можеш и цял ден да отвисиш но са длъжни да пратят, накрая отнасяш акт но получаваш заветния докимент.
          - ако случката е в рамките на населено място се обаждаш/отиваш лично до кварталното РПУ и почваш да се разправяш на място с малоумници докато ти дадат протокол че примерно колата е претърпяла щета на паркинга.
          2. Обикновено 2 и повече щети могат да се заведат като една ако са на един и същ детайл или от една и съща страна - можеш при дребни щети да не ходиш директно а да чакаш следващата.


          Но занимавката с Органите винаги е голяма и моя съвет е добре да прецениш при всеки конкретен случай има ли смисъл да чакаш Органи
          Land Rover Discovery II, V8 4.0
          VW Golf VI variant
          Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

          Коментар


          • #6
            От: Ще ми изплатят ли от автокаското при ужулване в мантинела

            Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
            ... Но занимавката с Органите винаги е голяма и моя съвет е добре да прецениш при всеки конкретен случай има ли смисъл да чакаш Органи
            Занимавката с органите включва акт по съответен член от ЗДвП, последван от съответна глоба, както и от дъъъъъълго чакане документите да се придвижат от КАТ по местопроизшествие до КАТ по местоживеене.
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #7
              От: Ще ми изплатят ли от автокаското при ужулване в мантинела

              Не би трябвало да имаш, но застрахователите си имат срок за уведомлението им за щета. Дай боже и да имаш клаузата " доверен сервиз ". Просто им остовяш колата и те са длъжни да ти я възстановят.
              Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

              Коментар


              • #8
                Ще ми изплатят ли от автокаското при ужулване в мантинела

                Никой няма нужда да уведомяваш, само застрахователя, освен ако щетата не е причинена умишлено от друго лице. Ще ти я изплатят няма драма никаква, то това е смисъла на застраховката.

                Коментар


                • #9
                  От: Ще ми изплатят ли от автокаското при ужулване в мантинела

                  Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
                  Никой няма нужда да уведомяваш, само застрахователя, ...
                  Сигурен ли си в съвета, който даваш? Щото в Общите условия на "Армеец" пише:

                  58. При настъпване на застрахователно събитие, Застрахованият е длъжен:

                  58.1. да регистрира незабавно пред компетентните държавни органи събитието в деня на настъпването му или узнаването за него;
                  ...
                  58.4. да представи на Застрахователя всички необходими документи, доказващи настъпването на застрахователното събитие;

                  ...
                  59. при предявяване и за доказване на претенция към Застрахователя за плащане на застрахователно обезщетение и в съответствие със задължението си по т. 58.4., Застрахованият е
                  длъжен да представи на Застрахователя:

                  ...
                  59.6.1. протокол за ПТП, издаден от компетентните, съгласно Закона за движение по пътищата, държавни органи или двустранен констативен протокол с надлежно попълнени анкетни карти
                  или друг удостоверителен документ, издаден от компетентен орган;
                  ...
                  Въпреки че сам се е оджасал в мантинелата, това си е ПТП и е много вероятно да му искат протокол от КАТ. Примерно, за да се знае дали е имало употреба на алкохол и/или други упойващи вещества, която би изключила плащането на щетата.
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Ще ми изплатят ли от автокаското при ужулване в мантинела

                    Дълга е темата, краткия отговор е този който съм дал. Разбира се застрахователя може да използва всички причини да итксже щетата, но общите условия съдържат абстрактно формулирани правила, които не винаги са приложими. Ако се напия и се спъна и счупя стъклото на колата с глава, какви документи да представя и кои органи да уведомя? И междудругото от началото на 2017 мисля отпадна изискването за регистриране на леки птп- на 112.


                    Коментар


                    • #11
                      От: Ще ми изплатят ли от автокаското при ужулване в мантинела

                      Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
                      ... И междудругото от началото на 2017 мисля отпадна изискването за регистриране на леки птп- на 112.
                      Това категорично не е вярно.
                      2017 есента имах ПТП на паркинг - много лек удар между 2 коли.
                      По телефонен съвет на застрахователя се обадихме на 112 - дадоха номер и го приложихме към двустранния протокол.
                      Без такъв номер от 112 или протокол от КАТ двустранния протокол не важи.
                      Land Rover Discovery II, V8 4.0
                      VW Golf VI variant
                      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                      Коментар


                      • #12
                        От: Ще ми изплатят ли от автокаското при ужулване в мантинела

                        Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
                        ллл Ако се напия и се спъна и счупя стъклото на колата с глава, какви документи да представя и кои органи да уведомя? ...
                        Няма да имаш нужда от никакви документи, защото ще има случай на самопричиняване на щета в нетрезво състояние, което ще си плаче за отговор: ДГД ...

                        Най-добрият подход в случая ще е веднага след ПТП-то да се звънне на застрахователя и да се действа съгласно неговите указания.
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Ще ми изплатят ли от автокаското при ужулване в мантинела

                          Точно при Армеец тази година първо се обадих по телефона и съобщих за щета на паркинг, разпитаха ме къде и какво и казаха да звънна на 112 за номер. От 112 ми казаха, че не давали вече номера за такива дреболии и звъннах пак на застрахователя, който потвърди, че може и така. На същия ден попълних една тяхна бланка, снимаха и ми издадоха възлагателно писмо. На следващия ден я оставих в София ауто на Ботевградско и след два дена си я взех с боядисана броня и измити стелки.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Ще ми изплатят ли от автокаското при ужулване в мантинела

                            Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                            Това категорично не е вярно.
                            2017 есента имах ПТП на паркинг - много лек удар между 2 коли.
                            По телефонен съвет на застрахователя се обадихме на 112 - дадоха номер и го приложихме към двустранния протокол.
                            Без такъв номер от 112 или протокол от КАТ двустранния протокол не важи.
                            Айде преди да изразяваш такива категорични мнения да се информираш.

                            Текста преди измененията:
                            ако между участниците в произшествието има съгласие относно обстоятелствата, свързани с него, те попълват своите данни в двустранен констативен протокол за пътнотранспортното произшествие и съвместно уведомяват службата за контрол на Министерството на вътрешните работи на територията, на която е настъпило произшествието;
                            Текста в сила от 2017г:

                            б) (изм. и доп. - ДВ, бр. 101 от 2016 г., в сила от 21.01.2017 г.) ако между участниците в произшествието има съгласие относно обстоятелствата, свързани с него, те преместват превозните средства, така че да не възпрепятстват движението и попълват своите данни в двустранен констативен протокол за пътнотранспортното произшествие;

                            Можеш предполагам сам да откриеш разликите?

                            През 2015 някой ми надра колата застрахована в Армеец. Отказаха ми плащане щото не съм бил уведомил полицията. Е осъдих ги... вместо 800лв. Ремонт платиха близо 3000. Не казвам да не уведомявате, казвам че не е задължително по отношение валидността на застраховката и задължението на застрахователя да плати по нея.




                            Коментар


                            • #15
                              От: Ще ми изплатят ли от автокаското при ужулване в мантинела

                              При всички положения при ситуация е добре да звъннеш на застрахователя и да следваш инструкциите. Не всеки чете държавен вестник и ситния текст на полицата.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X