Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Задни и предни амортисьори на Фероза

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Задни и предни амортисьори на Фероза

    Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
    Днес ходих на лов -бях закачил една кучешка клетка отзад,трима 100 килограмови дюмбела,и големи удари претърпях-удряше направо на тампоните,явно трябва да мисля нещо с това окачване ...дали допълнителни пружини или други ресьори...незнам дайте съвет.
    Брат , ако ресорите са ти заминали , сменяй ги. Аз днеска това правих и съм много доволен от резултата
    Your conscience is all you can take to your grave.

    Коментар


    • #17
      До: Задни и предни амортисьори на Фероза

      Вчера сложих на Бертонето амове от волга . До сега не съм и предполагал че това чудо може да вози баз да подскача . Старите ,газови ,ги запазих за всеки случай......
      :D Мога да помогна на всеки - стига да не ми иска пари !

      Коментар


      • #18
        До: Задни и предни амортисьори на Фероза

        Това е добра идея колега,ама един друг колега каза ,че били двойно бездействащи...макар че като знам в Росия какво бездорожие е, трябва доста доста да издържат.Впрочем вчера ходих на лов и после имашеее еднааа дълга весела част,така,че не можах да направя снимки.
        МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

        Коментар


        • #19
          До: Задни и предни амортисьори на Фероза

          Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
          макар че като знам в Росия какво бездорожие е, трябва доста доста да издържат.
          За съжаление едното не е достатъчно условие за другото. Аз и грес тяхна не смея да купувам, както и българска. Не знаеш на какво ще попаднеш. Може и да уцелиш, но често се случва и обратното.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #20
            До: Задни и предни амортисьори на Фероза

            За сега се държат добре , по-нататък ще видим . Днес я натоварих доста / 300 кг/ и направо си беше супер в сравнение с преди .
            А някой има ли идея дали може да се рециклират газово-маслени амове ?
            :D Мога да помогна на всеки - стига да не ми иска пари !

            Коментар


            • #21
              До: Задни и предни амортисьори на Фероза

              Рецеклират се,но си стават обикновенни маслени

              Коментар


              • #22
                До: Задни и предни амортисьори на Фероза

                Колеги ,вчера набарах задни волгини амове по 34 лв бройката и следобед ще проверя дали ще станат и поръчвам.На тях пишеше Беларус,като ги разпънах станаха около 600 мм,еднодействащи са и са доста серт.Може да изтърват за година но при тая цена мисля че мога да ги сменям веднъж годишно.Ако стане работата мога и на вас да поръчам.Ще направя и снимки но другата седмица като ги доставят и започна монтажа.
                МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                Коментар


                • #23
                  До: Задни и предни амортисьори на Фероза

                  Колеги
                  интересувам се какви са ви предните амове,
                  че мойте нещо се съмнявам че са достатъчно дълги
                  при леко каране (разбирай 20 - 30км) поемат неравностите нормално
                  но над тази скорост започва да поема неравностите доста твърдо.
                  Така ли е и при вас или да сменям предните амове с по дълъг ход на действие.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Задни и предни амортисьори на Фероза

                    Колега , аз сменях предните преди 10-ина дни.
                    Тези , които намерих са газови Monroe 4x4 Adventure. Вечерта , преди да ги сменя , ги премерих и сравних размерите с тези от сервизното ръководство. Оказаха се с 1-2 см по-дълги и в сгънато и в отпуснато състояние и с леко по- голям диаметър.
                    Въпреки това обаче, съм доволен от резултата откъм возене.
                    Бях намерил и на KYB ,но нямаха газови в наличност , а не ми се обикаляше.
                    Прикачени файлове
                    Your conscience is all you can take to your grave.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Задни и предни амортисьори на Фероза

                      Първоначално публикуван от Georgi Rudy Преглед на мнение
                      Колеги
                      интересувам се какви са ви предните амове,
                      че мойте нещо се съмнявам че са достатъчно дълги
                      при леко каране (разбирай 20 - 30км) поемат неравностите нормално
                      но над тази скорост започва да поема неравностите доста твърдо.
                      Така ли е и при вас или да сменям предните амове с по дълъг ход на действие.
                      Не е от амортисьорите. Ако е от тях, ще си го усетил отдавна. Или поне със сигурност не е от късия им ход. Ако хода им беше къс, отдавна да са заминали. Отпред имаш ограничение на хода с 2 тампона, и отгоре, и отдолу. Като сложиш новите ресори, ще ти се наложи да вдигнеш и малкко предницата. Чак след това упражнение мисли за амове, щото в момента ако е клекнала достатъчно, те при най-малката неравност думкат в тампоните.

                      ...амаа, ферозата си е трупче по принцип. Не очаквай от нея меко возене.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Задни и предни амортисьори на Фероза

                        Колеги днес свалих амортисьори отзад-Монро Адвенчър 4х4 ,измерих дължина в крайно разпънато положение540 мм,в най-сгънато положение 440 мм.Моля ако някой има оригиналните размери или ги измери от свалени такива ,да сподели.Ще му бъда благодарен.Post scriptum-днес намерих Амове от Монро-газови за Газ 24(волга)по....40 лв .
                        Последно редактирано от mihov_1969; 01-11-09, 18:07.
                        МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                        Коментар


                        • #27
                          До: Задни и предни амортисьори на Фероза

                          Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
                          Колеги днес свалих амортисьори отзад-Монро Адвенчър 4х4 ,измерих дължина в крайно разпънато положение540 мм,в най-сгънато положение 440 мм.Моля ако някой има оригиналните размери или ги измери от свалени такива ,да сподели.Ще му бъда благодарен.Post scriptum-днес намерих Амове от Монро-газови за Газ 24(волга)по....40 лв .

                          Според сервизното ръководство:

                          Предни:

                          Макс дължина 365мм
                          Мин дължина 230мм
                          Ход 135мм

                          Задни:

                          Макс дължина 453мм
                          Мин дължина 276мм
                          Ход 177мм

                          ПП: Не знам как се качват снимки от pdf документ. Там има таблицата

                          Поздрави
                          Your conscience is all you can take to your grave.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Задни и предни амортисьори на Фероза

                            TigerHunter,тези размери доста се различават от това,което замерих,търсих и в ръководството но не видях никъде чертеж от къде до къде е замерването.С риск да стана досаден ако някой има чертеж нека го хвърли.P.S.Пак Спарки май ще се намесва!!!
                            МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                            Коментар


                            • #29
                              До: Задни и предни амортисьори на Фероза

                              Няма чертеж с размери в ръководството. Има чертеж на преден и заден амортисьор и под тях таблица с размерите им. Както казах , не знам как да кача страница от пдф документ , но виж тук:

                              на страница 16 (FS-16)
                              Прикачени файлове
                              Последно редактирано от TigerHunter; 01-11-09, 19:53.
                              Your conscience is all you can take to your grave.

                              Коментар


                              • #30
                                До: Задни и предни амортисьори на Фероза

                                TigerHunter,благодаря ти но това пак не ме топли.Оказва се че тампона не опира в моста при максимално свиване на Амо-вете.И това е много лошо,защото може да направя голяма поразия.Явно не са за този модел,но така са дошли от Холандия.
                                МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X