Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ХРИСТОВ И ЦЕНКОВ НА "DAKAR 2011"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: ХРИСТОВ И ЦЕНКОВ НА "DAKAR 2011"

    Успех и от мен.
    Да са живи и здрави.
    Това е най-важното.
    И доколкото в възможно да пазят машините.

    И аз ще гледам постоянно за информация само тука, мисля че тук ще е най-добре отразяването.

    П.С. Темата май вече не е за секцията "Подготовка на българските екипажи... "
    .

    Коментар


    • От: ХРИСТОВ И ЦЕНКОВ НА "DAKAR 2011"

      Тодор Христов и Петър Ценков стартираха пред погледите на осемстотин хилядна публика.
      Преди това развяха българското знаме и си направиха снимки за спомен.
      Температурата в момента там е 26-27 градуса.Времето е перфектно.
      От двете страни на пътя и по мостовете са се събрали фенове на ралито.
      Шпалира от зрители е 15-20 километра.Всички ги приветсват и поздравяват.
      Стоян Драев е направо покъртен от тази глетка.

      Коментар


      • От: ХРИСТОВ И ЦЕНКОВ НА "DAKAR 2011"

        Някой може ли да обясни малко за прес автомобила ... той ще кара заедно с тях или на някаква дистанция , ще кара ли по техния маршрут , гледам го тука в сайта на SPOT има напредък - тръгнали са да излизат от града но по следите на АТВ-тата ли ?
        Няма кал - Няма кеф !!!
        Suzuki Samurai LJ410 1984
        Suzuki LTZ400 2008
        Honda Accord 2.0i SE Exec. 2002

        Коментар


        • От: ХРИСТОВ И ЦЕНКОВ НА "DAKAR 2011"

          Велик момент ...Всички сме много развълнувани.Тодор и Пепи тръгнаха по трасето на рали Дакар.

          Ето малко снимки За съжеление качеството на интернита се влоши още след излизането от Буенос Айрес.Ние също сме много ограничени от към движение с техника от организаторите така че трябва да сме навреме в бивака.Ако там има добра връзка ще пустнем още инфо.
          Благодаря на хората от форума че ме направиха свидетел на всичко това.













          Последно редактирано от PETER BLIZNAKA; 01-01-11, 20:41.

          Коментар


          • От: ХРИСТОВ И ЦЕНКОВ НА "DAKAR 2011"

            Според едно от обясненията на Драев отпреди месец-колите на журналистите трябва да тръгнат най-късно два часа преди старта на първия участник. Това всеки ден, а първия мотор стартирал в 5 часа сутринта. Смятайте в колко трябва да станат "журналистите"... И това всеки ден. Те заслужават не по-малко аплодисменти.


            Шпалир 15-20 км?
            Не, това рали започва да ме привлича все повече.

            Сега гледам предаването по Евроспорт, и като видях за какви етапи става въпрос се изумих. "Късите" етапи са по 200 километра... Последният беше наречен "параден"-само 180 км...
            Стискам палци на Тодор и Петър да успеят да се преборят с Атакама.
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • От: ХРИСТОВ И ЦЕНКОВ НА "DAKAR 2011"

              До сега не бях писал и дума по отношение на темата - Българи на ДАКАР! Гледах някак и четях всичко така с недоверие но...
              Но сега вече е ФАКТ и няма как да кажеш на черното - бяло!
              Мога само да напиша - Радвам се и съм горд че най-после български флаг се развя и на това БОЙНО ПОЛЕ!
              Вратите вече са открехнати...дано се намерят достатъно безкорисни и достойни хора които да следват МЕЧТИТЕ си и днешното светло начало не остане само бляскъв спомен!
              Първо поклон за тези Първи Български мъже и МНОГО МНОГО КЪСМЕТ и УСПЕХ!

              От века българи сме ние,
              потомци сме на род велик
              надмогнали сме мъки, време
              запазили сме своя лик.
              ...

              Коментар


              • От: ХРИСТОВ И ЦЕНКОВ НА "DAKAR 2011"

                Успех на всички участници-и състезатели и репортери! Още не мога да повярвам , че това се случва! Чакаме ви на финала! Късмет!



                ПП.
                Първоначално публикуван от izo4x4 Преглед на мнение
                Много здраве на аржентинките, после и на чилийките
                Браво юнаци , работите експедитивно !!!

