Обява

Свий
Няма добавени обяви.

www.occ.bg - Преносими газови бойлери и Мобилна баня за къмпингуване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • www.occ.bg - Преносими газови бойлери и Мобилна баня за къмпингуване

    Привет Колеги,
    и аз ще представя един проект по който работя.
    Свързан е с хобито ни и начина за прекарване на почивките и свободното време.
    За мен, а вероятно и за много от вас, идеалната почивка се асоциира с разпъната палатка, каравана или кемпер на някое диво и безлюдно място край морския плаж, бреговете на хубав язовир, или река. Тишина, спокойствие, миг безвремие. През деня да се разходиш сред красивата природа, да хвърлиш въдиците във водата, да прочетеш някоя стойностна книга, да се попечеш на слънце. Някъде към края на деня да се пъхнеш в банята, да си вземеш топъл душ, и да се почувстваш блаженно и приятно, почти като в домашния уют. Вечерта да запалиш лагерен огън, да накладеш барбекюто, и докато наблюдаваш термичната обработка на продуктите, които си сложил на скарата, да си поприказваш с добри приятели в чудесна компания с питие в ръка... А на сутринта, по-нежната половинка вместо да се притеснява за топлата вода с която да измие омазнените прибори и посуда останали от вечерта, да се занимава с много по-приятни занимания

    От цялата тази перфектна почивка проектът включва осигуряването на банята и топлата вода.
    Става въпрос за цялостна система "мобилна" баня и аксесоари, свързани с това.
    Системата е разработена да функционира напълно автоматично - при натискане на бутона (стопа) на душ слушалката потича топла вода, на която прецизно може да се регулира температурата, за да задоволи всеки вкус. При отпускане на бутона на душ слушалката всичко спира и системата се самоизключва.

    Компонентите на системата включват малък проточен газов бойлер, който работи с автоматично пиезозапалване при наличие на воден поток. Бойлера може да се захрани с 3 волта (2 батерии по 1,5 в.) или с 12 волта. На лицевия панел са разположени управлението и дисплей, показваш температурата на водата. Има вградени няколко системи за сигурност, обезпечаващи безопасността при употреба - по температура, по време, по липса на пламък, по липса на вода, както и за обърнат поляритет на захранването.
    Водата се подава от компактна хидрофорна помпа, работеща на 12 волта, включена директно към бойлера, осигуряваща вода с необходимото налягане и дебит.
    Комплекта включва необходимите накрайници, маркучи и кабели с достатъчна дължина, както и практична сглобяема метална стойка на която да бъдат монтирани всички елементи.
    Системата се допълва от двуслойна, доста плътна сгъваема палатка, която освен за баня, е подходяща и може да се използва за WC или съблекалня.

    Като самостоятелни продукти се предлагат аксесоари, сгъваемите палатки, хидрофорни помпи на 12 и 24 волта и преносими проточни газови бойлери на 3 или 12 волта с мощности от 12 kw до 24 kw, които са подходящи също за вграждане в каравани и кемпери, както и за вили и къщи до които няма конвенционално електро- и водо- захранване.

    Сайтът е www.occ.bg
    Името на домейна произхожда от Outdoor & Camping Comfort, което подсказва, че ще бъде ориентиран и ще се развива в областта на предлагане на продукти за повишаване на комфорта при почивка сред природата.
    Все още е в процес на допълване на информацията за наличните продукти, както и разширяване на артикулите и номенклатурата. Ще бъда благодарен за критиките и препоръките Ви.
    Последно редактирано от Ясен; 08-03-16, 15:28. Причина: дребна грешка
    www.occ.bg - Преносими газови бойлери и Мобилна баня за къмпингуване
    0898777327

  • #2
    От: www.occ.bg - Преносими газови бойлери и Мобилна баня за къмпингуване

    Готини неща продаваш Митко , успех !
    На нас клиренс ни трябва , не скорост

    Коментар


    • #3
      От: www.occ.bg - Преносими газови бойлери и Мобилна баня за къмпингуване

      Браво, Митко, звучи много интересно, успех в начинанията!

      Коментар


      • #4
        От: www.occ.bg - Преносими газови бойлери и Мобилна баня за къмпингуване

        Благодаря ви, Сашо и Яро за подкрепата. Интересни са нещата, но ние сме пристрастени...
        Имам доста идеи за развитие в тази област, надявам се да успея да ги реализирам.
        www.occ.bg - Преносими газови бойлери и Мобилна баня за къмпингуване
        0898777327

        Коментар


        • #5
          От: www.occ.bg - Преносими газови бойлери и Мобилна баня за къмпингуване

          Мите, мога само да кажа - БРАВО!
          Крайно време беше някой от форума да направи нещо такова!
          Отивам да "цъкам"

          п.п. тук "компактна фидрофорна помпа" да смениш една буква

          Коментар


          • #6
            От: www.occ.bg - Преносими газови бойлери и Мобилна баня за къмпингуване

            Здравей колега,
            аз също искам да те поздравя за идеята и проекта, а понеже се вписвам много добре в описанието което си дал, на това как искаме да прекарваме свободното си време, най вероятно скоро ще си закупя нещо от теб
            Смятам, че системата е много добра, особено за хора които нямат фабрични бани в кемпера/караваните или пък са повече хора.

