Обява

Свий
Няма добавени обяви.

P0046 DTC - Turbo/Super Charger Boost Control Solenoid Circuit Range/Performance

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • P0046 DTC - Turbo/Super Charger Boost Control Solenoid Circuit Range/Performance

    Jeep Wrangler JKU 2007 2.8CRD

    P0046 DTC - Turbo/Super Charger Boost Control Solenoid Circuit Range/Performance

    Здравейте,

    С цел прегледност и удобство реших да пусна нова тема за тази грешка, която се оказа не толкова тривиална за диагностициране и разрешаване на проблема.

    Такаа, взе често да ми се случва на дълъг път при "настъпване" я на баир я при изпреварване да светне "Чек Енджин" лампата и да плювне грешка P0046 - Turbo overboost issue...

    Това не е голямата беля, по-гадното е, че колата веднага влиза в "лимп моуд", забива муцуна и това създава от силно неприятна до много опасна ситуация особено ако съм на средата на изпреварване, и това ме тревожи. До момента го лекувам със закачен ОБД четец и телефон включен на таблото та ако се случи в движение за 4-5 секунди с две-три натискания по телефона трия грешката в движение и колата пак се изстрелва, няма нужда да се спира и да се гаси двигателя.

    Четох много и преди и сега и до еднозначен отговор не достигнах, може да е от спукан маркуч на интеркулер, до затапен ЕГР, през замърсено с нагар тубро до прецакано турбо или запушен маслоуловител или прецакана вакуумна тръбичка или прецакан клапан на турбото и още поне още толкова супер разнопосочни неща

    Маркуч на кулера съм сменял с нов оригинален, че моя беше много силно спукан.

    ЕГР и всмукателен колектор съм чистил със спрей за ЕГР.

    МАП и сензора във възд филтър съм чистил.

    Нищо не съм правил по изпускателната система, тоест нямам идея в туброто какво се случва.

    След всички почиствания и т.н. позитивен ефект спрямо точно тази грешка нямаше, проблема е по-чест в горещо време до степен лятото когато карах от острова за БГ да ме е страх да го напъвам в жегите, че плюеше грешка често.

    Мисля си за следния план, моля включете се с коментари, предложения и насоки, ако обичате:

    1. Ще купя добавка на Бардал/Лики Моли за почистване на Турбо, слага се в горивото и се кара на магистрала поне няколко стотин КМ от които поне 50тина КМ на яка ръчка с над 3500-4000 оборота, аз това го правих ама за по-кратко време и му викам Италианско прогонване на системата

    2. Колата е на почти 149 000 мили в момента и ми предстои второто планирано обслужване - ангренажни ролки, ремък, в.помпа, термостат + АСК масла и филтри. За първата операция така или иначе се разглобява половината кола и двигател та тогава мога да сваля всички тръбопроводи всмукателни и изпускателни, турбо, ЕГР и разните клапани и да почистя/тествам/сменя ако има нещо нередно. Сега в момента е супер кучи студ и зверски вятър и хич не ми се почват такива ремонти, защото ако ме хване кофти дъждовно време може с дни да не успея да изляза от дома. Този ремонт е планиран за идните месеци... преди лятото трябва да стане.

    3. Има ли някакви начини на почистване на турбото без сваляне/разглобяване на охлювите, примерно разни спрейове, добавки и т.н. или всичко е пунта мара и козата си иска пръч?

    После Пис

    Сега като помисля, мисля, че от известно време(повече от година две) джипа ми се струва мудничък особено на ниски обороти. Понеже карам два други автомобила ако се кача на джипа след вана или след на жена ми бензиновия Черок в моя Вранглер имам чуството, че съм седнал във верижен Кировец, тромав муден особено в ниските обороти.

    Другото което наблюдавам и бях питал за него но отговор не получих е следното поведение на турбо надува:

    От празен ход с бууст примерно под единица при подаване на газ плавно, бууста се увеличава и към 1500-1800 оборта достига пик и после рязко пада, до към 2000 и нещо оборота има една дупка в бууста и след това пак рязко се покачва бууста.

