Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Преход из Хижите на Родопите

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Преход из Хижите на Родопите

    Бъпреки късното ми тръгване поради изчакването на Бойната група която по стечение на обстоятелствата не можа да дойде поради спукване на две гуми , преходчето се получи доста дълго и добро.Трагването и лагера както се казва беше в с. Орехово а от там маршрута беше следня: Хижа Персенк - Хижа Кабата - Хижа Скалните Мостове - Хижа Чудните Мостове - Глухите Камани - Хижа Изграв. Повечето хижи са в лошо състояние и даже не си заслужава да ги снима човек.
    Като цяло родопите е много красива планина но е адски занемарена и никой не се грижи за нея. През цялото време попадах на множество паднали дървета които ми прекъсваха пътя през който исках да мина и които дървета стояха така от зимата още и няма кои да ги почисти. Освен това се забелязва огромна и поголомна сеч и има сечища почти навсякаде които даже и с ГПС могат да ти обаркат пътя доста.

    Ето и снимковия матерял:

    Още на първата ми снимка попаднах на едно много гадно сечище което беше естествено задънен път и с много гадни кални коловози и дървета по пътя.
    Естествено аз си бях виновен понеже тръгнах да изкачвам Връх Персенк по пешеходния път .



    На снимката не личи колко гадно беше това спускане.






    Тук вече на правилня път се кефя.


    Красиви гледки. Ех Родопи ......






    Тук вече на път за Хижа Кабата. Пътя е смного камъни но въпреки това много красив. Не го препоръчвам на много спортни машини защото друса адски много и ще им излезнат всичките камъни в бъбреците наведнъж




    Тук вече задължителни снимки на Чудните Мостове












    Месността Глухите Камъни , много красиво място.




    Вижте тук на тези снимки за каква сеч става въпрос. Малко преди това място се игубих в едни сечища които бяха толкова много и всяко с собствен път който не води до никъде и е адски гаден.



    Тук на това място си направихме пикник за почивка.



    Стари руини в гората.






    Още малко гледки на връщане.



    За съжаление само това са снимките. Малко са но от Сърце
    Can Am Outlander 800 EFI Max - XT Limited edition V-twin
    Mitsubishi Pajero Sport 3,0 V6 24V ръчка, R/D Locker

  • #2
    До: Преход из Хижите на Родопите

    браво - дай трака (ако не е проблем), че и ние се каним да пообиколим района, но с "джипки"

    Коментар


    • #3
      До: Преход из Хижите на Родопите

      Страхотно, много са красиви пустите му Родопи

      и аз ще помоля за трака ако може
      Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

      Коментар


      • #4
        До: Преход из Хижите на Родопите

        Ето това е тракчето:
        Прикачени файлове
        Can Am Outlander 800 EFI Max - XT Limited edition V-twin
        Mitsubishi Pajero Sport 3,0 V6 24V ръчка, R/D Locker

        Коментар


        • #5
          До: Преход из Хижите на Родопите

          Първоначално публикуван от kerkelov Преглед на мнение
          Ето това е тракчето:
          Благодаря, дали ще мине "джип" по трака? От снимките изглежда добре

          Коментар


          • #6
            До: Преход из Хижите на Родопите

            Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
            Благодаря, дали ще мине "джип" по трака? От снимките изглежда добре
            Навсякаде може да мине джип само по единия път до персенк е доста тясно ама има и друг широк. За всеки случай си вземи резачка , че има паднали дървета тук там.
            Кога мислиш да ходиш , че аз мисля следващия път да пробвам прякъта пътека от хижа Персенк до Скалните мостове ама трябва с някои с резачка , че сега като я пробвах и ми писна да заобикалям падналите сървета през дерето и се върнах накрая.
            Can Am Outlander 800 EFI Max - XT Limited edition V-twin
            Mitsubishi Pajero Sport 3,0 V6 24V ръчка, R/D Locker

            Коментар


            • #7
              До: Преход из Хижите на Родопите

              Първоначално публикуван от kerkelov Преглед на мнение
              Навсякаде може да мине джип само по единия път до персенк е доста тясно ама има и друг широк. За всеки случай си вземи резачка , че има паднали дървета тук там.
              Кога мислиш да ходиш , че аз мисля следващия път да пробвам прякъта пътека от хижа Персенк до Скалните мостове ама трябва с някои с резачка , че сега като я пробвах и ми писна да заобикалям падналите сървета през дерето и се върнах накрая.
              Благодаря, ще видим кога ще стане май ще е по другата седмица, ама знае ли човек. А резачка ще имаме със сигурност, че миналата година се "Съдрахме" от сеч на паднали дървета с брадва и ние се отказахме накрая

              Коментар


              • #8
                До: Преход из Хижите на Родопите

                И Бургаската група сме замислили поход из родопите към края на август можем да си бием среща някъде и планината

                Коментар


                • #9
                  До: Преход из Хижите на Родопите

                  Първоначално публикуван от Явор-Vromos.com Преглед на мнение
                  И Бургаската група сме замислили поход из родопите към края на август можем да си бием среща някъде и планината
                  Ами дано да не се разминем , че края на Август аз пък мисля да идвам към вашия краи и се чудя с кой да покарам около Слънчев Бряг.
                  А и смятах да идвам при теб в Бургас да се консултирам за лебедка.
                  Can Am Outlander 800 EFI Max - XT Limited edition V-twin
                  Mitsubishi Pajero Sport 3,0 V6 24V ръчка, R/D Locker

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X