Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Винетка и приложението и

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Винетка и приложението и

    При уреждането или покупкита на важни документи предпочитам да имам работа не с машина ,а със жив човек срещу себе си ,касовия бон може да е само от машина.Иформационните технологии и банкови плащания са хубаво нещо ,но ние не сме дорасле още за тях ,като сигурност и качество на софтеура.Всички държавни сайтове го имат тоя проблем.Австрийската фирма казва че си е свършила работата и съм сигурен че е така,но тука има хора които сеправят на по-по-най и винаги осират нещата,така и стана.Винаги тъпаци откриват топлата вода втори път,търсейки някоя далавера покрай това. п.с.Абе а кво стана с новите джипове на батко?Дали ше катерат добре в гората?За там заявили.че им трябват,за планиски терени.........Тия да не оглеждат и за винетки по баирите........?!?
    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

    Коментар


    • От: Винетка и приложението и

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      Няма и нужда. Има например PayPal за тая работа.
      "например" - да. Ще повторя префразирано: Няма как българската държава да накара някого да си направи акаунт в пейпал, за да си купи българска винетка.
      Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

      Коментар


      • От: Винетка и приложението и

        Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
        ...Иформационните технологии и банкови плащания са хубаво нещо ,но ние не сме дорасле още за тях...
        Говори за себе си. Плащането с карта в магазин пак са информационни технологии. Аз нямам познат в обкръжението си, активен и на възраст под 50 години, който да няма електронно банкиране поне за да си гледа наличностите.

        По отношение на плащанията проблеми няма много, ама много отдавна. Това че някой е осрал една система, дето сега влиза в експлоатация, не означава нищо. Хич не са му виновни информационните технологии.

        Пак - от години не съм ходил физически в банка, освен да си взема някоя преиздадена карта, в НОИ/НАП, в агенция по вписванията, да си платя телефона, интернета, кабелната и т.н. По магазини (освен за хранителни продукти, дрехи и домашни потреби) също ходя крайно рядко.

        За цялото това време (много над 10 години) имам един случай на източена карта и ми върнаха парите. Нищо специално не правя по въпроса.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: Винетка и приложението и

          Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
          "например" - да. Ще повторя префразирано: Няма как българската държава да накара някого да си направи акаунт в пейпал, за да си купи българска винетка.
          Няма и как да го задължи да си издаде карта, за да си купи. Задължава го само да си купи. Как - негов проблем. Само дето повечето имат и карта и акаунт, и банкиране и т.н. И пари в брой.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: Винетка и приложението и

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            Няма и нужда. Има например PayPal за тая работа.
            Ъъъъ, Paypal, bgtoll.bg?!

            Коментар


            • От: Винетка и приложението и

              Първоначално публикуван от carrot Преглед на мнение
              Ъъъъ, Paypal, bgtoll.bg?!
              Казвам само че има начини, без да се ползва нищо българско, касаещо сигурността на плащането. Какво има в bgtoll ще разбера в момента, в който ми изтече някоя винетка.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: Винетка и приложението и

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                Няма и как да го задължи да си издаде карта, за да си купи. Задължава го само да си купи. Как - негов проблем. Само дето повечето имат и карта и акаунт, и банкиране и т.н. И пари в брой.
                Да, купуването на винетка през интернет може да е полезна екстра, но това не отменя задължението на АПИ да продава винетки срещу кешовица или с банкова карта на всеки граничен пункт.
                Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                Коментар


                • От: Винетка и приложението и

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  Говори за себе си. Плащането с карта в магазин пак са информационни технологии. Аз нямам познат в обкръжението си, активен и на възраст под 50 години, който да няма електронно банкиране поне за да си гледа наличностите.

                  По отношение на плащанията проблеми няма много, ама много отдавна. Това че някой е осрал една система, дето сега влиза в експлоатация, не означава нищо. Хич не са му виновни информационните технологии.

                  Пак - от години не съм ходил физически в банка, освен да си взема някоя преиздадена карта, в НОИ/НАП, в агенция по вписванията, да си платя телефона, интернета, кабелната и т.н. По магазини (освен за хранителни продукти, дрехи и домашни потреби) също ходя крайно рядко.

                  За цялото това време (много над 10 години) имам един случай на източена карта и ми върнаха парите. Нищо специално не правя по въпроса.
                  Да, говоря за себе си!Да електронна банкова система и сигурност не бих се доверил отново,никога!От Пиратус банк ми дръпнаха 300лв.и никой не можа да ми каже нищо,мрънкаха за системата.Карти използвам само за трансфер на суми и не държа никакви пари там.В банка може ,ма не и по електронен път!Много познати са им дърпали от карти и ги уведомяват с смс че има теглене и кво,духат супата!Не си патил!Биткойн трансфер данните не са без пари ,все някои гърмят заради това.Много ъти съм бил свидетел на клиенти пред мене как терминалите не могат да им прочетат картите и се налага да си плащат кеш и броят стотинките и прехвърлят уфчетат в портомнето ,па то празно,щото нали имаме карта.Скоро гледах едни гърци в уикито на парадайз мол.Цирк ,това да е Европа,Щатите ,Скандинавия ,Канада или в друга високотехнологична нация да ме убедиш,за тука съм супер убеден в обратното.Имам компютърна грамотност над средната ,налага ми се .Още преди едни 25 години едни гастарбайтери от съседен квартал,правеха турове в Германия за прочит на карти ,там работеха уж като заварчици,е не им вървя дълго,та никой не може да ме убеди в електронна банкова или винетна сигурност!
                  Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                  Коментар


                  • От: Винетка и приложението и

                    Хм, ще да съм някакъв супермен тогава, щом за 18 години постоянно ползвам карти и интернет разплащания и нищо такова не ми се е случвало, а при единственото приключение ми върнаха над 1500 кинта, минавайки по каналния ред.

