Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с ABS на Паджеро

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Проблем с ABS на Паджеро

    Това са двата куплунга които намерих - единия долу в ляво при бушоните, а другия (жълтия) отдясно под таблото. И на двата давайки маса на 4-то краче нищо никъде не мига.....


    П.П. Кирчо, ако имаш време би ли снимал куплунга, ако го видя и го знам, целия джип ще разглобя но ще го открия.
    Прикачени файлове
    Don't hunt IF you can't kill
    първо 0883 после 333 накрая 448

    LZ1BGD

    Коментар


    • #17
      До: Проблем с ABS на Паджеро

      Не разбирам, руски ли не знаеш?!? Горе, в документа, който ти дадох е описано всичко стъпка по стъпка.
      Защо ще разглобяваш джипа?

      Коментар


      • #18
        До: Проблем с ABS на Паджеро

        Паджероводе, просто незнам кое е диагностичния куплунг - един казва долу в дясно, ти казваш под жабката, на картинката в документа който си ми дал изглежда като отляво на бушоните а там при мен няма нищо.
        Иначе разбрах що годе как се чете и мисля, че ще се справя, но просто немога да открия куплунга и затова дадох двете снимки да питам това ли са или да търся нещо друго.
        Don't hunt IF you can't kill
        първо 0883 после 333 накрая 448

        LZ1BGD

        Коментар


        • #19
          До: Проблем с ABS на Паджеро

          На лявоволанестите паджерота, куплунга е долу в ляво, до педала на съединителя.
          Ако си с десен волан - най-вероятно ти се пада под жабката, при малкото бушонно табло.

          Коментар


          • #20
            До: Проблем с ABS на Паджеро

            Първоначално публикуван от hammer Преглед на мнение
            Паджероводе, просто незнам кое е диагностичния куплунг - един казва долу в дясно, ти казваш под жабката, на картинката в документа който си ми дал изглежда като отляво на бушоните а там при мен няма нищо.
            Иначе разбрах що годе как се чете и мисля, че ще се справя, но просто немога да открия куплунга и затова дадох двете снимки да питам това ли са или да търся нещо друго.
            Опитвам се да помогна с инфо от схемите, които имам, без на практика да съм го правил това с АБС-а. Затова не съм сигурен. На мен ми прилича на това от от първата снимка, която си дал по-горе.

            Коментар


            • #21
              До: Проблем с ABS на Паджеро

              Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
              На мен ми прилича на това от от първата снимка, която си дал по-горе.
              Благодаря много Лука!! Е те това беше голЕмия ми въпрос..
              Давах маса и на първото (както пишеше в документацията) и на другите крачета (общо 5 на брой) но никаква лампа не премигна. Един приятел ми обеща някакъв диод или нещо такова за мигащи кодове. Ще пробвам с диода и да видим.
              Don't hunt IF you can't kill
              първо 0883 после 333 накрая 448

              LZ1BGD

              Коментар


              • #22
                До: Проблем с ABS на Паджеро

                получух проблем с АБС като покарам повече и ми светне лампата,проблема доиде след като измих джупа отдолу ( паджеро спорт 2000 год 2.5 ТДИ ) даите савет...благодаря ви предварително

                Коментар


                • #23
                  До: Проблем с ABS на Паджеро

                  Най-вероятно е проникнала влага в някоя от буксите на датчиците. Ако си го мил с водостуйка може да има и прекъсване някъде.
                  На първо време почисти буксите и ги напръскай с WD примерно. Ако не се оправи замерваш с мултицед всеки датчик, ако няма прекъснал ..... знам ли....
                  Don't hunt IF you can't kill
                  първо 0883 после 333 накрая 448

                  LZ1BGD

                  Коментар


                  • #24
                    До: Проблем с ABS на Паджеро

                    Да споделя и аз проблемите си с ABS .При мен лампата ми светна по време на една разходка в гората, на едно баирче доста боксувах .Винаги когато забоксува джипката, лампата светва и няма ABS.Слд като я огася и пак запаля ,лампата си огасва, но тогава ,като минех няколко метра ,лпак светваше. Отидох на диагностика и се оказа ,че има връзка с един датчик за блокажа на централният диф. изолирах го и ABS се оправи .Датчикът е на много кофти място от горе на скоросната кутия.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Проблем с ABS на Паджеро

                      Колеги има ли някои схема на абс ,че сам го закасал ..... Pajero 2.5 tdi super select 94г...Сьщо да попитам от какво може по време на движение да се включва абс-а и да работи постоянно....смисал включва се и докато не извадя захранващите кабели не спира да работи

                      Коментар


                      • #26
                        До: Проблем с ABS на Паджеро

                        Първоначално публикуван от _by_rado_ Преглед на мнение
                        ...Сьщо да попитам от какво може по време на движение да се включва абс-а и да работи постоянно....смисал включва се и докато не извадя захранващите кабели не спира да работи
                        Много се съмнявам 94г. модел да има "тракшън" някакъвАБС-то иска и да си натиснал педала на спирачката
                        Уточни проблема, чукат моторите (клапаните), сети лампата или какво
                        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                        Коментар


                        • #27
                          До: Проблем с ABS на Паджеро

                          Оказа се релето което се намира в самото моторче на абс-а то е затваряло веригата и за това работи постоянно...... Мерси все пак !!!

                          Коментар


                          • #28
                            От: До: Проблем с ABS на Паджеро

                            Първоначално публикуван от _by_rado_ Преглед на мнение
                            Оказа се релето което се намира в самото моторче на абс-а то е затваряло веригата и за това работи постоянно...... Мерси все пак !!!
                            Здравейте колеги.
                            Темата е малко стара но да попитам от къде мога да си купя това реле.

                            Коментар


                            • #29
                              От: До: Проблем с ABS на Паджеро

                              Първоначално публикуван от tuning13 Преглед на мнение
                              Здравейте колеги.
                              Темата е малко стара но да попитам от къде мога да си купя това реле.

                              Раздел Продава попитай колегите има бая разглобени машини.
                              Pajero 2.8 tdi GLS къса база

                              Коментар


                              • #30
                                От: Проблем с ABS на Паджеро

                                Колега датчиците на абс е добре да се мерят по време на движение,тогава можеш да видиш разликите в стойностите по между им,ако има такива разбира се ,ако не прегледай много внимателно самите гривни за спуквания,както и разтоянието между датчика и гривната,а авто датата мисля че пишеше колко трябва да е.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X