Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да подготвя Нивата за офроуд

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: как да подготвя нивата за офроуд

    Преди да почнеш каквото и да е било мини да видиш и тогава ще решаваш какво и що.

    Коментар


    • #17
      До: как да подготвя нивата за офроуд

      Първоначално публикуван от токарев Преглед на мнение
      как да подсиля окачването.ще ми трябва ли шпер диферинциал или блокажа на раздатката ще ми върши работа.какви гуми 16 или 15 са най удачни с подхудящия грайфер.
      Виж тук,показани са доста нагледно как се правят и усилват детайлите по Нивата:
      http://www.rajdy4x4.pl/samochody/niwa/michal/
      Блокажи за Нива има и са около 200 лева единият.Става дума за самоблокираща касета.
      Това е блокажа:
      Данни за блокажа
      Предназначен для установки в ведущие мосты автомобилей семейства Нива, Шнива.

      Тип дифференциала:
      самоблокируемый, повышенного трения с цилиндрическими косозубыми шестернями.
      Принцип работы:
      перераспределение крутящего момента между колесами производится автоматически при увеличении подводимого крутящего момента от мотора на отстающее колесо.
      Включение плавное без рывков.
      Максимальный коэффициент блокировки 0,8. Полной блокировки не наступает. Разблокируется при сбросе газа.
      Прикачени файлове
      Последно редактирано от TRAPERA; 25-10-07, 17:57. Причина: Допълване

      Коментар


      • #18
        До: как да подготвя нивата за офроуд

        Първоначално публикуван от Явор(dorzi) Преглед на мнение
        Преди да почнеш каквото и да е било мини да видиш и тогава ще решаваш какво и що.
        мага да мина в сряда ако оставиш някакви координати хем ще ми видиш "метлата"

        Коментар


        • #19
          До: как да подготвя нивата за офроуд

          Следващата седмица съм в София,но от пети мататък когато искаш мини.Ще се радвам да се запознаем.
          Трапер,къде ги тези за по двеста лева?

          Коментар


          • #20
            До: как да подготвя нивата за офроуд

            Първоначално публикуван от Явор(dorzi) Преглед на мнение
            Трапер,къде ги тези за по двеста лева?
            Тук в Варна ги доставя един по заявка.Украински са.Руските са по скъпи.

            Коментар


            • #21
              До: как да подготвя нивата за офроуд

              Искам.Дай някакви координати на човека.

              Коментар


              • #22
                До: как да подготвя нивата за офроуд

                Първоначално публикуван от Явор(dorzi) Преглед на мнение
                Искам.Дай някакви координати на човека.
                Ще говоря и ще ти пусна на ЛС телефон и координатите му

                Коментар


                • #23
                  До: как да подготвя нивата за офроуд

                  искам и аз координати на този с блокажите
                  "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

                  Коментар


                  • #24
                    До: как да подготвя нивата за офроуд

                    Ето нещо за размисли по евентуална подготовка на Нива.
                    И редукторът за колелата на Нивата от снимката:
                    Прикачени файлове
                    Последно редактирано от TRAPERA; 25-10-07, 20:41.

                    Коментар


                    • #25
                      До: как да подготвя нивата за офроуд

                      Първоначално публикуван от TRAPERA Преглед на мнение
                      Виж тук,показани са доста нагледно как се правят и усилват детайлите по Нивата:
                      http://www.rajdy4x4.pl/samochody/niwa/michal/
                      Блокажи за Нива има и са около 200 лева единият.Става дума за самоблокираща касета.
                      Това е блокажа:
                      Данни за блокажа
                      Предназначен для установки в ведущие мосты автомобилей семейства Нива, Шнива.

                      Тип дифференциала:
                      самоблокируемый, повышенного трения с цилиндрическими косозубыми шестернями.
                      Принцип работы:
                      перераспределение крутящего момента между колесами производится автоматически при увеличении подводимого крутящего момента от мотора на отстающее колесо.
                      Включение плавное без рывков.
                      Максимальный коэффициент блокировки 0,8. Полной блокировки не наступает. Разблокируется при сбросе газа.
                      снимките са много хубави ама много трудни за изпълнение.Тез дблокировки ги продават за около 600 лева ако намериш по 200 ще взема един.

