Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Винетка и приложението и

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Винетка и приложението и

    Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
    Към парите в брой аз също съм силно привързан. Съображения-чисто практически, не сантиментални.
    То и аз, както вече стана ясно.
    Като се разтури онзи светъл строй и се наложи да се учим на "частен бизнес" като първолаци, имаше две неписани правила за да оцелееш - 100% предварително, останалото после, и пари само кеш, в брой или на ръка.
    Колкото пъти съм ги пренебрегнал, толкова пъти съм съжалявал.

    Коментар


    • От: Винетка и приложението и

      Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
      Никаква хартиена не защитавам, просто искам да мога да си платя на коя да е "лафка" или денонощен магазин с пари в брой, не с виртуални.
      Абсолютно подкрепям !

      Аз искам като спра на общинския пазар , кондуктора ...ъъъъ ... е тъй де , оня със жилетката и чантата , тутакси да дотърчи и да ми каже : "2 льева на час!" ..а аз да му пусна у ръката 2 "железни" лъва.

      ..После да отида на пазара и преди да съм си купил връзка праз (която естествено пак ше платя с 2 железни лъва , за да не ми дрънкат в джобчето на дънките ) да влеза у кенефа да пусна една вода . .. а на излизане , като пусна 50 с`тинки (железни , в брой) в касичката на сиганина по поТдръжка , мимоходом да му подхвърля : "Абе я дай една винетка , плащам кеш!"
      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

      Коментар


      • От: Винетка и приложението и

        Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
        Абсолютно подкрепям !

        Аз искам като спра на общинския пазар , кондуктора ...ъъъъ ... е тъй де , оня със жилетката и чантата , тутакси да дотърчи и да ми каже : "2 льева на час!" ..а аз да му пусна у ръката 2 "железни" лъва.

        ..После да отида на пазара и преди да съм си купил връзка праз (която естествено пак ше платя с 2 железни лъва , за да не ми дрънкат в джобчето на дънките ) да влеза у кенефа да пусна една вода . .. а на излизане , като пусна 50 с`тинки (железни , в брой) в касичката на сиганина по поТдръжка , мимоходом да му подхвърля : "Абе я дай една винетка , плащам кеш!"
        Пресоляваш малко, батко Владко, ма парите в брой, виртуални или не според Ясен, са далеч по-лесни за употреба от течащите по жицата.

        Коментар


        • От: Винетка и приложението и

          Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
          Пресоляваш малко, батко Владко, ма парите в брой, виртуални или не според Ясен, са далеч по-лесни за употреба от течащите по жицата.
          Абе и аз тва им разправям на младИте , в частност и децата ми , като се шляят из Европата , ама те : не , та не ! Само картите и телефона им в ръцете , щот според тех било по- лесно .

          ..а бате Владко си движи с дисагите и един пояс като на бай Ганьо .. и само вАдим банкноти и ги плескам у чЕлото ..као српски газда лjeпотицу у крмчу са трубачког оркестра .
          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

          Коментар


          • От: Винетка и приложението и

            Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
            Към парите в брой аз също съм силно привързан. Съображения-чисто практически, не сантиментални.

            Напоследък намирам все по-малко практически, сантиментални и каквито и да е причини за ползване на пари в брой.


            Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
            Абе и аз тва им разправям на младИте , в частност и децата ми , като се шляят из Европата , ама те : не , та не ! Само картите и телефона им в ръцете , щот според тех било по- лесно .

            ..а бате Владко си движи с дисагите и един пояс като на бай Ганьо .. и само вАдим банкноти и ги плескам у чЕлото ..као српски газда лjeпотицу у крмчу са трубачког оркестра .
            Опитите ти за имитация на Гагич са все по-жалки. Много си далеч.

            Коментар


            • От: Винетка и приложението и

              Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
              ...Опитите ти за имитация на Гагич са все по-жалки. Много си далеч....
              Викаш , да си карам на литературен български (което не ми е проблем естествено), пък който разбрал иронията ми - разбрал .

              Ок , ама ако ми кажеш първо какво означава абревиатурата "НОЙ" , която чат-пат се среща в изказа на колеги тука , у Форума .

              ПС. За "стереопора" и "нешистето" нема да отварям дума.
              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

              Коментар


              • От: Винетка и приложението и

                Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                Викаш , да си карам на литературен български (което не ми е проблем естествено), пък който разбрал иронията ми - разбрал .

