Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Закупуване на TLC 120 3.0 D4D. Впечатления?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Предстои покупка на Land Cruiser-120 - споделете реален опит.

    Всьщност ,в Тойота-та най много ме дразнеше "потъването" при спиране и "лашкането" в завой.....осатаналото е въпрос на вкус.Сега Pajero-to вози като "паве",карам го със 180-190 без проблем,но в гората подскача яко.А разхода ми е 12-15 средно...
    IF YOU DON'T KNOW,DON'T GO

    Коментар


    • #17
      До: Предстои покупка на Land Cruiser-120 - споделете реален опит.

      Мисля че не можеш да махнеш ограничителя Ако става въпрос за ТЛК 120.

      Коментар


      • #18
        До: Предстои покупка на Land Cruiser-120 - споделете реален опит.

        това ще ме натъжи безкрайно
        мислех си, че е като всяка функция на ECU-то и при препрограмиране (чип - тунинг) ще го разкарам ....
        то верно, че в ТМ Ауто смънкаха, че не е хубаво да се маха, защото безопасността и пр., та може и да няма начин;
        ще видим след време и ще споделя
        Войната е мир, свободата е робство, невежеството е сила.

        Коментар


        • #19
          До: Предстои покупка на Land Cruiser-120 - споделете реален опит.

          Няма начин, или поне официален, сега не се предлага и оригинален чип, но дори и за по предният модел двигател на ТЛК120 с чип и без чип максималната скорост е една и съща, променя се единствено динамиката и разхода. Япончетата са го направили от гледна точка за сигурността. Все пак това си е повече джип отколкото паркетник, макар че доста хора ще ме оборят. Имам предвид че, тези които се произвеждат сега и отговарят на всички еко норми това е най-джип. А и скорости над 180 ми се струват доста опасни по нашите пътища, а като се замисля май не само по нашите, просто за тях си има едни други коли с едно друго окачване с едно друго разположение на масите, с едни други гуми и т.н. . Софтуера на Тойота е доста затворен за каквито и да било намеси, те са с години по назад в това отношение от европейците но и софтуера им, може би и заради това е доста по стабилен от доста други.

          Коментар


          • #20
            До: Предстои покупка на Land Cruiser-120 - споделете реален опит.

            Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
            Няма начин, или поне официален, сега не се предлага и оригинален чип, но дори и за по предният модел двигател на ТЛК120 с чип и без чип максималната скорост е една и съща, променя се единствено динамиката и разхода. Япончетата са го направили от гледна точка за сигурността. Все пак това си е повече джип отколкото паркетник, макар че доста хора ще ме оборят. Имам предвид че, тези които се произвеждат сега и отговарят на всички еко норми това е най-джип. А и скорости над 180 ми се струват доста опасни по нашите пътища, а като се замисля май не само по нашите, просто за тях си има едни други коли с едно друго окачване с едно друго разположение на масите, с едни други гуми и т.н. . Софтуера на Тойота е доста затворен за каквито и да било намеси, те са с години по назад в това отношение от европейците но и софтуера им, може би и заради това е доста по стабилен от доста други.
            Е като знаеш че ще те оборят защо изобщо го пишеш.

            Максималната му скорост наистина е ограничена. Бензиновото е доста по-мощно а е със същата максимална скорост.
            Като не могат да направят окачването, ограничават скороста. Просто е.
            Като не искат (щото тва го могат) да слагат здрава трансмисия с блокажи, слагат тракшън контрол и заявяват че така катастрофите намаляват на полвина. В калта тракшъна изключва ама тва са подробности.
            Окачването на Гранд Чероки WK(след 2005) е организирано по същия начин като на ТЛК120. Това изобщо не му пречи да е ограничено на 250км/ч. Освен че има по големи ходове и три активни ЛСД.
            120ската наистина е джип ама зависи с какво я сравняваш.
            Между другото според Американците новото ГЧ не е джип а СУВ. Една абривиатура която до 2005 феновете на JEEP не познаваха.

            Коментар


            • #21
              TLC 120 автомат и ръчка-плюсове и минуси?

              Какви са различията в задвижването-4х4, диференциалите и блокажите в зависимост от скоростната кутия- автоматична и ръчна при модела TLC 120? С други думи коя трансмисия(автомат или ръчка) е за предпочитане(при 65% градско и 35% средно тежък-offroad) и какви са плюсовете и минусите при двата вида?
              С какво е по-добро активното окачване при този модел, в какво се състои и дали е за предпочитане?

              п.с. Май доста станаха въпросите, но възнамерявам да сменя Патрола(дълъг GR-X.1999г.) за TLC120(дълга-2004г.) и затова питам, за да не сменям после пак...

