Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с шофьорската книжка!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Re: Проблем с шофьорската книжка!

    ще прослдявам тема и аз... Скоро ше трибва да сменим моия книжка (Словенска) със БГ книжка. ама не ми се го прави защо сегашна книжка истича на 2064 година
    o89 sedem sedem 33 986

    Коментар


    • #17
      От: Проблем с шофьорската книжка!

      Елементарно е , където живееш - ползваш тяхна книжка . Никой не отнема правата на СУМПС , може да си го ползваш навсякъде - като турист . Ако имаш адрес в чужбина , си задължен по закон да вземеш местна тапия . Също е и с регистрацията на МПС . Изключения има за командировани за кратки периоди , студенти и т.н. При подаване на документи за подмяна поради изтичане на срока на валидност примерно , се попълва декларация за адрес . Може вече да излиза и автоматично . Ако излъжеш - ето ти повод за дело - документна измама . Подмяната в чужбина се извършва срещу скромна сума , няма курс . Съвет към колегата започнал темата . Поискай им писменно удостоверение за завършения курс и издържания изпит . Превеждаш го , и с него правиш опит да получиш документа в чужбина . Трябва да се получи . Ако ли не , караш курса на ново където живееш , имаш право на изпит при избор от 12 различни езика - според знанията ти .


      Kann ich die Prüfung auch in einer anderen Sprache absolvieren?


      • Ja! Aktuell bieten wir Ihnen die Möglichkeit, die Prüfung in 12 Fremdsprachen (Englisch, Französisch, Griechisch, Hocharabisch, Italienisch, Kroatisch, Polnisch, Portugiesisch, Rumänisch, Russisch, Spanisch und Türkisch) zu absolvieren. Sprechen Sie Ihren Fahrlehrer an!
      Последно редактирано от Пламен Атанасов; 11-12-18, 14:24.

      Коментар


      • #18
        От: Проблем с шофьорската книжка!

        Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
        Зависи колко ти е това " неотдавна" . Аз по- отдавна (до 2002-ра) се занимавах с ТИР транспорт , че и карах даже .
        От 1990. Навън ги взимаха даже и с С. Там заради заплати, но за тук не знам защо собственик назначaва такъв на автовоз и ТИР. Това вероятно е спряло бързо, но с дубъл, та и повече свидетелства (украински, руски, всякакви от бившата Югосл) вероятно е спряло след влизане в ЕС или поне вече. Колегата Пл Атанасов е споменал за студентите.
        Първоначално публикуван от Пламен Атанасов Преглед на мнение
        Елементарно е , където живееш - ползваш тяхна книжка . Никой не отнема правата на СУМПС , може да си го ползваш навсякъде - като турист . Ако имаш адрес в чужбина , си задължен по закон да вземеш местна тапия . Също е и с регистрацията на МПС . Изключения има за командировани за кратки периоди , студенти и т.н. При подаване на документи за подмяна поради изтичане на срока на валидност примерно , се попълва декларация за адрес . Може вече да излиза и автоматично . Ако излъжеш - ето ти повод за дело - документна измама . Подмяната в чужбина се извършва срещу скромна сума , няма курс . Съвет към колегата започнал темата . Поискай им писменно удостоверение за завършения курс и издържания изпит . Превеждаш го , и с него правиш опит да получиш документа в чужбина . Трябва да се получи . Ако ли не , караш курса на ново където живееш , имаш право на изпит при избор от 12 различни езика - според
        Така е, но колегата защо не го знае
        А тези простотии се правят от името на всички ни.
        Даника
        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

        Коментар


        • #19
          От: Проблем с шофьорската книжка!

          Светът нито започва, нито свършва в границите на ЕС. Българската шофьорска книжка не значи нищо в има-няма половината свят.
          В Сърбия до към 2000-та година не се признаваха българските свидетелства. В Азия почти навсякъде ви трябва международна книжка, която е всъщност преведена българска. В Египет не я признават-пробвал съм да си взема кола под наем, искаха ми международно свидетелство. С българското не можело. В щатите е според зависи-във Вирджиния и Вашингтон са ме спирали ченгета, във Вирджиния нищо не са казвали...ама вашингтонското ченге никак не беше убедено, че мога да карам там с българската книжка. Не направи проблем, ама...малко на добра воля.
          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

          Коментар


          • #20
            От: Проблем с шофьорската книжка!

            Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
            Светът нито започва, нито свършва в границите на ЕС. Българската шофьорска книжка не значи нищо в има-няма половината свят.
            В Сърбия до към 2000-та година не се признаваха българските свидетелства. В Азия почти навсякъде ви трябва международна книжка, която е всъщност преведена българска. В Египет не я признават-пробвал съм да си взема кола под наем, искаха ми международно свидетелство. С българското не можело. В щатите е според зависи-във Вирджиния и Вашингтон са ме спирали ченгета, във Вирджиния нищо не са казвали...ама вашингтонското ченге никак не беше убедено, че мога да карам там с българската книжка. Не направи проблем, ама...малко на добра воля.
            В Щатите някакъв познат го бяха пратили да пита в местния DOT дали важи книжката му. След като чукали-тракали с недоумение на компютъра, извадили един прашасал книжен том отнякъде, трупнали го на бюрото, разлетели се прахоляк и молци от него, прелистили пожълтелите му страници и му казали: "В нашия щат можете да карате с тази книжка!"
            Аз на младини във Франкофония нали старите книжки бяха на български и... френски, много убедено разправях на френските ченгета, че това мойто е международна книжка Онези гледат, клатят глава - "Non, международните книжки са други!". А аз им викам: "Тия са нов образец, вижте - защо иначе ще пише в тях на френски?". И така минавах през проверките им.
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • #21
              От: Проблем с шофьорската книжка!

              Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
              От 1990. Навън ги взимаха даже и с С. ..
              Аре ся па с С . Нали караха (пак според теб )тирове и с Б .
              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

              Коментар


              • #22
                От: Проблем с шофьорската книжка!

                Абе ,много сте зле . Автора не е влизал у форума от как е пуснал темата а некой ще се изтепат как са карали по свето и кви тескерета.

                Коментар


                • #23
                  От: Проблем с шофьорската книжка!

                  Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
                  Абе ,много сте зле . Автора не е влизал у форума от как е пуснал темата...
                  Ами кат го изгонѝхте мумчеето, как да влиза?
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • #24
                    От: Проблем с шофьорската книжка!

                    Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                    Аре ся па с С . Нали караха (пак според теб )тирове и с Б .
                    Да,караха, но основното е за повече от едно свидетелство, андрешковщината и... .
                    А тези простотии се правят от името на всички ни.
                    Даника
                    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                    Коментар


                    • #25
                      От: Проблем с шофьорската книжка!

                      Първоначално публикуван от Пламен Атанасов Преглед на мнение
                      Елементарно е , където живееш - ползваш тяхна книжка . Никой не отнема правата на СУМПС , може да си го ползваш навсякъде - като турист . Ако имаш адрес в чужбина , си задължен по закон да вземеш местна тапия . Също е и с регистрацията на МПС . Изключения има за командировани за кратки периоди , студенти и т.н. При подаване на документи за подмяна поради изтичане на срока на валидност примерно , се попълва декларация за адрес . Може вече да излиза и автоматично . Ако излъжеш - ето ти повод за дело - документна измама . Подмяната в чужбина се извършва срещу скромна сума , няма курс . Съвет към колегата започнал темата . Поискай им писменно удостоверение за завършения курс и издържания изпит . Превеждаш го , и с него правиш опит да получиш документа в чужбина .....
                      В Германия,можеш да караш с българска книжка,ако е издадена преди датата на регистрация тук.Когато изтече, се сменява с немска.Не можеш да изкарваш категории или нова книжка,другаде.Можеш,но са невалидни.При проверка на пътя,няма проблеми,но при произшествие,жална ти майка.У наше село и другия вариант не става.Курса трябва да се кара тук.Търсихме варианти за дъщерята,за това се интересувах.Ако на някой му е интересно,за Б категория –2000 Е,без допълнителните часове.Учебните коли са с 3 педала.Минава се теорията и когато се почувства готова си насрочва изпит.Днес и беше второто кормуване.
                      Дизелов Jeep, не е Jeep.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Проблем с шофьорската книжка!

