Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дайхатсуто тресе при ниски обороти

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Дайхатсуто тресе при ниски обороти

    Върнах си старите неща! ЩЕ ида да покарам друга джипка да видя така ли е !Според мен не е нормално но ще видя как е при другите?! Ще пробам с друг кардан и накрая ще разгледаме и задният диференциал, полуоски и тн!

    Коментар


    • #17
      От: Дайхатсуто тресе при ниски обороти

      Сменях раздатката и скоростната кутия- никакво подобрение.Смених каретата на кардана - никакво подобрение. Сега ще сменя и маслото в раздатката с такова за LSD кардан./моят е такъв/... Следващото което е мисля да пробвам е задният кардан да го завъртя на 4 -те различни положения ,да не би преди мен да не е белязан при свалянето!...И последно ще търсим проблем по задния диф , но не мисля ,че там ще е проблема!А това жужене е в раздатката.Според мен е веригата?!?Има ли някакви успокоители и намира ли се като резервна част!? Ще чета ръководството да видя !

      Коментар


      • #18
        От: Дайхатсуто тресе при ниски обороти

        Изчетох тази тема. http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=111416И карах друга Фероза..Няма ги тези вибрации!

        Коментар


        • #19
          От: Дайхатсуто тресе при ниски обороти

          Първоначално публикуван от azalis Преглед на мнение
          Сменях раздатката и скоростната кутия- никакво подобрение.Смених каретата на кардана - никакво подобрение. Сега ще сменя и маслото в раздатката с такова за LSD кардан./моят е такъв/...
          Яко си се омотал, ми се струва! Като чета темата оставам с впечатлението, че раздатката ти е парт тайм, ако е така в нея нямаш диференциал още по-малко LSD. LSD е абревиатурата на Limited Slip Differential или иначе казано - диференциал с ограничено приплъзване. Такъв евентуално имаш в задния мост и ако е така пак не е сигурно, че работи. Във форума има достатъчно писано как се проверява, масла, добавки и т.н.

          Другото е че щом си сменил един път раздатка и скорости и резултат няма, значи или си взел такива със същия дефект, или проблема не е от там и няма смисъл да продължаваш в тази насока.
          Keep the shiny side up, all four on the floor and with any luck I will see you on the trail!
          Daihatsu Feroza F300 1.6 16V

          Коментар


          • #20
            От: Дайхатсуто тресе при ниски обороти

            А сваляне на задния кардан и каране само на преден мост? Ако няма пролем тъсиш проблема от кутията към задният мост.
            8)

            Коментар


            • #21
              От: Дайхатсуто тресе при ниски обороти

              Задният диференциал го проверих. Четах темите за lsd и е точно такъв. Утре сменям маслото му. Но. Иначе свалях кардана и карах само на предният мост. Вибрациите си ги имаше. Дрънчеше отдолу раздатата. Хммм. Да съм нацелил раздатка със същия проблем. ? Всъщност ако я разглобим таз раздатка дали може да сменим нещо лагери, верига ?!? Някой разглабял ли е подобно нещо? Дайте малко акъл, защото накрая ще оставя неата така и ще я карам само зимата и в гората.

              Коментар


              • #22
                От: Дайхатсуто тресе при ниски обороти

                Ако е шумна раздатката, или е малко масло, или лагер, или верига износена.
                Провери пак тампона. Не се сещам, как ще предава вибрации, освен през него.
                Your conscience is all you can take to your grave.

                Коментар


                • #23
                  От: Дайхатсуто тресе при ниски обороти

                  Шумна е но около тези обороти..1500-2100... Тогава има жужене и вибрациите са много ! Даже днес като е по хладно още повече се усещат! Тампона е здрав! Не е нов но е здрав!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Дайхатсуто тресе при ниски обороти

                    Пробвай да го смениш,за всеки случай.
                    Your conscience is all you can take to your grave.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Дайхатсуто тресе при ниски обороти

                      Утре ще поръчам нов тампон. Пак свалих задният кардан преди малко. Вибрациите си ги има но на по ниски обороти. Примерно от 1300-1700. Налех хубаво масло отзад в дифа. Но не е това като че ли. Забелязах друго. На раздатката трябва да има тампон който прикрепя тръбата на ауспуха. Аз съм го вързал директно със скоба. Ще поръчам и него. Но едва ли? Свалях скобата да пробам. Никаква разлика. Това направо вече ме ядосва но от любопитство продължавам. Накрая ще сваля само раздатката. Ще я отворя и ще сменя всички лагери вътре. Веригата няма да я барам че е скъпа!!! Хеххе. Нека си жужи.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Дайхатсуто тресе при ниски обороти

                        Не е от тампона! Вече съм почти сигурен ,че е от съединителя! Жуженето е като от пружините на диска. Ще го сменя и него за да знам , че не е там проблема. Четох доста и тези които са имали подобен проблем се оказва съединител. Но не знам има ли смисъл да свалям маховика и да го проверим на струг за деформации?!?

                        Коментар


                        • #27
                          От: Дайхатсуто тресе при ниски обороти

                          Абе това да не работи на 3 цилиндъра?

                          Коментар


                          • #28
                            От: Дайхатсуто тресе при ниски обороти

                            Хехехе. Интересен въпрос! Това е като един скеч в предаването " Улицата". Возят се в един бус едни хорица и един от тях пита шофьора : Колега колата дизел или бензин е? А Мая Новоселска го бие по рамото и вика - " абе не е бе. Бела е!

                            Шофьорче съм от 20 години. Фотограф съм пак от толкоз. А колите са ми хоби.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Дайхатсуто тресе при ниски обороти

                              Маховика е на шест болта. Какво ти пречи да го свалиш и да го провериш?
                              Your conscience is all you can take to your grave.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Дайхатсуто тресе при ниски обороти

                                Днес сменихме съединителя и притискателя! Отчаян съм! Всичко е по старо му! Маховика е ок! Съединителя стария си има доста феродо. Малко му дрънкат пружините но си беше ок явно! Това стана като задача с повишена трудност! Много ме дразни! Не си измислям. Другите Ферози които карах ги нямат тези вибрации! Дано някой ме насочи в правилна посока! Или да каже къде да я закарам! От Монтана съм!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X