    В тази тема ТУК го имам обяснено със снимки това поведение и не знам дали това е нормално, дали е нормално?

    Как мога да получа информация какво е нормалното поведение на ЦРД системата/ДВГ на моя автомобил, примерно какво става на ниски обороти, на средни, на високи, кога се променя бууста чрез промяна на ъгъла на лопатките на турбото, моето тубро няма т.н. "уейст валв" а променя ъгъла на лопатките, как в цялата схема се вписка ЕГР, кога на какви обороти и при какви условия се активира, кога се деактивира, плавно ли работи ЕГР или само в режим Отв/ЗАтв и т.н.?
    Бъдете живи и здрави!

  • #2
    От: P0046 DTC - Turbo/Super Charger Boost Control Solenoid Circuit Range/Performance

    Просто виж колко е ХОДА на лостчето на актуатора на турбото и достига ли ограничителя за събрано и разпънато??? Ако не достига някое положение кажи, ако дъпнеш маркуча при работещ двигател движи ли се? Според мен си зацапал леко геометрия и не я затваря докрая, така като двигне обороти не стига дебит и пада налягането. Пък при ниска консумация и обороти си стига затова те шашка. А пък на 4-та и 5-та дебита е толкова голям, че ако не разтовари с напълно отворена геометрия може да пренадуе.

    Кажи при запален двигател като дърпаш вакума на турбото на около колко е хода на лостчето?

    Коментар


    • #3
      От: P0046 DTC - Turbo/Super Charger Boost Control Solenoid Circuit Range/Performance

      Първоначално публикуван от IvanVG Преглед на мнение
      Просто виж колко е ХОДА на лостчето на актуатора на турбото и достига ли ограничителя за събрано и разпънато??? Ако не достига някое положение кажи, ако дъпнеш маркуча при работещ двигател движи ли се? Според мен си зацапал леко геометрия и не я затваря докрая, така като двигне обороти не стига дебит и пада налягането. Пък при ниска консумация и обороти си стига затова те шашка. А пък на 4-та и 5-та дебита е толкова голям, че ако не разтовари с напълно отворена геометрия може да пренадуе.

      Кажи при запален двигател като дърпаш вакума на турбото на около колко е хода на лостчето?
      Актуатора си работи нормално при запален двигател, хода е нормален и реакцията на актуатора спрямо оборотите на ДВГ при подаване на газ е нормална.

      Ще взема някаква добавка почистване на турбо, ще покарам и ще опитам да репликирам грешката защото имам съмнението, че май бъркам номера на грешката, защото овърбууст грешката е Р0234 ...

      Както и да е, проблема си е на лице, само трябва да потвърдя точния код.
      Бъдете живи и здрави!

      Коментар


      • #4
        От: P0046 DTC - Turbo/Super Charger Boost Control Solenoid Circuit Range/Performance

        Май се на теб се падат тия с много нагар в смукателния тракт
        Ма си куражлия и ще стане
        Отдавна е минал мигът за почистване с химия
        Чегъртане си иска , после по издишането иска чистене и става
        Кураж , батДжорджоне
        Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

        Коментар


        • #5
          От: P0046 DTC - Turbo/Super Charger Boost Control Solenoid Circuit Range/Performance

          BatGeorgeone - остави ги семкаджиите.

          Твоята четачка малко по различно ги обяснява грешките.
          По правилна е - TURBOCHARGER BOOST CONTROL CIRCUIT/EXCESSIVE CURRENT
          Tова е най правилното обяснение на твоята грешка:
          https://s3.amazonaws.com/jeepwrangle.../7c038dc7.html

          В твоята ситуация може би най добре е да се свали турбото ( доста неприятно се сваля ) и да се занесе някъде да се стендова.
          Има ли по твоя край кой да я свърши тази работа?
          Най ме е страх от хора без мечти...

          Коментар


          • #6
            От: P0046 DTC - Turbo/Super Charger Boost Control Solenoid Circuit Range/Performance

            Първоначално публикуван от onufriz Преглед на мнение
            BatGeorgeone - остави ги семкаджиите.

