Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Sorento 2005 2.5CRDi преден кардан проблем

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Sorento 2005 2.5CRDi преден кардан проблем

    Не се вижда кардан само вала от раздатъчната кутия влиза към полуоските на предния мост. А може би там да е кардана но да не мога да го видя така, защото как ще разпределя въртенето без кардан.

    Коментар


    • #32
      От: Sorento 2005 2.5CRDi преден кардан проблем

      Как така без преден кардан е бил? Не си ли включвал поне 4х4 бавни преди да го вземеш? Демонтирали са предния кардан и вала след раздатъчната кутия ли??? Колко струваше предния кардан?

      Коментар


      • #33
        От: Sorento 2005 2.5CRDi преден кардан проблем

        Не се шегувам! Аз минах по този път. Ако наистина не ти е ясно сложи някоя снимка.
        Киа Соренто, MB A140 (Поне не съм пеша)

        Коментар


        • #34
          От: Sorento 2005 2.5CRDi преден кардан проблем

          Първоначално публикуван от Румен и КИА Преглед на мнение
          Не се вижда кардан само вала от раздатъчната кутия влиза към полуоските на предния мост
          А тоя вал от раздатката до предните полуоски не се ли нарича кардан? На бавни включва защото заключва раздатката и става парт-тайм ,за Аутото има една касета дето играе роля на междуосев диф.Вероятно там е проблема.

          Коментар


          • #35
            От: Sorento 2005 2.5CRDi преден кардан проблем

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0291.jpg
Прегледи:1
Размер:38.3 КБ
ID:5736333 Това е снимка на карданният вал който излиза от раздатъчната кутия и отива към предницата. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0292.jpg
Прегледи:1
Размер:33.9 КБ
ID:5736334
            Последно редактирано от Румен и КИА; 05-12-16, 20:32.

            Коментар


            • #36
              От: Sorento 2005 2.5CRDi преден кардан проблем

              Има си кардан.Значи проблема е или в раздатката,или в предния диф...
              0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

              Коментар


              • #37
                От: Sorento 2005 2.5CRDi преден кардан проблем

                Или в краката на пасажерското място където е управлението на 4х4 , или в някоя букса незнайно къде?
                Киа Соренто, MB A140 (Поне не съм пеша)

                Коментар


                • #38
                  От: Sorento 2005 2.5CRDi преден кардан проблем

                  Ох през цялото време си мисля за кардан а имах в предвид диференциал, за въпроса дали има кардан. Беше ми странно да няма диференциал а не кардан, ама съм се объркал с понятието кардан и диференциал. Много съм разсеян.
                  Някой не е ли имал подобен проблем. Дали може на компютърна диагностика да се хване ако е в електрониката или механично. Когато дам на контакт ключа светва лампата за 4х4, това значи че намира датчиците или пък др.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Sorento 2005 2.5CRDi преден кардан проблем

                    https://www.youtube.com/watch?v=tZFFY43yHDk

                    Коментар


                    • #40
                      От: Sorento 2005 2.5CRDi преден кардан проблем

                      Първоначално публикуван от kircata_gb Преглед на мнение
                      Какво е това,за кой модел...
                      Не гледах и целия клип,в интерес на истината.
                      Пускаш един клип и какво?
                      Да беше написал две думи,поне!
                      Ако пускаш и други такива,дай някаква обосновка!
                      .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                      Киа спортаж2000тди 98г
                      Ауди А3 1.9ТДИ
                      Каравана Аdria 390Q

                      Коментар


                      • #41
                        От: Sorento 2005 2.5CRDi преден кардан проблем

                        Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                        Какво е това,за кой модел...
                        Не гледах и целия клип,в интерес на истината.
                        Пускаш един клип и какво?
                        Да беше написал две думи,поне!
                        Ако пускаш и други такива,дай някаква обосновка!
                        Дедо Гошо,ама то пише и на самия клип че става въпрос за ремонт и скъсяване на верига в раздатъчната кутия!
                        А модела е КИА Соренто.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Sorento 2005 2.5CRDi преден кардан проблем

                          колега те затова са го свалили да не го усетиш най вероятно е проблема в предния диференциал при мен беше др проблема и се оказа раздатката

                          Коментар


                          • #43
                            От: Sorento 2005 2.5CRDi преден кардан проблем

                            Здравейте приятели, днес се прибрах от Англия с въпросния джип Киа Соренто 2.5 2003г . Купих я основно да мога да си прибера караваната с ней. От много доверие в англичаните и недоглеждане в последствие забелязах и аз ,че го няма кардана за предната раздатка. Беше вече късно с направената покупка но собственика ми каза ,че е свален заради факта ,че там няма сняг . Или ме е изпързалял и има проблем или всичко ще е ОК след като монтирам такъв. Въпроса ми е следния след като автомобила е внос от Англия с обратен волан дали ще има проблем да му се сложи кардан втора употреба закупен от нормална Кия. Иначе съм страшно доволен от нея с каравана не малка при 100-110 скорост изхарчи 9,5 може и да е много не зная вие ще кажете ,и не е проблем да ми дърпа караваната ,единствената причина за която е купен да ходи по язовири . Поздрави от мен дано получа съвет преди да съм купил кардан.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Sorento 2005 2.5CRDi преден кардан проблем

                              Скъсяването не е решение на проблема. От разтягането на веригата се променя стъпката и. Слагаш кардан и газ до дупка. Ако няма странни шумове добре. ако има четеш темата от тод към парт-тайм и си избираш коя щуротия от описаните там да направиш. Това само ако проблема е в раздатката и е от разтеглена верига. За проблеми в диференциала не мога да кажа нищо.
                              Киа Соренто, MB A140 (Поне не съм пеша)

                              Коментар


                              • #45
                                От: Sorento 2005 2.5CRDi преден кардан проблем

                                Има ли някой идея от къде да намеря преден кардан за моята нова придобивка . Днес звънях обявите в Мобиле но има само от тези кардани с 4 болта моя е с 6 от едната страна . Някой ако има и за продаване да казва .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X