Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Не е смешно, ама е истина

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Не е смешно, ама е истина

    Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
    Е. дъвкахме го преди време в някоя си тема.

    Според мен( а и то си е направо очевидно, че си е така)-има си доста висок процент на печалба при търговията на дребно с горива.
    Има си и легенди сред народонаселението, че в читавия свят огромни печалби се трупат не от голяма надценка, а от малка, и вследствие на ниската цена-огромни продажби, оттам макар и малкия процент-произведението си е впечатляващо.
    И когато има някакъв проект човек да влезе в политиката, а тръгва от нулата(политическата нула)-трябва му нещо с което да изпъкне и да привлече достстъчен брой избиратели.
    Като съчетаеш една от най-болезнените за народонаселението неща-цената на горивата, бизнесмен известен с уж евтините си аптеки и тъпотията на обикновения народонаселенец-решението е ясно-да се продват горива с минимално възможната отстъпка, на границата на себестойността, та даже и малко под нея. Евентуалните ползи от политическата кариера ще възмездят малката загуба от продажбата под себестойност.
    Но да речем, че това навлиза в конспирациите.
    По-реална хипотеза-Марешки не работи на загуба, но с наистина минимална печалба. Та всичко което носи финансов минус е изхвърлено. Особено пък плащането с карта, при положение, че масово кешоеото плащане си е най-масовото.
    Но съм убеден, че горивата му са със същото качество с което са и на другите бензиностанции. Просто обемите на продажби, колкото и да са добри при нег не предразполагат към специално отношение към него, та да му произвеждат горива специално за него, па макар и с по-ниско качество, за да бъде евтино.
    Зарежда си от там от където и всички други, просто надценката е минимална, за да блесне сред избирателите с ниски цени.
    Благодаря, беше ми важно. И интересно.
    Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

    Коментар


    • #47
      От: Не е смешно, ама е истина

      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
      ...
      По-реална хипотеза-Марешки не работи на загуба, но с наистина минимална печалба. Та всичко което носи финансов минус е изхвърлено. Особено пък плащането с карта,...
      Впрочем манипулирането с толкова сериозни обеми пари в брой не е съвсем безплатно. Още повече, че няма начин марешки да се разплаща с доставчиците си в брой, поне не и законно и парите така или иначе трябва да минат през банка.

      Коментар


      • #48
        От: Не е смешно, ама е истина

        Инкасото е по- бързо, евтино, сутринта парите са ти в сметка, която си казал и ги превеждаш на момента където поискаш. Дали е така и тук незнам,
        А тези простотии се правят от името на всички ни.
        Даника
        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

        Коментар


        • #49
          От: Не е смешно, ама е истина

          Райфайзен винаги са ми взимали такса, когато плащам с карта, мисля че е 90ст, дори при плащане на ток и телефон . В момента в който разбрах започнах да си плащам кеш навсякъде. Ако човек не знае и си плаща спокойно с карта ги храни поне с 20лв на месец, ако си пенсионер и пенсийката е 160лв си е доста тъжно .
          0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

          Коментар


          • #50
            От: Не е смешно, ама е истина

            На ПОС терминал в офис на тока и топлото?
            А тези простотии се правят от името на всички ни.
            Даника
            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

            Коментар


            • #51
              От: Не е смешно, ама е истина

              На сайтовете на телефона и тока, иначе на всеки пос си взима такса.
              0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

              Коментар


              • #52
                От: Не е смешно, ама е истина

                На мен от ОББ не ми вземат.
                Или поне така си мисля.
                Трябва да се заровя по-подробно в извлеченията, но и досега съм го правил при някои поводи.
                Вземат ми за теглене от банкомат, и то, ако не е на ОББ. На техен няма такса за теглене. Не ме бърка особено де, за 400 лева веднъж или два пъти месечно-по още един лев е едно голямо нищо.
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • #53
                  От: Не е смешно, ама е истина

