Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос относно Daihatsu Feroza

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Въпрос относно Daihatsu Feroza

    Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
    Има, Търтьо.
    На фултайм корозата има чалъм да се включи само на задно, като се извади един щифт от раздатката. На него явно е изваден. Ползва се, за теглене и тем подобни магарии, но пише, че не е редно да се кара така.
    Иначе положението на лоста което съответства на 4L, се явява 2Н, но не може да включи на това положение, без да е изваден щифта.
    Всъщност е само едно болтче, което се отвива.
    Баси и разбирачите и факирите има у нас. А да се четат мануалите, айде нема нужда
    Немам думи!


    ПП: Колега, изтегли си сервизните ръководства и се консултирай с тях. Ясно си е написано, че не е редно да се кара на тоя режим.

    ПП2: Цитат: "However, this procedure is described for the switching at the time of towing or vehicle inspections. Therefore, never drive the vehicle allways under the 2WD mode."
    Добре ,ти като си ги чел мануалите на ингилизки какво разбра?При 2WD Има само една хипотеза-да върти задния диф.Тоя нов и млад колега(титан на трансмисионната мисъл)казва ,че когато отключел хъбовете(става въпрос за предните колела) камиона не щял да върви,т.е. нещо не дава вътък назад.После всичко му се оправя от само себе си ,става мощен фултайм и хуква.Къде е драмата? Нямам идея какви лостове има при фултайма на Ферозата и какви положения.Например при нивата има едно положение на средния лост, при което никой мост не работи(било за диагностика,въпреки недоразуменията на Альошите).Прочети му пак изключително ""ясните" и "недвусмислени" обяснения и тогава слагай диагнози,обяснения и мнения.Post Scriptum(lat.)-Някои го пишат послепис,демек ПП.Има и други дето знаят по няколко чужди езика.
    МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

    Коментар


    • #17
      От: Въпрос относно Daihatsu Feroza

      Колега Михов, отзад-напред. Знам, какво е P.S. Пиша ПП, за да не превключвам езиците.
      Колегата казва, че на 2Н не му тръгва. Ами, фултайма ако му изключиш хъбовете, ще тръгне ли, питам аз?
      Или ако му свалиш някой от карданите?
      На 4Н, блокира централния диф и колата си се движи на задно ако е с отключени хъбове, макар че колегата не споделя за тоя режим.
      На 4L, няма как да включи фултайм раздатка, ако не е отвит въпросния болт. При него явно е, и затова казва, че няма разлика с 4Н. Т.е. няма бавни.
      Обясни ми ти, къде греша, че не се сещам....

      P.S. Знам английски. Не перфектно, но достатъчно, за да разбирам каквото ми трябва.
      P.S. 2 Не го приемай като заяждане, не съм такъв човек!

      и P.S. 3 Не знам, как се вади снимка на екрана, за да демонстрирам схемата с положенията на лоста при фултайм Ферозата.
      Последно редактирано от TigerHunter; 30-10-11, 18:12.
      Your conscience is all you can take to your grave.

      Коментар


      • #18
        От: Въпрос относно Daihatsu Feroza

        Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
        Колега Михов, отзад-напред. Знам, какво е P.S. Пиша ПП, за да не превключвам езиците.
        Колегата казва, че на 2Н не му тръгва. Ами, фултайма ако му изключиш хъбовете, ще тръгне ли, питам аз?
        Или ако му свалиш някой от карданите?
        На 4Н, блокира централния диф и колата си се движи на задно ако е с отключени хъбове, макар че колегата не споделя за тоя режим.
        На 4L, няма как да включи фултайм раздатка, ако не е отвит въпросния болт. При него явно е, и затова казва, че няма разлика с 4Н. Т.е. няма бавни.
        Обясни ми ти, къде греша, че не се сещам....

        P.S. Знам английски. Не перфектно, но достатъчно, за да разбирам каквото ми трябва.
        P.S. 2 Не го приемай като заяждане, не съм такъв човек!