                        РЕжими разни...разликата е, че колкото повече време минава, толкова повече българчета плъзват по света и толкова по-трудно ще става.
                        Както във всеки тарикатлък-и тук номерът минава само ако си сред първите. В което няма нищо лошо де. Но трябва вътрешната нагласа, че е до време.
                        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Проблем с шофьорската книжка!

                          Първоначално публикуван от Krelion Преглед на мнение
                          В Германия,можеш да караш с българска книжка,ако е издадена преди датата на регистрация тук.Когато изтече, се сменява с немска.Не можеш да изкарваш категории или нова книжка,другаде.Можеш,но са невалидни.При проверка на пътя,няма проблеми,но при произшествие,жална ти майка.У наше село и другия вариант не става.Курса трябва да се кара тук.Търсихме варианти за дъщерята,за това се интересувах.Ако на някой му е интересно,за Б категория –2000 Е,без допълнителните часове.Учебните коли са с 3 педала.Минава се теорията и когато се почувства готова си насрочва изпит.Днес и беше второто кормуване.
                          Аз съм в момента в такова заварено положение. Бях регистриран вече в Германия и ходих на курсове във Велико Търново. По съвсем простата причина, че курса беше дори над 2 хил евро, а в Търново 500лв. Тогава не знаех, за това правило за шофьорските книжки. Било е въведено, защото масово германци с отнени книжки са ходели да си изкарват в Полша такива.
                          Веднъж са ме спирали за проверка, втори бях свидетел на птп и веднъж ми я взеха за един месец. Бяха ме снимали с превишена скорост, имаше глоба и точки, и ми я взеха за месец. Тогава говорих с тях, и ми обясниха, че реално книжката не е незаконна,но на тях им е забранено да я подменят. В случай, че водача направи достатъчно нарушения, за да му бъде отнета на територията на Германия, наистина я вземат и я пращат в България и там си я третират като отнета от тях.
                          Изключение от закона, е ако статуса на човека е неработещ студент. Тогава няма проблеми. Предполагам, че за в бъдеще това ще се промени и тогава ще му мисля. Ако си караш по правилата и най-вече видят, че си чужденец не правят проблеми. Друга е филмът, ако караш с български номера.

                          Разликата е, че явно в момента в България са започнали да отказват издаването, но друг е въпроса до кой как е регистриран.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Проблем с шофьорската книжка!

                            На кратко - възможности и ситуации различни , но би трябвало да му е ясно вече основното . Дали в Германия , Белгия или където и да е другаде документите се обработват от чиновници . В много случаи различните хора , тълкуват неясноти или сложности в даден закон различно . Убедил съм се в това нееднократно в България , и Германия също. Посещавам примерно община , техническа служба , бюрото по регистрации - навсякъде от изброените съм ги тествал . Получаваш категоричен отговор , че нещо не е позволено или не става . Изчаквам седмица - две , посещавам друг служител на съответната служба - мотивираш се и обикновено нещата се случват .

                            Коментар


                            • #29
                              От: Проблем с шофьорската книжка!

                              Мой познат,немски гражданин с унгарска книжка.Кара през нощта,нещо губи пътя и заорава през нивата.Нищо му няма.Обажда се и го довлачват до тях.На следващия ден идва полиция.Седем месеца затвор,отнемане на свидетелството и глоба.В рамките на 3 месеца си избира кога да влезе.Лежа 5,като още от третия го пускаха за вохенендите.Това, миналата година.В момента е в Унгария да си вземе книжка.Същата ли,нова ли, не разбрах.Такива ми ти работи.
                              Дизелов Jeep, не е Jeep.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Проблем с шофьорската книжка!

                                Първоначално публикуван от Krelion Преглед на мнение
                                Мой познат,немски гражданин с унгарска книжка.Кара през нощта,нещо губи пътя и заорава през нивата.Нищо му няма.Обажда се и го довлачват до тях.На следващия ден идва полиция.Седем месеца затвор,отнемане на свидетелството и глоба.В рамките на 3 месеца си избира кога да влезе.Лежа 5,като още от третия го пускаха за вохенендите.Това, миналата година.В момента е в Унгария да си вземе книжка.Същата ли,нова ли, не разбрах.Такива ми ти работи.

                                Трезвен и с валидно СУМПС?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X