Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Глава от 451 с кръгли колектори и двукамерен карб ??

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Глава от 451 с кръгли колектори и двукамерен карб ??

    Първоначално публикуван от dragomir_68 Преглед на мнение
    На моята УАЗка двигателя е 417. Сложил съм й крагли колектори от 414 и еднокамерен карбуратор.
    И как е вървенето? Има ли разлика?
    Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

    Коментар


    • #17
      До: Глава от 451 с кръгли колектори и двукамерен карб ??

      Неможеш ли да си намериш К126?
      Това е много читав и опростен карб, работещ добре на газ/бензин.
      Със 131 малко ще го склопиш, независимо от жигльорите, а ако го докараш на вървеж разхода ще ти се вдигне спрямо двукамерните.
      Последно редактирано от Жоро Донечки; 11-08-09, 09:45.

      Коментар


      • #18
        До: Глава от 451 с кръгли колектори и двукамерен карб ??

        Първоначално публикуван от Sasho74 Преглед на мнение
        Те кръгли или квадратни, все тая. Въпроса е в захващането на карба.
        По-скоро въпроса ми беше на тези с четириточковото захващане как да се захване карб с двуточково. Хе-хе-хе. Даже звучи невъзможно. Знам ли? Нещо преход или нещо друго което е плод на българския технически гений.
        Вслушай се в думите на човека. Прочети му поста отново,помисли малко и ще се сетиш че идеята с прехода ти е изключително тъпа
        Луд умора нема,само се поти!!!

        Коментар


        • #19
          До: Глава от 451 с кръгли колектори и двукамерен карб ??

          [QUOTE=Жоро XR 600;789095]Неможеш ли да си намериш К126?
          Това е много читав и опростен карб, работещ добре на газ/бензин.
          QUOTE]

          Всичко може ама срещу пари. Идеята беше че така и така го имам, що да не влезе в употреба. Ама ще ви послушам щом казвате че нестава. Нали затова и питам.
          Та ако някой му трябва карб К131 да се обажда. Кой колкото даде.
          Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

          Коментар


          • #20
            До: Глава от 451 с кръгли колектори и двукамерен карб ??

            Щом е чисто нов върни го в магазина и доплати малко за К-126ГМ- ти трябва.
            А по вторични за 10-15лв ги има. Ама не се знае на колко крив ще попаднеш и с колко липси
            Случайни хора УАЗ не карат

            Коментар


            • #21
              До: Глава от 451 с кръгли колектори и двукамерен карб ??

              Първоначално публикуван от Nik Преглед на мнение
              Щом е чисто нов върни го в магазина и доплати малко за К-126ГМ- ти трябва.
              А по вторични за 10-15лв ги има. Ама не се знае на колко крив ще попаднеш и с колко липси
              Чисто нов на около 500 км. Не е ли чисто нов. Няма опаковка. Що пък да не пробвам.

              Благодаря за съветите.
              Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

              Коментар


              • #22
                До: Глава от 451 с кръгли колектори и двукамерен карб ??

                Първоначално публикуван от Nik Преглед на мнение
                К-126ГМ- ти трябва
                К 126 ГУ ми трябва. С ДВГ УМЗ4178.10 съм. Всъщност те едва ли имат някаква разлика.

                Замислям се сериозно вече за нов карб. За К151 искат много парички и сигурно ще е К126. Някой сменял ли е К151 с К126. Как пасва лостовата система за газта. Имам и подозрение че шпилките за захващане ще ми дойдат дълги ама това е бял кахър. Та какви изненади мога да очаквам при смяната?
                Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

                Коментар


                • #23
                  До: Глава от 451 с кръгли колектори и двукамерен карб ??

                  Първоначално публикуван от Sasho74 Преглед на мнение
                  К 126 ГУ ми трябва. С ДВГ УМЗ4178.10 съм. Всъщност те едва ли имат някаква разлика.
                  Почти никаква, ГУ поне не помня какаво точно му беше по особеното, но ще проверя тия дни може и да се прамята някой по гаража дали е с нещо по различен.
                  Старите Г са с по голяма клапа на "смукача" която закрива и двете камери, гарнитурата на поплавковата камера е различна спрямо Гм, за жигльори и дифузьори незнам.

                  Имаше еднин ремонтен комплект който бях зимал преди време и пишеше точно за К 126ГУ... и съм остал с впечетление че е за ЗМЗ мотори

                  На единия съм с К126гм дето си е с 417.1 мотора и съм общо зето доволен, на другия с ЗМЗ 402.1 мотора пак с К126гм и също ми харесва... избора си е твой

                  И последно на газ ли караш или не, че не разбрах?
                  Последно редактирано от Nik; 14-07-09, 20:15. Причина: допълнение
                  Случайни хора УАЗ не карат

                  Коментар


                  • #24
                    До: Глава от 451 с кръгли колектори и двукамерен карб ??

                    Първоначално публикуван от Nik Преглед на мнение


                    И последно на газ ли караш или не, че не разбрах?
                    На газ на газ.
                    Този К151 с който съм в момента на бензин е много зле. С 40л. бутилка съм /около 32л газ/ и не всеки път е достатъчна а газстанцията е далече. Трябва и друго гориво. Освен това паленето на газ зимата е по-трудно. При яко студ са едни бутилки с гореща вода на изпарителя, остави се. Требе си и бензин. Навил съм се на нов К126 така че пак питам какви изненади мога да очаквам при смяната на К151 с К126?П.П. Взел съм си и електрическа подкачваща помпа та ще видим какво ще стане. Ще пиша
                    Последно редактирано от Sasho74; 15-07-09, 13:12.
                    Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

                    Коментар


                    • #25
                      До: Глава от 451 с кръгли колектори и двукамерен карб ??

                      Първоначално публикуван от Жоро XR 600 Преглед на мнение
                      .
                      Но съм виждал гарнитура, която няма уплътняване м/у първа и втора камера, тя за кой модел е незнам..?
                      Обаче всичко останало им съвпада с изключение на едни дупчици до въздушните жигльори - при едната са кръгли, при другата триъгълни, но съвпадат и вършат работа и двата модела.
                      Такава е на К126П- Москвичовите които пак пасват, този с малката клапа е Гм, м е ударено а не отлято като другите цифри и букви и почти не си личи на някои
                      По горе май съм се объркал с точно такава гарнитура
                      Първоначално публикуван от Sasho74 Преглед на мнение
                      На газ на газ.
                      ........Ще пиша
                      Тогава ти трябва да е и с палсмасов поплавък, че тоя Волговия и аз го карам на газ само, ма като трябва бензин нивото винаги е различно и ме навежда на мисълта че полавака от мнгото друсане се разрегулира Незнам но така си го обяснявам. От какво е помпата?
                      Успех!
                      Случайни хора УАЗ не карат

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X