        и P.S. 3 Не знам, как се вади снимка на екрана, за да демонстрирам схемата с положенията на лоста при фултайм Ферозата.
        Така ,аз също не искам да се заяждам,а просто се опитвам да анализирам какви са симптомите и къде е проблема.Нямам инфо за позициите на раздатката при фултайм Фероза.При Фултаймовата Нива има три лоста в купето:скоростен,този на блокировката на междинния диференциал(най-малкото с две позиции),и този за бързи,бавни и свободно.Тъй като колегата говори за 2Н,4Н и 4 лоу,допускам че е парттайм.Ако е парттайм няма вариант на 2Н ,дори при изключени хъбове и при читава задна трансмисия да не тръгне.Колегите започнаха да гадаят...задни полуоски,заден диф,кардан и т.н.Аз допуснах че някой може да е интервенирал раздатката,т.е.да е ''скопил'' някое валче или осичка.Дотук ясно ли е?После изведнъж младия ни колега прави изявление ,че всичко му работи и всичко е прекрасно.Той едва ли ще се включи пак,но ние големите ''спецове'' почваме да си натъртваме дисталните фаланги на вторите и третите пръсти на предните крака.Кой ще слага лост на който да пише 2н,4н и 4л,освен ако колегата не е ''окъпан'' при продажбата.Идея си нямам какви лостове и какви положения има при фултайм ферозите.Имам някакъв спомен ,че наш колега сменя раздатка и ако чете да се включи за пояснение.Надявам се да си ме разбрал.
        МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

        Коментар


        • #19
          От: Въпрос относно Daihatsu Feroza

          За мен най-интересното от тая тема /хубава тема/ е , че задалия въпроса човечец изключително брЪзо си изясни въпросчето и побрЪзА да "затвори" темата.
          Не е срамно да питаш, срамно е да се правиш на разбрал без да изобщо да си. Относно фул тайм и парт тайм автомобилите естествено е че заставам зад ЛАНД РОВЕРа и НИВАта. Но това не означава че Ферозката не става. Много си е добра колицата, но стара истина е че най-добрият автомобил е този когото познаваш, с две думи този с който си знаете номерата и ще излезете от всяка ситуация. А от питащия колега не останах с такова убеждение. Останах с чувството че това е първото му докосване до високопроходим автомобил, което той се притеснява да сподели. Не го съветвам да продължава в този дух ако иска да има приятни мигове в и извън пътя. Питай бе човек, питай ! Но като питаш и слушай какво ти отговарят, не бягай !
          Тази земя, по която тъпча сега,
          тази земя, която пролетен вятър пробужда,
          тази земя – не е моя земя,
          тази земя, простете, е чужда.

          Коментар


          • #20
            От: Въпрос относно Daihatsu Feroza

            Да бе. Пича се изниза яко дим.

            Ферозата няма неутрално положение. Лостчето е все същото, само че има две положения: Напред е Full Time, a назад Cener Diff Lock.
            Третото положение, което съответства на 4L при парт тайма е 2WD, и на схемата е означено с пунктирана линия. Описах, как може да се включи.
            Последно редактирано от TigerHunter; 30-10-11, 21:49.
            Your conscience is all you can take to your grave.

            Коментар


            • #21
              От: Въпрос относно Daihatsu Feroza

              Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
              Колегата казва, че на 2Н не му тръгва. Ами, фултайма ако му изключиш хъбовете, ще тръгне ли, питам аз?
              Обясни ми ти, къде греша, че не се сещам....
              според мен точно тук грешиш . 2H си е един мост с две задвижващи колела на бързи (за Фероза която движи само на предно заводски не съм чувал досега) Та и с хъбове и без тях , че и без преден мост пак трябва да тръгне

              Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
              На 4Н, блокира централния диф и колата си се движи на задно ако е с отключени хъбове, макар че колегата не споделя за тоя режим.
              Ако ги заключи ще стане 4х4 бързи.Щифта може да е счупен и да е на дъното, а шестограмната глава да си е на мястото ( получава се при превключване от 4H на 4L без да се спира...при 4L към 4H не ми достига фантазия какво се случва)
              Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
              P.S. 3 Не знам, как се вади снимка на екрана, за да демонстрирам схемата с положенията на лоста при фултайм Ферозата.
              с бутона "PrtSc" -PrintScreen след което се паства в New Bitmap Image след което избираш от File-менюто "Save as..". В появилия се прозорец на " Save аs type:" маркираш JPEG и сейфаш

              Първоначално публикуван от sarko63 Преглед на мнение
              \, всичко работи нормално т.е. 4H блокира междинния диференциал(вероятно 50/50), а 4L е само към задния диференциал.
              Тема затворена!
              Много весело. Направо да си умре човек от смях.Уби коня с правата лопата

              ПП: Тигърче да не се засегнеш сега че съм те изрецитирал толкова
              >>MI SUBI HI >< ShoguN<< 3.0 V6 24, автоматик , къса база
              Защото така ми харесва...
              Телефон: НЯМАМ
              Когато немогат да стигнат нивото ти,хората започват да те плюят

