Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ГАЗ-69 на Владо

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: ГАЗ-69 на Владо

    Няма да е проблем, ако короните на двата диференциала са с еднакъв брой зъби. Вдигаш едно колело и броиш за един негов оборот, колко оборота прави кардана му. После правиш същото и с другия мост. Трябва да са еднакви. Или собственика да ти каже. Инак, като включиш двата моста, нещо ще гръмне от трансмисията. Не вярвам предишния собственик да не го е съобразил все пак. Но и това би могло да е причина за счупената полуоска.
    И това за четирите еднакви гуми е много вярно, заради модела на раздатката. Тя затова и се товари в завой при включени два моста.
    0886 854 174

    Коментар


    • #17
      От: ГАЗ-69 на Владо

      Здравей колега Владо ,имам същия проблем с газ 69, скъсах дясната полуоска по точно не знам дали полуоска или карето,стана при напълно завито кормило в дясно и още не знам каква точно е повредата, но сигурно ще се наложи подмяна на полуоска с карето защото както разбрах само каре не се подменя защото са едно цяло.Ако знаеш от къде може да се купи нова полуоска напиши адрес.Благодаря. И ако някой знае как се регулират ограничителите за завиване нека пише, защото този реглаж много се пренебрегва но явно води до големи бели.

      Коментар


      • #18
        От: ГАЗ-69 на Владо

        В една автоморга в Средец има такава ГАЗ-ка, отиди и я обезкости.
        Има една и в с.Светлина обл.Бургас,бившето ТКЗС.
        Успех!
        ТЛК-120 Николай Колев
        0898521295

        Коментар


        • #19
          От: ГАЗ-69 на Владо

          Благодаря колега, но предпочитам полуоската да е нова.

          Коментар


          • #20
            От: ГАЗ-69 на Владо

            Здрасти,колега! Моята полуоска ми я даде Бойчо от форума и за сега ще монтирам нея.Нова можеш да намериш от тук https://kamazparts.alle.bg/ мисля,че струва 120 лв.В Бургас струва 180лв,не мога да обесня голямата разлика.За реглажа може да изгледаш ето това клипче,човека е малко перфекционист,но ти си прецени до каква степен можеш да изпълниш напътствията му.За реглажа на завой не е сложна процедурата.Поздрави и успех.Аз съм на финалната права да монтирам дискови спирачки от Витара и сервоусилвател.
            https://www.youtube.com/watch?v=jfKqRrfEw1w
            https://www.youtube.com/watch?v=InXZkpQmUMc

            Коментар


            • #21
              От: ГАЗ-69 на Владо

              Благодаря колега за информацията , много ми помогна.Желая ти успешно приключване на проекта.Поздрави.

              Коментар


              • #22
                От: ГАЗ-69 на Владо

                Днес успях да събера железата от дясно,но се оказа строшено и лявото каре.Пак не иска да завива и хрупти от ляво.Не остана време да отворя и там да видя каква свинщина е.Иначе успях да насадя диск и апарат от Витара.Монтирах и серво-усилвателя с помпата.Ще се опитам да сложа снимки.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0080.jpg
Прегледи:1
Размер:184.8 КБ
ID:5694877Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0082.jpg
Прегледи:1
Размер:210.4 КБ
ID:5694878Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0083.jpg
Прегледи:1
Размер:186.8 КБ
ID:5694879Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0086.jpg
Прегледи:1
Размер:185.7 КБ
ID:5694880Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0088.jpg
Прегледи:1
Размер:177.0 КБ
ID:5694881
                Последно редактирано от VLADI; 13-12-15, 19:18.

                Коментар


                • #23
                  От: ГАЗ-69 на Владо

                  Айде Владо вкарвай го в боя да има кой да ни носи бензина
                  YAMAHA RAPTOR 700R

                  Коментар


                  • #24
                    От: ГАЗ-69 на Владо

                    Още малко Гоше, не остана.Само да тръгне тоя старец,много съм му надъхан.

                    Коментар


                    • #25
                      От: ГАЗ-69 на Владо

                      Здравей колега един съвет,направи един фрезенг на витаровите дискове на отворите за болтовете от вътрешната страна,защото диска не може да легне правилно върху главината.Успех!
                      MITSUBISHI L200 2.5TDI, ГАЗ69 с 2.5tds,X5 - Тихомир Камарашев 0886841426

                      Коментар


                      • #26
                        От: ГАЗ-69 на Владо

                        Да прав си,колега.Разширих отворите на дисковете и уточних централния отвор,защото беше с по-малък диаметър.Видях че имам радиален луфт след карето към пиньона на задния диференциал.Мога ли да го обера с гайката или и там има нещо строшено и трябва да разхвърлям задния мост?

                        Коментар


                        • #27
                          От: ГАЗ-69 на Владо

                          И при мен имаше луфт, обрах малко гайката но не много за да не притисне много лагера на пиньона.Стегнах го повече но лагера почна да засича и го отпуснах четвърт оборот.Вече около 1000 км няма проблем,но не съм сигурен дали е правилен моя начин.Моля знаещите да кажат,за да оправя и моя диф.
                          MITSUBISHI L200 2.5TDI, ГАЗ69 с 2.5tds,X5 - Тихомир Камарашев 0886841426

                          Коментар


                          • #28
                            От: ГАЗ-69 на Владо

                            Точно това е правилния начин.

                            Коментар


                            • #29
                              От: ГАЗ-69 на Владо

                              За мен не е правилният начин.Гайката на пиньона се стяга с определена сила ,не си спомням точно колко беше, но мисля че е 140 нм..А ако лагера е много стегнат се слагат пластини между двата лагера.
                              Където не мога пеш продължавам с Уаза.
                              Съдействие за закупуване на гуми с отстъпка срещу
                              Съдействие на закъсали автомобили

                              Коментар


                              • #30
                                От: ГАЗ-69 на Владо

                                Първоначално публикуван от boychoivanov Преглед на мнение
                                За мен не е правилният начин.Гайката на пиньона се стяга с определена сила ,не си спомням точно колко беше, но мисля че е 140 нм..А ако лагера е много стегнат се слагат пластини между двата лагера.
                                Точно така е. С натягането на гайката се регулира работната стегнатост на двойния лагер на пиньона, а с пластини се фиксира мястото му спрямо короната. То се измерва в градуси/луфт между зъбите. Най-добре виж раздела с книгите, колега. Там е описано добре.
                                0886 854 174

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X