            Твоята четачка малко по различно ги обяснява грешките.
            По правилна е - TURBOCHARGER BOOST CONTROL CIRCUIT/EXCESSIVE CURRENT
            Tова е най правилното обяснение на твоята грешка:
            https://s3.amazonaws.com/jeepwrangle.../7c038dc7.html

            В твоята ситуация може би най добре е да се свали турбото ( доста неприятно се сваля ) и да се занесе някъде да се стендова.
            Има ли по твоя край кой да я свърши тази работа?
            Ми не другарю , нема да чоплиме семки
            Поне за вентилатора си има уред , без да се демонтира
            Ша видите , че се е забакнал тоа гад
            Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

            Коментар


            • #7
              От: P0046 DTC - Turbo/Super Charger Boost Control Solenoid Circuit Range/Performance

              Да не би да е с ел.актуатор турбината? Защо да се сваля?

              Просто да се пусне вакум само на нея с клапана и за управление и готово. Аз поддържам един Вранглер на който е спукана мембраната на ЕГР-а и е шунтиран точно да не бяга общия вакум на системата.

              Коментар


              • #8
                От: P0046 DTC - Turbo/Super Charger Boost Control Solenoid Circuit Range/Performance

                Голям /прекомерен ток във веригата за управление на турбината, значи и голямо /прекомерно налягане на турбината.
                От което вече могат да се правят предположения...............

                Коментар


                • #9
                  От: P0046 DTC - Turbo/Super Charger Boost Control Solenoid Circuit Range/Performance

                  Първоначално публикуван от IvanVG Преглед на мнение
                  Да не би да е с ел.актуатор турбината? Защо да се сваля?

                  Просто да се пусне вакум само на нея с клапана и за управление и готово. Аз поддържам един Вранглер на който е спукана мембраната на ЕГР-а и е шунтиран точно да не бяга общия вакум на системата.
                  Точно с ел контролиран актуатор е.

                  ЕГРа ми изглежда зле, но не спира да вали и не ми се разглобява в такова време, поръчах един спрей за декарбонизиране, ще пръскам през дупката преди ЕГРа и след кулера.

                  От Понеделник почвам нова работа и колата ми трябва и не ми се прявят много експерименти сега точно за да не остана без кола.

                  Според мен, нещата са прости и типични за употребата на този джип - имах много дълги периоди с каране само градско и извънградското ми с цел икономия беше много под 2000 оборота, което се оказва СУПЕР ЗЛЕ за дизелите с ЕГР, така бабешки карах от дълги години и резултатите са много карбон нагар и полепи.

                  Убеден съм, че ако разглобя всичко и го декарбонизирам, обезмасля всички тръби, ЕГР, турбо, датчици колата ще стане като нова ама в това време нямам възможност да го направя, за това ще опитам с някакви по-бързи методи да постигна подобрение.

                  Още нещо много важно което забравих а при мен е една от главните причини - тъпия маслоуловител, нямам спомени в сервизирането да се почиства или сменя, да ама след като се замърси спира да работи почва да вкарва масло през кулера, от там в ЕГРа и от там в смукателния колектор и от там всичко отива у ряката.

                  Има китове със сменяеми филтриращи елементи, има и начин да се почисти, маслоуловителя според мен е поне 40% от причината за гняза в смукателния колектор и ЕГРа, останалите 50% са самия шибан ЕГР и 10% е моето бабешко каране.
                  Бъдете живи и здрави!

                  Коментар


                  • #10
                    От: P0046 DTC - Turbo/Super Charger Boost Control Solenoid Circuit Range/Performance

                    Принципно съм имал случай от нагар в смукателния колектор да ми пренадува турбо. Дебита оставаше твърде голям и не можеше да премине през стеснението а мапа е преди нагара и компа вижда оувърбуст.
                    Както и горе написаха, трябва си чистене по механичен начин. Бих пробвал водородно почистване.