              Коментар


              • #22
                От: Въпрос относно Daihatsu Feroza

                Абе да доде младежа с едно шише лимонада да я дигна и ше изясним кво става при кви положения на лоста и прочее иначе става некъф голям развален телефон
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #23
                  От: Въпрос относно Daihatsu Feroza

                  Не се засягам изобщо.
                  Казвам само, че топката на лостчето му е сменена. На фултайм, няма положение 2Н. (което да е изписано на лостчето)
                  Your conscience is all you can take to your grave.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Въпрос относно Daihatsu Feroza

                    Първоначално публикуван от Ne_Razbral_4o Преглед на мнение

                    Ако ги заключи ще стане 4х4 бързи.Щифта може да е счупен и да е на дъното, а шестограмната глава да си е на мястото ( получава се при превключване от 4H на 4L без да се спира...при 4L към 4H не ми достига фантазия какво се случва)
                    Пишеше, че на 4L, няма никаква разлика с 4Н. Тоест, няма бавни
                    Your conscience is all you can take to your grave.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Въпрос относно Daihatsu Feroza

                      Много се задълбочихте в тая работа дрогари! Аз не смятам, че на фултайм Фероза някой ще й сложи ръчни хъбове и не само, ами ще смени и топката на малкия лост. Това си е парттайм Фероза, в която има някаква драма. Стига сте си обяснявали един на друг работи, дето всичките ги знаете, само че ги разказвате на публиката по различен начин и последователност.
                      Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                      Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Въпрос относно Daihatsu Feroza

                        Първоначално публикуван от vladstudio Преглед на мнение
                        За мен най-интересното от тая тема /хубава тема/ е , че задалия въпроса човечец изключително брЪзо си изясни въпросчето и побрЪзА да "затвори" темата.
                        Не е срамно да питаш, срамно е да се правиш на разбрал без да изобщо да си. Относно фул тайм и парт тайм автомобилите естествено е че заставам зад ЛАНД РОВЕРа и НИВАта. Но това не означава че Ферозката не става. Много си е добра колицата, но стара истина е че най-добрият автомобил е този когото познаваш, с две думи този с който си знаете номерата и ще излезете от всяка ситуация. А от питащия колега не останах с такова убеждение. Останах с чувството че това е първото му докосване до високопроходим автомобил, което той се притеснява да сподели. Не го съветвам да продължава в този дух ако иска да има приятни мигове в и извън пътя. Питай бе човек, питай ! Но като питаш и слушай какво ти отговарят, не бягай !
                        Здравейте отново,
                        от това, което е написано по темата, и от manual-a, който в последствие изтеглих и прочетох, единствено колегата TigerHunter разпозна колата и "проблема". Явно единствено лоста на раздатката е сменен и са поставени допълнително предни hub-ове.
                        Иначе колега слушам, и чета и си правя изводите.
                        На off-road-а се представи не по-зле от подготвените автомобили ( чисти off-road гуми, дигнати автомобили, бавни скорости и т.н. )

                        Коментар


                        • #27
                          От: Въпрос относно Daihatsu Feroza

                          Правилно ли съм разбрал,че ферозата ти е фултайм с монтирани ръчни хъбове?Ако са направили тази простотия по-добре дай още около 400 лева и си вземи правилната за модела СК и раздатка.Фултайма на Фероза е най-голямата излагация на японците.
                          Тома Томов
                          Вече с Kia Sportage.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Въпрос относно Daihatsu Feroza

                            Първоначално публикуван от sarko63 Преглед на мнение
                            На off-road-а се представи не по-зле от подготвените автомобили ( чисти off-road гуми, дигнати автомобили, бавни скорости и т.н. )
                            Начи толкова е било офроуд.

                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • #29
                              От: Въпрос относно Daihatsu Feroza

                              Начи е било супер ултра хипер софт.
                              На софт по търтьовата скала, не ми се мисли.
                              Тома, най-кофтия момент на ферозовия фултайм е, че няма бавни. Иначе нищо си му няма на фултайма
                              Your conscience is all you can take to your grave.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Въпрос относно Daihatsu Feroza

                                Тома, най-кофтия момент на ферозовия фултайм е, че няма бавни. Иначе нищо си му няма на фултайма


                                Точно това е голямата мъка на ферозката,при едно окопаване дори на полусъединител едвам развърташе АТ галошите.Нали и мойта беше такава недоклатена.Иначе съм за фултайма,но не и на нашите каручки.
                                Тома Томов
                                Вече с Kia Sportage.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X