                  Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
                  На сайтовете на телефона и тока, иначе на всеки пос си взима такса.
                  При онлайн плащане взимат, при плащане на ПОС в търговски обект не взимат!
                  יעבור
                  «И това ще мине»

                  Коментар


                  • #54
                    От: Не е смешно, ама е истина

                    На мен ми взимаха 3% от сумата - познайте дали не махнах ПОСа... Чат -пат идва някой отворко да плаща с карта, но ги водя в Еконт да ми направят паричен превод с такса за моя сметка 1,2%... При сума 2000лв се получава 36лв разлика...
                    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                    Коментар


                    • #55
                      От: Не е смешно, ама е истина

                      Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                      На мен ми взимаха 3% от сумата - познайте дали не махнах ПОСа... Чат -пат идва някой отворко да плаща с карта, но ги водя в Еконт да ми направят паричен превод с такса за моя сметка 1,2%... При сума 2000лв се получава 36лв разлика...
                      Ааааааа тоз номер не го знаех!
                      Значи викаш за 3% го махна? Сериозно питам защото на единия търговски обект коментираме пос терминал.В общи линии картите вървят предимно в Сф.Или по големите градове.
                      Един от продавачите предложи съвсем сериозно следното:
                      Слага официална табела над терминала: Ако платите с карта добавете 3% за таксата.Ние искаме чистата сума която пише на етикета. Вие изберете как да платите!

                      Коментар


                      • #56
                        От: Не е смешно, ама е истина

                        Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
                        Наистина сега банката дере търговеца.
                        Дере дребните . Вериги примерно като Кауфланд ; Практикер и тнт могат да "извият ръцете" на всяка банка .
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • #57
                          От: Не е смешно, ама е истина

                          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                          Дере дребните . Вериги примерно като Кауфланд ; Практикер и тнт могат да "извият ръцете" на всяка банка .
                          Не мисля.Няма драстична разлика.Примерно на Кауфланд е 2% на другите 3 да речем.
                          Няма вариант да е два пъти по малко примерно.
                          Но съм убеден че Кауфланд също негодува за тия 2% . Защото примерно като погледне сумата за цял ден му се вижда голяма и шефа вика "Абе туй са грешни пари наши са"

                          Коментар


                          • #58
                            От: Не е смешно, ама е истина

                            Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
                            Райфайзен винаги са ми взимали такса, когато плащам с карта, мисля че е 90ст, дори при плащане на ток и телефон . В момента в който разбрах започнах да си плащам кеш навсякъде. Ако човек не знае и си плаща спокойно с карта ги храни поне с 20лв на месец, ако си пенсионер и пенсийката е 160лв си е доста тъжно .
                            Да публикувам ли извлечение от вчера от Райф., 0.00 лв. такси за плащания с карта.
                            Интересно ми е какви карти имате, да не са дебитни или "бели", че ви взимат по 90 ст до 2,50лв. при покупки?
                            подаръци за мъже от FACOM
                            промоция на читави инструменти

                            и на хоби такива

                            тел. О879 Ч8Ч 2З5

                            Коментар


                            • #59
                              От: Не е смешно, ама е истина

                              В Гърция, на Малдивите и на други места се е случвало да ми искат % отгоре при плащане с карта...
                              На големите вериги е под 1% - просто сумите са колосални... На малкия търговец освен другото, му идва и такса за СИМ карта, защото стационарните телефони вече не са много популярни... За плащания от 20-30 или 100лв е всеедно, но при мен обикновено са артикули с ед. цена 1000-2000лв и не излиза сметката... Но пък вече доста клиенти имат мобилно банкиране и плащането с банков превод в моя случай е най-удобно... Банките се изхитриха и за вноски в брой да таксуват
                              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                              Коментар


                              • #60
                                От: Не е смешно, ама е истина

                                Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                                В.. Банките се изхитриха и за вноски в брой да таксуват
                                Те и за теглене таксуват.

                                п.с. Колега къде ти е магазина, да си поговорим за лодки и мотори?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X