                      Коментар


                      • #26
                        До: как да подготвя нивата за офроуд

                        Първоначално публикуван от токарев Преглед на мнение
                        снимките са много хубави ама много трудни за изпълнение.Тез дблокировки ги продават за около 600 лева ако намериш по 200 ще взема един.
                        Ако имаш мерак и удобства не е трудно за изпълнение нищо според мен.
                        Блокировките бяха на времето по 600 лева(те и за УАЗ бяха толкова преди време а сега са по 120 лева)Сега са доста по евтини
                        Един съвет от мен:Обший на Нивата най напред гредите за да нямаш ядове с скъсванията по гредите защото после ще се видиш в чудоИ закрепи предният мост с метални планки към лапата на двигатела-защото се държи на две шпилки навити в алуминий от дясната страна(гледано отпред срещу капака).Също така изхвърли оригиналните щанги от задният мост и си направи такива от хубава тръба.Оригиналните се разтягат като локум в ушите където са гумените тампони.

                        Коментар


                        • #27
                          До: как да подготвя нивата за офроуд

                          удопства нямам ама мерак имам обясни ми по подробно за гредите и предния мост апък ако пратиш снимки ще си перфектен. как се пращат лични съобщения

                          Коментар


                          • #28
                            До: как да подготвя нивата за офроуд

                            Първоначално публикуван от токарев Преглед на мнение
                            удопства нямам ама мерак имам обясни ми по подробно за гредите и предния мост апък ако пратиш снимки ще си перфектен. как се пращат лични съобщения
                            Лични съобщения не можеш да пращаш все още защото си младши участник.
                            Без удобства е трудно,поне гараж си трябва.
                            За съжаление нямам снимки да ти покажа.но ще се опитам да ти обясня:
                            Гредите на Нивата съм ги обшил с шини с дебелина около 4мм.Обшиването е от трите страни на гредата и е от най предната до най задната точка на джипа-през цялата греда за да няма късане на гредите при теглене например или при удар с дърпане на въже и скокчета.Като цяло е много здраво и няма трошене.Първо обръщах Нивата на страни и усилвах гредите по горния начин,после отрязах цялото дъно и я изкърпих с 2мм. ламарина като първо пуснах шина и отвътре на гредите и напълних самите греди с грес преди време(сега може и да е изтекла-не знам).Там където се държи раздатката към къупето съм заварил отвътре планки от 4-5мм. дебело желязо за да не провисва раздатката и да не пада защото се държи на четири болта само.Има и други варианти за оправянето на този проблем с раздатката-има и в форума идей и преправяне-но аз за най лесно го направих по този начин който казвам.
                            Предният мост има три болта които държат чашката на полуоската.На два от тези три болта съм пуснал по едно парче желязо с дупка което е стегнато с въпросните болтове и съм го заварил директно към лапата на двигатела.По този начин няма провисване на моста от едната страна и прокъсване на резбите в алуминия и въпросната чашка на полуоската може да се развие от болтовете и не пречи желязото което е заварено при евентуално сваляне на предният мост
                            Ако имаш някакви други въпроси-питай,ще ти отговоря и помогна с каквото мога както и други колеги също

                            Коментар


                            • #29
                              До: как да подготвя нивата за офроуд

                              Трапера има предвид предния диференциял а не мост за това остава неразбран.Като се видим ще ти обясня нагледно.
                              Абе,Трапер,тая твойта нива колко тежи???

                              Коментар


                              • #30
                                До: как да подготвя нивата за офроуд

                                Първоначално публикуван от Явор(dorzi) Преглед на мнение
                                Трапера има предвид предния диференциял а не мост за това остава неразбран.Като се видим ще ти обясня нагледно.
                                Абе,Трапер,тая твойта нива колко тежи???
                                Прав си Яворе,аз не се изразих правилно-става дума за предният диф.
                                Моята Нива след усилването и кърпежите е към 1400 кг. но няма мърдане-теглил съм я затънала до вратите.Дърпам с удар с стоманено въже с камион и не мърдат ни греди нито друго

                                П.П. Ако я направя сега ще и слагам и блокажи на двата моста.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X