Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Багаж за двама души ( единият е жена ;)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Багаж за двама души ( единият е жена

    Само да допълня, че основният комплект инструменти на мотора съм го допълнил с няколко резервни бушона, ролка черно тиксо (изолирбанд), няколко свински опашки (биндер ленти), парче кабел към 30-40 см, няколко фитила за гуми и още един допълнителен ключ 10-12. Всичко това си стои винаги в инструментите на мотора, така че изобщо не го мисля, когато тръгвам на пътешествие. Само помпа взимам допълнително, (защото не съм си купил компресорче). По-рано носех спрей за гуми, но два пъти ми се самоизпразва този спрей в куфара, вероятно от жегата и вибрацийте, та вече не нося такива спрейове.
    Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
    Златомир Попов - Forry

    Коментар


    • #47
      От: Багаж за двама души ( единият е жена

      Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
      Зависи, къде ще се ходи, на какви места, а при дълги трипове и в каква държава. Случвало ми се е всичко. И да мъкна каски и якета с мен, случвало се е да ги заключвам на мотора, слувало се е, и да оставям всичко по мотора без надзор. Всичко зависи от мястото и държавата. А много пъти съм оставял екипировка, якета и каски на местата, където се продават билетите за даденото място, ако има каси, вход, и голяма посещаемост от туристи. Никога до сега не са ми отказвали. Последно това упражнение да оставям част от екипировката на касата го правих миналата година на Крушунските водопади.
      Аз обикновенно пътувам сам на мотора, но колкото повече пътувам, в последно време, някак си багажът ми все повече намалява. В смисъл, че нещата ми са така подредени и подбрани, за пътуванията ми, че все по-малко багаж нося със себе си, а инструментите ми са само основните, които винаги са под седалката на мотора. За Грузия само една помпа за гуми бях взел допълнително към инструментите ми, но слава Богу не се наложи да я ползвам. Всякакви резервни работи, крушки и инструменти отдавана съм ги оставил в гаража и не ги мъкна с мен. Навсякъде има сервизи и такива работи. Ако ти трябват някакви по-специални инструменти все някой ще ти услужи, или да си купиш в крайна сметка, някоя крушка, ако ти изгори на пътя. В същност, ако се наложи да опреш до по-специални инструменти от стандартните за мотора, най-вероятно сам, на пътя няма да можеш да направиш ремонт, а работата ще е за сервиз, така че няма смисъл да мъкнеш куфар с комплект гедоре и динамометричен ключ със себе си.
      Абсолютно си прав.Много зависи къде си, и на какво място оставяш мотора с багажа без надзор.Аз също съм ползвал касите по разни забележителности, за да си оставям багажа, както и съм молил разни продавачки на сергии покрай паркинга, да ми наглеждат нещата, но...пак нещо ми тъка, защото всичко е на добра воля.Когато си в БГ...както и да е, защото най-малкото където и да се намираш за няколко часа и можеш да си си у дома, но аз визирам по-дългите пътувания извън страната.Да...Вива писа, че планират, ама то и аз планирам, обаче докато стигна до базовия лагер за деня, минавам през куп забележителности, които ако искам да видя, трябва да спра, и да оставя поне за час мотора без надзор.Лошото е, че...нито съм наясно има ли риск, няма ли...а отделно от това мой приятел ми разказа , как в странско са прибарали не местното население, а чужденци/говорим чужденци за дадената държава...може и българи примерно да са /, което са се опитали да им пипат багажа по моторите...Та с преценката е малко относително според мен.
      И като стана въпрос...има ли някакъв по-сигурен начин да си защитиш срещу грабеж текстилни дисаги? Да...повечето се продават с опция да им заключиш двата ципа с миниатюрно катинарче, ама...това не може да спаси самите дисаги да не бъдат отнесени без да се отварят циповете им.Мислих доста по въпроса, защото за моя мотор/с вградените, но с не и достатъчен обем странични куфари/ е доста удачен и икономически приемлив вариант именно текстилните дисаги.Обаче...те са страшно уязвими, а както и да ги привързваш към мотора...винаги с най-елементарен нож и всичко свършва...Та някой има ли идея как евентуално могат максимално да се обезопасят...?
      За каските е ясно...по някакъв начин заключване към мотора/примерно с предвиденото от производителя жило и куката под седалката за целта/, но...не знам кой как му тъка и кой не му пука, обаче ако трябва някъде да закача някой Шуберт за 1000лв. и да го оставя безстопанствен на мотора за час или повече...ами аз ще съм от тия, дето ще им тъка!!!
      Най-малкото и да няма опит за кражба, не се знае дали някой небрежен шофьор, велосипедист или пешеходец дори, няма да я удари с нещо и да я повреди.Та така...за мен въпроса остава отворен.Отностно каската, личното ми мнение е, че ако на искам да я мъкна със себе си...най-добре да е в топ касата заключена/така поне няма да се вижда и няма да съблазнява никого/.Обаче...в тон с темата...при натъпкване с багаж повече от колкото може да съберат куфарите, това е невъзможно...
      За инструмента...Според мен той си зависи от всеки индивидуално, защото моторите са различни и една и съща операция е невъзможна с един и същ инструмент.Давам веднага и пример...Една елементарна нужда от смяна на избила свещ при Владич-а ще отнеме вероятно по-малко от цигара време, а при мен без да разглобя страничните спойлери, не мога и да си помисля дори за такава интервенция.Следователно за Владич-а е нужно да мъкне резервна свещ и ключ за същата, а на мен още малко инструмент, за разглобяване на спойлерите...Разбира се, всеки трябва да прецени и да мъкне само най-важното,най-наложителното с което той...САМ, би се справил с някакъв ремонт на пътя.останалото е излишно при и без това ограниченото място за багаж.
      Та така...за мен лично продължава да стои дилемата, как да реша в моя случай увеличаването на обема за багаж/говорим, за да могат двама души да се возят с нужния им багаж поне за една или дори две седмици/, като това все пак да не ме ограничава с оставянето на мотора без надзор по маршрута ми, когато се наложи...
      Отворен съм за идеи и предложения!
      П.П.Извинявам се нахълтвам така в темата на колегата, но мисля, че тя започна да се изчерпва...т.е.каквото се каза...се каза...и повечето мнения вече се повтарят поне като смисъл.
      Ако има проблем...ще пусна нова тема!
      Поздрави!
      NISSAN FOREVER
      -----------------------------------------------------------------------------
      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

