Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с Нива, помагайте със съвети и идеи моля!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Проблем с Нива, помагайте със съвети и идеи моля!

    Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
    По материяла изгледан в клипа,категорично не е съединител.



    Точно,но трябва да се провери дали на блокаж "тръгва" и ако да,имаме проблем(най-вероятно) със предният мост(полуос,диф,каре),ако не ще,най-вероятно е заминал междинният диф(почти невъзможно) в раздатката,която трябва да се включи на бързи или бавни и да се провери горе написаното.
    Абе писах му аз на колегата да провери: на бързи,на бавни,с разблокиран и блокиран диф и на неутрална,амааааа....
    Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

    Коментар


    • #92
      От: Проблем с Нива, помагайте със съвети и идеи моля!

      Поне по това което се вижда от клипа съединителя работи коректно и междинното двойно каре е здраво . След като не имало миризма на изгоряло феродо .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • #93
        От: Проблем с Нива, помагайте със съвети и идеи моля!

        То на клипа какво се вижда е едно, но има и неща които не се виждат, а и вероятно не се чуват като на място.
        Вижда се раздатката, преди да се изключи на неутрална. Но съединителят натиснат ли е тогава, та нищо не се върти?! Вероятно не е, но защо тогава нищо не се върти, а мотора работи?! Ако е счупена раздатката или нещо след нея ще видим въртене, макар че колата няма да тръгва, както и в случая. Въртенето след изключване на раздатката, е защото все някакъв въртящ момент от съединителя се предава, та дори да е останал без феродо, достатъчен за въртенето на свободния вече вал на раздатката(както и за леко поклащане на колата при включена раздатка).
        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

        Коментар


        • #94
          От: Проблем с Нива, помагайте със съвети и идеи моля!

          Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
          С Трапера сме писали едновременно.
          За тоя лост те питах няколко пъти,ама ти нито веднъж не отговори.В това положение на този лост,колата трябва да се държи точно по този начин!!!
          Това беше нещото, което ми каза да пробвам колегата - лоста на бавните на неутрална, включвам на трета и наблюдавам. Направих и клип, за да му пратя. Не съм опитвал да тръгвам в това положение...
          Suzuki Grand Vitara, V6 2.5L

          Коментар


          • #95
            От: Проблем с Нива, помагайте със съвети и идеи моля!

            Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
            То на клипа какво се вижда е едно, но има и неща които не се виждат, а и вероятно не се чуват като на място.
            Вижда се раздатката, преди да се изключи на неутрална. Но съединителят натиснат ли е тогава, та нищо не се върти?! Вероятно не е, но защо тогава нищо не се върти, а мотора работи?! Ако е счупена раздатката или нещо след нея ще видим въртене, макар че колата няма да тръгва, както и в случая. Въртенето след изключване на раздатката, е защото все някакъв въртящ момент от съединителя се предава, та дори да е останал без феродо, достатъчен за въртенето на свободния вече вал на раздатката(както и за леко поклащане на колата при включена раздатка).
            Това, което се вижда на клипа е при неутрални бавни, на трета скорост и с отпуснат педал на съединителя.
            Suzuki Grand Vitara, V6 2.5L

            Коментар


            • #96
              От: Проблем с Нива, помагайте със съвети и идеи моля!

              Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
              Абе писах му аз на колегата да провери: на бързи,на бавни,с разблокиран и блокиран диф и на неутрална,амааааа....
              Пробвах с блокажа - не тръгва, поради което колегата, който ми даваше указания по тел-а каза, че според него не е счупена полуоска, освен ако няма сгънали едновременно неща отпред и отзад...
              Suzuki Grand Vitara, V6 2.5L

              Коментар


              • #97
                От: Проблем с Нива, помагайте със съвети и идеи моля!

                И нещо допълнително - вчера, когато закачиха Нивата на лебедката, за да я качим на камиона се оказа, че гумите не се завъртат - това при неутрална и ненатиснат спирачен педал. Със спусната ръчна...
                Казвам го, ако има някаква връзка...
                Suzuki Grand Vitara, V6 2.5L

                Коментар


                • #98
                  От: Проблем с Нива, помагайте със съвети и идеи моля!