                Ок , ама ако ми кажеш първо какво означава абревиатурата "НОЙ" , която чат-пат се среща в изказа на колеги тука , у Форума .

                ПС. За "стереопора" и "нешистето" нема да отварям дума.

                Проблем ти е. Пред запетая и точка не се оставя пауза. Абревиатурите не се слагат в кавички. "У", вместо "в/във" не е литературен български. "Ок", "ПС." и "нема" също.

                Коментар


                • От: Винетка и приложението и

                  Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                  Проблем ти е. Пред запетая и точка не се оставя пауза. Абревиатурите не се слагат в кавички. "У", вместо "в/във" не е литературен български. "Ок", "ПС." и "нема" също.
                  Е не е де ! Кой казва , че е . Нали ти казах , че ше го захФана , ама първо ако ми кажеш що е НОЙ .
                  Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                  Коментар


                  • От: Винетка и приложението и

                    И аз ревах против всичко книжно, ма йок- не щат да си платя и си приберат парата в миг барабар с комисионната, от банка, мобилен оператор, ипей и ....никъде където вече съм затворил живи, кеш пари. Пак регистрация на карта, пароли, 3D и дрън дрън.
                    пп от 14.00 на 09.01 изминати 1600км бг пътища без проверяващи
                    Последно редактирано от veskov; 11-01-19, 21:21.
                    А тези простотии се правят от името на всички ни.
                    Даника
                    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                    Коментар


                    • От: Винетка и приложението и

                      Повечето хора не си дават сметка за едно единствено предимство на хартиената в бг. Имаш в ръцете си физически нещо. С електронната имаш това което системата ти каже. В бг примери бол, един от последните с търговският регистър, как става това което решът бочу и цв. цв на софрата.

                      Коментар


                      • От: Винетка и приложението и

                        Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                        Където е възможно отдавна максимално съм редуцирал физическите контакти. Побеснях обаче, като от техния сайт и от ментел не можах да купя, накрая пак от някакви други сработи. То робот ли не бях, карта лява ли не беше... А и кой ли ме кара да се прсвя на честен преди15.01 за +1000км до момента не видях глобяващ. Вярвам, че ще се оправи
                        А защо просто не си купувате винетки от ОФИЦИАЛНИЯ сайт на АПИ? Аз купих през него винетка за МПС над 12 тона в разгара на суматохата, на 3.01. Вчера колега си купи за колата, за 2 минути работа. От вчера слушам реклама, че на ОМВ продават, ВКЛЮЧИТЕЛНО с мечтаното кешово плащане.
                        п.п.На А1 съм им абонат по неволя(купиха кабелния оператор на който съм, който пък купи предишния, той пък предишния...), та от тях не си купувам нищо, ако ще да е хипер на далавера. Все по-зле стават, една кабелна и интернет не могат да доставят като свят, операторите им ме изкарват олигофрен, какво остава електронна винетка да успеят да ми продадат.
                        Последно редактирано от Asen Kushlev; 12-01-19, 09:07. Причина: допълване
                        Ford Maverick II 2.3 XLT
                        Ford Mondeo MK5

                        Коментар


                        • От: Винетка и приложението и

                          Аз пробвах регистрация в официалният партньор на АПИ за винетки, с едноименния сайт. Като че ли там върви по-добре отколкото на АПИ - регистрацията мина перфектно и само остана да платя (колеги са го правили - не е имало проблем)...
                          Ама аз чакам да мине още месец да изтече старата винетка - тогава ще го мисля
                          А за безкасовото плащане - натам сме тръгнали активно...
                          От друга страна - в тази сфера май доста сме поизостанали (т.е. още се въртят сиви пари )... Как можах да обиколя цяла източна и северна Европа без да изкарам и стотинка от джоба си, дори за дребни неща като магнитчета и т.н....
                          А тук 'плати със звонкове, иначе не вървиш'
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • От: Винетка и приложението и

                            То на вън дори има места където кеша не важи .Ама тук го играем все прецакани.
                            Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                            Коментар


                            • От: Винетка и приложението и

                              Хм, доста хора са в 19-ти век...
                              HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

                              Коментар


                              • От: Винетка и приложението и

                                Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                                банкоматите нямат букви на клавиатурата, как ще въведеш ДКН
                                Някои имат ! Например на Любляна между 66-то и Фантастико на Уникредит !

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X