      Коментар


      • #48
        От: Багаж за двама души ( единият е жена

        Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
        И като стана въпрос...има ли някакъв по-сигурен начин да си защитиш срещу грабеж текстилни дисаги? Да...повечето се продават с опция да им заключиш двата ципа с миниатюрно катинарче, ама...това не може да спаси самите дисаги да не бъдат отнесени без да се отварят циповете им.Мислих доста по въпроса, защото за моя мотор/с вградените, но с не и достатъчен обем странични куфари/ е доста удачен и икономически приемлив вариант именно текстилните дисаги.Обаче...те са страшно уязвими, а както и да ги привързваш към мотора...винаги с най-елементарен нож и всичко свършва...Та някой има ли идея как евентуално могат максимално да се обезопасят...?
        Поздрави!
        Pacsafe
        http://pac.factoryoutletstore.com/ca...4/Pacsafe.html
        The only thing moving after WWIII will be cockroaches and V-Strom 650.

        Коментар


        • #49
          От: Багаж за двама души ( единият е жена

          П.П.Извинявам се нахълтвам така в темата на колегата, но мисля, че тя започна да се изчерпва...т.е.каквото се каза...се каза...и повечето мнения вече се повтарят поне като смисъл.
          Ако има проблем...ще пусна нова тема!
          Поздрави![/QUOTE]

          Няма проблем, на мен ми е интересно, предполагам и на другите
          Nah! Just smile and wave, boys. Smile and wave...

          Коментар


          • #50
            От: Багаж за двама души ( единият е жена

            Първоначално публикуван от Mitko69 Преглед на мнение
            Мда...бях чувал за това, но не го бях виждал на живо/ а уж го издирвах в нета/, обаче...не ми харесва като вариант и то по две причини.
            1.Обемисто е и заема багажно пространство
            2.Цената е убийствено висока - харесах си модела с торбичката за 35л. сак, ама...почти 100$..., а ще са ми нужни две, за от двете страни...