                    Това с нечетенето на карти на чужденци е простотия на банката, на която е терминала, или простотия на търговскич обект, който го е поръчал. И аз съм бил свидетел как не чете карти на чужденци. Затова винаги имам повече от една карта, на повече от една банка, и от различен вид. Важи за всички, не само за българи и не само за чужденци, и не само в България. И в Европа, Щатите и Скандинавия се случва.

                    Вярно, с Пиреус и прочие полюции не съм се занимавал. Алианц, ПИБ и Райфазен само. Карти VISA и VISA Electron.

                    ПП: От Пиратус не знам какво са ти разправяли за въпросните 300лв, обаче няма плащания, минали през банка, които са непроследими, освен по сложни схеми при големите риби, ама там говорим за много повече нули след първата цифра. Ако пък някой ти е дърпал от картата си има канален ред за обжалване, особено за класическа VISA и MasterCard (не Electron или както там е еквивалента на MasterCard).
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Винетка и приложението и

                      Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                      ..., но това не отменя задължението на АПИ да продава винетки срещу кешовица или с банкова карта ...
                      Защо за АПИ да е задължение пък за НАП да не е ? Това с банкоматите е добра идея и дано се реализира.

                      Коментар


                      • От: Винетка и приложението и

                        Първоначално публикуван от stankos Преглед на мнение
                        Защо за АПИ да е задължение пък за НАП да не е ? Това с банкоматите е добра идея и дано се реализира.
                        банкоматите нямат букви на клавиатурата, как ще въведеш ДКН
                        ________________________________________________
                        Subaru OUTBACK 2,5
                        Hyundai TUCSON 2.0

                        Коментар


                        • От: Винетка и приложението и

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          Хм, ще да съм някакъв супермен тогава, щом за 18 години постоянно ползвам карти и интернет разплащания и нищо такова не ми се е случвало, а при единственото приключение ми върнаха над 1500 кинта, минавайки по каналния ред.

                          Това с нечетенето на карти на чужденци е простотия на банката, на която е терминала, или простотия на търговскич обект, който го е поръчал. И аз съм бил свидетел как не чете карти на чужденци. Затова винаги имам повече от една карта, на повече от една банка, и от различен вид. Важи за всички, не само за българи и не само за чужденци, и не само в България. И в Европа, Щатите и Скандинавия се случва.

                          Вярно, с Пиреус и прочие полюции не съм се занимавал. Алианц, ПИБ и Райфазен само. Карти VISA и VISA Electron.

                          ПП: От Пиратус не знам какво са ти разправяли за въпросните 300лв, обаче няма плащания, минали през банка, които са непроследими, освен по сложни схеми при големите риби, ама там говорим за много повече нули след първата цифра. Ако пък някой ти е дърпал от картата си има канален ред за обжалване, особено за класическа VISA и MasterCard (не Electron или както там е еквивалента на MasterCard).
                          Да не ти разправям.в някоя по-бабанова република от наща какво приключение е .При пълни с пари карти да не можеш да дръпнеш пари .Косово 2018 ,служебни карти,пари за пазаруване на кило?!?!При ограничение от 200евро дневни ,когато откачи системата можеш да изтеглиш всичко от картата от раз.Ама айде че не за точно това е темата,въпреки че и дрете неща са свързани с опцията електронна услуга.Не е зле да си ги има и другите опции,пощи ,бензиностанции,на електронни терминали който иска да рискува.То ако беше сигурно ,щешеда стартира и електронното гласуване,но и то ще стартира като Е винетките.Не сигурно как ще работи системата и занапред с тия "калмучи" в системата.
                          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                          Коментар


                          • От: Винетка и приложението и

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            ...Алианц, ПИБ и Райфазен само. Карти VISA и VISA Electron.

                            ...
                            На Караванкен тунел,автомата,така ми изплю VISA на Fibank,че трябваше да слизам от колата да си я взема.Ба.ти майтапа беше.Понеже съм близо,не мога да си отворя вратата.Трябваше да платя в брой,да се преместя малко,бариерата чака обаче. Иначе съм плащал с нея къде ли не.Кво не я хареса, не знам.
                            Дизелов Jeep, не е Jeep.

                            Коментар


                            • От: Винетка и приложението и

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              ... Какво има в bgtoll ще разбера в момента, в който ми изтече някоя винетка.
                              E то си пише - с карта, банков превод или в брой. Пейпал нанайси. То не че Пейпал е непробиваем де.
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар


                              • От: Винетка и приложението и

                                За да си купиш право да ползваш републиканската пътна мрежа, трябва или да си купиш възможност да оперираш с карта, или да търсиш къде на м@йната си приемат пари в брой. За да паркираш в платена зона трябва или да си купиш мобилна услуга на частен оператор, или да търсиш къде на м@йната си се е сврял общинския служител. Ако въобще го има. Не ме кефи нещо тази схема, генерираща допълнителни разходи за да е лесно да си изряден.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X