              Коментар


              • #22
                До: TLC 120 автомат и ръчка-плюсове и минуси?

                Задвижването е Full-time с междинен диф.

                При ниво на оборудване Executive (текстилна тапицерия, без навигация) Централния диф. се блокира ръчно (HL), бавните са задължително с блокиран диф. (LL). Задният диференциал е с електронен блокаж - работи само при бавни, с ниска скорост.

                При ниво Luxury (кожа, навигация, шибидах, ел. пакет..) Междинният и задният диф. са с електронна блокировка; бавните могат да се включат и без блокаж на междинният диф.

                По въпроса за ръчни или автоматик..
                Имам опит с автоматика и впечатленията ми са, че е много добър и плавен. Справя се добре извън пътя, както и на него. Разхода при автомата го дават малко по-нисък (по каталог) и в действителност е икономичен.

                При ниво Luxury + TEMS:
                Същото като при Luxury + предно полуактивно - може да се променя твърдостта на амортисьорите. Отзад - въздушно: задницата може да се смъква или вдига (до определена скорост).

                Като цяло май е това. Надявам се да съм бил полезен

                Коментар


                • #23
                  До: TLC 120 автомат и ръчка-плюсове и минуси?

                  мисля, че само при автомата има DAC и HAC - за потегляне и спускане по наклон, леко излишни глезотии;
                  Войната е мир, свободата е робство, невежеството е сила.

                  Коментар


                  • #24
                    До: TLC 120 автомат и ръчка-плюсове и минуси?

                    И двете системи не са "леко излишни глезотии".....работят перфектно!Изпробвани нееднократно на кал и лед.Особено втората,която е за спускане на заден ход.Иначе няма сила която да накара тази тежка колица да слиза бавно без да се свлича.
                    IF YOU DON'T KNOW,DON'T GO

                    Коментар


                    • #25
                      До: TLC 120 автомат и ръчка-плюсове и минуси?

                      За предпочитане е автоматик с активното окачване, но автомобил с тая комплектация си е едни пари. Има за България и с ЛСД заден диференциал. Като цяло е един много здрав автомобил. Ако ще го купуваш втора употреба гледай за разбита рейка или блокирали спирачни апарати. Случва се, а рейката не е ефтина. Проблемите по тази кола са по скоро изключение при правилна подръжка. Другото което е че държи доста висока остатъчна стойност на вторичния пазар. Успех.

                      Коментар


                      • #26
                        До: TLC 120 автомат и ръчка-плюсове и минуси?

                        Първоначално публикуван от ivanik1978 Преглед на мнение
                        мисля, че само при автомата има DAC и HAC - за потегляне и спускане по наклон, леко излишни глезотии;
                        А как се разбира дали ги има? Гледа се дали има копчета със съответните надписи ли или по някаква друга методика?
                        И всички ли "автомати" са с блокиращ заден диф, защото много държа да има блокировка на задния диференциал? И той ли е с копче на таблото?

                        Коментар


                        • #27
                          До: TLC 120 автомат и ръчка-плюсове и минуси?

                          копчето е едно....пише DAC.....Работи и на задна.Няма принудителна блокировка на задния диф.
                          IF YOU DON'T KNOW,DON'T GO

                          Коментар


                          • #28
                            До: TLC 120 автомат и ръчка-плюсове и минуси?

                            Горе прочетох средно тежък офроуд, та се сетих за няколкото леки разходки на който сме чакали да и изстине автоматика.
                            На някой друг случвало ли му се е да му светне лампата.

                            Коментар


                            • #29
                              До: TLC 120 автомат и ръчка-плюсове и минуси?

                              това - не, ама и на средно-тежки разходки не съм ходил
                              случва ми се да се размирише на трансмисионно масло - подозирам от задния мост през отдушника - след бързане по асфалт;
                              но виж, DAC да загрее спирачките и да изключи ми се е случвало и на паркетни разходки; не мога да забележа предимство пред първа бавна - по повод горното, а HAC е пълен та*ак, ако бавно си местиш крака е полезен, примерно, или нямаш координация на крайниците (ръката на ръчната);
                              още нещо, което е само за автомат - 2nd Start - потегляне от втора - за по-малко буксуване на сняг и кал;
                              копчето DAC е долу вляво от скоростите, нарисувано е автомобилче на наклон
                              Войната е мир, свободата е робство, невежеството е сила.

                              Коментар


                              • #30
                                До: TLC 120 автомат и ръчка-плюсове и минуси?

                                Първоначално публикуван от outback Преглед на мнение
                                ...Няма принудителна блокировка на задния диф.
                                Добре, няма принудителна, но все пак електронна или каквато и да е, все пак има нали???
                                Поне така каза колегата "getsov" по-горе.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X