Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвети и мнения преди покупка на Range Rover Classic

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Range Rover 2,4 TD, 113 HP

    Първоначално публикуван от djidjo Преглед на мнение
    Може,ама на по-новите години,Класиците нямат поцинковка никъде.
    Преди време гледах едно предаване, не помня кое ,та там даваха че на дифендъра поцинковат шаситата.Предаването беше бая старо.Там от там си водя такива изводи.
    Range Rover p38 4.0 V8 2011-2013-R.I.P.
    Opel Frontera A 2.3TDI-RIP-->2.5 V6 -Long live the Scrap.
    "Кучетата лаят-кервана си върви"

    Коментар


    • От: Съвети и мнения преди покупка на Range Rover Classic

      Най-вероятно си го гледал на канал Дискавъри.Само,че там пича си го преправи самичък от Класик на Дифендър и го закара на поцинковка.
      Въпреки,че няма поцинковка шасито е много устойчиво на корозия,съдя по моето.Миналото лято взех да му събарям боята,да го боядисвам,почти не беше мръднало,имаше съвсем повърхностни ръждички.

      Коментар


      • От: Съвети и мнения преди покупка на Range Rover Classic

        За да не отварям нова тема, някой да има инфо /или да ме насочи къде да потърся/ за дебита на хидравличната помпа - модела на РР е неузнаваем - само тръбна конструкция е, двигателя е 3,5 V8 с двата карбуратора. Понеже добичето е с дясна дирекция не, че имам нещо против дирекцията, но прехвърлянето съм решил да го осъществя използвайки хидравличен разпределител /орбитрол/ и двойно действащ цилиндър/ изхвърлям сектора/. На задния мост /който е преден/управлението е с двойно действащ цилиндър но с хидравличен разпределител от друг тип - механичен с ръчка. Има допълнителна помпа за задния мост, но понеже цилиндъра който ще използвам/поне засега такъв възнамерявам/ е от Скания със завиващ заден мост и диаметъра на стержена 22мм не съм сигурен дали помпата ще има необходимия дебит.
        0897/833 689 - Николай Божков

        Коментар


        • От: Съвети и мнения преди покупка на Range Rover Classic

          Първоначално публикуван от nikiib Преглед на мнение
          За да не отварям нова тема, някой да има инфо /или да ме насочи къде да потърся/ за дебита на хидравличната помпа - модела на РР е неузнаваем - само тръбна конструкция е, двигателя е 3,5 V8 с двата карбуратора. Понеже добичето е с дясна дирекция не, че имам нещо против дирекцията, но прехвърлянето съм решил да го осъществя използвайки хидравличен разпределител /орбитрол/ и двойно действащ цилиндър/ изхвърлям сектора/. На задния мост /който е преден/управлението е с двойно действащ цилиндър но с хидравличен разпределител от друг тип - механичен с ръчка. Има допълнителна помпа за задния мост, но понеже цилиндъра който ще използвам/поне засега такъв възнамерявам/ е от Скания със завиващ заден мост и диаметъра на стержена 22мм не съм сигурен дали помпата ще има необходимия дебит.
          Тестовете показаха - дебита или по скоро налягането е достатъчно, управлението стана чудно.....да видим до колко и надеждно ще е.
          0897/833 689 - Николай Божков

          Коментар


          • От: Съвети и мнения преди покупка на Range Rover Classic

            Ако може някоя снимка на въпросното МПС,че интересно звучи.
            M.P.

            Коментар


            • От: Съвети и мнения преди покупка на Range Rover Classic

              Привет колеги, обмислям покупка на Range Rover Classic '85 3.5 бензин, автомат.
              Автомобила е в движение, реални 165000 (има сервизна история от '92 в БГ), не е каран offroad, но като цяло се нуждае от пълна ревизия и много труд по купето.
              Съответно и цената отговаря на състоянието 2500 лв. Това което най-много ме притеснява е, че не пали на бензин. Има метанова уредба монтирана през далечната '98 и на метан пали и се движи без проблем, като единственото нещо, което ми направи впечатление, е че няма ряз на ниските обороти.
              Така или иначе, ако го купя, автомобила няма да се кара на метан, така че за мен е важно да се движи на бензин.
              Това, което ми направи впечатление е че бензиновата помпа трака много силно.Имате ли идея как може лесно да се установи защо не може да запали на бензин или евентуално да ми препоръчате къде мога да го закарам в София да го погледнат?
              Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 29-08-13, 17:31.
              RRC 3.5 ‘85
              RRC 3.9 ‘93
              Jeep XJ 4.0 ‘93