            То май ще е доста по-изгодно да се опитам все пак въпреки вградените куфари, да измисля една стойка/основната трудност извън захващането ще е да има опция да се отварят и щатните куфари, а не да ги блокирам/, и да си взема едни пластмасови странични куфари и толкова...Да ще се наддаде доста в страни, ама аз като гледам на доста мотори, основно заради аспусите куфарите са изнесени поне на 15-18см. от самия мотор, а при мен...това няма да е повече...
            Поздрави!
            NISSAN FOREVER
            -----------------------------------------------------------------------------
            Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

            Коментар


            • #51
              От: Багаж за двама души ( единият е жена

              Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
              Мда...бях чувал за това, но не го бях виждал на живо/ а уж го издирвах в нета/, обаче...не ми харесва като вариант и то по две причини.
              1.Обемисто е и заема багажно пространство
              2.Цената е убийствено висока - харесах си модела с торбичката за 35л. сак, ама...почти 100$..., а ще са ми нужни две, за от двете страни...
              Да, цената е малко нахална.
              Предполагам, че при добро желание може да се оплете подобна мрежа от тънко (2 или 3 мм) стоманено въже и да се модифицира по размера, а защо не и по релефа на куфара.
              Един познат обикаля света вече 4 години с мотор и ползва Pacsafe, не са му пипнали нищо. По скоро нещо такова ще държи относително честните хора, относително честни, нищо повече. Ако някой има голямото желание да ти задигне багажа, но не може, ще гепи направо мотора.
              The only thing moving after WWIII will be cockroaches and V-Strom 650.

              Коментар


              • #52
                От: Багаж за двама души ( единият е жена

                Първоначално публикуван от Mitko69 Преглед на мнение
                Да, цената е малко нахална.
                Предполагам, че при добро желание може да се оплете подобна мрежа от тънко (2 или 3 мм) стоманено въже и да се модифицира по размера, а защо не и по релефа на куфара.
                Един познат обикаля света вече 4 години с мотор и ползва Pacsafe, не са му пипнали нищо. По скоро нещо такова ще държи относително честните хора, относително честни, нищо повече. Ако някой има голямото желание да ти задигне багажа, но не може, ще гепи направо мотора.
                Е да...така е...
                NISSAN FOREVER
                -----------------------------------------------------------------------------
                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                Коментар


                • #53
                  От: Багаж за двама души ( единият е жена

                  Бре.. никога не съм обръщал толкова внимание на риска от кражба на запад от Хърватска ( и гречко )...
                  Обикновено като оставям мотора без надзор връзвам само каската. Якето само го премятам през мотора и евентуално да го хвана с един ластик да не го бутне вятъра.
                  Палатки, шалтета, дисаги и т.н. не ги мисля.. някак си не ми се струва вероятно някой да тръгне да ги краде... а пък и честно казано всичко без, което не мога да продължа или би представлявало по-сериозен интерес за някой го нося в мен - документи, пари, карти, телефони, апарат...
                  Сега се сещам, че на плитвачките езера ме тресе голяма параноя та си играх да заключвам и якето... а накрая се оказа, че даже съм забравил ключа от мотора на... самия мотор .

                  Коментар


                  • #54
                    От: Багаж за двама души ( единият е жена

                    ее ми тооо таковата ако тръгнем да се заплесваме какво ни препоръчват производителите-направено за мотористи спешъл-до къде ще стигнем не знам? като тия ей тук https://www.youtube.com/watch?v=UkunWm3NJ_4

                    Коментар


                    • #55
                      От: Багаж за двама души ( единият е жена

                      Първоначално публикуван от boda nx Преглед на мнение
                      ее ми тооо таковата ако тръгнем да се заплесваме какво ни препоръчват производителите-направено за мотористи спешъл-до къде ще стигнем не знам? като тия ей тук https://www.youtube.com/watch?v=UkunWm3NJ_4
                      Аз ли нещо съм в грешка, но предпочитам боти с ток?

                      Изпратено от моят SM-T805 с помощта на Tapatalk
                      Nah! Just smile and wave, boys. Smile and wave...