            Поздрави и успех

            Коментар


            • #7
              От: www.occ.bg - Преносими газови бойлери и Мобилна баня за къмпингуване

              Благодаря и на двама ви за отзива и добрите думи. Надявам се наистина да са интересни и полезни продуктите.

              Румба, благодаря и за наблюдателността и забележката за правописната грешка тя и тук е същата, защото копи и пейст, та ще моля модератора да я поправи, че не мога да редактирам стар пост...
              А кога ще видим представянето на твоя бизнес и сайт?
              www.occ.bg - Преносими газови бойлери и Мобилна баня за къмпингуване
              0898777327

              Коментар


              • #8
                От: www.occ.bg - Преносими газови бойлери и Мобилна баня за къмпингуване

                Браво адаш, пожелавам ти успех с това начинание!
                Сайта изглежда много добре!

                П.П. Регистрирах се, не знам това има ли значение, наистина сайта го бива...всичко работи, лесен е за работа и е ненатрапчив с прекалени анимации...страхотно. Гената (edoors), може да почерпи опит от теб.
                Последно редактирано от mitko punev; 08-03-16, 15:44.

                Коментар


                • #9
                  От: www.occ.bg - Преносими газови бойлери и Мобилна баня за къмпингуване

                  Само Браво,какво друго да кажа!
                  .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                  Киа спортаж2000тди 98г
                  Ауди А3 1.9ТДИ
                  Каравана Аdria 390Q

                  Коментар


                  • #10
                    От: www.occ.bg - Преносими газови бойлери и Мобилна баня за къмпингуване

                    Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                    Само Браво,какво друго да кажа!
                    Караваната е като къща,все иска нещо.
                    .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                    Киа спортаж2000тди 98г
                    Ауди А3 1.9ТДИ
                    Каравана Аdria 390Q

                    Коментар


                    • #11
                      От: www.occ.bg - Преносими газови бойлери и Мобилна баня за къмпингуване

                      Всичко .. уж много хубаво.
                      Никъде не намерих инфо .. колко газ "харчи" да речем 12 КВ "чудо" .. на час, на минута, на литри вода ... на?
                      Литър газ, ще стигне ли да си измия краката.

                      Знам колко харчи 5 КВ отоплител .. знам колко и .. 10 КВ, но ....

                      И другото нещо което ме притеснява е околната температура .. и налягането на газа в бутилката.
                      При минус 10 голямата бутилка работи около 5-10 минути и .. замръзва.
                      Легена с топла вода го знаем.
                      Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                      Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                      Коментар


                      • #12
                        От: www.occ.bg - Преносими газови бойлери и Мобилна баня за къмпингуване

                        Браво Мите.Имаш да черпиш.

                        Коментар


                        • #13
                          От: www.occ.bg - Преносими газови бойлери и Мобилна баня за къмпингуване

                          Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
                          Всичко .. уж много хубаво.
                          Никъде не намерих инфо .. колко газ "харчи" да речем 12 КВ "чудо" .. на час, на минута, на литри вода ... на?
                          Литър газ, ще стигне ли да си измия краката.

                          Знам колко харчи 5 КВ отоплител .. знам колко и .. 10 КВ, но ....

                          И другото нещо което ме притеснява е околната температура .. и налягането на газа в бутилката.
                          При минус 10 голямата бутилка работи около 5-10 минути и .. замръзва.
                          Легена с топла вода го знаем.
                          Бях започнал да се притеснявам, че само суперлативи се пишат в темата, и че нещо не е наред, защото няма критики, но ти ме успокои

                          Аз не съм чак такъв екстремист и не се притеснявам дали ще замръзне газовата бутилка при минус 10, защото в такова време едва ли бих къмпингувал, още по-малко пък да се къпя навън доброволно, и без от това да зависи живота ми
                          Иначе "чудото" работи с ниско налягане на газта (30 милибара) при което вероятността да се получи замръзване на газовата бутилка е по-малка.

                          За разхода наистина не съм го писал никъде в описанието по сайта, защото не намирам лесен и приемлив за масовия потребител начин да го посоча. Не е коректно да го указвам в мерни единици като "на час", "на минута", "на литри на вода", защото зависи от фактори като температура на околната среда, температура на входящата вода, температура на изходящата вода...

                          Точния разход на газ, посочен от производителя е 0,12 MJ/L.



                          Първоначално публикуван от gimax Преглед на мнение
                          Браво Мите.Имаш да черпиш.
                          Разбира се, Илийка. Както винаги
                          www.occ.bg - Преносими газови бойлери и Мобилна баня за къмпингуване
                          0898777327

                          Коментар


                          • #14
                            От: www.occ.bg - Преносими газови бойлери и Мобилна баня за къмпингуване

                            Митак ... идеята ми е ясна!
                            Делта Т е посочено при макс поток. Всеки с нормално IQ може да се светне.
                            Забележката ми е насочена ... знаеш къде.
                            Нещо от сорта .. 10 литра газ ... къпеш 2 чавета и жената ... една седмица .... , но само по веднъж на ден.

                            А, нали требе да има и неква критика. За да няма такава утре!
                            Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                            Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                            Коментар


                            • #15
                              От: www.occ.bg - Преносими газови бойлери и Мобилна баня за къмпингуване

                              Браво, Мите! Идеята за Мобилна баня и отделно портативен проточен бойлер са наистина нужни за по-дългото къмпингуване. Или просто за повече комфорт.
                              Успех и пише, че бяхме говорили нещо.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X