                  Има някаква възможност да са блокирали спирачки . На времето на волгата ми се беше разложил задния спирачен маркуч течността в едната посока минава защото е високо налягането но обратно не се връща .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • #99
                    От: Проблем с Нива, помагайте със съвети и идеи моля!

                    Първоначално публикуван от Map4 Преглед на мнение
                    Това, което се вижда на клипа е при неутрални бавни, на трета скорост и с отпуснат педал на съединителя.
                    Нещо бъркаме понятията,а може би и не само тях.Няма такова нещо като неутрални бавни.Това е неутрално положение на раздатката,нещо като свободната на скоростната кутия,т.е. върти се само първичния(входящия вал) на раздатката!
                    Когато раздатката е на:
                    бавни с блокаж
                    бавни без блокаж
                    бързи с блокаж
                    бързи без блокаж
                    Какво се случва,същото като на клипа ли?Върти се гуменото каре и първичния вал на раздатката,но колата не тръгва?Т.е. колата при всички горе описани положения на раздатката се държи като на клипа,само се форсира без наченки на потегляне?
                    Имам чувството,че си играеш с тия лостове,без да знаеш кой за какво служи и кога и как се използват.
                    Последно редактирано от kameno karp; 02-11-16, 05:00.
                    Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                    Коментар


                    • От: Хелпппп!

                      Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                      ...
                      Имам чувството,че си играеш с тия лостове,без да знаеш кой за какво служи и кога и как се използват.
                      Не е чувство. Ясно е от самото начало.

                      Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                      И, към колегата пуснал темата,
                      почети за какво е, кога се ползва, и кога не трябва да се пипа най-малкият лост, защото потрошиш ли раздатката ще ти е по-евтино да хвърлиш НИВАта,
                      това ако въобще се окаже, че сегашният ти проблем е по-евтин от колата.
                      Затова и не може да обясни, защото не знае какво е направил.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • От: Проблем с Нива, помагайте със съвети и идеи моля!

                        Здравей, това е сайт с ръководство за експлоатация дано да ти помогне по някакъв начин.
                        http://pkfnpo.ru/auto/lada/2121/niva.html

                        Коментар


                        • От: Хелпппп!

                          Това е друг сайт със ремонти и снимки,
                          http://niva-remont.com/

                          Коментар


                          • От: Проблем с Нива, помагайте със съвети и идеи моля!

                            Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                            По горе описанато залагам на пръснат феродов диск,няма смрад и пушеци,просто се е разпаднал.Не е със сигурност проблем с помпи и примерно разложен маркуч,ако е след време диафрагмата преодолява затапването в маркуча и автомобила ще тръгне на стартер.На колко км е тази Нива и сменян ли е въобще феродов диск!?
                            При покупката ми казаха, че преди 7 месеца е бил сменен целия съединител, но може да се окаже, че е била грешна информация. След преглед в сервиз диагнозата е съединител за смяна. По същото време е блокирала и ръчната т.е. два дерта в едно и също време. И скъсано гумено каре. Поръчах си чарковете. На пролет ще се сменят
                            Suzuki Grand Vitara, V6 2.5L

                            Коментар


                            • От: Проблем с Нива, помагайте със съвети и идеи моля!

                              Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                              Аз не разбрах дали на бързите пуска сединителя или само на неутралната.
                              Ако няма феродов диск,не трябва ли да се чува стържене от триенето на метал в метал?
                              Ако има някакви останки от феродо не трябваше ли да запушат от толкова форсиране?
                              В сервиза също бяха очудени, че е нямало звук и мирис. Но нямаше. Знам как мирише нагоряло феродо - или ми е бил запушен носа или е нямало подобен мирис - щях да го усетя. А звук нямаше със сигурност.
                              Suzuki Grand Vitara, V6 2.5L

                              Коментар


                              • От: Проблем с Нива, помагайте със съвети и идеи моля!

                                Може съединителят да не е износен, а просто скъсан.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X