                    Коментар


                    • #11
                      От: P0046 DTC - Turbo/Super Charger Boost Control Solenoid Circuit Range/Performance

                      Първоначално публикуван от IvanVG Преглед на мнение
                      Принципно съм имал случай от нагар в смукателния колектор да ми пренадува турбо. Дебита оставаше твърде голям и не можеше да премине през стеснението а мапа е преди нагара и компа вижда оувърбуст.
                      Както и горе написаха, трябва си чистене по механичен начин. Бих пробвал водородно почистване.
                      Мерси Иване, точно това мисля да направя, ще видя къде в моя град има такава услуга и ще го направя а когато ми се удаде възможност ще направя пълно разглобяване, почистване и ревизия на всичко и после ще действа съобразно резултатите, за момента трябва да направя нещо бързо/лесно и сравнително ефективно, иначе всички сме и сте единодъшни какво би било най-добре да се направи, в това няма спор ама реалността налага компромис.
                      Бъдете живи и здрави!

                      Коментар


                      • #12
                        От: P0046 DTC - Turbo/Super Charger Boost Control Solenoid Circuit Range/Performance

                        В моя град за сега не намирам въглеродно почистване но пък взех един английски продукт за същата дейност, обаче...

                        Днес ходих да изхвърлям едни боклуци до центъра за рециклиране и викам си я да разтрия джипа малко на магистралата, едно бързо Италианско прогонване да му направя, обаче се оказа супер натоварена тази отсечка от магистралата и се задовлих само с няколко "ластика".

                        Когато настъпя до ламарината джипа се изстрелва като ракета(от бавните ракети ) няма пушек и замисляния и придърпване и т.н. сменя скорости на около 4000 оборота.

                        След няколко ластика обаче се чу типичния звук за грешка и светна чек енджин лампата, аз това и исках да се получи за да потвърдя грешката/грешките.

                        Отбих в първото уширение за почивка и се показаха грешки P0234 Turbo overboost... и в предишни грешки/история се показа P0046, зачистих всичко и продължих към дома.

                        Направи ми силно впечатление, че веднага след като отбих, джипа имаше специфичен гърлен звук, "намириса" ми на спукан маркуч на кулера.

                        След като другата седмица съм на работа и колата ми трябва всеки ден, мисля да почна да разглобявам и ако има спукана тръба да сменям, и ако и до колкото мога да почистя всички датчици, ЕГР, колектори и т.н. след като направя всичко това ще тествам и след тестовете мисля да направя почистване с този нов Английски продукт за декарбонизиране.

                        Пожелайте ми успех в надбягването с дъжда и лошото време и късмет с ремонтите, че Мърфи имам усещането, че ме дебне на всяка крачка

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_2019-03-15-10-01-21.jpg
Прегледи:1
Размер:40.5 КБ
ID:5810447

                        Има и още няколко интересни неща, които забелязах - Торк Лайт, в режим диаграма ми показа някакви грешки при "ускорение" и "бууст" понеже е лайт, нямам лог файл но в следващите тестове май ще сложа Лънч ще опитам да запазя логове да може после да коментираме конкретни неща.
                        Бъдете живи и здрави!

                        Коментар


                        • #13
                          От: P0046 DTC - Turbo/Super Charger Boost Control Solenoid Circuit Range/Performance

                          Е сложи си про.Има го при маймуните за теглене.
                          Няма страшно в умирачката...
                          Страшното е да си жив!...

                          Коментар


                          • #14
                            От: P0046 DTC - Turbo/Super Charger Boost Control Solenoid Circuit Range/Performance

                            Първоначално публикуван от slatanic Преглед на мнение
                            Е сложи си про.Има го при маймуните за теглене.
                            Аз имах Про, бях си го купил, оказа се, че Про нещо се ебава и не четеше добре при мен и го махнах, сега ползвам лайт на мобилния и Ланч за по-сериозни неща.
                            Бъдете живи и здрави!

                            Коментар


                            • #15
                              От: P0046 DTC - Turbo/Super Charger Boost Control Solenoid Circuit Range/Performance

                              Така и така още си "топъл" от разглабянето на Форда, разпарчетосвай я и тая. С химии и пръскала нищо няма да стане. Най-много да си докараш някой хидравличен удар и да правиш основен ремонт после.
                              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                              Неизвестен мъдрец

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X