                Последно редактирано от ЕМО; 01-01-11, 21:04.
                Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                Джон Кенеди

                Коментар


                • От: ХРИСТОВ И ЦЕНКОВ НА "DAKAR 2011"

                  Успех на участниците и репортера. Тъй като темата "Репортер на форума..." е заключена, а и лично Аз не успях по ред причини да се снабдя със стикер предлагам продажбата му да продължи и с това да започне набиране на средства за бъдещи състезания. Моля модераторите, ако предценят, че предложението не за тази тема да го изтрият или преместят в друга. Поздрави.
                  MITSUBISI PADJERO 2,5 TDI. 1994 Г. Кандидат ретро.

                  Коментар


                  • От: ХРИСТОВ И ЦЕНКОВ НА "DAKAR 2011"

                    Ами доколкото ми е известно има нужда от още средства така че си добре дошъл
                    Последно редактирано от sabin; 01-01-11, 22:17.

                    Коментар


                    • От: ХРИСТОВ И ЦЕНКОВ НА "DAKAR 2011"

                      Първоначално публикуван от pahov Преглед на мнение
                      Успех на участниците и репортера. Тъй като темата "Репортер на форума..." е заключена, а и лично Аз не успях по ред причини да се снабдя със стикер предлагам продажбата му да продължи и с това да започне набиране на средства за бъдещи състезания. Моля модераторите, ако предценят, че предложението не за тази тема да го изтрият или преместят в друга. Поздрави.
                      Все още има останали стикери при мен, така че за всички, които искат да помогнат, ще помоля да ми пускат ЛС за да не препълваме темата, а аз ще имам ангажимента да им изпращам всички събрани средства.

                      Коментар


                      • От: ХРИСТОВ И ЦЕНКОВ НА "DAKAR 2011"

                        Първоначално публикуван от Morskia Преглед на мнение
                        До сега не бях писал и дума по отношение на темата - Българи на ДАКАР! Гледах някак и четях всичко така с недоверие но...
                        Но сега вече е ФАКТ и няма как да кажеш на черното - бяло!
                        Мога само да напиша - Радвам се и съм горд че най-после български флаг се развя и на това БОЙНО ПОЛЕ!
                        Вратите вече са открехнати...дано се намерят достатъно безкорисни и достойни хора които да следват МЕЧТИТЕ си и днешното светло начало не остане само бляскъв спомен!
                        Първо поклон за тези Първи Български мъже и МНОГО МНОГО КЪСМЕТ и УСПЕХ!

                        От века българи сме ние,
                        потомци сме на род велик
                        надмогнали сме мъки, време
                        запазили сме своя лик.
                        ...
                        Вратите са открехнати от 2006г.
                        Сега направо ги свалихме от пантите....
                        Щом си се съмнявал значи не ни познаваш...
                        Никой от нас не казва хоп преди да скочи.
                        Последно редактирано от IVAYLO BLIZNAKA; 02-01-11, 00:47.

                        Коментар


                        • От: ХРИСТОВ И ЦЕНКОВ НА "DAKAR 2011"

                          Я вижте тука...
                          След 1-та минута...
                          И след 2:35 мин.



                          Не е точно за нашите, но вижте и това.
                          Шоуто започна.
                          Да живее шоуто.
                          Последно редактирано от darkrose; 02-01-11, 00:48.
                          .

                          Коментар


                          • От: ХРИСТОВ И ЦЕНКОВ НА "DAKAR 2011"

                            Тодор и Пепи финишираха първия етап от ралито.

                            Коментар


                            • От: ХРИСТОВ И ЦЕНКОВ НА "DAKAR 2011"

                              Първоначално публикуван от Г. Атанасов Преглед на мнение
                              Някой може ли да обясни малко за прес автомобила ... той ще кара заедно с тях или на някаква дистанция , ще кара ли по техния маршрут , гледам го тука в сайта на SPOT има напредък - тръгнали са да излизат от града но по следите на АТВ-тата ли ?