                      Коментар


                      • #56
                        От: Багаж за двама души ( единият е жена

                        Първоначално публикуван от _kalata_ Преглед на мнение
                        Бре.. никога не съм обръщал толкова внимание на риска от кражба на запад от Хърватска ( и гречко )...
                        Обикновено като оставям мотора без надзор връзвам само каската. Якето само го премятам през мотора и евентуално да го хвана с един ластик да не го бутне вятъра.
                        Палатки, шалтета, дисаги и т.н. не ги мисля.. някак си не ми се струва вероятно някой да тръгне да ги краде... а пък и честно казано всичко без, което не мога да продължа или би представлявало по-сериозен интерес за някой го нося в мен - документи, пари, карти, телефони, апарат...
                        Сега се сещам, че на плитвачките езера ме тресе голяма параноя та си играх да заключвам и якето... а накрая се оказа, че даже съм забравил ключа от мотора на... самия мотор .
                        Лошото е, че ако някой тръгне да ти краде нещо, той...няма да знае, че видиш ли на портфейла, телефона, фотоапарата, парите не са в багажа ти.Миналата година отидох сам до Татул с мотора, за да разгледам/за не знам кой път вече де, ама ми е готино да ходя там пак и пак.../, спирам на паркинга и от там ме очакват едни 300м. алея до светилището.Пряка видимост към мотора няма...Паркирам, вземам най-демонстративно чантата си с документи и пари, телефона в мене, изваждам също най-демонстративно фотоапарата от магнитната чанта на резервоара и...установявам, че ще се наложи да мъкна със себе си/а на вън 32градуса/ и якето и каската...Тъкмо тръгвам обаче и...отбор ромчета се измъква от някъде и наобикалят мотора.Брей...като се замислих, магнитната чанта, която е празна, но сама по себе си е едни 150кинта, а се откача просто с едно дръпване, направо ме достраша да я оставя.Обаче...как да мъкна всичкото това и да се насладя на забележителността и да снимам и...
                        Отдалечих се малко от мотора към едни сергии, на които продаваха всевъзможни неща, изчаках малката банда да изчезне и ...помолих едната от жените продаващи на сергия да ми наглежда мотора и най-вече раницата.Обясних и , че тя е празна, но тъй като никой не знае какво има вътре и дали въобще има нещо се притеснявам да не изчезне...
                        Жената откликна веднага и дори ми предложи да си оставя на мотора и якето и каската и тях щяла да ми гледа, но...в предвид, че само няколко минути преди това пред сергията и имаше навалица прецених, че в даден момент...не се знае...тя клиентите ли ще си гледа или моя мотор, та тактично отказах и си ги мъкнах с мен и двете неща...
                        Да в западна Европа манталитета и културата е съвсем друга, но пък си позволявам да напомня...Не се знае кой ще се завърти покрай мотора ти.Има мигранти, гастарбайтери и всякакви други хора, които нито са местни, нито пък имат местния манталитет и възпитание.Едни текстилни дисаги/по-големи и по-маркови/ са около 250лв. + магнитна раница за около 130-150лв. това както и да го погледнеш си прави едни 400лв. оставени на мотора...пък даже и да са празни/пак наблягам, този който би им посегнал НЕ знае какво има в тях и какво не...пълни ли са ....празни ли са.../Та само с тях да олекнеш не е малко и то да си примерно на едни 1500км. от дома...
                        Някой би казал, че не трябва толкова да се задълбочаваме...но все пак хубаво е човек да има предвид всички аспекти както са казали старите хора..."Да се подготвим за зима, а ако дойде лято толкова по-добре"
                        Поздрави!
                        NISSAN FOREVER
                        -----------------------------------------------------------------------------
                        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                        Коментар


                        • #57
                          От: Багаж за двама души ( единият е жена

                          А по младите хора казват,от много подготовка за зимата,да не пропуснем лятото

                          Коментар


                          • #58
                            От: Багаж за двама души ( единият е жена

                            Ами...затова и подготовката я правим сега...през зимата
                            А като се позатопли/поне да мине термометъра +10 / и само ще караме...
                            П.П.Пък...старите хора казват и..."Вържи попа, че да е мирно селото"...
                            NISSAN FOREVER
                            -----------------------------------------------------------------------------
                            Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                            Коментар


                            • #59
                              От: Багаж за двама души ( единият е жена

                              Покрито мляко котката не го яде.
                              Аз съм си параноик и си прибирам скъпоценностите и засега нямам откраднато нищо. А мотора го зарязвам където ми падне.
                              Преди години пред нас се опитаха да ми вдигнат мотора посред бял ден, та ми е притеснено, но не може да спи при мен

                              Коментар


                              • #60
                                От: Багаж за двама души ( единият е жена

                                За Любашки, виж това като идея, не е казано да си го купиш, може и да си го направиш(направят)

                                http://www.mmotoracks.com/product/wh...650v-deauville

                                и идея за куфарите

                                http://robdavistelford.co.uk/webspac...-pannier-lids/
                                Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X