              Коментар


              • От: Съвети и мнения преди покупка на Range Rover Classic

                Инжекторите на 3.5-та са доста стари и са на 6 V. Като приключиш с ревизията и подманата на инжектори и бензиновата помпа работата на бензин може и да се оправи. Следва ревизия на главите и на ангренажната верига, разпределителния вал и повдигачите. Този филм е многосериен. Не съм убеден, че си заслужава, ама ти си знаеш.

                Коментар


                • От: Съвети и мнения преди покупка на Range Rover Classic

                  Благодаря за отговора, със сигурност има нужда от ревизия, но след смяна на филтъра го подкарахме на безнин. Филма освен, че ще е многосериен най-вероятно ще е и в няколко сезона тъй като вече го капарирах.
                  RRC 3.5 ‘85
                  RRC 3.9 ‘93
                  Jeep XJ 4.0 ‘93

                  Коментар


                  • От: Съвети и мнения преди покупка на Range Rover Classic

                    Тогава добре дошъл в отбора.

                    Коментар


                    • От: Съвети и мнения преди покупка на Range Rover Classic

                      Първоначално публикуван от Thug Преглед на мнение
                      Благодаря за отговора, със сигурност има нужда от ревизия, но след смяна на филтъра го подкарахме на безнин. Филма освен, че ще е многосериен най-вероятно ще е и в няколко сезона тъй като вече го капарирах.
                      Аааа, така не става, къде са снимките?
                      Land Rover Discovery:
                      - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                      Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                      Коментар


                      • От: Съвети и мнения преди покупка на Range Rover Classic

                        Ето малко снимки направени с телефона днес

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG-20130830-00094.jpg
Прегледи:2
Размер:162.0 КБ
ID:5514551

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG-20130830-00095.jpg
Прегледи:2
Размер:148.2 КБ
ID:5514552

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG-20130830-00096.jpg
Прегледи:2
Размер:167.5 КБ
ID:5514553

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG-20130830-00097.jpg
Прегледи:2
Размер:143.2 КБ
ID:5514554

                        Въпреки незавидното състояние съм доволен Имам известен опит с по-новите модификации (3.9), тук нещата са малко доста по-различни и вече успях да се сблъскам с няколко предизвикателства.
                        Уикенда ще почета и след това започвам с въпросите
                        Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 31-08-13, 08:33.
                        RRC 3.5 ‘85
                        RRC 3.9 ‘93
                        Jeep XJ 4.0 ‘93

                        Коментар


                        • От: Съвети и мнения преди покупка на Range Rover Classic

                          Привет на всички!

                          От няколко седмици ми се въртят някакви абсурдни идеи в главата за Класик. Половинката не ще и да чуе, така че ако трябва ще взимам и втора кола да си я джътка тя.
                          Така че ако взема Класик ще си е само за мен и въобще няма да ме интересува какво мислят хейтърите...

                          Така, сега по същество - има ли някой фен, който да ме повози в класик и евентуално да направя едно кръгче? Искам да се убедя окончателно че това е нещото, което искам.

                          Не съм нов във форума, но от РР нищо не разбирам

                          поздрави
                          You'll never find out - I got no key hole....

                          Коментар


                          • От: Съвети и мнения преди покупка на Range Rover Classic

                            Ленд Ровър си имат клуб, аз съм му председател и карам такава кола. Можем да уредим нещо за уикенда, звънни на 0887590528 да се уточним.
                            LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                            www.ADV-Bulgaria.com

                            Коментар


                            • От: Съвети и мнения преди покупка на Range Rover Classic

                              Много благодаря!
                              Засичали сме се по разни срещи, но тогава не бях "заразен"

                              Четох и твоята тема за еволюцията на твоя екземпляр, така че със сигурност ще ти звънна!

                              Поздрави,
                              You'll never find out - I got no key hole....

                              Коментар


                              • От: Съвети и мнения преди покупка на Range Rover Classic

                                Щом си софиянец, можем да уредим една сгляда по натам.
                                LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                                www.ADV-Bulgaria.com

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X