                              Може нали за това съм тук.Просто питайте.
                              Тойотата е предоставена от MD RALLYE SPORT.
                              След като в България не намерихме подходящ автомобил за това рали,се спряхме на този вариант.
                              Наемането на колата струва 3000 евро.Пътя до Аржентина е 3200евро.
                              Транспорта е спонсорство от http://www.bomargroup.com/Начало,1.html
                              Колата е състезателна излязла от употреба но още е годна.
                              Поне така ни се иска.Дано няма проблеми.
                              Ще се проверява и ремонтира от механиците на отбора.(там ще има изненади с цифрово изображение)Това го знам от опит.
                              Дизелов двигател,с минимални подобрения.
                              Окачването е с по два койловъра на колело.
                              Има ролкейдж по изискванията на ФИА.
                              Четири броя седалки с пет точкови колани.
                              Ножове за коланите и чук за прозорците.
                              Противопожарна инсталация,две резервни гуми,по голям сертифициран резервоар за 800км преход,пътеки за пясък крик,калобрани и още много спортни елементи.Резервни части-въздушни филтри,носачи и други.
                              Голяма част от оборудването се осигури от нас.
                              Имаше изискване на организаторите,поне 30 точки които спазихме.Като оборудване на екипажа и колата.
                              Оборудване закупено на място от щандовете на АСО.Нищо че носиш подобно...
                              Сателитен телефон с външна антена и достатачно предплатени минути.Други телефони,радиостанция.
                              Всеки член на медиа екипа трябва да носи мах.до 22кг багаж.
                              По 10 литра прясна вода на човек.
                              Трябва да оцелее с това оборудване сам поне 3 денонощия.В пясъчна буря,високи температури и до 4800 метра надморска височина.
                              Оборудването на медиа колата включва много неща.Като например мото очила,компас,кит за оказване на първа помощ,фенери,начелници,термо одеяло,карта на Аржентна и Чили,сигнални ракети,свирещ флакон,пет метра каиш за теглене,огледало за подаване на сигнал на хеликоптер,2кг грес инструменти,таблетки за прочистване на вода репиленти против насекоми и още много други неща....
                              За пилота на колата.
                              Да има опит в състезания като състезател,да познава състезателите на ралито опит в заснемането на кадри по трасето,опит в пустинята както и умения да управлява и ремонтира автомобила в критични ситуации.Да владее чужди езици.Да може да работи в екип.
                              Оборудване любезно предоставено от АСО.
                              Сантинел-2500 евро.Като 2000 евро са депозит и 500евро такса наем на системата.
                              Депозита от 2000 евро се връща края на март месец.
                              Трипи.Електронен тера трип и холдер.
                              Не можеш да го шунтираш,излъжеш или изключиш от тока на колата.Работи на батерии.
                              Липсата на това устройство е билет за България без разходите по билета.
                              Закъснение за пристигане в бивака,превишаване на ограниченията,отклоняване от трасето,обратни завой в насрещното,късно предаване и приемане на документи и влошката от трипито се наказват с 500евро за първи път.
                              За втори е 1000 евро за трети е изгонване от ралито.
                              Петър Цанов,Стоян Драев и Румен Петков от утре ще тръгват по трасето на състезателите два часа преди първия мотор и ще финишират в бивака след метлата дето събира счупените и тези с леки контузии.
                              После ще снимат в бивака.Хапват,преглеждат колата и тръгват по трасето два часа преди първия мотор.
                              Опасностите в Аржентина са чума,холера, малария,жегите,пианите фенове по трасето и преследвачите на ралито.
                              Например Стоян е алергичен към охапвания от насекоми.На прегледа са им поискали лек за неговия прблем с насекомите.....

                              И малко интересни факти.
                              Благодарение на Мартин Марков в последния работен ден от старата година Петър Цанов се здоби с международен лиценз по ФИА.
                              Както и с удостоверение (писмо)от БФАС че е участвал в множество състезания от българския национален шампионат и много международни състезания и спортни събития.
                              От списание Off-Road BG че е журналист на списанието и многократно е отразявал големи международни състезания за тази медия.
                              Както и представена на АСО съдийска карта на националната съдийска колегия.
                              Траян или по известен тук като Тони помогна от България със своите знания.За да запали Тойотата когато изгоря релето на стартера.
                              А това състезание тепърва сега започва.....
                              Последно редактирано от IVAYLO BLIZNAKA; 02-01-11, 02:54.

                              Коментар


                              • От: ХРИСТОВ И ЦЕНКОВ НА "DAKAR 2011"

                                Мерси за информацията , ще е интересна и полезна на много хора тук ! Вие сте направо като супер-герои в нашите очи !!!!!
                                Изкефих се МНОГО на Христов и Ценков когато стартираха, по лицата им се четеше ГОРДОСТ !
                                Няма кал - Няма кеф !!!
                                Suzuki Samurai LJ410 1984
                                Suzuki LTZ400 2008
                                Honda Accord 2.0i SE Exec. 2002

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X